Kalori Sayarak Yağ Yakmak Hakkında.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve rewind tarafından 20 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. adrion27

adrion27 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Hala devam ediyor musun rewind? Görüşlerine tamamen katılıyorum açtığın başlıkta son derece ilgimi çekti ve yaptıklarını da doğru buluyorum gece abur cuburları dışında. Eğer hala buralardaysan irtibata geçmen beni mutlu eder, iyi geceler :)

2. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Yag yakimi icin azkarbo bol yağ tuketimi..hayvansal yaglar ve zeytintagi badem ceviz vs..dogal yaglar..hayvansal yagda dogaldir...bol bol yerim ve yag oranim cok dusuk..saygilar..
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Ekim 2014 ---
    En basit hesaplamayi yine kendiniz yapicaksiniz her insanin metobolizmasi farklidir..vucudunuz kac kalori istiyoe ilk once onu bulun..7000 kalori 1kg olarak size geri doner...2000kaloride sabit kaliyorsaniz..siz her gun 2500kalori aliyorsaniz 14gun sonra 1kg almis olursunu tam tersinde 1500kaloride 1kg verirsiniz..

Son düzenleme: 1 Ekim 2014
    adrion27 bunu beğendi.
  3. adrion27

adrion27 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Ben 1500 kalori alsam %60 karbonhidrat içerse yine de yağ yakmaz mıyım?

doxux bunu beğendi.
  4. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Vucudunuz 2000kaloriyle sabitse siz 1500 kalori aliyorsaniz isterseniz yuzde yuz karbo alin zayiflarsiniz..google playerde kalori hesaplayici var isinize yariyabilir

5. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bu kalorinin bi cogunu proteinden almak(protein vücutta en zor sindirilen besin grubudur,sindirirken bile vücudunuz ekstra kalori harcıyor),geri kalan kısmını da saglıklı yagdan almak en mantıklısı,bu konunun sahibi zamanında ben bildim havalarında değişik değişik konuşmuş,ama protein bana lazım degil cok almayım da açık olan eksigimi abur cuburdan kapatayım diye bir mantık olamaz.bol protein,yeterince karbo,bol yağ,kabataslak yaklaşık bir kalori hesabı;çözüm budur.

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Konu sahibi gayet güzel konuşmuş, konunun mantığını anlamış. Yanlış anladığı bir şey vardı (o da senin söylediğin değil) onu da başka bir başlıkta düzelttik. Gerçi kendisi de konunun tartışmaya dönmemesi için uzatmamış, nezaket göstermiş ama kırk yılın başı yağ yakımının mantığını çözmüş birileri denk geliyor, onu da harcamayalım. En azından en önemli şeyin kalori hesabı olduğunu anlamış.

7. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    şüphe yok tabiki kalori hesabının önemli olduguna dair,ama proteini düşük tutup kalori eksigini abur cuburla tamamlamak(ki verdiği diyet programında adam akıllı 1 tane bile yağ kaynağı yok)da bana pek mantıklı gelmiyor,kilo vericez diye bas bas saglıksız diye bagırdıgımız kaçındıgımız şeyleri yemektense vücudumun harcayabileceği miktarda proteine ve yeterli miktarda kaliteli yağa biraz dokunarak hem kalorimi tamamlarım,hemde sağlıklı kilo veririm,ince kalori hesabı yapan birine zor gelmese gerek.diğer türlü basite kaçayım ve kalori kalıbına beslenme düzenini oturtayım diye çöp yemek,işte bu bana saçma gelen kısım :)

8. adrion27

adrion27 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Tamamen istediğim ortam oluşmuş burada. Aklımdaki tüm soruları sormak istiyorum.
    1500 kaloriyi glisemik indeksi çok yüksek ya da çok düşük olan karbonhidratlardan almam arasındaki fark nedir? Yani her iki şekilde de aradaki 500 kalorilik fark sayesinde haftada yarım kilo yağ yakacak mıyım?

9. adrion27

adrion27 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Sadece yağ yakmak için minimum almam gereken kalori kaç olmalı sizce ?

10. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Gerekli proteini aldigin surece kas erimesi yasamiyacagin icin..vucut depolarini yani yaglari yakicak..senin yapini bilmedigimiz icin kac kalori ihtiyacin var bilmiyoruz..google de kalori hesaplayicilar var kilon boyun yasin cinsiyetin vs yazarsan oradan gunluk kalori ihtiyacini bulabilirsin..benim kullandigim google playerde fatsecret programi var isine yarayabilir

11. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    peki uzun bi süre (6-7 ay mesela) ağırlık çaılşmasından sonra yağlandığımızı farkedip 2hafta kadar kardio yaparsak, kalori alımını azaltırsak ve bu süre zarfında yine gerekli proteini alırsak da kas kaybı yaşar mıyız?

12. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Kaslari proteinle besledigin surece kas kaybi yasamassin..ama agir antraman ve kardiyo ayni anda yaparsaniz supplement takviyesi almaniz gerekebilir..ayrica kaslari dinlendirmekte cok onemli..arada mutlaka 1off gununun olmali..sadece kardiyo yaparsaniz kas kaybi yasamassiniz..oyle bir durumla karsilasirsaniz bunu zaten cogu vg yapiyor..kilo alip yaglanm donemi bulk yaglari eritme donemi definasyon..forumda definasyon diyetleri var faydalanabilirsiniz..

escapist92 bunu beğendi.
  13. adrion27

adrion27 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Boyum 180 kilom 78 yağ oranımda %18 çıkıyor yağ ölçen bir tartıda. Artık ne kadar doğru bilemiyorum ama :D Kaslarımı korumak için belirli miktarda protein tüketmem mi lazım sürekli? Ben protein sadece kas yapımında kullanılıyor diye biliyorum. Kasları korumak ve onlara yeterli enerji sağlamak içinse karbonhidrat gerekli diye biliyorum. Gerçi korumam gereken pek fazla kasım olduğunu düşünmüyorum ama :D
    Yani sizin dediğinize göre ben günde 2000 kalori yaksam ve sadece eti form yiyerek 1500 kalori alsam geri kalan 500 kaloriyi vücudum sadece yağ yakarak edinmeyecek arada kas da gidecek öyle mi?

14. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Evet kaslari korumak icin ve uretmek icin vucut agirliginin iki kati protein alman gerekiyor..insanlar neden whey kullaniyor? Bunu bir arastir..karbo sana enerji verir ayrica proteinin kaslara tasinmasina yardimci olur...sifir karbo diye bir sey yoktur..senin 2000kaloride sabit bir kilon varsa 1500 kalori alarak(kaliteli karbonhidratlar yada yaglar) alarak 14 gun sonra 1kg vermis olursun..kas agirliginim iki katida protein aliyorsan kas kaybi yasamadan yag depolarindan yakarsin..2000 kalori yakip1500 alirsan gunluk 500kalori almis olursun..1500kalori herseyi egzersizi is agirligin vs dustuten sonra alicagin kalori olmali..not: bu 1500kalori ornektir her insanin metobolizmasi ve yasam bicimi farklidir..ilk once gunluk kalori ihtitacinizi bulun..

Son düzenleme: 8 Ekim 2014
    adrion27 bunu beğendi.
  15. adrion27

adrion27 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Tamam anladım çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için :)

16. adrion27

adrion27 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yediğim besinleri kalori değerlerini tam olarak bilmiyorum bu yüzden kalori değerlerini tam olarak bildiğim paketlenmiş ürünleri tercih etsem olur mu? Örneğin 1200 kalorilik kepekli eti form (düşündüğüm kadarıyla paketlenmiş olsa da zararlı bir şey değil ve glisemik indeksi de düşük) 300 kalorilik de ceviz ya da fıstık tüketsem de güzel bir sonuç almaz mıyım?

17. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Google playerde fatsecret diye program var isinize yarayabilir..

18. adrion27

adrion27 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Bıktın değil mi benden :D başından savıyorsun :D

Sayfayı Paylaş