Kalori ihtiyacını sonuna kadar harcayabiliyor muyuz?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mymurat1 tarafından 1 Eylül 2021 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mymurat1

mymurat1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar, ben 1.80 boyuda 82 kilo birisiyim aşırı kilolu değilim ama sanırım 5-8 kilo fazlam var fitnessa başladım yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum. Amacım kas yapmak. youtube videolarını ve çeşitli hesaplama araçlarını kullanarak günlük kalori miktarımı 2.800 olarak buldum %5 aşağısını aldığımda 2.600 olarak buldum.

Merak ettiğim soru şu.
    Ben sabah kahvaltısında 300 kalori yiyorum
    Öğlen yemek yemiyorum
    İlkindi ve akşam 300 kalori yiyorum diyelim bunun haricinde hiç bir şey yemiyorum su içiyorum, şekersiz çay içiyorum.
    Toplamda vücuda 600 kalori giriyor.
    Sorum şu, günlük 2.600 kalorinin hepsini doldurmam mı gerekiyor? Yoksa günlük 600 kalori civarında mı takılmam lazım?

bir diğer sorum şu yemekleri yedim diyelim günlün 600 kalori almışım hala 2000 kaloriye yakın hakkım var örneğin 200 kalorilik dondurma yiyebiliyor muyum? Sonuçta günlük kalori miktarını doldurmuyor.
    Bilgili olanlar cevaplandırırsa çok sevinirim teşekkürler.

2. TolgaAlderson

TolgaAlderson Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    günlük kalori miktari 2800 ise 500 altını alıcaksın max 2200 aşağısına inmemeye çalış ben o hataya düştüm kaslar gitti sadece
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Eylül 2021 ---
    kalori açığında kaldığın sürece dondurma yiyebilirsin ama kas için o kaloriyi daha yüksek proteinden alman daha iyi olur

3. mymurat1

mymurat1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam kalori açığında kaldım diyelim örneğin iki öğün yemek yedim toplam kalorim 1000 oldu, 2000 kaloriye tamamlamam mı gerekiyor? Eğer öyleyse örnek veriyorum 600 kalorilik bir hammurger yiyebilir miyim ek olarak? Toplamda 1600 kalori oluyor

4. TolgaAlderson

TolgaAlderson Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    evet yiyebilirsin kalori ihityacın 2800 ise

5. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Kaloriyi nelerden aldığın da önemli, hergun acik kalan kısmı hamburger, tatlı, hamur işleri ile tamamlarsan cok da efektif olmaz. Bu sporda antrenman kadar beslenme şeklin de önemli.

Sayfayı Paylaş