Kalori Kilo Almak için Ne kadar önemli ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Evren232 tarafından 8 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Evren232

Evren232 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba bugün çok fazla konu açtım fakat cevabını çok merak ettiğim bir sorum var.
    Ben 1.80 boyunda ve 59 kiloyum kilo almak istiyorum beslenme programımda günlük 90 gr protein 280 gr karbonhidrat 53 gr yağ alıyorum kaloride 2100 civarlarını buluyor hep en az günlük en az 2500 kalori felan almamı öneriyorlar bu şekilde kilo alamazmıyım kalorim belki biraz az ama diğer değerler yeterli olmaz mı ?

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Önemi nedir derken, zaten kilo almak için kaloriden başka önemli bir şey yok. Günlük ihtiyacının üzerinde kalori tüketmeden kilo alamazsın. Kalanlar, sadece vücut kompozisyonunu belirler. Spor yapıp bol protein alırsan aldığın kiloların daha büyük kısmı kas olur. Ama kalori alımını arttırmalısın. Belki 2500 kalori de yetmeyebilir.

requ. ve Blonde bunu beğendi.
  3. Evren232

Evren232 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Kalori arttıkça yağda artıyor yağı yüksek seviyelerde tutmak istemiyorum çünkü six pack peşindeyim bu aralar onun içinde fazla yağlı şeyler yememeyi öneriyor arkadaşlar siz benim boyuma kiloma göre günlük max um alacabileceğim yağ(gr) miktarını söyleyebilirseniz kaloriyi artıracak şeyler ekleyebilirim belki programıma
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Eylül 2014 ---
    Sözünü ettiğim programım bu kaloriyi artırmak için ne eklememi önerirsiniz

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Maksimum yağ miktarı diye bir şey yok, minimumu ise aşağı yukarı şu anda aldığın kadar. Yani aldıın kalorileri yağdan da karbonhidratlardan da yükseltebilirsin. İstersen proteini de arttırabilirsin. 180 boyda 59 kilo olman yeterli kas kütlesine sahip olmadığın anlamına geliyor o yüzden yağ oranını düşürsen bile six packin olmayacak, biraz görünse bile hala çok zayıf olacağın için iyi görünmeyeceksin. O yüzden en az 6 ay bulka gir, biraz kas kütlen oluşsun, sonra fazla yağları yakarsın.

Blonde bunu beğendi.
  5. Evren232

Evren232 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum son olarak programıma ne ekleyebilirim kalori aldıracak ?

6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Başka önemli bişey yok zaten :D kilo almak için çok yiyeceksin vermek için az. Kilo alırken kas da yapmak istiyorsan ağırlık çalışacaksın. Ağırlık çalısıpda kas geliştirmek içinde iyi uyuyacaksın iyi dinleneceksin . Bu kadar bu işin sihirli bir tarafı yok yani
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Eylül 2014 ---
    Light ürünlerden kaçınmaya çalış. En kötü yarım yaģlı olsun . Ürünlerin yaģını azaltıyorlar fakat eksik kalan kısmı nişastayla kapatıyorlar daha zararli senin icin. Yarım yaģli ürünler tüket

7. Evren232

Evren232 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Aslında light ürünleri six pack takıntım olduğu için kullanmayı düşünmüştüm çünkü genelde hep yağ az olcak üstü kapanır felan diyorlar ama farkında değilmişim bu seferde zayıf olduğumdan gözükmüyor yağı biraz daha artırmaktan zarar olmaz diye düşünüyorum tavsiyelerinizden sonra hem böylece kaloriyide artırmış olurum

8. ersaydin

ersaydin Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Yağlı yiyince vücutta mı birikiyor :O

--- ERA ---

Blonde bunu beğendi.
  9. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  10. Evren232

Evren232 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Sizler gibi bilgi değilim malesef , cahilliğime verin :)

11. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yağli yemek yağ yapmaz karbonhidratin fazlası yağ yapar. Yağlar icin dikkat edilecek şey karbonhidratlarla beraber almamak ketoda 120 gr yağ 110 gr protein alırsın ama karb almazsin bu yağ yaktırır sana. Çunkü vucudda insülin dusuktur nerdeyse yoktur bu sebeple vucud yaglari kullanir.Ama insülin yüksekken yağ alırsan vucud önceligi karbonhidrata verir yağlarida depolar. Insulini karbonhidrat yükseltir. Karbonhidratı glisemkk indeksi düsük olanlardan alirsan insülin o kadar hizli yukselmez yaģlar da depolanması olayi pek yaşanmaz. Beyaz pirinc makarna beyaz ekmekden uzak dur. Basit sekerlerden kaç. Idman sonrasinda yaģı pek alma. Bulgur yulaf tam bugday ekmegi senin karb kaynagin olsun. Karbonhidrati proteınle berabetr al günlük 500 gr yogurt yiyorsan onu ögünlere böl karb ile beraber al ki midede birlesince sindirimi yavaslatir buda insulinin yükselmesini yavaslatmak adina ise yarayabilir

12. Evren232

Evren232 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Size özelden mesaj atabilirmiyim ? programımla ilgili

Blonde bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş