Karbonhidrat hakkinda

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Anakin skywalker tarafından 16 Mart 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Anakin skywalker

Anakin skywalker Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaslar definasyona basladim 178 boy kilo 80 4 5 aylik bi bulk doneminden sonra 67 kilodan 80 e ciktim ve yaglandim haliyle gobek ve bel simitlrinden definasyona basladim gunluk almam gereken kalori 2800 civari ben -500 yapip 2300 aliyorum sorum su 90 grm yag aliyorum 160 gr karbonhidrat 180 ve 200 arasi protein aliyorum karbonhidrat degerim fazlami dahami az almaliyim bu seferde kalori dusuyor neyle tamamliycagimi bilemiyorum lutfen acil yardim

2. Anakin skywalker

Anakin skywalker Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Beyler yardimm

3. OmerTogrulxD

OmerTogrulxD Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Kar b 100 max olsun

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Anakin skywalker

Anakin skywalker Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    O zaman olusan kalori acigini nereden tamamliyacagim?

5. OmerTogrulxD

OmerTogrulxD Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    250 protein al ozaman 100 karb

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Anakin skywalker

Anakin skywalker Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Suplement kullanmiyorum 250 gr proteinede para yetirmek zor napcagimi bilemedim karboyu kissam kalori dusuyor kaloriyi almak icin napcagimi bilemedim 135 gr ye ceksem karboyu bi sıkınti olurmu

7. zorro17

zorro17 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    karbonhidrat maximum 100 gr olsun diye bir şart yok, kalori açığını bırakırsan her türlü yakarsın. daha fazla protein için bütçen yoksa bu şekilde devam et. bu sporu hayatımızı zorlaştırsın diye yapmıyoruz neticede, kalori açığın olsun yeterli.

kkozannn bunu beğendi.
  8. Anakin skywalker

Anakin skywalker Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Yorum icin tesekkurler kardesim 2800 -500 yaparak 2300 kalori almaya calisiyorum ama kaloriyi tutturmak canimi sikmaya basladi. Kalori icin bi yeri arttirsam karbonhidrat ucuyor yada yag ucuyor :( acikcasi napcagimi bilemedim dogrusu en sonunda zeytinyagi ekledim diyetime kaloriyi ordan kapatmaya calisiyorum son yaptigim duzende 100 gr yag 139 karbonhidrat 196 grm protein alimim var bu seferde yagmi uctu gitti anlamadim daha oncede definasyon yaptim ama o zaman kilom azdi daha az kalori aliyordum rahat bi ayarlama yapiyordum simdi biraz kafa karistiriyor

9. Güç ve Fitness

Güç ve Fitness Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    43
    yağ yiyeceksin, yağ yemekle vücudun yağlanması arasında bir ilgi yok, kalori fazlan varsa kilo alırsın, açığın varsa verirsin. sarısıyla birlikte yumurta yiyebilirsin.

10. Anakin skywalker

Anakin skywalker Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Gunluk ne kadar yag almaliyim 100 gr cokmu? Azaltmalimiyim

11. Güç ve Fitness

Güç ve Fitness Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    43
    yağın azı çoğu olmaz, günlük kalori alımını tamamlayacak miktarda alacaksın.
    Önerim vakit ayırıp makroları vs iyice öğrenmen olacak.

sergen turaman bunu beğendi.
  12. Anakin skywalker

Anakin skywalker Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Tesekkurler 100 grm 95 grm araliginda kalorimi tamamliyorum

13. chokebomb

chokebomb Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yağ yakımı için ketojenik diyeti öneririm. Ketojenik diyeti uygulamak zordur uygulamak istemezsen 100 gram karbonhidrata indirebilirsin, geri kalan kaloriyi yağ ile tamamla. Protein çok fazla alıyorsun kilo x 1.7 ideal olacaktır fazlası yine glikojen depolarına gideceği için karbonhidratı az alman bir şeye yaramayacak. O yüzden 100 gram karbonhidrat, İHTİYACIN KADAR PROTEİN, geri kalan kalori kadar da yağ.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. Anakin skywalker

Anakin skywalker Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Tesekkurler yorum icin ketojenik diyet bana gore degil aktif bi iste calisiyorum ve benj oldukca zorlayacagina eminim ama bu sekilde daha iyi olur benim icin oyle aman aman yagli degilim sikayetci oldugum sey vucut genetigimin bir sacmaligi olan bel simitlerim o yuzden definasyona basladim gobegim beni rahatsiz etmiyor ama bu bel simitleri ne yapardam yapayim en ufak kilo almada cikan tek yerlerim ve bu cok sacma onlar olmasa definasyonla ugrasmam cidden simdi dediginiz gibi yag ile tamamliyorum kalorimi proteinide cok almamaya dikkat ediyorum oglen ve aksam ogunlerime 1.5 yemek kasigi toplamda 3 kasik zeytinyagi ekledim bu seferde cok yag alimindan kalori acigi oldugunda bile ekstra yaglanmaktam korktum acikcasi buna bi aciklama getirirseniz sevinirim

15. chokebomb

chokebomb Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Ben 1 ay ketojenik diyet yaptım diyete başlamadan önce %21 yağ oranım vardı. 1 ay sonra yağ oranımı %16ya çektim. Bu 1 ay boyunca günlük 150 gram yağ yediğimi söylesem şaşıracaksındır. Şaşırma 150 gram yağ yedim ama bu yağlar fıstık ay çekirdeği kabak çekirdeği zeytinyağı tereyağı balık yumurta ve etten geliyordu yani tamamen sağlıklı yağlardı. Bunun yanında 120 gram da protein tükettin günlük. 1 ayda %5 yağ oranı düşürdüm 5 kilo civarı da kilo verdim. Emin ol yağlar sağlıklı kaynaklar olduğu sürece yağlandırmaz seni yağlandıran tek şey yüksek karbonhidrat tüketimi yüzünden vücudun salgıladığı insülindir. Kısacası kalori açığın varsa yağ yemekten korkma, yağlar güzeldir :)

16. Anakin skywalker

Anakin skywalker Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Tesekkurler korkutan sey annem bulgur pilavi ve tavuk gogsunu pisirirken aycicek yagi kullaniyor ve onlara ek olarak gunde 3 kasik zeytinyagi tuketiyor olmamdan korktum acikcasi bulguru ogle yemegimde tuketiyorum tavugu hem oglen hem aksam o yuzden biraz korktum yagdan bu seferde diyet yaparken iyce yaglanmayim diye :)

17. chokebomb

chokebomb Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Omega 3 ve omega 6 dengesini iyi kurmalısın o zaman. Haftada 2 gün balık yiyebilirsen (ben palamut yiyorum hem ucuz hem de tadı güzel) omega 3 yönünden zengin beslenirsin o zaman anne yemeklerindeki yağlar çok etki göstermez :)

18. Anakin skywalker

Anakin skywalker Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Yardimlarin icin cok tesekkurler kardesim anladigim kadariyla yemekler harici ekstradan gunde aldigim 3 kasik zeytinyaginin bi zarari olmuyor bana zaten kalori acigi ile besleniyorum 2800 kalori almam gerekiyormus gunluk korumak icin ben 2300 aliyorum -500 yaparak

chokebomb bunu beğendi.
  19. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Bu düşünce doğru değil. Vücudun yağlanmasını karbonhidratlara bağlayamayız. Lipit metabolizmasına göre fazla alınan yağın vücutta yağ olarak depolanma ihtimali karbonhidratlara göre daha fazladır.

20. chokebomb

chokebomb Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    İhtiyaçtan fazla alınan her şey yağlandırır zaten. Benim bahsettiğim definasyon ve kalori açığı içindi. Kalori açığı varken ne yerse yesin yağlanma ihtimali yoktur, yağ yemekten korkma dedim. Bulk için dediğiniz doğru fazla kalori alırken yağ karbonhidrat oranı vücuda göre güzel seçilmelidir.

Sayfayı Paylaş