Karbonhidrat ve vücutta ki yarattığı yorgunluk ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Hydr0gen tarafından 4 Şubat 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. sporcudyt

sporcudyt Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Eksik okumuş ve eksik anlamışsın. "Bilgisi dahilinde" diye özellikle belirttim. Ben de anatomi, fizyoloji aldım diye o zaman postür egzersizleri ve kasları nasıl etkilediğiyle ilgili konuşuyum böyle bir mantık olabilir mi? Sporcu beslenmesinde eğitimini aldığın alanlarda elbette yorum yapabilirsin. Ancak bilmediğin bir konuda ki konu alanın değil, yorum yapman meslek etiğini hiçe saymak olur.
    Altını vurguladığım şey gayet net ancak yine de ifade ediyim. Bilgin dahilinde beslenme ile ilgili cevaplar vermende problem yok, ancak bilgin yoksa ki örnek olarak buna fazla karbonhidrat alımı-triptofan-serotonin üçlüsünü verebiliriz, yorum yapmaman veya bilmiyorum demen doğru olacaktır. Umarım bunu anlayabilirsin.

2. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba ;
    Öncelikle ben Ftr_ve_fitness 'ın konuya katılım yapmasından kaynaklı beğeni butonuna bastım . Kaldı ki verdiği bilgilerin doğruluğu ve ya katıldığım ile ilgili bir görüş bildirmedim. Verdiğiniz argüman yeterince mantıklı . Soruyu soran üyenin basit karb & yüksek karb almasından kaynaklı insülin dalgalanması oluşması nedeniyle halsiz ve yorgun hissetmekte .

Yukarıda belirttiklerim dışında Üyelere üye adı le hitap etmek gerekiyor. Kardeşim , birader vs gibi hitap şekilleri forum kuralları gereğince yasak( Bu yazımı Ftr_ve_fitnessiçin yazdım ) . Eğer yazdığınızda üslüp ile ilgili bir sııkıntı görmüyorsanız ; sizde keşke bu güne kadar kişilere karşı ön yargılı yaklaşmamayı öğrenebilseymişsiniz ( neden beğen butonunu kullandığım ile ilgili bilginiz olmamasına karşın yorum yapmanız ) ve kişilerin konulara katılımları ile ilgili daha yapıcı yorumlar yapmayı becerebilseniz . Yazık ... dersem doğru bir üslüp kullanmamış olmam sanırım .

duygu şen bunu beğendi.
  3. sporcudyt

sporcudyt Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Size cevabım şu şekildeydi:
    "Küçük bir literatür taramasıyla böyle çalışmalar ve bilgilerle karşılaşmanız mümkün. Size tavsiyem beslenme bölümünün moderatörlüğünü yapıyorsanız, mesajları beğenmeden önce verilen bilgileri sorgulamanız ve araştırmanız olacaktır."
    Bunu farklı lanse ederek yorumda bulunmanız ve yazık şeklinde yorum yapmanız sizin önyargılı yaklaştığınızın ve karalamaya çalışarak acziyetinizin kanıtıdır öncelikle.
    İkinci olarak, bahsettiğiniz üyenin mesajını konuya katılımından dolayı beğendiğinizi belirtmişsiniz ancak konuya katılan Pollysad, aslangur gibi üyelerin mesajını beğenmemişsiniz. Bu durum, sizin söylediğiniz ile tamamen çelişiyor. Mesajını kendinizce doğru kabul edip beğenmenizde de problem yok, keza buna atıfta bulunarak ve moderatör olduğunuz için bilgileri araştırarak beğenmenizi tavsiye ettim. Ancak tavsiyemi farklı algılayarak; önyargılı olduğumu iddia ederek, zan altında bırakma, karalama çalışmanız hiç hoş bir davranış değil. Yazık.
    Bu önyargılı ve çirkin konuşmanızı size iade ediyorum. Forumun moderatörü olarak, forumun seviyesini gösterdiğin için de teşekkürler.

Son düzenleme: 15 Şubat 2018
  4. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Açıkcası çirkin konuşmadım sadece size ; sizin üslubunuzla cevap verdim . Sizin bu kadar fevri cevabınızda , üslubunuzun ne kadar yanlış olduğunu kanıtlıyor teşekkürler.

İyi forumlar.

Sayfayı Paylaş