Karin Bölgesindeki Sislik

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Ghaldszar tarafından 9 Aralık 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. Ghaldszar

Ghaldszar Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir / Turkiye
    Bir yerlerde iz kalacaktır muhakkak ama nerede kalacağına ve ne kadar kalacağına bağlı tabii.
    O yüzden araştırıyorum ama daha bayağı bir süresi var ondan yavaştan alıyorum.
    Şu an diyetle idare ediyorum.

Ama şişkinlik olayını çözmek lazım
    Fight Clubtaki gibi karın şekli yapamıcak mıyız?
    :(

2. *ivan drago*

*ivan drago* Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaşlar aynı sorun bende de var. göbeğim yağlı değil ama bira göbeği gibi şişkin duruyor. nasıl yok etcem bilmiyorum.. flexor karasan? uzmanlar bir el atın abiler.

3. Enigma

Enigma Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    bende de var kafayı yiyecem!!nasıl halletcez şu illeti anlamadım gitti..

4. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    aynı sorun bende de var. pump foreverın yazdığında diyafram kasını geliştirmeye yönelik bir tavsiye var sanırsam. ofbeat da diyafram kasının gelişmiş olmasının şişkinliğe yol açtığını söylemiş. çözüm bulamıycak mıyız şişkinlik sorununa?

5. Cenger1981

Cenger1981 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar önce herkese selam, bu problemi olan arkadaslarin ortak noktalarinda vücutlarinda ortalama 1 ay icinde ORTALAMA 3-4 kilonun üzerinde yag kaybetmis olmalari gercegine odaklanin. Bu problemin genel özeti budur diyafram kasi ile birlestirilmesinin sebebi ise önceden kilolu olan sahislarin yukarda verdigim zamanlardaki verilen kilolarin ardindan vücutta kalan önceki aya oranla kücülen mide iskembesinin üstünde kalan deridir. Iskembenin büyümesiyle paralel büyüyen diyafram iskembeye oranla cok daha uzun zamanda kücülür bunu sebebide budur. Dünyanin en güzel ve kalici diyeti biz doktorlarin kabul ettigi ayda EN FAZLA 3 kilo kaybindan ibarettir. Haftada yarim kilo cok idealdir, verilen geri alinmaz kas orani düsmez, bagisiklik sistemi cökmez aksine kuvvetlenir. Coktan kilo vermis olan arkadaslar olan olmus bundan sonrasina bakicaz:) Sizin ilaciniz kararlilik ve zaman, Daniel Craig'in Tomb Raider 1 filmine bir bakin arkadas hicde celimsiz degildi vücudunun temeli vardi, bu sahisin 007 halini almasi tam 7 ay sürdü öncesindeki biyolojik saati zaten bu formu almaya müsaitti. Haftada 6-7 saat bisiklete biner yada kosardi. Yag yakmada cardio calismasi ve dayaniklilik esastir. Arkadaslara tavsiyem sabah kalktiklarinda ve aksam yatmadan sinav&mekik hareketleri uygulasinlar. Belli bir sayi ile baslayin hergün istikrarlik ve kararli bir bicimde sayiyi arttirin zorlandiginizda sayiyi düsürmeyin, ve kahvalti etmeden evden ayrilmayin, kahvaltiniza bir kase yagsiz yogurt ve bir adet meyveyi eksik etmeyin.

6. kingofadana

kingofadana Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Vakum teknigini kullanin arastirin bir deneyin Pump Forever arkadasimiz vakuma benzer bir teknik anlatmis zaten.

7. commander1

commander1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bendede war hafif ama üst karın kaslarından kaylanıyor,alt karın kaslarına göre daha büyük oldugu için şiş gibi duruyor ama o kadarda önemi yok benim için vucutla orantılı yani

8. mohikan4517

mohikan4517 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese Merhaba

Beni sıkıntıya düşüren,forumlarda okuduğum kadarı ile diğer arkadaşlarımı da sıkıntıya düşüren bu konu kafama çok takıldı..Neden onca mekikler ve crunch'lara rağmen hala bira göbeği gibi bir göbekle dolaşıyordum..Bu konuyu çok Araştırdım ve edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.Diyafram üzerinde ,mide bölgesinde olan bu şişlik ve göbek neden erimiyordu....

NEDEN: Vucudumuzdaki yağların en son eridiği yer göbek ve bel bölgesidir..Yağlar ;Karın bölgesi olarak konuşmak gerekirse,3 yerde depolanır. 1.Karın kası üzerinde 2. karın kası altında ve de 3.kaslar arasında depolanır...Yapılan tüm mekikler kas içindeki yağı eritir , kas hacmini arttırır.Lakin Bu Hareketler Mekik vb. gibi Özellikle Karın kası altındaki yağ tabakasını eritemez......

ÇÖZÜM:Metobolizma hızınmızı arttırsak,bu büyük kütleli karın kası altı yağ tabakasını eritebiliriz.bunun için de Cardio hareketlerinden faydalanmamız gerekiyor.

15-20 dakika yapacağımız Cardio Hareketleri ile ,metobolizma hızımızı arttırdıktan sonra ,mekik vb.gibi hareketleri yaparsak eğer, Hem kas altı yağlarımızdan kurtuluruz, Hem kaslarımın daha hızlı bir şekilde hacim kazanmasını sağlarız , Hem de kaslarımızın dayanıklılığını arttırmış oluruz...

FORMÜL: 15-20 DAKİKA CARDİO + BODY HAREKETLERİ

onis, chenechal, fitnessist ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. KarameLek

KarameLek Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaslar ben çok zayıf birisiyim kemiklerimde çok ince zaten :( ama gelgelelim karnımı bir görün yesemde yemesemde çok şiş taş gibi resmen hızlı vursanız bile hiç acımıyor :( ve ben bundan çok rahatsızım psikolojim bozuldu cunku çok zayıfım birtek karnım şiş çok kötü duruyor bir kız için :( sanki hamile gibi evden dısarı cıkmak istemiyorum artık herkesin tuhaf tuhaf karnıma bakmasından çok sıkıldım kafa_ istediğim kıyafetleri giyemez oldum :(yarın doktora gidicem sporun faydası olur mu buna yemesemde hep öyle zaten çok aşırı yiyende birisi değilim :(

10. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    eğer zayıfsan ve sert taş gibi bir göbeğin varsa bu bir miğde veya bağırsak rahatsızlığının habercisi olabilir, vakit kaybetmeden bir doktora görünmelisin..

11. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bendede bu gobekten var ve pekte sikayetci oldugum soylenemz biraz kasinca normal oluyor

12. KarameLek

KarameLek Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İstanbul

Zaten bir önceki mesajımda yarın doktora gideceğim demiştim arkadaslar gittim ve ameliyat oldum tümör mevcutmuş :(:( eğer sizinde öyle cok sertlik ve şişme mevcutsa vakit kaybetmeden doktora gidin çünkü çok ciddi hastalıklara yol açan bişeymiş:(ama şuan sağlığıma kavuştum Allah'ıma çok şükür :)

13. myco

myco Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    sadece üst kısımda yağ birikmez kas altındada yağ olur, tek çare spor ve rejim

passanger30 bunu beğendi.
  14. Denis

Denis Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    Düzenli beslenme ve spor ile karın bölgem hariç her yerde çok güzel ilerliyorum... Ancak bu sorun hakikatten canımı sıkıyor... Hiç düzelmeyecek sanırım... Sorunu büyük görmeyen ve geçici olduğunu söyleyenler tam olarak anlayamıyor bence bu durumu yaşayanları... Tam göğüs altında, göğüs kafesinin bittiği yerde son derece sert ve şişkin bir şeyden bahsediyoruz. Ve onun şişkinliği ile karnın alt kısmıda geniş duruyor... Çok can sıkıcı bir durum ve bana göre yapılacak tek şey daha önce arkadaşımızın belirttiği gibi üst bölgeyi çok fazla geliştirmek... Moralimi çok bozuyor ancak bu şişkinlikle yaşayacağımızı kabul etmeliyiz sanırım...

15. berjayk

berjayk Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    pump forewer ın söylediği egzersizi aynen uygulamaya başladım. normalde mekik gibi hareketlerin sonunda karnımızda bir acı, bir ağrı olur. pum forewer ın söylediği hareket sonunda böyle bir ağrı olmuyo. daha içten ve daha değişik bir ağrı oluyor. sanki midem bulanıyomuş gibi hissediyorum sonra geçiyor. bence etkili bi hareket sizlerde uygulayın . ben uygulamaya devam ediyorum. uygularsanız karnınızı olabildiğince içeri çekmeye çalışın acıyana kadar. özellikle ikinci gün acıyı hissedeksinizdir.

16. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Yillar onceki konuyu tekrar hortlatmis olsam da yine de yazayim, icimde kalmasin.

Bende de tam MK 7'nin sozunu ettigi bolgede, yani gogsumun hemen altinda, ust karin bolgesinde sislik var. Diyaframim cok buyuk, siskin. Yani normal bir insanda sanirim karin dumduz inmesi gerekiyor, oyle degil mi? Ancak bende ust karin-alt karin ayrimi bariz gibi. Bu da diyafram sisliginden kaynaklaniyor. Gobekli gibi gostermiyor aslinda, oyle bir sikayetim yok fakat sanki durus bozuklugu varmis gibi gozukuyor diyebilirim.

MK 7 normaldir demis, biraz rahatsiz edici gibi gorunuyor sanki gibi geldi bana. Gerci cevremdekiler yok bir sey ya, abartiyorsun dese de sanirim biraz da taktim buna.

Benzer bir soruna sahip olan biri var mi?

PS: Su baslik altinda da konusulmus. Sanirim siskin diyafram, bu spor ile ugrasanlarin ortak sorunu.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/karin-egzersizleri-tam-liste-t13716.html

Son düzenleme: 14 Eylül 2012
  17. Berent

Berent Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    aynı durum bendede var , genetik olarak diyaframımız çok şiş babamında benimde , geçen sene 49 kiloydum yağı geçtim neredeyse et yoktu vücudumda fakat karnım şiş dururdu. çabaladım ayna karşısında her türlü şeyi denedim ve anatomimi çözdüm. bu şiş durumu çözmenin yollarını sayıyorum :
    1-kesinlikle karın çalışırken nefes düzenini iyi sağlayın , yavaş çalışın. paldır küldür çalışırken karın şiş kalıyor ve diyafram sertleşiyor
    2-AYAKTAYKEN içinizdeki tüm nefesi verin, tüm hava boşaldıktan sonra karnınızı bükerek sıkın kafanızıda aşağı doğru eğin ve karnınız kasık 4-5 sn bekleyin
    3-tamamen yere bedeninizi uzatın sonra belden yukarısıyla ayaklarınızı kaldırın, kalçanız üzerinde oturur pozisyonda gibi durun ve 2. maddede dediğim gibi nefesinizi verip karnınızı kasın 4-5 sn kasık tutmalar şeklinde yapabildiğiniz kadar yapın
    4-sürekli aynı tarz mekik çekmekten kaçının , crunch denilen hareketler var. bunların mekik tarzının dışında şınav pozisyonunda durup bacaklarınızı karnınıza doğru çekme gibi hareket şekilleri var bunlarda karın kaslarının eşit gelişmesine olanak sağlıyor ve kası sıkıştırıp sıkıştırıp dağ gibi yapmıyorda , birazda genişletiyor diyelim
    5-şınav pozisyonunda durup 2. maddede dediğim olayı yapın, nefes ver karnını sık
    6-yinede çok şiş duruyorsa karnınız , göğüs sırt ve omuz kaslarına odaklanarak karın kaslarını arkada bırakabilirsiniz

ben bunları deneyerek buldum ve şişkinliğim gitti
    ve sanıyorum bu şişkinlik diyaframın önde olmasının dışında mineral eksikliğinden dolayı olabiliyormuş , kola içiyorsanız vücut mineral tutumunu minimuma indirir ve idrarla habire mineral atarsınız. bu nedenle kola içipte karnım şiş diyen varsa kolayı bıraksın derim

18. ahmet53100

ahmet53100 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize
    sişkinlik ne kadar bir zamanda gitti bendede six pack olmasına rağmen kendimi saldığımda diyafram bölgen hafif öne atyor :(

19. WaterCity

WaterCity Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    8-9 sene önceki bir konu
    konu açmaktansa burdan devam edeyim bende
    benim karnımda kendimi bildim bileli yumuşak lastik gibi baya içeri çekebiliyorum aynı zamanda dışarı da saldıgımda göbekli bir insandan farkım kalmıyor
    sıktıgım zaman ne kadar yagda olsa baklava dedigimiz kas grubunun üstten 4 tanesi görünüyor ama normal halde gerçekten yan profilden göbekli biriymişim gibi
    konudaki mesajları okuyunca genelde karındaki sertlik ve şişlikten bahsedilmiş benimki de yumuşacık

20. bebeqte5tur

bebeqte5tur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    bağırsaklarında aşırı aktiflik var mı ? arada yada devamlı ishal durumu var mı ? ağzına ekşimsi tat yada fazla yediğinde yemek geliyor mu ?

insight bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş