Kardiyo Zaman Kaybı(mı)dır??

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve nidalee tarafından 10 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Forum dediğinizin %80 i zaten broscience tır diyorum ben zaten. Alındığımdan değil. Son zamanlarda bir ''broscience'' lafı aldı başını gidiyor. bir popülasyon oluştu ki, %70i Stanford kürek takımı antrenörü veya Rus halter antrenörü, IFBB pro.... işin garibi bu terimi kendisi bizzat uygulayan adamlar da başkalarına yönelik kullanmaya başladılar. Bana göre o ''broscience'' üstten bakışını anca kaynak vererek konuşanlar, yıllarını okullarda harcamış kişiler veya üst statü sayabileceğimiz adam gibi hocalar veya adı geçince durulacak kişiler kullanabilir. Bana pek doğru gelmiyor.

Neyse, benim bahsettiğim budur umarım anlatabilmişimdir. Neredeyse hiç birimiz ne eğitimliyiz, ne IFBB zırt pırt profesyoneliyiz, ne de adı duyulmuş antrenörüz, bu durumda burada ''ciddi yanlışlar, uydurmalar veya absürd klişeler'' olmadıkça birilerine ''broscience'' damgası vurmanın doğru olmadığını ve ofansif bir hareket olduğunu düşünüyorum.

atraksiyonlu bunu beğendi.
  2. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    spora yeni başlayan kişi eğer squat, deadlift ve bench pressin formunu oturtmuşsa en iyi program 5x5. Savaş cebeci hakkında ise arkadaş haklı bence. Fazla güvenmemek lazım ona, çünkü bazı videoları ben yaptım oldu tarzında.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. K.Batuu

K.Batuu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bu kadar kardiyoyu ayni anda yapıyorsan sen ağırlık antrenmanına Nasıl giriyorsun hocam. ? Hıtt kardiyo sistemini dene koşu bandına çık 30 sn koş 30 sn yürü bunu 14 tur yap 2 dakika da soğuma yap yeter . Haftanın diğer iki gününde de 3-4 haraketten oluşan mide antrenmanı yap yeter de artar bile ... Tabi beslenmene kesin dikkat etmen gerekiyor .

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Birsey broscience ise broscience'tır. Ne diyelim? Ne desek birsey fark etmeyecek maalesef. En basidinden bir örnek; elemanın biri boy uzama programı diye başlık açmış, ve millet ciddiye almış baş aşağı sarkıyolar, bilek aparatları falan satın almışlar şaka gibi. Savaş Cebeci konusuna girmiyorum bile verdigi programlar ortada.

Tanrı Türk'ü Korusun.

doxux ve atraksiyonlu bunu beğendi.
  5. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    9.4. Kişilere kullanıcı adları ile hitap ediniz
    Kural; sokak ağzı-argo (usta,birader,kanka vb.) yada sözlük jargonu (panpa,hacım,vb) gibi durumlarda geçerli olup, aynı zamanda karşısındaki üyeye rahatsızlık verdiğinde yada tacizkar-kışkırtıcı durum oluşturduğunda uygulanacaktır. Günlük kullanımda geçen yada karşısındakine saygı amaçlı söylenmiş üstad,kardeşim hocam gibi art niyet taşımayan yada forumun seviyesini düşürmeyen kullanımlara izin verilecektir.
    Forum yönetiminin üyelerin kullandıkları farklı hitap şekillerine müdahale hakkı saklıdır.Ayrıca yukarda bahsedilen saygı amaçlı hitap şekillerinin mesaj içinde alay etme,yargılama, ötekileştirme ya da herhangi bir şekilde art niyetli kullanılmaya çalışılması durumunda da yönetimin müdahale hakkı saklıdır.

Kural ihlali durumunda üye uyarı alır ve tekrarı halinde süreli uzaklaştırılır.

6. nidalee

nidalee Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Ankara
    Spora yeni başladım ve terminolojiden çok uzağım yani burada yazılanların yarısını anlamadım. Simdi 5x5 nedir anlatabilir misiniz :)

7. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Kardiyoyu cok fazla abartmadan yapabilrisinz(günlük 20 dk bisiklet veya eliptik)
    önemli olan sadece zayıflamak değil zayıflarkende vücudu şekillendirebilmek yani kas kütlesini arttırmak..
    uygun yazılmış bir diyetle beraber düzenli ağırlık çalışması yaparak hem yağlarınızda kurtulabilirsinz hem de kas kütlenizi arttırarak şekilli bir vücuda sahip olabilirsiniz.
    kas yapmaktan korkmayın;zira ne kadar ağırlık çalışırsanız çalışın öyle iri yarı kaslara bir bayanın sahip olması zaten çok zor,elinizden geldiğince kas kütlenizi arrtırmaya çalışın(korkmayın istesenizde zaten öyle büyük itici kaslara sahip olmazsınız)
    kas kütlenizin artması demek,bazal metabolizmanında hızlanması demektir,yani;hareketsiz haldeyken bile kas lifleri vücudunuza yağ hücrelerine nazaran 4 kat daha fazla kalori yaktırır..
    özetle ;uygun diyet,uygun bir ağırlık antremanı yağlarınızı yakarken vücudunuzunda şekillenmesini sağlar..
    kolay gelsin..

8. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    stronglift 5x5 temel hareketlerden oluşan, fullbody ve güçlenmeye yönelik program. Kas da gelişir.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş