Intermittent Fasting + Keto Günlüğüm.

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve ZapieL tarafından 21 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. Narthyard

Narthyard Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Zaten ülkemizde dram olan olay "supplement"leri ucuz yoldan almamaktan ziyade, bence kaliteli besinlere kolay şekilde erişilememekte. Besinlere kimse odaklanmıyor, misal "yau protein tozunu ucuzdan alamıyoruz, nasıl spor yapacağız" dan ziyade, 1 kilo kırmızı etin kilosu 36 lira niye bu kadar pahalı ya da 1 kilo somonun fiyatı neden 35 lira diye şikayet etmeliyiz bence. Bizi büyüten ek besin değil ki, besinler. Yine aynı şekilde paralel olarak, ürün olsa da çeşitlilik yok. Dediğiniz gibi calve en iyisi, mecbur bırakıyor(almayabiriz de gerçi ama), yine de diğer muadillerine bakınca yine komik bir durum ortaya çıkıyor. Şu ülkede zor olan, kaliteli ve hormonsuz besinlere kolay şekilde erişememek bence. Supplement vs değil olay. Zaten işin ana olayını kavramış kimse varsa, çok iyi anlayabilir ne demek istediğimi.

Kanola yağını nereden tedarik ediyorsunuz? Ayrıca, keten tohumunu nasıl tüketiyorsunuz? Daha önce hiç almadım, yağ kapsülleri vs. var da onlar da erişmesi zor. Çeşitlilik açısından soruyorum. Misal ben hiç avakado yiyemiyorum, tadı çok iğrenç geliyor. 3 yıldır şeker kullanmıyorum, çayı, kahveyi(siyah) şekersiz içiyorum ama misal avakado bana çok kötü geliyor.

Son olarak bir şey soracağım, vücudunuzda yağ olduğunu düşündüğünüz yerleri mıncıkladığında, pütür pütür yağ tabakaları geliyor mu? Daha önce çok sertti yağ, belki hareketlilik kazanıyordur, iyiye işaret olarak düşünüyorum. Sizde bu durum nasıl?

Ayrıca, ketonun başlarında brain fog denilen, sisli kafa sendromonu yaşadınız mı? Ben ilk hafta biraz kafası güzel biri gibi, düşünce pratikliği yönünden sorunlar yaşadım. Sınavlarım vardı, çok zorlandım açıkçası mental açıdan. Enerji olarak sorunum yok ama.
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ağustos 2014 ---
    Bu da özellikle keto da(ya da kalori açığıyla diet yapan herkeste) sık rastlanabilecek durumun, Lyle Mcdonald tarafından izah edilmiş makalesi. Yağların tabir-i caizse bıngıl bıngıl ya da vıcık vıcık olması iyiye işaret diyor.

Yağ hücrelerini içi yağ dolu balonlar gibi düşünürsek, ilk etapta trigliseridler(yağ asitleri) yağ hücresini terk ediyor ve yerlerine yani yağ hücresinin içine su giriyor. Böylece sıkı yağ hücreleri, içi yağ asitleri yerine, su ile dolduğu için vıcık vıcık bir hal kazanıyor. Makalede bu yağların diyetin devamıyla gideceğine ve derinin bir süre sonra sıkılaşacağına değinmiş. Paylaşmak istedim, olur da keto yaparım diyenler için.

http://www.bodyrecomposition.com/fat-loss/of-whooshes-and-squishy-fat.html

Son düzenleme: 31 Ağustos 2014
  2. ZapieL

ZapieL Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    10. GÜN
    Bugün biraz özel bir gün.Çünkü yolun ilk çift haneli rakamına ulaştım.:)
    Sabah uyanır uyanmaz alarm-su-hap 3lüsü yanyanaydı.preW/ictim.antremana 30 dk kalada noxu attım.Guzel gecen bır antremandı.Enerjısızlık yok oldu.Enerjı cıddı karb alıyormuscasına sankı.Boyle bı ıyı hıssedıyorum.%100 odaklanma %100 pump.Aşırı fazla terliyorum.Gerçi bunlar dmaadanda olabılır.Neyse işte bugün 30 dk hiit cardio yaptım.Aynı vucut antremanını uyguladım.Eve gelince 200gr kadar ıspanak ve fıstık ezmeli wheyli topları yedim.1. öğün olarak.Şimdi akşam 20:00 gibi 2. öğünü yerim.Kırmızı et - ıspanak.Mayonezi neye döksem bilemıyorum ya.Sıkıldım kıvırcıktan...Neyse yemek zorundayım sonucta :D Bugun yıne bı degısım yok dıyebılırım.Tartılmayı yıne unuttum.Hissediyorum 15. günde ufak bir değişim olacak :D
    Bugunu 2100 kcal ile kapattım.Hadi bakalım.Bugünde bitti.
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ağustos 2014 ---
    Keten tohumunu 3m migroslarda bulabilirsin 100gram arifoğlu markası.
    Kanola yağı kullandığım mayonez ondan yapılıyor.Ki biliyorsunuzdur zaten mayonez ketosis için harika ötesi bir yağ kaynağı.Ama dikkat kanola yağı ile yapılanları alın.Diğer (!) mayonezlere bi bakıyorum ayçiçek yağı falan yazıyor :D heinz kullanıyorum ben.En iyisi o gerçekten.

Düzenleme:Ya valla bendeki hareket ediyor bildiğin yani bıngıl bıngıl.Elime gelen öyle pütürcük falan yok. :D

Brain fog konusu bana ilk 3-4 gün sabahları oldu.Ya uyanıyorum.Gözlerım çukur.Böyle yamuk yumuk yürüyorum ilk 30-40 dk uyandıktan sonra.Duşa giriyordum hep ayılmak için resmen.Uyku sersemliği denemez 12de kalkıyordum o zamanlar.Ama brain fog ve ağızda metalik tat ikilisi çok zor gelen belirtiler.Bana ikiside geldi gerçi.Anahtar ısırıyomuşum gibi bi tat vardı ağızda. :D

Son düzenleme: 31 Ağustos 2014
    Narthyard ve requ. bunu beğendi.
  3. ZapieL

ZapieL Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yemeği yedim şimdi. 20:30 da akşam kardiyosuna başlamış olacağım. 1 saat orta tempo kardiyo.

4. Narthyard

Narthyard Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkür ederim keten tohumu ve mayonez önerisi için, çeşitlilik iyidir. :D

ZapieL bunu beğendi.
  5. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Bu arada koca günlükler bölümünde şu diyeti düzgün yapan bir tek sensin herhalde. Bakıyorum ketojen günlüklerıne light peynirler, light tonlar günlük yağı sadece yumurta sarısı ve 25-30 fıstıktan alanlar vb. Tekrar başarılar :D

ZapieL bunu beğendi.
  6. ZapieL

ZapieL Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Hahahaha tesekkur ederım :D gece cardiosuda tamam. 1 saat boyunca spininng yaptım.Hayatımda hiç bu kadar terlediğimi hatırlamıyorum.Saçlarım alnıma alnıma vuruyordu artık.Hem ayakta yokuş pedal attım hemde oturarak seri seri yaptım. 10 dk oturarak 10 dk ayakta yokuş şeklinde. 60 dakika.Tişörtü sıktığımda su aktı onu bile başardım bu akşamki cardioda :D baya sağlam geçti.
    Eve gelirken bu haldeydim :D
    IMG_0616.PNG

10.günde bitti hadi bakalım. :)

requ. bunu beğendi.
  7. Hıfzullah

Hıfzullah Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    diyelim fazla carb alıp ketosisten çıkarsan ne yapıyorsun ?

8. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    @ZapieL mayonez fiyatları ne alemde bilmiyorum fakat ben en son A101 de 7 lira civarı görmüştüm Calve marka. Bugün gittiğimde 3 liraya düşmüştü, istersen yakınlarında A101 varsa bir git derim. :) Bu arada Calvenin içeriğinde ayçiçek ve kanola yağı birlikte bulunuyor :)

9. ZapieL

ZapieL Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Pratik çözüm: Alınan karb miktarına bağlı olarak 3 gün aç karna antreman.3. gün gecesi ketosisdesin hayırlı olsun. 55 gram karb alırsam atıyorum yanlışlıkla yarın sabah aç karna idman yaparım sonra hiit o gece ketosisdeyim yani :D pek etki etmez.he tabi uyurken yakılan yağları falan düşününce ketosise böyle girip girip çıkıp adapte olmadan vücudu allak bullak etmenın alemı yok.

11.günü geceye doğru yazacağım. şimdiı karın ve cardio(30 dk) yapmaya gidiyorum.(bugün ant sonrası ne karın ne kardiyo yaptım.)
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Eylül 2014 ---
    Pratik çözüm: Alınan karb miktarına bağlı olarak 3 gün aç karna antreman.3. gün gecesi ketosisdesin hayırlı olsun. 55 gram karb alırsam atıyorum yanlışlıkla yarın sabah aç karna idman yaparım sonra hiit o gece ketosisdeyim yani :D pek etki etmez.he tabi uyurken yakılan yağları falan düşününce ketosise böyle girip girip çıkıp adapte olmadan vücudu allak bullak etmenın alemı yok.

11.günü geceye doğru yazacağım. şimdiı karın ve cardio(30 dk) yapmaya gidiyorum.(bugün ant sonrası ne karın ne kardiyo yaptım.)
    ayçiçeğe pek ihtiyaç yok açıkcası.
    Neden ?
    http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=132598293
    CTRL + F yap çıkan yere sunflower oil yaz.Gördüğün gibi mavi renkte.Sonra Canola Oil yazan kısma bak.Yeşil renkte.
    İşte bu yüzden ayçiçek yağını 2. planda tutuyorum.Fıstık ezmesini zaten deli gibi yiyorum.Geriye kalan yağları %100 kaliteli almam gerek.Fıstık ezmesi yemesem tüketirdim ayçiçek yağını.

10. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Fiyatından dolayı demistim %50 den fazla indirim vardı. :)

ZapieL bunu beğendi.
  11. ZapieL

ZapieL Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    11.Gün
    Parmaklarımın yazacak hali yok diyebilirim.Sabah aç karna ağırlık idmanıyla başladım yine.Conc.curl yaparken bir baktım...O da ne ?!?!?! bicepsden 2 tane uzun yeşilimsi çizgi geçiyor...Daha önce hiç görmemiştim bunu bu hareketi yaparken.Güzel motive etti beni.Sonra eve geldim.tek öğün yedim. 196 gr bonfile - 250 gr fıstık ezmesi gerisi zaten işte soyalı süt kakao tozu vanilya tozu falan biliyorsunuz.2383 kcal ile kapandı bugün.
    Sonra gezdim dolaştım 2-3 tişört aldımda yok arkadaş tişört olmuyor artık.Omuzdan sırttan sıkıyor birisi belden tam,diğeri omuzdan sırttan sıkmıyor ama bel mide şalvar.Aldığım tişörtleri artık direk terziye götürücem o beli biraz inceltsin. :D
    Neyse işte akşam oldu hoop cardio + karın vakti geldi çattı...25 dakika yokuş yürüdüm.Gözüm yandı,ağzıma ter girdi,burnuma ter çektim falan.Hoştu yani.Sonra karın çalıştım bir güzel.Kan ter içinde kaldım ondada.Sonra neyse işte bugün oturuyoruz.Ya masaya koymuşum kolları böyle dirsekleri falan.Böyle sol bicepsten bi çizgi geçiyo.Lan dedim bu ne !?!?!? :D bi sıktım bicepsi...Ve .......... o gölge diye zannettiğim şey......... aslında.......... pumpsız çıkan damarmış........... böyle bir sevindim içimi bir mutluluk kapladı anlatamam.... :D
    o değil şuan midemin içi yanıyor anlamadım niye öyle o_O neyse yarın arkadaşlar dışarı çağırıyor.1 hafta önceden falan konuşmaya başlamıştık bu konuyu.Bilmiyorum ne yapacağım.11-12 kaçacakmışız.Eğer gidersem 7de kalkar idmana gider evden çıkmadan keten tohumlu fıstık ezmeli topları yerim.Plastik kabada etleri koyarım onları yerim 2. öğün olarak.

Gitmesen ayrı dert."1 gün spora ara versen ne olur? ya berke o gün diyet yapma yaaaaa lütfeeen" İnsanları anlayamıyorum.Ya ben gerizekalıyım kafayı sporla bozmuş bir manyağım,yada onlar çok düşüncesiz.
    Ama evet.Bunu şuan anlayamıyorlar.Neden ağzıma 1 parça bisküvi bile atmadığımı neden makrolarım dışında tek bir çatal,1 adet bile bir şey yemediğimi.Ama bunu hiç bir zaman hiçbiri anlayamayacak.Çünkü bu sadece bir spor değil.Bu futbol basketbol değil.Ortaya ya herşeyini koyarsın,bütün antremanlarını %100 verimle geçirmeye çalışırsın her gününü %100 verimle geçirmeye çalışırsın yada kaybedenin vazgeçenin teki olursun.Kural bu vücut geliştirmede.Neymiş efendim 1 parça 1 ısırık çikolatadan ne olacakmış.Saçma bir düşünce.Saygısız bir düşünce.Benim alnımdan akan tek bir damla ter satılık değil.

Aslında işin zor kısmı antreman değil.O illaki oluyor.Orada harcadığım lanet 1-2 saat bana keyif veriyor.Peki ya geriye kalan 23 saat? İşin zor kısmı burası işte.Diyet.Bitmek bilmeyen diyetler.Bitmek bilmeyen hedefler.Başkaları gözümün önünde 3 waffle üst üste koyup üzerinede 3-4 top dondurma koyuyor.Sonra esprili bir muhabbet,berke diyetteydin ama ya ile başlayan bir cümle.Evet ben diyetteyim.Ve benim emeğim satılık değil.

Açık ve net.

11.günde bitti.Bakalım yarın sabaha nasıl uyanacağım.

requ. ve Hıfzullah bunu beğendi.
  12. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Dediklerin sonuna kadar dogru, hele ki ketojen de. Bulk diyetlerinde bir ısırık, 1-2 kaşık yesen çok farketmez, ama ketojen apayrı bir şey. Heleki her yerde karb. olan bir ülkede.

ZapieL bunu beğendi.
  13. ZapieL

ZapieL Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    midem yanıyodu ya meğersem bulantıymış bulantı + baş ağrısını şuan en yüksek seviyede yaşıyorum ._.
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Eylül 2014 ---
    Arkadaşlar ben dayanamayacağım.Aşırı bulanıyor.Başımda çatlayacak.Melatonini içip direk uyumak istiyorum.Herkese iyi geceler.

Son düzenleme: 1 Eylül 2014
    requ. bunu beğendi.
  14. ZapieL

ZapieL Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    12.Gün
    Güzel geçen bir gündü.Ketosise ne zaman adapte olcam bilmiyom ya çok uyuz olmaya başladım.Ara sıra çıkasım geliyo böyle :D yulaf çok cezbedici bakışlar atıyor mutfaktan :D yalnız olaya bak arkadaş yulaf cezbedici bakış atıyor sdjfkdsjkfskj karb açlığı o biçim :D
    Bu arada önümdeki 2-3 gün tuz yüklemesi yapcam biraz vücuda.Kramplar çok yoğunlaştı rahatsız oluyorum.ilk 2 gün 5gr 3. gün sonu 10gr tuz tüketicem.Cidden telefonla konuşurken bicepse kramp girmesi ne demek ya? böyle tuz yükleyinec iyi oluyor bi 10-15 gün daha rahat ediyor insan.Hayır sorun şu bicepsi geçtim hani bunun cardiyosu var.İp atlarken kalfim bi kitlenirse onun geri dönüşü 3-4 gün acısıyla yürürüm yani ve kardiyo performansımı çok ama çok olumsuz etkiler.Su ağırlığı sıkıntı değil zaten.

Bugün bi değişim farkedemedim.Ya aslında şey yapmayı düşünüyorum böyle bi 28. güne kadar hiç incelemeyeceğim kendimi.Sonra 28-30. gün bi gelecek böyle ama gerçi dayanamam ben.Neyse bundan sonra şey yapıcam.Böyle fazla detaylı incelemicem kendimi.Antremanda falan özellikle.Yani bugüne dair yazacak pek şey yok aslında.Dışarıda çıkmadım evet gitmedim. :D

Kısa oldu ama napalım...12. günde bitti.

Bugünki antremandan.Biraz daha belirginleşme söz konusu sanki ? siz ne diyorsunuz ? bana öyle geldi.Şu karın içinde aynı şeyi söyleyebilsek güzel olcakta.Orası en son işte.Bu koldaki damarlar çatır çatır çıkmış olcak orasının hala 10-15 gün yolu olcak.
    neyse gerçi mekik karın yağlarını eritiyodu onu yaparım :) :) :) (şaka.) :D

imakebiceps.png

düzenleme: kol damarının aynı ışık aynı poz 1. sayfada fotosu var. 5.günden
    evet arkadaşlar bariz belirginleşmiş. devam devam. ekim 10 bomba gibi geliyorum.

Narthyard ve requ. bunu beğendi.
  15. Narthyard

Narthyard Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba dostum, sana da motivasyon ve ayrıca takipçilere de bir başka örnek olmak adına, 3.5 haftalık keto sonuçlarımı yazayım.

75 kilo %10.8 yağ oranından
    72 kilo %6.6 ya düştüm. *
    *aynı makine de ölçüm yaptım -aç karına yine-.

Aldığım kalori 2300. TDEE 2800.

500 kalori açığı uyguluyorum, geçen haftaya göre bu hafta 1 hafta da erteleyeceğim carb loading'i, 2 haftada 1'e çektim. Belki 10 günde bir diye optimize edebilirim, belli olmaz.

Arada bir diet kola içiyorum 0 şeker olarak, benim arkadaş şeker hastası, içiyor baya ve dediğini göre etkilemiyormuş onu(tatlandırıcılar olmasına rağmen), belki bende farklı olabilir ama arada bir içiyorum light coca cola. Aspartam var farkındayım ama 2 haftalık carb loading evrelerine bire bir bence, zaten çok protein tozu kullanmıyorum hafta da max 3 kez.

Gerçekten diyet işe yarıyor, en azından kendi üzerimde öyle ve takip ettiğim üzere senin üzerinde de etkili olmaya başlamış. Muhtemelen yağ kaybına oranla daha çok su kütleni atıyorsun(tabii yağ da gidiyor kalorik açıktan dolayı), çünkü karbonhidratlar birim başı 4 gr su çekiyor. İyiye işaret bunların hepsi, ümit ederim yaptığın hiçbir şey boşa gitmez, gerçekten zor bir diyet ve Türk olan birilerinin yapmaya çalışması, adapte olabildiğini görebilmek iyi bir şey, yalnız olmadığını hissettiriyor insana. :)

requ. ve ZapieL bunu beğendi.
  16. ZapieL

ZapieL Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    13. gün
    enerjimin 0 olduğu günlerden birisi daha.
    bugün değişikliğe gittim.
    artık 2 hafta yada 3 hafta boyunca 6 öğün yiyeceğim. daha doğrsuu 5 öğün.
    İdman 08:00 da başlayacak ağırlık,gün içerisinde yemek vakitleri 9.30 - 12.30 - 15.30 - 18.30 - son öğün 20.30 - 21.00 arası.
    sodayı son öğüne sakladım.
    diyeceksin neden IF yapmıyorsun ?
    ciddi anlamda artık çok ama çok zorlanmaya başladım. if + ketosis hipoglisemi yapıyor diye bir kaç makale okudum.hipoglisemi şeymiş sanırım analdıgım kadarıyla kandaki glikoz çok çok düşüyo bayılıcak gibi oluyosun kan şekeri düşüklüğü gibi bişey.antremanda ölecek gibi oluyorsun.bugün onu resmen yaşadım.bende 6 öğüne geçtim.IF ile sonuçlar daha çabuk gelebilirdi evet kabul ama bu uzun bir yol ve diyetin devamlılığı,sürekliliği çok daha önemli.
    Sabahtan yapıyorum herşeyi plastik kaplara koyuyorum.Demin geldim idmandan ısıttım yedim.Böyle daha kolay aslında.IFde aç ki ne aç yemek hazırlarken çıldıracak gibi oluyordum.

Neyse şimdi biraz şişkinlik gelmeye başladı bile hissediyom.Tuz su tutsun biraz daha.Sonra tekrar 0lıcam.Kardiyodan geldim şimdi.Bugün baya sağlam ip atladım.Kramp girmedi diyebilirim.Gözünü seveyim tuz. :D
    İp konusunda artık önce çift ayak sonra tek ayak sonrada çift ayak ve çaprazlama atlıyorum.Çok güzel cardio oluyor.Mesela ipi atlıyorum 100 tanemi atladım.Arada hemen shadow box yapıyorum.Durmuyom valla dinlenmek haram.Keşke 14 yaşında başlasaymışım bu spora.

Şöyle bir karar aldım önümdeki 20-25 gün boyunca hiç incelemeyeceğim kendimi.Yani ciddi anlamda gözle görülür farkları kendi kendime farketmeyi bekleyeceğim.Öteki türlü insan çıldırıyor :D zaten gözle görülür fark oldumu direk anlarım daha eğlenceli olur.
    Bu arada superfresh dondurulmuş garnetür aldım.Sebzeli soslu tavukla çok harika gidiyor.
    Diyete 40 gram yaban mersini ve 100 gram kadar domates ekledim.
    Fıstık ezmesini artık tekrar naturale döndürdüm.
    Uyku konusundada 12 de uyumuş 8de kalkmış olacağım.Çünkü dün bilerek 4de yattım 8de kalktım.Yani bugün işte.Bir gün fedakarlik yaptık uykudan ama bir şey olmaz.4 saatlik uykuyla bile valla sabahın 8inde aç karna idmanı çıkartırım affetmem.Çünkü berke bir predator.

Şu diyet bitsin yiyeceğim tek bir şey var.
    İstanbulda olan arkadaşlar özellikle şiddetle tavsiye edilir şiddetle...Cheat meal gününüzde bu mekana bir gidin. "La Vie En Rose" Yeniköyde bir yer.Oreolu pankek bile var.Kaliteli ve tadı damağınızda kalan bir cheatmeal için harika bir yer.Ki bence cheat meal özel olmalı yani ben anlamıyom migrosa gidip 2 kutu magnum alıp yemeyi.Magnum her zaman var ya.Cheat meal bir emeğin ödülü olmalı.Özel olmalı yani.Kutsal bir şey biraz. :D 3-4 kutu carte dor bitirenler var.Bence mide fesatından başka bir şey değil öyle cheatler.3 kutu cartedor direk 4500 kcal.Cheat meal değil cheat day resmen. :D

13. günüde bitirdik hayirlisiyla hadi bakalim.

Narthyard, NowFear3 ve requ. bunu beğendi.
  17. ZapieL

ZapieL Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    14. gün
    -100 moral
    -100 enerji
    ketosisden bu gece çıkarım sanırım. yada yarın yavaştan yavaştan.

Ketosisde kalmak sağlığımdan önemli değil desem bir nebze açıklayıcı olur.Ufak bir şey olunca mızmızlanan kendi kendine söylenen tipler gibi olmadım hiç,maalesef gayet ciddi bir şey oldu.2 sene önce sara teşhisi kondu bana.Spor,kafein vs herşey yasaktır bana normalde.Doktora desem günde 2 idman yapıyom böyle diyetler yapıyom adam ilaca başlatır tekrar sanırım.(Depakin kullanıyorum.)Ketojendede çok baygın oluyordum.Yanı bi idmanda enerji %100 çıkıyodu.Bugün bi ara dalmışım gitmişim 5-10 dk falan cevap vermemişim.Buna ayakta nöbetmi ne diyolardı.yere düşüp titremeden nöbet geçiriyon.Bu diğer nöbetlerin habercisidir."Bak beyin offline,nöronlar çarpışıyor,sinir sistemini ele geçirdik.Geliyoooz!" diyor.Valla şükür 2 senede 1 kez nöbet geçirdim.Yağ oranımı %8 e kasmak için tekrar ilaç almaya ve bunun hayatımı b*k etmesine izin veremem. :)

Neyse keto yok artık.Günde çift idman yapıp sara teşhisi konulan adama keto fazla geldi sanırım.Neyse keto seneye görüşücez senle işim henüz bitmedi.

şu zamana kadar elde ettiğim en düşük yağ oranını carb cycling ile elde ettim. (87 gün cheat mealsiz kaldım ve sonuç hairkaydı. %16-17 yağ oranından 10.9 kadar düştüm. Göbek2Baklava denilebilirdi.En yağsız formumdu...)
    Carb cyclingde kendi kişisel rekorumu kırmıştım.87 gün boyunca 0 cheat.Lapa-tavuk-sebze high carb günleri meyve cheat sayılırdı ancak. oda 1-2 portakal falan.Evet o diyette gün sayıyordum yine.

Ve tekrar merhaba carb cycling.Ama bu sefer zamanım kısıtlı.3 gün low 1 gün high yerine 6 gün low 1 gün high yapacağım seni canım diyetim.
    İDMAN GÜNLERİ :
    1. gün/göğüs/ LOW CARB
    2.gün/kol/low
    3.gün/omuz/low
    4. gün/bacak low
    5. gün/sırt low
    6.gün/off low
    7.gün/ göğüs high carb
    /high carb günlerini göğüse getirmem gerek.üst göğüsüm 0 denilebilir.)

İDMANLAR: Ağırlık idmanı sabah aç karna. idman sonrası 10 dk kardiyo.
    Akşam yemeğinden önce 20-60 dakika cardio. interval yaparsam 20-25 orta tempo yaparsam 40-60 dakika

YİYECEK PLANI:
    18/6 IF.
    1. öğün: 14:00 Öğlen KALORİNİN %70'İ (POST WORKOUT AĞIRLIK SONRASI)
    2. öğün: 20:00 Akşam KALORİNİN %30U (cardio sonrası.)

Günde 4 poşet yeşilçay + kiraz sapı
    2000 mg b12
    2000 mg c
    1 pak animal
    280 mg ALA
    3000 mg Omega 3
    2000 mg Milk thistle
    3mg melatonin
    Başka bi vitamin içiyomuydum unuttum valla.

LOW CARB GÜNLERİ (SOL TARAF DİNLENME GÜNÜ. SAĞ TARAF LOW CARB İDMAN GÜNÜ.)
    if.png

HIGH CARB GÜNÜ
    if2.png
    High carb gününde kesinlikle çöp yiyecek yok.(kısaca şeker.) herşey kaliteli olcak.IIFYM falan filan hikaye.(if it fit your macros.)Valla öyle bir şey cidden %100 olumlu etki verseydi lazar angelov pizza donut yerken görüntülenirdi yani adam dünyanin en ünlüsü.
    Dev's physique diye bir herif var.Ekto Allahı carb backloading günleri 5 kilo donut yiyor.Sonra "PERSONAL TRAINNINGME GELIN SIZDE DONUT YIYEREK BOYLE OLUN !!!" Saçma.

Devinphysique dediğim 5kg donut yiyen eleman şu: http://instagram.com/devinphysique

15-20 Dkda olabildiğince anlatmaya çalıştım bundan sonra ne yapacağımı.Hatalar varsa düzeltin lütfen.
    İyi geceler herkese,sağlıcakla kalın :)

edit:
    high carb günleri zeytinyağlı bulgur pilavı / yulaflı pankek yemeyi düşünüyorum ilk önce :D

Son düzenleme: 5 Eylül 2014
    requ. ve NowFear3 bunu beğendi.
  18. Narthyard

Narthyard Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Zapiel, nasılsın?
    Böyle bir sorunun olduğunu bilmiyordum, biraz üzüldüm açıkçası. Ama alternatif şeyler bulman çok iyi. Sormak istediğim 1.3 dmaa'lı oxyelite'den dolayı atak geçirmiş olmayasın? Sonuçta hem IF, hem keto diet uyguluyorsun, kan şekerin düşükle, orta seviyenin arasında iken böyle bir ürün kullanmak sebebiyet vermiş olabilir, direkt olarak keto'ya bağlamak doğru bir görüş müdür bilemedim açıkçası. Dostum bunca hastalığa rağmen yılmadan savaşıyorsun, iyi bir vücudu salonundaki herhangi birinden daha fazla hak ettiğini düşünüyorum açıkçası. Ben de astım hastasıydım ordan biliyorum, senin de astım hastası olduğunu konuşmuştuk diğer forum sitesinde.

Senin low carb olayı TKD with one week carb day olmuş bildiğin. Aslında aldığın karbonhidrat miktarı, kişisel yapın ve aktivite düzeyine göre "low" kelimesini açarsak, gerçekten lowsa yani 50 gramı geçmiyorsa misal, hala keto'da kalma şansın var. Yabancı forumlarda 90 gram karbonhidrat alımıyla bile keto'da kalanlar gördüm. Kişiden kişiye göre değişiyor, belki CKD gibi hızlı yağ yakmayacaksın ama belki de kim bilir, kendi keto düzeyinin en rahat şeklini istemeden keşfetmiş olacaksın. Sende işe yarıyorsa, işe yarıyordur bu kadar basit. Yola devam... Tam destek.

ZapieL bunu beğendi.
  19. ZapieL

ZapieL Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Tkd idman öncesi karb alınıyordu sanırsam ve sonrası,ckd haftada 1 gün carb up.Benimki ckd benzemiş.Ama antreman öncesi yulaf + fıstık ezmesi + süt yeme kaydıyla :D
    Şöyle bir sıkıntı var,bunu tetikleyen şeyler zaten açlıktır en başta.Ki hani keto malum.Keto + IF bide.6 öğünle başlasaydım belki böyle olmazdı.

20. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Böyle bir rahatsizligin oldugunu bile bile böyle bir stress altina girmen bile hata olmus,kaldiki bu konularda yeterince donanimlisin,bilgiye sahipsin,göz göre göre ^hata etmissin.
    gecmis olsun kolay gelsin.

Balboa7 ve requ. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş