Kaldırdığım Bench Press iyi mi ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve berkay7743 tarafından 19 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam estağfurullah :)

Created By Loss bunu beğendi.
  2. TheUbereem

TheUbereem Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    isviçre
    Bunlar sirf benim düsüncelerim..
    Arkadas kusura bakma ama natural limitini Benchpress,Deadlift ve Squatlan ölçme.
    çok kilolu oldugun için kan basinçin yüksek ve bu kilolari kaldiriyorsun ama esasina bakarsan atletik degilsin.
    Eskiden bende hep mümkün oldugu kadar çok kilo kaldirmada sportivligi görüyordum ama fena dünyaya geldim.
    Güres, Judo, BJJ gibi sporlara gidersen gücünün bir dakikada uçup gittigini anliycaksin. Bu da sirf antremandan.. yarismaya girsen mahvedeler.Kosma,Boks yada Crossfitden hiç bahsetmek istemiyorum.
    Onun içIn kilo vermeni tavsiye ederim... ilaça basvurmadan önce kilo verip Aerobic hareketler yapmani tavisye ederim.

Dogruyu istersende 160 kilo bench 140-150 kiloda pek basarili degil natural oldugun halde.Ama performansini kötülemek istemem.

Sana bir misal: Sakat ve 24 yasinda 300 kilo bench yapiyor ama sence sakatligi disinda sagliklimi böyle kilolu olmak ?

berkay7743 bunu beğendi.
  3. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    yazınızın ikinci kısmına katılıyorum,sağlıkla ilgili kısımlarına da katılıyorum fakat güç sporlarının atletizm ile dövüş sporlarıyla karşılaştırmak biraz gereksiz bir şey.amaçları farklı çünkü.powerlifter adamın atletik olması gerekmiyor,sportif olması gerekmiyor.amaç olabilecek en yüksek ağırlığı kaldırmak,bu kadar.dövüş sporu yapan birine "sen güçsüzsün zayıfsız çünkü powerlifter kadar ağırlık kaldıramazsın" demek ne kadar saçmaysa powerlifter birine de dövüş sporları standardından ya da başka sporlar standardından bakıp atletik değilsin demek o kadar saçma oluyor.

Created By Loss bunu beğendi.
  4. TheUbereem

TheUbereem Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    isviçre
    Evet haklisiniz powerlifting sirf güç sporu, ama nasil desem powerlifting sampiyonlari çogu sportivdi yada az kiloluydu baslamadan önce. 140-150 kiloylan Steorid kürünün maksadi dünya rekoru yada öyle bir sey degilse sagligimi bozmazdim. Bu vücut agirlik kategorisinde 250 kilo+ bench yapiyorlar madalyalara girmek için, çogu az vücut kilosuylan baslayip kas ve yag alip powerliftingdeki agirlik/performans ölçümünü çogaltmislar.
    Yani demek istedigim önce vücut yagini azaltmasini tavsiye ederdim ondan sonra daha iyi bir sekilde hedefine ulasabilir.

zeo64 bunu beğendi.
  5. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    tek soracağım soru şu, nerden biliyorsun? :) bilmiyorsun.

6. TheUbereem

TheUbereem Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    isviçre
    Neyi bilmiyorum ? Diet demi güç fazla, Bulk da mi ? Anabolic Steorid almasi temel soruyu halletmiyor.

7. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Tamam hocam ama yağla ne alakası var bastğım kilonun 95 kiloya insem kas kaybetmeden 160 kg yi basamamam için ne sebep var
    ben güreşten judodan falan bahsetmiyorum zaten sportlifliği görmüyorum zaten atletik değilim evet her dediğine katılıyorum ama 160 kg yi neden 95 kg ye inince basamayacağım anlayamadım ben ağırlıkçıyım boksör değilim kavgayla alakam yok güreşçide değilim kiloma göre berbat basıyorum bunada katılıyorum çünkü ronnie coleman 150 kg 250 basıyor doğal olsa yine 180 basardı ronnie coleman
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Kasım 2015 ---
    Benim powerliftinge başlamadan önce yağım %22.1 di tamam %15 değildi ama %38-%45 arası değildi
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Kasım 2015 ---
    mesajları okuduysan zayıfladıktan sonra başlayacağım yazmıştım en son
    Yağlanıp güç kazanmadım yağlanmamın sebebi askerlikti

Son düzenleme: 20 Kasım 2015
  8. TheUbereem

TheUbereem Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    isviçre
    Natural halde 95 kiloya inseydin 160 kg basman bayagi zor olurdu.. neden ? kaslarin ve yaglarin gidiyor.
    Ama okudumki küre giriceksin bol basarilar dilerim.

Eski bir arkadas vardi 140 kilo vücutlan forma göre 190-210 kg bench yapiyordu, 100 kg vücuda indi 110 kg civari bench yapiyor.

berkay7743 bunu beğendi.
  9. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    kilo verirken bariz bir güç düşüşü yaşayacaksın,ama kilo verme sürecini ne kadar uzun tutabilirsen kas kaybını da o kadar az miktarda tutmuş olursun.bence en az 1 sene sürmeli diyet dönemin.yağ yaktıktan sonra 160kg bench giremezsin belki ama tekrar kalori fazlasıyla beslenmeye başladıktan sonra eski ağırlıklarına nispeten kısa bir sürede çıkabilirsin,kas kaybını minimum yaşayacağını varsayıyorum.yağlı olmanın daha doğrusu daha ağır olmanın avantajı;ağırlaştıkça düşük yağ oranında tutacağından daha fazla kas kütlesi tutmaya başlarsın,eklem sorunları çekmezsin,kalori fazlasıyla besleniyor olursun,bir de ufak tefek olsa da uzuvların daha dolu olmasının avantajlarını yaşarsın(mesela benchte bisepslerin direk bir görevi olmasa da iri bir biceps benchine faydada bulunur,o kasın daha dolu olması dirsek bölgesini,hareketin alt pozisyonunda daha fazla destekler,dolaylı olarak etkisi olur yani).

Created By Loss ve berkay7743 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş