Interval Cardio ne derece doğru?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve akrep_ve_su tarafından 4 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 39 üye.
  1. babinskipozitif

babinskipozitif Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    merhabalar,
    spor yapamaya ilk başladığım zamanlar sabit hızda koşmaya bayağı kaptırmıştım kendimi. öyle nabız aralığı da takmıyordum, 30 dkyı sorunsuz çıkarabildiğim max hızda koşuyordum. ancak yağlardan ziyade kasları yakmaya başladığımı farkettiğim anda ağırlık çalışmlarına yöneldim. yağ yakma işini sonra öğrenirim dedim kilomu korumayı başardım ancak kas kütlemi de arttırdığımı hissettim. bir miktar yağ ve su atmış olabilirim.
    neyse finallerime çalışmak maksadıyla 2 ay elime eldivenleri geçirmedim ve ders çalışırken aklımı yemekte bırakmayacak kadar güzel de yedim. sınavlar şahaneydi. ancak yeniden tartıya çıktığımda gördüğüm şey beni korkuttu. bu kiloda uzun süre devam etmek istemiyorum.
    ağırlık antrenmanlarım için salona gitmeye devam edeceğim.
    ancak;
    sabahları kalkıp apartmanın merdivenlerinde kardiyo yapmayı düşünüyorum. uzun süre ara vermememe rağmen kendimi iyi hissediyorum. 9 kat yüksek merdiveni tempoda çıkıp, normal tempoda inerek hitt yapabilir miyim? yoksa hemen girme o işe nabız aralığına dikkat ederek mi çalış diyorsunuz?
    spor salonlarında koşmaktan sıkıldığım ve yükü diz kapağının altındaki kaslara bindirmek yerine kalça ve quadrisepslere bindirmek için bu yolu seçtim koşu bantlarının yüksekliğini arttırabiliriz ama güvenmiyorum onlara :D
    hikayeyi geçip kısaca sormak istediğim; merdivenlerde hitt yapma fikrimin doğruluğunu öğrenmek istiyorum veya onu nasıl yaparsam daha güzel olur?

2. DeliKase

DeliKase Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşlar muallakta kaldığım bir konu var: yağ yakma nabız aralığı hurafe mi yoksa doğru mu? her iki durumu savunanlarda olmuş. ben %70 ile %85 arasında çalışıyorum ve 40 dakikayı görüyorum bu tempoyla. fakat bu temponun beni fazla zorladığını söyleyemem. acaba bir yerlerde yanlış mı yapıyorum?

3. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    eski konuları okumayı özlemişim site o kadar bilgi ile dolu ki artık yeni başlık açmak çok gereksiz, konuyu neden güncelliyorum şu an bakmadım ama ilk sayfada en az bu başlıkta cevap verilen 5 soru vardır...

Sayfayı Paylaş