Hardline Whey 3Matrix Tarçınlı Sahlep İncelemem

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve legolas246 tarafından 19 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Herkese merhabalar,
    Bundan önceki incelemelerime aşağıda paylaştığım linkten ulaşabilirsiniz:

Supplementler.com Whey https://www.bodyforumtr.com/threads/supplementler-com-whey-protein-Çikolata-İncelemem.143580/#post-1194992
    Bigjoy Bcaa Pro Ripped https://www.bodyforumtr.com/threads/big-joy-bcaa-pro-4-1-1-ripped-ananas-İncelemem.143299/
    ESN Designer Whey https://www.bodyforumtr.com/threads/esn-designer-whey-protein-Çilekli-İncelemem.144170/3
    Hardline Whey 3Matrix Çilekli https://www.bodyforumtr.com/threads/hardline-whey-3matrix-Çilekli-İncelemem.144839/

Bildiğiniz üzere Hardline çilekli için zaten inceleme konusu oluşturmuştum. Zaten doğrudan kopyala yapıştır yapacağım o konudan sadece tat konusunda farklı şeyler yazmayı planlıyorum.

İÇERİK
    İçeriğe önce içindekiler bölümünden başlamak istiyorum. Bundan önceki incelemelerimde bunu yapmamıştım aslında çok önemli olduğuna karar verdim. Ürünün içeriğinde Whey dışında, Aroma verici, Kreatin, Sukraloz tatlandırıcı ve Soya lesitini bulunuyor. Ürünün içeriği oldukça saf aslında bu da önemli. Hafızam beni yanıltmıyor ise Supplementler.com whey'in içinde topaklanma önleyici gibi ekstradan bir madde bulunuyordu mesela. Onun dışında ürünün içeriğinde Gdo da yok. Onun için soya lesitinini de tüketirken dert etmeniz gerekmiyor.

Şimdi gelelim detaylı içerik analizine. Arkadaşlar yıllardır bu forumda olduğumdan olsa gerek bazı arkadaşlar yazdıklarımı ciddiye alıyorlar sağolsunlar. Yani beni bizzat bir otorite görmenizi tabiki istemem, çünkü öyle 50cm kollarım yok, kaç santim hiç ölçmedim de. Zaten haftada 2 gün salona gidebiliyorum. Fakat çok supplement kullandım ve bu konuda yapılan araştırmaları(özellikle bilimsel olanları yoksa vırt dergisinin zırt köşesinde yazılanları değil) takip etmeyi sevdiğim için, ayrıca supplement kullanmayı çok çok sevdiğim için artık bir ürünün içeriğine bakarak bir şeyler anlayabiliyorum. Bu açıklamayı neden yaptım. Çünkü bu ürünle ilgili söyleyeceğim ciddi şeyler var.

Öncelikle şunu belirteyim Hardline benim için güven demek. Helal sertifikaları olması bir yana, tüm ürünleri fermente. Bcaa'larında kümes hayvanı tüyü bulamazsınız.(Scivation Xtend ve Optimum'un aksine). Serhat Keçeci firmayı sattığında üzülmüştüm, çünkü kendisi de çok ilgili ve bu sporu bilen biriydi. Fakat firmanın bugün geldiği nokta, Tübitak ile ortak laboratuvar kurulması, yeni ambalaj tasarımı vb. yenilikler ile çok çok daha ileride. Neyse bu kişisel tercih meselesi, Hardline benim için güven demektir. Yani optimum mu Hardline mı diye sorsanız Hardline derim, hammadde güvenilirliği konusunda. Ayrıca kendileri hakkında yıllardır menfi tek bir laboratuvar sonucu vb. şey görmedim. Ama nedendir bilinmez bu işten anlamayan ne kadar genç var eleştiriyor bu markayı. Hardline yerine un iç, nesquik iç vs. diye. Ayrıca müşteri hizmetleri de başarılı mail atarsanız dönüş sağlarlar ayrıntılı sorunuzu cevaplarlar. Bigjoy'a mail attım cevap gelmedi mesela.

Her neyse şimdi objektif yorumlarıma geleyim. Ürünün içinde whey protein izolatı, konsantresi ve peptid formdaki whey protein hidrolizatı bulunuyor. Farklı formdaki wheyleri tek ambalajda ilk sunan firma benim bildiğim Optimum'du. Whey protein hidrolizatı zaten whey'in en pahalı formlarından biri, biyolojik değeri en yüksek olan da o. Onun dışında ürünün içeriğindeki whey protein izolatı Bipro. Bipro whey olarak google'da aratırsanız ne kadar ciddi bir ürün olduğunu anlarsınız. En saf formdaki Whey'lerden biridir. %96 oranında protein içeriyordu yanılmıyorsam. Amazon.com'dan bakarsanız genelde sindirim sorunu olanların kullandığı bir ürün olduğunu göreceksiniz.

Ürünün whey protein içeriği gerçekten harika. Fakat burda bir eleştiri getirmek istiyorum hangisinden hangi oranda var bunu bilmiyoruz. Bunu bu tarz ürünler yapan hiç bir firma paylaşmıyor. Mesela %25 izolat %15 hidrolizat vb. gibi. Keşke onu da paylaşsalardı.

Öte yandan ürünün 30gr'lık bir ölçeğinde 2gr creatin bulunuyor. (Yeni içerik için konuşuyorum.) Bu da günlük 2-3 ölçek toz içen birinin kreatin ihtiyacını karşılamak noktasında artı bir puan. Ama burada şöyle bir eleştiri de getirmek isterim: Kreatin olması koşu bandında uzun süre vakit geçiren, zayıflamak isterken kas da kaybetmeme arzusu ile protein tozu kullanma niyetinde olanları rahatsız edebilir. Çünkü kreatin su tutuyor, haliyle sizi tartıda birazcık fazla çıkarabilir. Öte yandan kaslarda su tuttuğu için yakılan kalori miktarının artmasıyla birlikte kreatinin zayıflamaya olumlu etkisi olduğunu söyleyenlerde var. Tartışmalı bir konu uzatmayalım. Şunu belirteyim ürünün içeriğindeki kreatin yine patenli CREAPURE. Bu çok güzel işte. Bildiğim kadarıyla paranın satın alabileceği en iyi kreatin CREAPURE. Weider da bunu kullanıyor kreatin olarak.

Son olarak yeni formülasyon ile artık ürünün bir ölçeğinde 1.4mg B6 vitamini bulunuyor. Bu da artı, B6 vitaminin, proteinin vücut tarafından daha iyi emilmesine yardımcı olduğuna dair çalışmalar mevcut. Bu da güzel bir ayrıntı. Son zamanlarda çoğu insan satın aldığı protein tozunun içeriğinde B6 vitamini olsun istiyor. Fakat bunun da bazı eksileri var. Günde 3-4 ölçek protein tozu içen biri normal ihtiyacının 3-4 katı B6 vitamini almış oluyor. Eğer sürekli idman yapan biriyse-ki 3-4 ölçek içtiğine göre böyle olması olası- bu durum çok önemli olmayacaktır. Henüz kanıtlanmamış olsa da düzenli alınan yüksek dozda B vitaminlerinin hücre yapısını bozduğuna dair bir şeyler okuduğumu hatırlıyorum. Dediğim gibi henüz bilimsel kanıtlanmış bir şey yok.

Onun dışında ürünün 1 ölçeğinde (30 gr)
    5,48 g BCAA bulunuyor. Bence gayet yeterli bir değer. Emsallerinden bir ekisği yok. 708mg Arginine ve 3.5 g glutamik asit öncüleri bulunuyor.

Aslında içeriğinde B6 vitamini bulunmasa puan kırılabilirdi. Fakat şu haliyle Bipro ve Creapure içermesi ile benden tam puan alıyor onu söyleyeyim.

İçerik Puanım: 5/5

ETKİ
    Protein tozunda etki puanlaması yapmıyorum. Fakat bu ürünün içeriğinde kreatin bulunuyor. Ve düzenli kullanımda farkı hissediyorsunuz. Ayrıca her protein tozu gibi hiç kullanmamaya oranla antrenman sonrası toparlanma sürecini kısaltıyor ağrıları hiç kullanmamaya nispeten azaltıyor. Etki puanlaması yapmıyorum.

TAT
    Tat konusu mühim hep söylüyorum. Tat konusu göreceli bir kavram bunu da belirteyim ben kendimce yorumlamaya çalışacağım. Hardline'ı en çok eleştirdiğim noktalardan biri aroma çeşitliliğinin az olması. @ulaire hocamın tavsiyesi ile aldım sahlepliyi. Şahsen farklı tatları denemeyi sevdiğim için bu aroma bana ilaç gibi geldi diyebilirim. Normalde Optimum vb. markaların 10 dan fazla aroması mevcut. Fazla aroma tabiki fazladan maliyet demek, ama keşke sınırlı sayıda da olsa arada farklı aromalar üretseler .

Sahlep aroması oldukça lezzetli. Tam ölçmedim, ama az suyla oldukça lezzetli. Henüz hiç süt ile denemedim. Gerek duymadım, çünkü suyla da oldukça lezzetli. Fakat tarçın sevmiyorsanız, tavsiye etmem. Çünkü yoğun bir tarçın tadı da var. Ben tarçın sevdiğim için benim için gayet olumlu. Midenizde ve ağzınızda içtikten sonra tarçın tadı kalıyor.

Çok uzun süredir 5 puanlık bir ürün içmiyordum. Ben beğendim. İnşallah daha farklı aromalar da üretirler, coco star aroması harika olurdu mesela. Çikolata ve hindistan cevizi birlikte gayet güzel oluyor. Aynı şekilde fındık çikolata da güzel bir aroma olabilir. @ulaire 'e tekrar teşekkür ediyorum. Benim favori protein tozum şu an için budur.

Tat Puanım: 5/5
    FİYAT
    Fiyat konusu hassas bir konu biliyorum. Aslında Supplementler.com'a 4.5 verirken Hardline'a 4 vermek lazım. Ama optimum son zamla 299 lira oldu. Haliyle ben Hardline'a da 4.5 vermeyi uygun buldum. Supplementler.com'a şu durumda 5 vermek lazım aslında. Hardline galiba 20 lira zamlandı 239 idi 259 oldu. Ben havale indirimi artı bir sitenin yapmış olduğu kampanya ile 200'e aldım. Ankara Amerikan pasajında da 200 civarına almak mümkün. Aslında genel olarak tozlar pahalı biliyorum. Fakat Optimum ve Weider'ın fiyatlarına bakınca haliyle bu ürünler yine içeriklerine göre uygun denebilir. Hardline içerik olarak gerçekten çok dolu. Zaten içerik bölümünde detaylı anlattım.

Fiyat Puanım: 4.5/5

Yani dergilerdeki editör seçimi gibi bir toz oldu benim için. İçeriğiyle, tadıyla, fiyatıyla her şeyiyle mükemmel benim için. Kesinlikle tavsiye ederim protein tozu önerisi isteyenler için.

Bir aksilik çıkmazsa bir sonraki incelemem Greanade Defend BCAA çilek-mango olacak. Satın alım yaptım ama 2 haftadır spora gidemediğim için henüz deneme fırsatım olmadı. Sadece tadına baktım o kadar.

Herkese iyi günler, saygılar.

Agent47 ve Lie bunu beğendi.
  2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Beğenmene sevindim :) Yalnız az önce fiyatına baktım supplementlerde 260 lira olmuş 2.3kg luk. Fiyat konusunda soru işareti oluşturabilir.

legolas246 bunu beğendi.
  3. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Fiyat bölümünde ben de belirttim hoca bu durumu. Optimuma göre halen uygun olsa da zam kötü tabi. Ben indirimle 200'e almıştım bu arada.

4. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    sabah 260 değildi. birden fiyat yükseltmişler. acaba kendi markaları yakında ne kadar olacak? ona da zam gelir.

5. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Yok hocam iki gündür öyleydi karıştırmıyorsam. Ki bu benim farkettiğim daha önce de olmuş olabilir.

Kendi markalarına zam yapmazlar diye düşünüyorum. Çünkü ilk geldiğinde de kur şimdikinden farklı değildi. Fakat Hardline Optimum vs. çok uzun süredir zam yapmıyorlardı. Kur çok daha düşük olduğu zamandan bu yana.

6. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Herkese merhabalar,

Hardline'a bir kaç soru sormuştum bu ürünle alakalı bu bilgileri sizinle de paylaşmak istiyorum.
    Öncelikle yeni formülden sonraki ambalaj üzerinde CREAPURE ibaresi göremedim, bunun için yazmıştım. Creapure de sonuçta ithal bir hammadde olmasından dolayı, ithalatta yaşanabilecek bir sorunun neticesinde ürünün üretimi aksayabilir diye düşünerek bu ibareyi kaldırmışlar. Fakat kreatin var halen.

Ayrıca içinde ne oranda hangi protein var bunun bilgisini paylaştılar:

%60 Konsantre
    %25 İzole (Bipro)
    %15 Hidrolize

Bu oran Optimum veya Weider da nasıldır bilmiyorum, ama benim hoşuma gitti diyebilirim. Ben daha kötüsünü bekliyordum. %80 konsantre %15 izole %5 hidrolize gibi. Aslında paylaşmak zorunda da değillerdi, ama paylaşmışlar sağolsunlar. Bu yüzden Hardline'ı seviyorum, inanılmaz iyi bir müşteri hizmetleri var. Her şeyi detaylıca anlatmaya çalışıyorlar.

Saygılar.

ulaire bunu beğendi.
  7. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Herşeyi anlatıyorlar çünkü haklarında çok fazla ön yargı var. Bunu aşmaya çalışıyorlar. Umarım gün gelir süt ürünleri imalatı yapan bir firma ile birlikte gerekli arge çalışmasını yapıp, tamamen yerli üretime geçerler. Kullandıkları hammadde dünya çapında güvenilir olsa da sonuçta ithal ürün, maliyeti çok etkiliyor. Kreatini belki gene ithal olarak eklerler o ayrı ama ana malzeme yerli üretim olsa süper olur bence.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

legolas246 bunu beğendi.
  8. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Ben artık ön yargısı olanları ciddiye almıyorum. Benim için Hardline güven demek. Yerli üretim konusuna ise kesinlikle katılıyorum. Bu sektöre yavaş yavaş bir talep oluşmaya başladı. 10 yıl öncesine göre oldukça farklı şu an spor salonları. Aslında şu an yerli peynir altı suyu tozu üreten firmalar mevcut, fakat kalitesi nasıldır amino profili nasıldır bir fikrimiz yok. Yerli bir peynir üreticisinden alınacak hammadde fiyatı olumlu manada çok etkiler.

Sayfayı Paylaş