Kaldırdığım Bench Press iyi mi ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve berkay7743 tarafından 19 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar 38 ayımı Powerliftinge verdim.
    Sadece Bench Press için soruyorum 160 kg bench basıyorum bunu tam nizami 3 gün önce başardım.
    38 ayda bu nasıl değerli yorumlarınızı görmek isterim
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Kasım 2015 ---
    Küre gireceğim artık onun için soruyorum

2. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Kilonuz nedir

3. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    18 yaşından beri powerlifting yaptım 21 doldu 2 ay önce
    Şimdi 48 kilo fazlam var hocam ona göre değerdirmeyelimde kilomu 95 diyelim
    Endomorfum bu arada

Son düzenleme: 19 Kasım 2015
  4. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    150 kilo insan küre girerse patetes olur o yag oranıyla

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Ben güç için gireceğim.
    Ama önce yağ yakıcı kürlerle yağları yakıcam 1 yılda sonra hacim kürüne gireceğim ben definasyon kürünü kastettim isim vermek istemedim yasak diye.

6. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Yasak Değil İsim vermek
    Sonrasında def kürleri yüzde 12 -15 gibi yag oranlarından tek haneli yag oranlarına girmek için yapılır ,yüzde 25 ,30 gibi rakamlarda ilaçlar faydadan çok zarar sağlar, bunları sana bilgilenmen ve iyiliğin için diyorum, anabolik steroid bölümüne yazarsan bu yazdıklarını ve resmini atarsan sana aynı şeyleri diyecekler
    -öncelikle dietini düzeltip bir vücudunun natural olarak gelebileceği en iyi noktaya getir ki bu bile en az 1-2 yılını alır videolardan az çok belli vücudun,
    İkinci olarak hareketlerinin formu yanlış kiloları düşürüp bayagi bir form çalış nice delikanlılar var yanlis formda yapıp gram ilerleyemeyen yerinde sayan

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam ben formu sormadım:) Bastığım killoyu sordum :) ha illada form derseniz yaşar küçük powerlifter sorun yok dedi bu videoma
    Elimde gerekli malzemeler var 2 gündür definasyon küründeyim supplement yağ yakıcılarla kombine ettim protein tozu amino asit + et yumurta sorun yok 2 günde 1 kilo gitti tabi fazla su ve yağdır hepsi yağ demiyorum yani ben kararımı verdim çoktan:) Yanlış anlama beni ben bastığım kilo nasıl ona cevap verimeni isterim ;)

Son düzenleme: 19 Kasım 2015
    elezar bunu beğendi.
  8. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Berkay bence kilo çok güzel ancak gelistirebilirsin benim sana tavsiyem powerrliftinge yonelmen kilolari kalorini azalatarak yavas yavas yakarsin

Ayrica sana tavsiyem natural limitini gormeden kure girme ve sunada katiliyorum doğal olarak yag oranini dusurebilirsin illaki kararini verdiyse yuzde 15 lerden once definasyon kuru tavsiye etmem cunku yuzde 15 zaten dogal olarak rahat gelirsin videolarini sureklilige dok devamini bekliyoruz

Alfonso_ ve berkay7743 bunu beğendi.
  9. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam floor press yerde 2 kişi eline veriyor anabolik steroidler bulunmadan önce bu olay en güçlü adam belden biraz destekle 165 kg basmış bu rekor steroidler çıkınca taa 40 küsür yıl sonra kırılabilmiş sehpada belden destek yok varsada yerdeki kadar destek alamıyorsun yani onun sehpadaki karşılığı 160 kg yani natural limite geldim demek oluyor bu kenzo karagöz siz tanırsınız powerliftingte yapmıştı hacim için ağır basıyor natural sporcu neden 160 kg yi geçemiyor bunları body building gerçekleri diye bir kaynaktan okudum

10. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Tabiki senin tercihin ancak ben senin natural olarak 160 gecebilecegini düşünüyorum

bu gune kadarkimsenin yapamamasi senin yapamayacagin manasina gelmez

Aksine insani çok heyecanlandirir

Alfonso_ bunu beğendi.
  11. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Kenzo Karagöz gibi 7 yıllık doğal bir powerlifter ve body builder o kadar ağır çalışıp beslenmesine dikkat eden bir kişi 7 yılda geçemedi Ben 38 ayda geldim 160 kg ye ama kenzo abi de full powerlifting yüklenseydi hiç definasyon yapmasaydı 38 ayda benim gibi haftalık 2-3 günlük antrenman ve iyi beslenmeyle gelirdi Gerçi kenzo abi haftalık 6 gün idman yapar 1.5 yılda yakalardı benim formumu
    furkan kardeş sagol herşey için:)

elezar bunu beğendi.
  12. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    berkay nası bi küre başladın bilgilendirir misin?belki +%40 yağ oranın var ve sen definisyon kürü yapacağım diyosun.kendinde misin?bir çok ciddi yan etki yaşayabilirsin,aromatize sorunuyla başa çıkamazsın o yağ oranında.ayrıca 160kg bp doğaldır 165 doğal değildir gibi şeyleri söylemekten de vazgeç,160kg natural sınır vs açısından bakıcaksak hiçbir şey.

elezar bunu beğendi.
  13. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    bu arada kaç kilo vermeyi planlıyorsunuz ? powerlifting yarışması gibi bir hayaliniz yok sanırım , definasyon kuvvetinizi azaltacak çünkü pişman olabilirsiniz sonra.

14. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Yok ben herkesin dediğine saygı duyarım ben sadece o dönemde 40 yıl kırılamayan rekoru söyledim yani body building gerçekleri isimli sitede yazanların yalancısıyım.:) zeo64 kendimdeyim çünkü supplementler ile zayıflamayı başaramadım bir türlü olmadı o yüzden küre girdim herkes kilo ver falan diyor kimisi ağırlığımı bıraktında göbeklendin diyor sıfırdan yine başla diyor halbuki ben 38 ay yani 3 sene 2 ay hiç bırakmadım ve bu lafları duydum dayamadım küre girdim zayıflamaya başladım hacim + yağ yakımı kürünede gireceğim bu laflardan bıktım bir dönem protein ağırlıklı beslenirken ağırlık basarken aynı zamanda yağımı arttırdım ve kardiyoyu kestim diye bu lafları duydum bu lafları duyacağıma küre gireceğim iyiliğimi düşündünüz hepiniz kardeşimsiniz o insanlardan fazla düşündünüz beni hepiniz altın gibi insanlarsınız:) ben kürde kararlıyım definasyonda uzman diyetisyen kontrolünde tanita makinasında beslenmeme çok dikkat ederek yağ vereceğim diyetisyenim kuvvetin düşmedende verebilirsin hatta kuvvetin iyi çalışırsan artabilirde dedi :)

elezar bunu beğendi.
  15. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Herşey güzel ama benim anlamadigim kalori açığı yaratıp hemde güç kazanmak nasil oluyor yani ayni bu sey gibi 10 litre benzinle 100 km giden arabaya 5 litre koyucaz gene 100 km gidicek demek gibi bana cok mantiksiz geldi açıkçası

berkay7743 bunu beğendi.
  16. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Kalori acigi varken guc kazanimi bal gibi oluyor. Recovery suresi uzuyor, motivasyon zor olabiliyor, ama oluyor.

zeo64 ve berkay7743 bunu beğendi.
  17. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    düşüncene saygı duyuyorum ama uzman diyetisyen 45 bin hastası var aralarında sporcuda çok var bir bildiği vardır
    zeo64 aramatize etkiye baktım o kadar etkili kürlere girmeyeceğim oral steroid kullanacağım sadece

18. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bak şimdi sana şunu söyleyeyim,hata üstüne hata yapıyosun.sadece oral küre girecen 1 numaralı hata,beslenmeyi beceremiyorsun ve buna rağmen küre girmek istiyosun 2 .hata,yağ oranın uçuk derece fazla ama hala girecğeim diyosun 3. hata.kusura bakma da %40 yağ oranından doğal yolla düşemeyen bi insan diyet hakkında hiçbir şey bilmiyodur,hiçbir şey.ve bu bilmeyen insan testo alırsa da kilo falan veremez.çünkü definisyon amacıyla anabolik kullanırken de diyet gene anaboliklerden önemli bir pozisyonda oluyor.alıyosun hapı kilo veriyosun diye bi durum yok yani.bak aman diyim bu pozisyonda küre girme,ille kafana koyduysan gireceksen bi 30-40 kg ver,sonra oturalım beraber kürünü hazırlayalım.ama göz göre göre yanlış üstüne yanlış yapma.

elite35, Created By Loss ve berkay7743 bunu beğendi.
  19. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam seni altın değil elmas yerine koyuyorum birtanesin hocam tamam kilomu vereyim önce ondan sonra :)
    clenbuterol ve efedrin alıyorum supplement kürünün yanında clenbuterol ve efedrin keseyim mi :) gerek var mı:)

20. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    @berkay7743, @zeo64 gerekeni soylemis konuyla ilgili yorum yapmayacagim ancak konu disi olarak sunu soylemem gerekiyor, sizin kadar yapici, uyumlu, saygili, karakterli birini uzun zamandir forumda gormedim, bu sporda ne olcude basarili olursunuz olamazsiniz bunu bilemem tartismakta bize dusmez ama umarim bircok genc arkadasimiz sizin su davranis seklinizi kendine ornek alir.

elite35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş