itiraf edelim - rahatlayalim (beslenme ile ilgili)

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Ayaz tarafından 9 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 343 üye.
  1. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Böyle bir topigi baska bir yabanci forumda görmüstüm ve cok yararli olacagini düsünüyorum.

Cogumuz muhakkak gün icerisinde yediklerine ictiklerine dikkat ediyordur ama mutlaka ve mutlaka (tabi biz de insaniz) arada "ufak tefek" (örnegin iskender, dondurmali kazandibi, baklava, nutella) kacirdigimiz seyler oluyor..

Ben de diyorum ki o arada kacirdigimiz seyleri gelin buraya yazalim. Hem diyetinizi bozdunuz diye demoralize olmazsiniz, hem de bakin kac kisi sizinle ayni duruma düsüyor..

Ben bi baslangic yapayim..

dün gece saat 00,30 sularinda acayip bir aclik hissetmem sonucu telefona sarildim.. yakinlarda bi abi var, deli iskender yapiyor..ona bi alo dedim..20 dk. icinde gelen 1,5 iskender yanina ayran 10 dk. icinde telef oldu.. tam doymadigimi zannettim, dolaptan yarim paket ( yaklasik 70 gram vardi heralde) baya bi tuzlu aycicek cekirdegini TV'nin karsisinda piskopat gibi citlettim.. aradan 5 dk. gecmeden acayip pisman oldum ama is isten gecmisti...

(oh be)

saygilar

bgmbrk, hasanugure, WaterCity ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  2. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    kalin'i kapatmayi unutmusum.. olur böyle hatalar sorry.

3. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    1 hafta 10 gün once.. tam yatmak üzereyim.. Tv karsısında yatakta uzanıorum.. uykumda war.. bi gün sonra iş war... ama bisey dürttü gitttim dolabı actım bana gore bisey yok dedim, tam gidecem bi de buzluga bakayım dedim .. bi baktım annem Dondurma almış kaymaklı ..500 gr , biraz yemisler, geriye kalmıs 400 gr filan... kasıgı alırsın oturursun yatakta, tv karısısında ye babam ye.. sonra bi pismanlık ki sormayın.. kızdım kendime sabah cok...

Available, Azi ve aysunil bunu beğendi.
  4. Zuul

Zuul Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İlaçcı
    Yer:
    SAMSUN
    Kesinlikle kaçırmıyorum......

Şeker,aşırı tuz,yağlı ne var,kuruyemiş,dondurma,çikolata,biskuvi........ve buna benzer yasaklar benim listemde yer almıyor.İstediğim zamanlar yokmu,tabiki var şöyle bilgisayar karşısında warcraft dota atıpda çikolata yemek yada fındık fıstık yemek ÇOK özledim ama iradem çok kuvvetli,dayanıyorum.

Azi, sporcu. ve draft bunu beğendi.
  5. lajolla

lajolla Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben demin irmik helvası yedim 1 tabak uzerinede kaymakli dondurma..cok pismanım hakim bey:)

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    yaz aksamları gece 12 sularında arkadaslarla dürümcüde otururken sadece onları seyretmenin yanlıs olacagını düşündüm ve ben de cift lavas dürüm söyledim ama araya tavuk şiş koydurdum.. bir bakıma içimi rahatlattım yaglı yaglı kuzu eti yiyecegime..
    arkadaslar dürümün ardından hataydan gelen peynirle yapılmıs hakiki künefe söyleyince dayanamadım ben de söyledim.. ancak serbetini az döktürdüm ve yine kendimi kandırarak rahatladım..

ertesi gün çektiğim vicdan azabından ancak 1 - 1 bucuk saat yaptıgım aerobik antrenman sonrası kurtulabildim..
    bence kacamaklar cok dogal ve olmalıdır..
    bence hicbir sporun cok kesin sınırları olmamalı.. hayatta herseyin telafisi var..
    yiyin iskenderleri baklavaları, ancak ertesi gün yapacagınız sporla yediklerinizin hakkını verin.. o zaman sorun kalmaz bence..

Available, memmeat, *can* ve diğer 13 kişi bunu beğendi.
  7. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    mide beyine doyduğunun sinyallerini biraz geç iletiyor, uzmanların yemeği yavaş yeyin önerisinin nedenlerinden biride bu. öbür taraftan basit şekerler kan şekerini 'zıplattığı' için insanın yedikçe yiyesi geliyor, o yüzden biraz yedikten sonra nefse hakim olup 10 - 15 dakika bekleyin, iştahınızın kesildiğini göreceksiniz.

Ftr_ve_fitness bunu beğendi.
  8. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Çok güzel bir başlık.
    2-3 hafta önceydi, bir sınav öncesi arkadaşlarla çalışacaktık. Çalışmaya başlamadan akşam yemeği yiyelim dedik. Diyetteyim ya, 1 tabak tavuk ızgara,yanında salata yedim ve kola içtim. Ardından şekerciye gittik. 500gr kadar şekeri 3 kişi bir güzel (çoğunu ben) yedik. 15-20 dk. kadar sonra ders çalışmaya tam başlayacakken, hava sıcak dondurma da yiyelim dedik. 3 kişi, 1 kutu Cheesecakeli Carte D'Or ve 1 kutu vanilyalı Carte D'Or aldık. Ben Cheesecakeli olanı arkadaşla ortaklaşa yedim (çoğunu yine ben tabi ki). Ardından 4-5 çorba kaşığı vanilyalıdan yiyen 3üncü arkadaş tuvalete kadar gitti. O gelene kadar tüm kutuyu ben bitirdim. Geldiğinde bir de üstüne tüm pişkinliğimle aa erimiş, buharlaşmış senin dondurma gibi pişkin ve salak espriler yaptım. Neyse ki o gece bu kadarıyla sona erdi sadece. Umarım daha kötüsü olmaz. Olacak gibi, oldukça yazarım bana ayda bir olur.

bestfighter bunu beğendi.
  9. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Ben evdeyken yediklerime dikkat ediyorum ama arkadaşlarla dışarıda buluşunca kendimi zor tutuyorum. Mesela bütün herkes Burger King'de yada McDonald's ta en büyük menüleri yerken izlemek olmuyor. :badgrin: Ben de en azından kola yerine ayran içiyorum, kızarmış patatesin sadece tadına bakıyorum, sadece bir iki tane hamburger yiyiyorum. Siparişi verirken genelde kasiyer şaşırıyor :), 2 tane tek tavuklu burger mi sadece ? menü değil mi? tek di mi? diyiyor. Kendimi ezik hissediyorum ama yağ bağlamaktan iyidir. :badgrin: Ama her zaman kendimi tutamıyorum. İtirafıma gelince : Geçen hafta akşam vakti 1.5 iskender kebap yedim ve üstelik üzerine fokur fokur tereyağı döktürdüm. :oops: Ama pişman değilim yine olsa yine yağ döktürürüm. 8)

10. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    benımde ıtırafım bıraz komık olcak ama ınternette cop catan sıtelerının 3 ,5 tanesıne uyeyım vee avatarımda kı resım var kızlarla konusuyorum ama hıcc kendı dengımde bulamıyorum hep bana 4 ,5 kalıp buyukler gelıyo msn de konusuyoz yas 18 dıyınce sen kımle dalga gecıyon kımlık gostermek zorunda kalıyorum anlıcagınız artık nette msnde konusurken kımlık kontrolunden gecıyorum :D galıba bodynın bır dezavantajıda buu sanırım sızce :?: :?:

11. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    ozur dılerım yemek konusundaymıs ama benım yemekten dolayı bır ıtırafım yokk yanlıslık olmus :cry: :cry:

12. gurseshalil

gurseshalil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    osmaniye
    gece 01:30 sularında öğrencilerin yazılı kağıtlarını okuyup yarına yetiştirmeye çalışıyordu. bari zamanı değerlendirip elimde bulunan protein tozlarından birini denemek istedim. meso tech marka tozun paketini 300 gram kadar yoğurtla güzelce karıştırdım. sonra yedim. aradan 1 saat geçti. fakat uyumak nerde. sadece gözler açık ve duyduğum iki ses var. gar gar gar cav cav cav. sabaha kadar barsaklarımda çalışma sürdü. tabi sabah ki halimi hiç düşünmek istemiyorum.

13. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Benzer bir durum benim için de geçerli. Baharda bazı antrenman çıkışlarında, arkadaşla Burger King'e gidiyorduk. Sadece 2 Triple Whopper ve 1 ice tea isteyince şaşırıyordu kasiyer :evil:
    Bir abarttığım günü daha hatırladım, omuz ve bacak çalışmıştım, akşam kuzenime gittim. 2 Mega Mac (4er etli), 1 cheeseburger yedim. Doymadım diyip 1 paket yulaflı bisküvi bitirdim. Üzerine de 1 porsiyon profiterol, 1 çikolatalı muhallebi ve 1 de kazandibi yedim; eve döndüm sütle protein tozumu içip yattım.

Azi ve aysunil bunu beğendi.
  14. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    abım varya yakında kıtlık cıkcak oyle hıssedıyorumm haberlerdede soyle gecıcek flas flas flas dunyadakı butun besınlerı body cıler yemeye basladı yakında dunyanın sonu gelıcek :D :D :D :D kıaymet kocak

Azi, Dr.Science ve rey619 bunu beğendi.
  15. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    dün aksam yine oku yaydan firlattim beyler .. bi davete gittim.. 5 yildizli bi hotelin restoraninda yemek yedik... önce soguk meze tarzi biseyler geldi.. "iyi valla bunlar tam benlik..biraz yeyip cekilirim kenara" diye tam düsünürken meze biter bitmez zeytinyagli dolmalar geldi.. dedim "hadi bunlarin da hatiri kalmasin" .. son dolmayi agzima atar atmaz sag tarafimdan bi kol tabagima küfür edermis gibi bi yarim sosis koydu.. söyle bi baktim... leblebi gibi attim agzima .. kendi kendime "noktayi da böyle koymus olayim" dedim....derrrrrrrrken arkamdan bi tabak patates püresi ve yaninda soslu kirmizi et... dolu bi tabak..

besmeleyi cekersen..benden günah gitti dersin... ona da dalarsin.. arkasindan gelen iki porsiyon (arkadasiminkini de ben yedim) sütlü tatli ve bi tabak meyve de amortisi oldu..

cok pismanim cokkkkk

Azi, aysunil ve (silinen üye bunu beğendi.
  16. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    tamda spora başladım artık alkolude bırakırım diodum kendi kendime
    ewelsi gece 2 kutu extra 2 tanede normal bira götürdüm

tüh yaa :oops:

17. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Uzun süredir diyetteyim...
    1.5 Ayda 18 Kilo vermeme rağmen istediğim difinasyonu yakalayabilmiş değilim. Ve diyetten bıkıp 2 günlüğüne bütün bildiğim beslenme kurallarini ihlal edip bol şeker, bol yağ, bol karbonhidrat. Yiyorum. En sonda dün burger king de 3 tane duplex yedim. Ohh be dünya varmış... Ama bugun hiçbişi olmamış gibi diyete devam ediyorum :)

Ftr_ve_fitness bunu beğendi.
  18. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    uc gün idmanlari aksattim ya :x :x :x

19. hypocrisy

hypocrisy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben konyada ikamet etmekteyim gecenlerde akşam evde yiyecek bişey yoktu babam etlipide sparisi verdi yarım saat sonra geldi bende antremana gitmeden once dedim biraz yeyim nasıl olsa antreman yapacam cardioyu biraz fazla yaparım olur biter dedim ve az yedim gittim antremanımı yaptım gece 11 de felan geldim derken halen kalan 3 porsiyon etli pide bana bakıyordu dedim yemeyecem gittim eti form yedim biraz saat gece 3 civarlarında birden bi kriz geldi kendime hakim olamadım gittim 2 porsiyon etlipideyi yedim yetmedi üstüne kola ictim derken birazda bal yeyip yattım ve ertesi gün kalktığımda benden mesut ve bahtiyarı yoktu ben sonuçta yarışmaya katılmayacagım bu sporu sağlık icin yapıyorum yaşasın etlipideee kahrolsun diyet :p

20. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Bendende bi itiraf...

Arkadasla beraber , 2 saati askın cok saglam bir antreman yaptık.. napalım diye düsünürken.. Hadi Kentucky Fried Chicken a gidelim dedik.... arkadas bana gore ufak tefek.. 2 tane kowa aldık.. ben 30 adet hotwings, o ise 15 parca tawuk aldı.. 2 litre kola.. toplam 50 milyon werdik.. basladık yemeye... ben 30 tane wings i bitirdim ve arkadasın yiyemedigi 4 parca da tawugu yedim... 18 tane ketcap ve mayonez de cabası tabi.... 1 litre kola yetmedi.. bi 3-4 tane de soda ictim üstüne.. yürürken kramplar giriodu mideme... o gün mide fesatından ölmedim ya bi daha ölmem herhalde....
    Tawuk = protein = kas dogru bi yaklasım ama bu kadarda abartmamak lazım canım :)

hsyndmn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş