itiraf edelim - rahatlayalim (beslenme ile ilgili)

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Ayaz tarafından 9 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 343 üye.
  1. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İstanbula yakınlarımın rahatsızlığı nedeniyle gidişimi erteledim. Oradaki iş görüşmesini de şükür erteleyebildim ve sorun yaşamadım. Ancak 1,5 hafta kadar önce buradaki salonun ödemesini yaptığım süresinin dolduğundan ne de olsa istanbula dönüyorum diyerek masraf olmasın diye kayıt yaptırmamıştım, parasızda gidebileceğimi düşündüren bir yaklaşım görmüştüm salondan ama 3 kuruş için yüzgöz olmak istemedim.

İstanbula gidişim ertelenince evde idare edeyim dedim, gidişim erteledikçe evdeki sürem uzuyor. Barfiks bile çekemiyorum bu evde barfiks demiri yok. 2 çeşit şınav 2 çeşit mekik ve dipsle idare edilmiyor tabi.

Şu an bilgisayarın masasının üstünde bir tabak dolusu patates-pilav-tavuğun kalıntıları var. Şalgamda içiyorum yanında. Bir iki saat sonrada sahur yiyip ondan bir iki saat sorada yatıp uyuyacağım.

Bu antrenmansız yiyiş ve bu gidişle askerde verdiğim kiloları çoğunluğu göbekte yağlar olarak alırım heralde :D

2. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    14 gündür mekik şınav dışında bir şey yapamadım.
    doğal olarak hacim kaybetti vücudum.
    üstüne göbek dahada ve aşırı kilo verdim.
    üstüne insanın değer verdiği birinin ''yaa çok çirkin oluyosun çok zayıfladın git çalış sana zayıflık yakışmıyoooo'' demesi hoş değil.
    seri katiller böyle doğuyor.

Son düzenleme: 12 Eylül 2008
  3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    sovereign haklısın valla zayıflıyorsunuz yakışmıyor kiloalıyorsun yakışmıyor kas yapıyorsun yakışmıyor ne yapalım kafaya takmamak lazım böyle şeyleri yoksa işin içinden çıkılmaz.

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bonatschi geçen ay Muzaffer Kuşhan için söylediklerine biraz sert çıkmış ve adamı savunmuştum, ancak zaman adamın rezilliğini gösterdi.
    Açıkcası adamın Almanya'da cerrahlık yapmış olması, annemin o adam 30 senedir var demesi falan beni etkilemişti, üzerine birde Ayşe Arman'la konuşurken mangalda kül bırakmayınca adamın samimiyetine inanmıştım, zaman beni yanılttı, tamam doktor belki, ancak insana zarar veren, kendisine aşırı güvenen, yararından çok zararı olan fena bir doktor tipi.
    Adamı savunduğum için pişman oldum, özür dilerim.

Selamlar

Azi, bonatschi ve kimodedim bunu beğendi.
  5. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    bu gidisle itiraf etmeye cok devam edecegim.Sert dietimin zararlarini goruyorum.Yarim paket milkayi 2 dk once mideye indirdim.Yedikten sonra hep pismanlik oluyor.

6. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bende Kuşhan olayı patlak verince dur bakayım şu konu forumda tartışılıyordu gireyimde yazayım dedim ama başlığı hatırlamadım arama da yaptırmayınca unuttum gitti....

Bu arada "ölüm kampının" fiyatlarının da ülke şartları göz önüne alındığında AŞIRI yüksek olduğu dikkatinizi çekmiştir umarım. Keşke sayın Kuşhan kendi kesesini düşündüğü kadar zavallı Dila'yıda düşünseymiş biraz...

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Niye pişman oluyorsun.
    Savunurken tezlerinde haklıydın.
    Zaten ben de senin çıkışın üzerine kendimi tekrar ifade etme gereği duymuştum.

Sonra başka gerçekler ortaya çıkınca ileri sürülen tezler değişti.
    Sonuçta beni uyararak kendi görüşünü savunduğun zamandaki gerçeklere dayanarak söylediklerinde sonuna kadar haklıydın.

Bazı şeylerin ortaya çıkarak gerçekleri değiştirmesi senin elinde değil ki..

Bilmem anlatabildim mi :)

Azi ve Karasan bunu beğendi.
  8. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    kuşhan kampı günümüz düzeninin bir sonucu. güzel ol, ince ol. kısa zamanda sonuç al. uzun dönemi düşünme. kalıcı olup olmayacağını takma. komplikasyonları umursama. sadece güzel ol. ölü bile olsan.

Azi ve ozzers bunu beğendi.
  9. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    diyette olmamama rağmen bir tepsiye yakın güllaç yediğim için mutsuzum antrenmana gidesim kaçtı : ( İnsulin artışım uyku getirdi herhalde..
    Diyette olmadığıma hala kendimi inandıramıyorum, temiz beslenmeden duramıyorum sonra böyle patlıyor işte..

10. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    sabrediyodum dayanıyorum ama biyerde tatlı görünce dayanamıyorum misal annem dün akşam misafir için tatlı almış hepsini yedim ewet 1 kilo karışık tatlı bunu ara sıra yapıyorum ya :..(

11. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    shownodese,

aynı durumdan bende de var..

12. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    valla gene helva ve findikli cogregi yedim.
    arkadaslar 3 aydir ciddi diyet yapiyorum ve son gunlerde diyet cok fazla bozuluyor. Biliyorum burasi degil yeri ama ufak tavsiyeleri olan var mi? Yani direnci artirmak gibi?Ozellikle tatlilara karsi koyamaz oldum.Bunun yuzundende 2 gunde diyet yapip bi gun bol tatli yiyorum.Durduramiyorum resmen.

13. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    antrenmandan geldim.ayıptır söylemesi şekerpare yiyeceğim şimdi.gün içinde yediğim şekerlileri saymıyorum bile
    :D ohhhh yarasın .

14. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Sana pek de bilgiyle alakası var mdır bilemiyorum ancak kişisel görüşümü iletebilirim.Yerinde olsam belirli bir süre çok aşırıya kaçmamak suretiyle tatlı yemeye devam ederdim kendime dur diyebilecek psikoljiye gelene kadar.Sonraları 1 veya 2 haftada bir tatlı yeme izni verirdim çünkü şu an düştüğün durum üzerinde de görülebileceği gibi uzun süreli çok katı diyetler kötü şekilde patlak verebiliyor.Çok sık olmamak şartıyla vücudunun isteklerine kulak vermelisin.Örneğin canın lahmacun gibi yüksek kalorili birşey istedi yersin fakat bunun için o gün daha fazla efor sarfedersin, canın daha düşük kalorili diyeti bozacak birşey isterse eve 10dklik yoldan gidiyorsan yolu uzatarak 25dkde gidebilirsin.Bu tip davranışlar küçük detaylardır ama diyet kurtarır.;)

Son düzenleme: 22 Eylül 2008
    Azi ve serdar2 bunu beğendi.
  15. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Kalorisi, karbonhidrat orani dusuk ya da yagsiz ve protein orani yuksek, saglikli tatlilara yonel, senin istahini kesecektir. Illa ki baklava cikolata yemen gerekmiyor ki. Onemli olan tatliya olan acligini dindirmek. Kendine alternatif tatlilar hazirlayabilirsin.

Mesela,

- Proteinle kuvvetlendirilmis sutlac
    - Tam bugday unundan tatlandirici ile yapilmis sekersiz az yagli kek
    - Ayva tatlisi (serbeti yine tatlandirici ile hazirlayacaksin)
    - Armutu firinda pisirme
    - Yagsiz saf protein olan philedelphia krem peynirden yapilmis, hamuru da yine tam bugday unundan yapilmis cheesecake
    - Iki dilim kepekli ekmek arasina surulmus fistik ezmesi ustune cilek dut gibi bilumum preslenip sandivicte kullanilabilecek meyve

Liste boyle uzayip gidiyor. Ayrica ben disarida dayanamayip yedigimi bildigim icin eve hic hazir tatli sekerleme sokmam. Kazara eve giren tatli da, o gunun sonunu goremez :). Arkadaslar bir kilo baklava getirdiyse gelirken, o bir kilo o gun biter. Ama ertesi gun evde tatli kesinlikle olmaz. Tavsiye etmek icin demiyorum, ama vucudun bir kapasitesi olduguna gore 1 kilo baklavanin hepsinin yaga dondurulmesi imkansiz, mutlaka sekerin bir kismi kullanilamadan atiliyordur. Ben de kendime boyle bir cozum buldum.

Azi, musclefan ve serdar2 bunu beğendi.
  16. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    -Genelde bu saldırmaların sebebi kan şekerindeki oynamalardandır. Elbette psikolojik yanınında etkisi çok büyük.

-Bol bol meyve tüketmeye çalış, hem lifli hemde tokluk hissi yaratır. Ayrıca tam tahıllı ekmekte gerçekten hatrı sayılır bir tokluk hissi yaratıyor.
    -Bol bol su iç, insan aç hissettiği çoğu zaman aslında susamıştır derler. Meyva suyundan tutta diğer meşrubatları tüketmemeye çalış. Maden suyu ve su dışında sıvı tüketme. Sıkmada olsa meyva suları kalori deposu, yani elma suyu bolca içilebilen bir şey, litresi 500 kalori felan, üstüne üstlük kısa zamanda o kadar karb almanın insülin üzerine etkiside ayrı konu. Onun yerine bir elma yesen, hem tok tutar hemde enerji verir.

-Limonlu su iç sabah kalkar kalkmaz ancak dişini bunu içmeden önce fırçala çünkü narenciyelerden sonra diş fırçalamak dişe çok zarar veriyor. Limon kilo verdirmez, nitekim beslenme uzmanları ısrar söylüyorlar "yağ yakmadığını". Limon tok tutar, ayrıca ağızda bırakacağı tattan dolayıda iştahı ayrı bir şekilde keser(tabi sen limonlu suya şeker katıp limonata yapmazsan:D)

-Bir anda yüklenme yemeğe, bu daha fazla yemeni sağlayacaktır...

Azi ve serdar2 bunu beğendi.
  17. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bende tatlı krizi olmaz, tuzlu krizi olur, ki normalde çok az tuz tüketirim, yani yemeklere tuz eklemem babamdan kazandığım güzel bir alışkanlık olarak ama vücudum bazen şiddetle ister.
    Sizin dediğiniz gibi, tuz ya da tatlı krizine girince doğrudan tatlı ya da tuzlu kalorili gıdalar tüketmek yerine bunların sağlıklı alternatiflerine yönelmek en iyisi, hatta bu yemeğe fazla tuz katmak bile olabilir.
    Öbür türlü insan kendisini 200 gram cips yemiş ve pişmanlık içinde bulabiliyor, ya da işte yarım kilo profiterol yemek gibi saçmalıklar gelişebiliyor.

Frank Sinantra'nın Altın Kollu Adam isimli filminde, morfinman kahramanımız içinden gelen bastıramadığı sesi öldürmek için fenalık geçirene kadar uyuşturucu kullanıyordu, buna maymunu öldürmek diyordu.
    Bence çok doğru, zaman zaman Rpac'ın dediği gibi diyeti tümden bozmamak için insanın kendi isteklerini dinlemesi gerekiyor, ki çoğu zaman bunlar fizyolojik ihtiyaçlar, yani mesela ben aşırı terleyen bir insanım, tuzlu gıdaları aramam tesadüf değil, yemeklere tuz koymazken, zaman zaman çok tuzlu şeyler istemem bence büyük oranda fizyolojik bir ihtiyaç ama işte bu ihtiyacı nasıl karşılayacağımız irademize kalıyor.
    Cipse abanmak yerine o akşam öğünümü bol tuzlu tüketmek çok daha sağlıklı bir çözüm olarak görünüyor bana, uzun süredir çok sağlıklı besleniyorum ama zaman zaman krizime yenildiğim olabiliyor, bu da işin itiraf boyutu.
    3 haneli rakamlarda olduğum geçen senelerde birkaç defa Kentucky Fried Chicken'dan 1 kova tavuk+1 lt. DİYET Cola+2 biscuit alıp yediğim dönemler oldu, işte tuz ve yağlı lezzet arzusu ile başa çıkmanın çok sağlıksız bir yolu!!!

18. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    bende bi kaç kere antreman sonrası asılmıştım ve çok pişmanım

19. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Asılmıştım derken?

20. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    beyler az önce saat 23:00 sularında arkadasın odasına gittim muhabbet etmek için yurtta kalıyoruz üniversite baska bi arkadas baklava ikram etti bize fıstıklı:S bende kırmamak için önüme getirdi alırmısın die 1 tane aldım üstüne bi daha geldi 1 tane daha aldım 2 tane baklava dilimi yedim:S içimden yemicem diesim geldi ama ayıp olur die yedim tadıda güzeldi baya bi:( 2 baklava yedim pişmanım ama dönüşü yok:(

Sayfayı Paylaş