idmandan sonra süt

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kular15 tarafından 12 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    iyi gunler arkadaslar ben evde vucut calisiyorum dambillarla calistiktan sonra protein ihtiyacimi karsilamak icim 4 su bardagi sut tuketiyorum

acaba yaptigim sey iyimi ayrica kiloda vermeye calisiyorum yiyeceklerimi baya axaltip agirligimi proteine verdim

yalniz bu sut yag uretimini arttiriyomus galiba dogrumu

lutfe n cvp verin bu cvplara cok ihtiyacim var

2. yaibo

yaibo Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadasm sut Geç kana karisir daha basit besinler almaya calis. Alamiyorsan da yarim yagli ya da yağsız sut iç öyle bir korkun varsa

3. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    abi proteinin gec karismasiyla erken karismasi arasindaki fark ne

4. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    İdmandan sonra kana cabuk karışacak gıdalar alabilmen gerekiyor,en basit ve kolayı isole bir protein tozudur,Yok kullanmam diyorsan et,tavuk,balık,yumurta,lor,yiyebilirsin..

5. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Senin yerinde olsam 1 kutu(200ml) cikolatali sut ve 2-3 yumurta beyazi yer,acikincada tavugumu yerdim.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

enesozdenn bunu beğendi.
  6. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    abi ben ogrenciyim hergun tavuk yeme gibi bi sansim yok yumurta ve sutu istedigim zmn bulabilirim protein tozu ise benim icin bi hayal ama ben bu halde 1 ayda 11 kilo verim yagli kollarimi cok olmasada kasli kollara cevirdim varmi bnm icin bi tavsiyeniz
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Temmuz 2014 ---
    bide kana gec karissa nolur

7. mayiaskaquestion

mayiaskaquestion Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Kana geç karışırsa bi esprisi olmaz antrenmandan sonra kasların acil proteine ihtiyaç duyar onlara hızlı karışan protein verirsen bu ihtiyaçları kısa sürede gider ve daha çabuk yenilenip gelişirler eğer geç karışan protein verirsen bir etkisi olmaz diye düşünüyorum çünkü sindirimi bayağı sürüyor

8. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    nasil yani proteini erken alamazsa kaslar gelismezmi bana sacma geldi

9. mayiaskaquestion

mayiaskaquestion Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Kaslar gelişmez demedim,antrenmandan sonra sütün fazla bir etkisi olmaz dedim

10. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    ama abi onenli olan protein degilmi 3 bardK sutte 21 grm civari protein var vede hayvansal bi gida

11. mayiaskaquestion

mayiaskaquestion Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Amacın protein açığını kapatmaksa o zaman sorun yok idmandan sonra yatmadan önce sabah kalkınca ne zaman alırsan al olur

12. yaibo

yaibo Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Inatlasmak istiyorsan brakalm. Tavsiye istiyorsan söylüyoruz bak. Antremandan sonra vücut acil proteine ihtiyaç duyar çünkü antremanda kaslarımz yirtilir. Kendini onarmasi onu daha iyi bir hâle getirir yani kas büyümesi gerçekleşir. Aldığın protein hemen Kana karismazsa kaslar yıkıma geçer. Yani kendinj zedeler. Bu yüzden kana hemen karisan bi besin almani oneriyoruz. Yumurta Olur. Ton baligi olur (a101 ve şokda satilan ton baliklarnn fiyatlari gayet uygun alabilrsn )

mayiaskaquestion bunu beğendi.
  13. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    kaslarimdada gelisim olur dimi idman sonrasi icsem
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Temmuz 2014 ---
    yaibo kas onarimi icin idmandan sonra 2 bardak sut 3 yumurta beyazi yaninda domates ve peynirle yesem olur dimi ekmeksiz

14. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    Canım kardeşim böyle sorular sormadan önce forumda benzer konuların yüzlerce kez açılmış olduğu dikkatini çekmedimi ?

ace1 bunu beğendi.
  15. mayiaskaquestion

mayiaskaquestion Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Sana idmandan sonra süt içince bir faydası olmaz diyoruz niye ısrar ediyorsun? Sen bildiğini yapmaya devam et sorularının cevaplarını verdiler zaten

16. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    kular idmandan sonra süt içmen işe yaramaz. yumurta veya lor peyniri tüketmen daha faydalı. fakat sütü uyumadan önce içersen faydasını daha çok görürsün

17. yaibo

yaibo Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Süt gec sindirilen bir besindir yani bunun anlami kana gec karsrsz ve uzun sure dolanir. Bizim istedgmz sey (antremandan sonra) aniden kana karisa. Protein sut dışında yumurta ve lor yyeblrsn. Yoğurt da olur. Sütü besin alamadgn durumlarda tercih arkadasn da ddgi gibi yatmadan ya da ramaznadan sonra ogle öğlen ise veya okula gtmeden iceblrsn

18. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Kardeş sütteki proteinin %20 si whey %80 i casein dir(Bu ara çok satan Muscletech Phase 8 %50 whey %50 casein türevleri içerir).Ayrıca süt yağının antrenman sonrası recovery ye etkisi vardır ve CLA içerir.Ve süt antrenman sonrası gerekli olan sodyum potasyum gibi elektrolitleri içerir.Bende antreman sonrası 200-300 ml süt içerim.Kısaca antrenman sonrası için hariç en ideal besin Yarım veya Tam yağlı süttür.Milletin ne dediğine bakma sen alttaki yazıyı oku whey bir zorunluluk değil.

Teksas Üniversitesi Tıp Fakültesindeyken (Galveston) kendim yaptığım bir araştırmada, sütün kas-protein sentezi ve kas büyümesini büyük ölçüde arttırdığını fark ettim. Deneklere, bacak antremanından sonra yağsız yada tam yağlı bir bardaksüt verdik ve Medicine & Science in Sports&Exercise'in 2006 tarihli sayısında tam yağlı sütün kas protein sentezini yağsızsütten çok daha fazla arttırdığını ifade ettik. Sütü, whey proteini tozu ile kıyaslamamış olmamıza rağmen -ki onu her zaman antreman sonrası protein seçiminiz olarak tavsiye ediyoruz- sonuçlar hazırda whey proteini olmadığı acil durumlarda antremandan sonra sütü gönül rahatlığıyla kullanabileceğinizi ortaya koymuştur.

Egzersizden sonra süt içmenin faydalarını gösteren bir araştırmada İngiltere' de ki Loughborough Üniversitesi'nde yapılmıştır. Araştırmacılar, deneklere sıcak ortamda, vücut ağırlıklarının yaklaşık yüzde 2'sini ter olarak kaybedene kadar egzersiz yaptırmışlardır. Ardından denekler, kaybettikleri sıvının yüzde 150 kadarını su, Powerade sporcu içeceği ve yağsızsüt şeklinde geri almışlardır. Bilim insanları, denekler su yada Powerade içtiklerinde süt içtikleri zamana kıyasla idrar yoluyla iki kat daha fazla sıvı kaybettiklerini tespit etmişlerdir. Diğer bir deyişle süt sayesinde denekler susuzluklarını su ve Powerade'den daha etkişi şekilde gidermişlerdir. İngiliz araştırmacılar, sütteki sodyum ve potasyumun susuzluğu giderme yeteneğini arttırdığını düşünmektedir. Bu çalışmadan alınacak ders, eğer sıcak ortamda egzersiz yapıyorsanız su yada sporcu içeceği yerine bir bardak soğuk süt içmeyi tercih etmenizdir. Süt, protein içerdiği için kas-protein sentezini, karbonhidrat içerdiği için kas toparlanmasını arttırır ve içerdiği su,sodyum ve potasyum ile de susuzluğu giderir.

O yüzden antrenmandan sonra süt içmekten çekinmeyin, özellikle de bolca sıvı kaybettiğiniz zamanlarda. Hala ağırlık antrenmanından sonra yapılacak en iyi şey whey protein kullanmak olsa da, whey bulamadığınız zamanlar süt onun yerine kullanılabilecek uygun bir yedektir. Sıcak havada dışarıdaysanız, koşuyor yada oynuyorsanız, sporcu içeceklerini boş veripsüte yumulun. Hem susuzluğunuzu daha iyi giderir hem de kas toparlanmanızı arttırır.

KAYNAK: Muscle and fitness

thekinger bunu beğendi.
  19. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    Antremandan sonra alacağın süt tam bir onarım veya tamir sağlamaz lakin süt içme demez sana kimse içebilirsin faydalıdır da ama her yiğidin yoğurt yiyişide farklıdır yoğun bir antremandan sonra içeceğin süt senin tüm ihtiyacını karşılamaz ancak bir kısmını sütten alabilirsin ayrıca antremandan Sonra acıkacaksın süt seni kesmeyecek basit şeker ihtiyacın olucak halsiz Olacaksın bir şeyler Yemen gerekecek önerim yağsız ton balığı yiyebilirsin ,ayrıca şunu belirtmekte fayda var dünyanın en pahalı sporu vücut geliştirmedir hem şöför mahali hem cam kenarı isteyemezsin ,büyümek ve hacim kazanmak istiyorsan bu sporda kabullenilen diyete uymalısın,beslenme bu sporun özüdür..

'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

mehmet2576 bunu beğendi.
  20. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Hiçbir şey olmaz . Alabildiğin ladar protein almaya çalış ( gün içinde ) gerisine kafa yorma şu çabuk kana karışır şu geç karışır vs ..

doxux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş