Kızlar neden kaslarımızın ıgrenc oldugunu dusunuyor

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve IVANDRAGO tarafından 13 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 293 üye.
  1. jön türk

jön türk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    ben 17 yaşındayım kızların beğendikleri vücut tipi :geniş ve hafif dolu omuzlar,orta-ince bir bel ,parçalı karın kasları, abartısız kollar(40-41),üstle orantıyı bozmayacak dolulukta bacaklar ve uzun boy yani genelde salona yeni gelen biriinin tarif ettiği şekilde bir vücut :)

2. jön türk

jön türk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    yani %95 i bu şekilde tarif ediyor

3. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    kızların her söylediklerinin, ciddiye alınmayacağını hala öğrenemediniz mi?
    kız çirkin bir erkekle olur, yüreğini sevdiği içindir...
    şişko bir erkekle olur, espirili olduğu içindir...
    hiçbir cazibesi yoktur, parası olduğu için...
    zibidiyle birlikte olur, zibidi olduğu için...

NowFear3, muti5757, Berkthagar ve diğer 18 kişi bunu beğendi.
  4. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Normalde bu başlığa katılmazdım ama tecrübelerimi belki sizlere faydalı olur diye paylaşmak istiyorum.

Kızlar hem benim ülkemde hem bir çok ülkede özellikle patatese takılan iki kürdan gibi üstü geniş altı dar acemi bodycileri sevmezler. Kas yığınlarını sevmezler, Profesyonelleri beğenmezler. Kaslı erkekleri severler ama kas kütlesi aşırıya kaçarsa sevmezler. Kızlar ayrıca doğal olmayan erkekleri de sevmezler, steroidli olsun benim olsun diyende vardır ama çok azdır. Steroidler konusunda çok daha bilgisizdirler ve hurafelere ve de başarısız örneklere odaklanmayı tercih ederler, steroid öcüdür ve de steroidli erkekler biraz ölüdür onlara göre. Aksini ispata boşa uğraşmayın.

Bu arada başlıkta verilen bir bilgiyi tam zıt olarak bişliyorum yani maskülen hatlı erkekler yumurtlama döneminde çekici bulunuyor, cinsel arzunun artmasından dolayı diye biliyorum. Yumuşak hatlı erkekler ise normal zamanlarda beğeniliyor.

Kendi adıma örnek verirsem asla çok kütleli olmadığım için vücudum yüzünden beni beğenmeyen bir kızla karşılaşmadım. Beğenenle daha çok karşılaştım. Boyum uzun ve de biraz daha bronz olsam çok daha fazla karşılaşırdım diye düşünüyorum :)

Kasların iğrenç olduğunu düşünen kızları gördüm ama şükür kaslarımdan iğreneni görmedim. O da olabilir ilerde, kütle artarsa.

Bu arada castorpollux kısa ve öz özetlemiş olayı. Ne desek boş kadınların beğeni kriterleri o kadar değişik ve bu değişik kriterlerde o kadar kişisel ki. Herkes ayrı bir dünyadır arkadaşlar.

Bu da dahil bütün genellemeler yanlıştır.

erkan7, castorpollux ve kimodedim bunu beğendi.
  5. IVANDRAGO

IVANDRAGO Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar sadece bıze deıl sporumuzada ocu gıbı bakıolar xD manyagın tekı ıkı tane synthol lu vucut gosterıo bunlarda hepımızın ole olacagını sanıo :) arnoldun son fotosunun montaj oldugunuda adım adım kanıtlamıstım zaten :) yaşına gore halen fit bi vucudu war :)

6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bide şöyle bir şey var örneğin erkek zayıf oluyor ay çok zayıfsın ve biraz şişman oluyor kilo ver diyor bu sefer spor yapıyor kaslanıncada iğrenç oluyor bu çok komik geliyorbana adam ne yapsın o zaman ben hiç öyle iğrenç sözcüğüyle karşılaşmadım aşırı kaslı olmadığımdandır herhalde kızlar kaslarımı beğenirler.

7. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Duyduklarım:
    - Iyy iğrenç
    - Nasıl bunları güzel buluyorsun ?
    - Sakın ama sakın böyle olma, olursan senden ayrılırım !
    - O kollar ne ya !?
    Böyle gider...

Şimdi kız arkadaşımın konu hakkındaki görüşlerini aktarıyorum, o bana söylüyor ben de yazıyorum:

İğrenç.
    (Bu kadar)

Israr edince:
    Bu fotoğraftaki adamlar insanlıktan çıkmış gibi görünüyor. Nasıl bir estetik anlayışına hitap ettiklerini gerçekten anlayamıyorum. Steroidlerle ilgili izlediğim bir belgeselde bir doktor bu insanların tersine anoreksiya nevroza gibi bir hastalığa yakalandıklarını düşündüğünü söylüyordu. Yani ne kadar kaslı olurlarsa olsunlar aynaya baktıklarında kendilerini çelimsiz ve güçsüz görüyorlar.

Neyse, bu işe yeni başlayan erkeklerin onlara özenmesinde de birazcık aşağılık kompleksi olduğunu düşünüyorum. Tabii ister erkeklerle ilgili ister kadınlarla ilgili genel beğeninin değişmesinde kapitalist kültürün de etkisi yadsınamaz.

Doğada sağlıklı görünen erkek türler, dişi türler tarafından çiftleşmek için öncelikle tercih edilir. Bir kadın için çelimsiz bir erkektense sağlıklı ve kaslı bir erkek çok daha çekicidir. Fakat bu aşırı gelişmiş vücutlar tam tersine iticidir çünkü sağlıklı görünmezler. Çünkü bir insanın steroid kullanmadan o hale gelmesinin imkanı yoktur ve steroidler sağlıksızdır.

Ayrıca bunların kişisel görüşüm olmaktan öte kadınların genel yaklaşımı olduğunu belirtmek isterim. Definasyondaki iri bir vücudu normal hiçbir kadının çekici bulduğunu görmedim.

Yorumsuz yolluyorum siz de elinizi taşın altına sokup yorumları alın bakalım :)

Son düzenleme: 26 Eylül 2008
    Berkthagar, Animasyon, zumurrud ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    ya abi ne vücut ne tip kızların gözüne sewdikleri güzel gelio:) yani konusmamız sempatik tavırlar özellikle kendilerini güldüren erkeklere bayıllıyolar:D hele saçlarına bi iltifat et anında eriyolar vücut falan hikaye kalıo.

hsnkose ve kimodedim bunu beğendi.
  9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu kızlara has bir konu değil..bu işi bilmeyen sevmeyen belirli bir seviyeden sonra size mutlaka artık yapma , çok çirkin oldu vs.. diyecektir..
    bunlar çok bilinçli lakırdılar olmadığı için ciddiye almaya, kafaya takmaya gerek yoktur..zira 39cm kola bile yeter artık diyenler var..

"helal olsun, 45e kadar devam et" diyen 100kişide 2 kişidir belkide..

Pollysad, Juggernaut, Jacoburak ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    gaddarkemal,sevgilin doğru demiş genel olarak.
    ama son on bin yıldır belki de daha fazla bi süredir doğada yaşamadığımız için bir erkeğin vücut güzelliği bir kadın için o kadar da önemli değil.ama kadınlar anlaşılmaz varlıklar olduğu için bir genelleme yapamıyoruz :D bütün erkekler kesinlikle dış görünüşe bakar,bakmadığını söyleyen yalan söyler.kadınlar için ise vücut değil, yüz, ses tonu, eller, gözler ön plandadır.ama heteroseksüel bir erkek iri göğüs,ince bel,geniş kalçaya odaklanır en önce,ikinci olarak da yüz güzelliğine.önce de söylediğim gibi kadınlar çok kaslanmış, fazla erkek görünen erkekleri sevmezler.onlar için iki cinsin de özelliğini farklı yüzdelerde taşıyan erkekler daha çekicidir.kimisi daha çocuksu, kimisi daha erkeksi sever,ama testosterondan patlayasıca erkekleri sevmezler.bunu hem çevremde gördüklerimden hem de orda burda okuyup duyduklarımdan yola çıkarak söylüyorum.
    güzel bedenlere tapma meselesi günümüz kapitalizminden çok önce de vardı.eski yunan'da çıplak insan bir şaheserdi,daha doğrusu çıplak erkek diyeyim.çünkü kadın ikinci sınıf bir varlıktı.evden çıkmasına izin verilmez,çıktığında da tamamen örtünmesi gerekirdi.erkekler ise çok az, vücutlarını gösterecek şekilde giyinirlerdi.erkekler küçük yaştan itibaren "gymnasion" denen hem spor hem bilim öğrenilen okullara gönderilirdi.burada vücutlarını yağlayıp,çıplak olarak spor yaparlardı.zaten "gymne" sözcüğü çıplak demekti eski yunanca'da.
    ayrıca erkek bedenini heykellerde de çok sık işlerlerdi.yunan tanrı heykelleri kusursuz vücutlu erkeklerdir dikkat ederseniz.
    yani diyeceğim o ki, kaslanma sevdası yaklaşık 3 bin yıldır var.yeni bir mevzu değil.

Son düzenleme: 28 Eylül 2008
    lazmataz5, asilprens, Jevric ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    güzel yazı musclefan.
    Bir de şöyle bir durum var. Ben bu işe başlamadan önce amacım bu kadar gelişmek değildi. O kadar olup ne yapıcağım diyordum. Ama bu spor mutluluk hormonu salgılatyıor ve dışardan bakıldığında ne kadar çirkin görülürse görünsün, size çok hoş geliyor.

selim4141 ve erkan7 bunu beğendi.
  12. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar bide geçen gün söyle bisey geldi basıma paylasmadan edemedim pastanede muhabbet ediyoduk arkadaslarla bi ara kalktım wc için o arada baska arklar gelmis masaya tam geri geldim selam arkadaslar diemeden sınıftaki kızlardan teki sınıfımızın kasıntısı geldi dedi birden sasırdım :S hiçkimseyle konusmayan havalı kasıntı dedi bana zorlada olsa ortamı germemek için güldüm. en sonundada alay eder gibi alınmıyosun dimi dedi :S yürüyüsüm çok artismis bilmem neymis hep dik duruyomusum bu nası bi saçmalıkdırya body yaptıım için gögüslerim ilerde sırtımda dik oldugu için gayette düzgün bi yürüyüsüm var ama insanlar daha dogru düzgün tanımadıkları kisiler hakkında yorum yapmaya çok hevesliler hoslarına gidiyo sanırım epey bi canımı sıktı ama paylasayım dedim basına gelen varsa baska bilirler

13. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    rei,bakma onlara. hepsi aslında imrenir,beğenir,içten içe sana dokunmak ister;) ama böyle laf atarak tatmin ederler kendilerini.

14. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    Aslında bu mesele ilkokulda karşı cinsin saçını çekiştirmek,silgisini saklamak falan gibi bişey anlattığın.İnceden bi hayranlık fakat ulaşamamak...
    musclefan doğru demiş.
    Kedi ulaşamadığı ciğere mundar der..
    Ama şöyle bir durum da var,kaslı vücut var kaslı vücut var.
    Bu sporu çok sevmeme rağmen,45-46 cm kol 85-90 cm belli yarı define vücutlara imrenerek bakarım fakat pek hayranı değilim olympia derecesinde bir vücudun..
    Beğeni meselesi bi yerde,ama göz var nizam var..
    SONUÇ:
    Ben 38-39 cm kola iğrenç diyen insanın iyiniyetinden şüphe ederim (:)

Berkthagar, castorpollux ve zigbog bunu beğendi.
  15. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Kızların bazıları çok hacimli ve iyi define olmuş vucütlardan gerçekten hoşlanmıyor. Ama bunun dışındakiler tamamen kıskanıyor. Bu spor kararlılık ve büyük bir irade ister, ve bu arkadaşlarda bu vasıflar olmadığından böyle çamur atıyorlar. Eminimki bu olumusuz eleştri yapanların çoğu(erkekleri kasır ediyorum) bir dönem özenip bodybuilding'e başlamış ama daha ilk haftada kaçmıştır:D.

16. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı sorun bende de var. Kanatlar koluma çarptığı için kollarımı hafif açarak ve göğüslerim ilerde yürüyorum. Bilmeyenler beni kabadayı sanıyor. Şimdi ozr da olsa yürüşü sıradan hale getirdim.

17. BitterSweet

BitterSweet Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bak bak baaak çok biliyosun sen saçlarına iltifat edicekmiş gerisi hikayeymiş :D

ayrıca abartı olmadıkça(her bir yeri kıvrım büklüm durumda) bence erkekte kas gayet hoş görünüyor..

18. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    kimse kız gibi bir erkek sevmez zengin olmadığı sürece.
    erkek dediğin güçlü olmalı,iri olmalı.
    rei bir kızın neresine güzel desen erir özellikle saç değil ki :)

19. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    ya bana bi ara kaslı vücut sadece erkeklere güzel geliyo gibi izlenim vermişti , erkekler kaslı erkeğins seksi olduğunu düşünüyo ama erkekler düşünüyo yani :)

20. felixmaurice

felixmaurice Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SPORCU

Sayfayı Paylaş