idmandan sonra süt

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kular15 tarafından 12 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. mayiaskaquestion

mayiaskaquestion Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Amacımız kas gelişimini maximize etmekse whey protein almak daha mantıklı olur,bakın protein tozu demiyorum.Sütü de yatmadan içerek protein sentezini gece boyunca sürdürebilirsin ama antrenman sonrası bana göre iyi bir seçim değil

2. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Buna benzer bir konu için başlık açmıştım.çikolatalı ve yagsiz sutun faydalari hakkinda link asagidadir;

BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    hepinize tesekurler arkadaslar peki tam yagli sut kilo aldirirmi bide ben sutu madketten almiyorum komsumuzun inegi var ondan taze alip kaynatip soguyunca iciyorum :)

4. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Oh ne guzel en dogali dicem ama besin degeri kaynatinca azaliyor diye biliyorum.yinede dogal komsu ineginden devam et derim :D

5. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    saol abi su kilo aldirirmi sorumada bi el ati verirmisin :)

6. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    o kaynattığı sütün besin değeri düşmüyor. aldığımız uht sütlerin besin degeri düşüyor çünkü 135-150 derece arasinda 4 5 saniye kaynatilip birden soğutuluyor. icindeki zararli bakterilerle birlikte yararlilar da yok oluyor

7. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Yararlilar 100 derecede kaynayinca dayaniyor sadece zararlilar ölüyor diyorsun,cok mantikli geldi :D kusuruma bakma ama modern tekniklere daha cok guveniyorum :)

Forumdaki cogu kisi light sut ve sut urunleri tuketilmesi gerektigini soyluyor.ama unlu vg'cilerden elliot'un bir videosunu izledim,adam atalarimiz iri ve gucluydu,onlar yagli sut iciyorlardi,bizde oyle icmeliyiz diyordu. Kilo problemin yoksa spor sonrasi icmeye devam et.

8. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    Yaş ile alakalı bu 18-28 yaş arası olsaydım hiç bakmazdım yağına falan :D

9. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    çok gereksiz şeylere takılıyorsun kular, günlük kaloriyi geçersen kilo alırsın geçmezsen verirsin, ayrıca 1 ayda 11 kilo verdim kollarımı kaslandırdım demişsin forumu araştır ve bak bakalım bi

doxux bunu beğendi.
  10. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    YA SÜTTEKI KALORİ FAZLA degil ztn haklsıınız ben en ıyısı antremandan sonra yumurtanın yanında fln ıcecek olarak sut tuketıyım nolcak :) herkeze tesekkurler

11. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Antrenmandan sonra protein tozu gerekli değil ye tavuğunu nohutunu bulgurunu keyfine bak günlük ihtiyacını karşıla yeterli

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tevfik Erzon bunu beğendi.
  12. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Whey protein tozu optimumun çileklisi ve çikolatalısını defalarca gerek şekerle gerek maltodekstrinle gerek tek başına kullandım.Sonra bıraktım antrenmandan sonra bimden 500ml yarım yağlı süt içmeye başladım.Antrenman sonrası sadece süt içerken daha iyi gelişme gösterdim neden tam olarak bilmiyorum belki egzersizlerim daha verimli geçti fakat ben çok profesyonel ve çok kütleli bir sporcu olmadıkça whey diye bişeyin gerekliliğine inanmıyorum.Çok profesyonel ve kütleli bir sporcu değilseniz bence whey olarak 10 grdan fazla protein almanın da hiçbir getirisi yok.Whey aldıysanız süte yarım ölçek katarak kullanın.Yoksa yarısını birazdan işeyeceksiniz zaten aminoasit olarak.Bu bağırsakta çok hızlıca aminoasitlere parçalanıyor karaciğere gidiyor fazlası idrarla atılıyor.Fakat bir süre sonra vücut proteinsiz kalıyor.Whey alınca kan proteinle doluyormuş,kaslar süper tamir oluyormuş falan yok öyle bişey.Kanda amino asit olur.O da zaten her zaman olur hiçbişey almasanız da olur.Antrenman yaparken zaten kanınız aminoasitle dolar kaslardan kortizolün kopardığı aminoasitler kanda dolaşır ve bir kısmı glukoneogenesis denen işlemle şeker benzeri bir forma bürünür ve bu forma girenleri vücut enerji kaynağı olarak yakar.Kortizol aynı şeyi yağlara da glukoneogenesis vasıtasıyla yapar.Yağları da dokulardan koparıp kan şekerine dönüştürür.Antrenmandan sonra önemli olan proteini karbonhidratla beraber almaktır,bu kortizolü azaltır insülünü yükseltir.Proteinin de yarı yavaş yarı hızlı salınımlı olması en idealidir.Karbonhidrat çok az miktarda şeker içerebilir fakat fazlası yağlanma yapar.Sütteki laktoz sizde şişkinlik yapmıyorsa antrenman sonrası için çok ideal bir karbonhidrat (46 glisemik indeks) kısacası süt antrenman sonrası için bence mükemmel bir seçimdir.Hem powerade içeçeği görevi de görür mineralleri kazandırır vitamin de vardır ..vs sütte herşey vardır.Süt dediğin şey ,vücudunda anabolik büyüme hormonları dorukta olan ufacık yavru hayvanı çok kısa sürede büyüten besin.
    Çok içilirse uzun vadede vücuttaki asidik bazik dengeyi bozması ve bazı kişilerde laktoz intöleransı problemi dışında bi zararı olmaz.Faydası ise çok çok fazla.Protein,karbonhidrat,yağ,vitamin,mineral başka ne lazım ki?

M3CSL bunu beğendi.
  13. enesozdenn

enesozdenn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Erosbos un dedigine katiliyorum.Cikolatali sut hem karbonhidrat hem protein ihtiyacini karsilar(azda olsa) yumurtanida yersin.Yarim saate yada bir saate et balik tavuguu yersin

Media Tab 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eresbos bunu beğendi.
  14. washburn

washburn Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    bir kaç yerde çikolatalı sütün tavsiye edildiğini duydum 200ml lik bir kutusunda ortalama 20karbonhidrat 6protein var. ve fiyatı 65 kuruş - 1 lira arası değişiyor

Eresbos bunu beğendi.
  15. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Sanki whey proteini toz haline getirilemeden insanlar kas yapamıyordu veya çok uzun sürüyordu bu iş. Antrenmandan sonraki anabolik süreç 24 saattir ki zaten yıpranan kasların onarımı 72 saate kadar sürebiliyor, antrenman sonrası bir ölçek whey aldın diye protein sentezini ve kas onarımını garanti altına alamazsın. İnsan vücudunu dinlemeli, acıktığında o sana sinyal verir sende yemek yersin ama yediğin yemek hemen kana karışır mı, hayır. Yani idman sonrası geç sindirilen veya çabuk kana karışan herhangi bir şey tükettiğinde kas gelişiminde aman aman bir değişim olmaz ki kas gelişimi dediğin çok zor ve çok yavaş ilerleyen bir olaydır.
    Tavsiyeme gelirsem süt ve yumurta iyidir, şimdilik çok kasma kendini ilerde yağsız kütleni çok arttırdığında ben işimi garantiye almak istiyorum dersen takviyelerini alıp kullanırsın antrenman sonrası.

mehmet2576 ve doxux bunu beğendi.
  16. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Süt insanların hayatında elzem bir gıda olsaydı Allah yetişkin insanlar için sütün temin şeklini sağlardı.
    Her canlının sütü kendi yavrusunu beslemek ve geliştirmek içindir.
    İnek sütü inek yavrusu, keçi sütü keçi yavrusu, aslan sütü aslan yavrusu içindir.
    İnsanların sütü değil, sütten elde ettiği fermantasyonları yemesi doğru olanıdır. Yani, yoğurt, ayran, kefir v.s.
    Siz hiç yetişmiş süt içen hayvan gördünüzmü insandan başka?
    Zaten bazı uzman doktorların bu konuda önemli açıklamaları var fakat bu ticari bir sektör olduğu için sürekli süt içirmeye çalışıyorlar.

17. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Ben p90x yapıyorum malum her gün antrenman var akşam bacak girecem bim de dost çikolatalı süt var fiyatı 70 kuruş hem ant sonrası her türlü ihtiyacı kısa süreliğine karşılar hemde ödül olarak veriyorum kendime çikolatalı sütün tadı gerçekten güzel 20 dk sonra patlat tavuğu bak keyfine :D

Eresbos bunu beğendi.
  18. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    İdmandan sonra süt içmeyi her ne kadar tavsiye etmesem de seninde dediğinin aslında doğa yasalarına aykırı bir örnek olduğunu söylemem gerekiyor,İlk olarak hiç bir anne kendi yavrusunun tüm yaşamı boyunca sağlığını gözetmek ve ona bakmakla mükellef değil,hem anatomik yönden mümkün değil hemde doğal olarak entropi kaynaklı da mümkün değil,böyle olsaydı her canlı ölene kadar ebeveynleriyle yaşardı,doğal seleksiyon alarm verirdi ve şu an ki yaşanılan dünya bu kadar zengin bir canlı faunasına sahip olmazdı,hatta belki yaşam bile bir kısır döngü ile son bulurdu,Konu sadece emzirmek olduğunda böyle değil ki doğada her canlı memeli değil,Ama hemen hemen her tür için '' yavru'' rüştünü ispat edene kadar olan ki beraberliğinde anne yada babanın ona rehberlik etme gibi kutsal bir görevi var görevleri sadece doğada yanlız yaşamaya adapte olmasına yardım etmek başka bir şey değil.

19. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    İnan suplement konularında dönen ticari pazarlama kaynaklı saçmalıkların binde biri edecek bişey değildir sütteki ticari olay.Genelde internetteki vejeteryan çevrelerin abartmasıdır.Yukarda söylediğim gibi çok uzun yıllar kullanımında bazı bünyelerde asidik bazik dengeyi bozduğu için kemik erimesi yapabilir.Süt uzun yıllar hergün tüketilmesi zaten kimsenin oturup da yapacağı bişey değildir.Bu sadece çocuklara hergün süt içirilmesi konusunda devreye girebilen bir faktör bizi fazla ilgilendirmiyor.Mideye ne indirirsen vücut içindeki aminoasiti yağı alır kullanır faydalanır.Süt de müthiş bir kaynaktır.

mehmet2576 bunu beğendi.
  20. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    1 litre süt ile 1 litre kefir içmenin ticaret açısından farkını söyleyebilir misin?
    Yani insanların süt içmesi gerekmiyor, ama kefir içmesi sizin tabirinize göre "doğru olan"...

Bu nasıl bir zihniyet ben anlayamadım... İneğin yavrusu içsin dediğimiz sütü, süt olarak içmeyip, içine kefir mayası atıp kefir olarak içince işler nasıl "doğru" oluyor.

Sayfayı Paylaş