Kalori hesabı nedir ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Lorendoo tarafından 7 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Lorendoo

Lorendoo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar 1 gong 150 kalori 2 dilim ekmekte 150 kalori gong daha çekici geliyor bazıları forumda günlük kalori sınırı aşılmayınca birşey olmaz demiş doğrumudur o zaman full abur cubur tüketirsek form koruyup yağ yakarmıyız ?

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.803
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    cevabı öbür konuda verdim.konuya giren diğer üyeler için tekrar özetleyeyim

kalori kilo alış verişindeki en büyük etkendir evet.bu açıdan 2 dilim ekmek ve 1 gong arasında fark yok.
    olan fark ise mikro besinler.nedir bunlar?vitamin,mineral,lif.vücudunun düzenli işleyebilmesi açısından bunlara da ihtiyacın var.ayrıca zararlı olabilecekler nedir,besinin yüksek derecede işlenmesi,kötü yağ kullanımı vs.bu yüzden kalori anlamında birbirinden farkı olmasa da abur cubur ve "sağlıklı" olarak bahsedilen besinler mikro açıdan birbirinden çok farklı.yukarıda yaptığım alıntıyı pekiştirmesi için tekrar söylüyorum,diyetinizin temellerini(örneğin %60-70-80'ini)sağlıklı denilen faydalı besinlerle kurun,canınız çekiyorsa gongunuzu baklavanızı da üstüne yiyip almanız gereken kaloriye ulaşın.şurayı tekrarlıyorum:

en güzel ve en uygun beslenme şekli devam ettirebileceğiniz beslenme şeklidir.

Sayfayı Paylaş