Jelatin nedir ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve donatello tarafından 15 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    ondandır ki eski çağlarda insanlar arsındaki salgın hastalıklar veremler bağırsak kanserleri kemik kanserleri başta olmak uzere bulunan bulgular. sen bu arda oyle beslende bakalım ne olacaksın gorelim. çiğ çiğ et tuket coyote sen. unutmaki bir evrimin sureciyiz. ve sonucta bu noktadayız. bazı enzimleri , midede o çiğ urunleri imha edecek bazı asitleri vucudumuz yıllar suren bu surecte yitirdi. ve bu duruma heldik. eski insanların boyları uzunluklarıda bir çok hikayelere efsanelere konu olmustur. ama buda zamanla deişti beslenmede oyle. sen o çağlara fazla takılıp kalma ama dengeli bir şekilde herşeyden tuket. sonuçta yaşam senin sen o şekilde rahatsan devam et. iyi geliyor yada yarıyorsa devam et aksini soylemiyorum. iyi çalışmalar saygılarımla...

2. Klyn

Klyn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    tarif bulabilen var mı hammadde olarak aldım nasıl kullanacağız sıcak suda blender'la karıştırıp kullansak doğru mudur?

3. MaXimuS_

MaXimuS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0

bu devirde hala bu taş devri masallarına inananları görmek komik valla :) . fred çakmaktaş barni moloztaş küçükken çizgi flimleri fazla kaçırmış galiba. İnsan dünyaya geldiğinde herşey öğretilerek gönderildi ateşi keşfetmesine ne gerek var. çiğ etlerin zararlı bakteri ve virüs içerdiklerinide unutmamak lazım.

4. Klyn

Klyn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meyve suyunu kaynatıp içine 25 gram jelatin koydum dolapta donduktan sonra yedim jelibon gibi oldu,suda kaynatıp tüketmek zor kemik kokusu geliyor

5. SVSTRGMR

SVSTRGMR Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    AVUKAT
    Yer:
    Konya
    dirseklerim ağır çalışmaya dayanamadığı için ağrıyor
    bir sığır jelatini deneyeceğim