Haftada 6 Gün Çok Mu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TANTO tarafından 6 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    İşte bu şekilde yaptım extensor :D

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    ne diyeyim dostum bu guzel haber çalışmayan tum bolgelerin çalışmış antremanın hakkını vermişsin antremanda senin hakkını verecektir

3. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Valla ne yapim üstad başka türlü olmuyor zaten arkadaşlar yeter çatlayacaksın dediler. :D Bayağı bir hırslandım işin içine hırs girdimi hareketide sinirli bir şekilde yapıyorsun max kiloyu deviriyorsun :D

4. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Tanto; programına side latreal hareketi eklendin mi yan omuz icin?

5. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Evet dostum ekledim ve iyi geldi.Bütün önerileri göz ardı etmedim ve uyguluyorum program yerine oturdu çok süper bişey oldu. ;)

6. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Waktin warsa programını yazar mısın?

7. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    PAZARTESİ

Omuz
    Arnold Press
    Front Dumbell Raises
    Military Press
    Lateral Raises

Bacak
    Squat
    Leg Extension
    Lying Leg Curl
    Kalf Rainses
    Leg Press makinesı bozuk olduğu için yapamıyorum…

SALI-CUMA
    Göğüs
    Machine incline Bench Press
    Dumbbell Flyes
    flat dumbbell Press
    incline dumbbell fly

Biceps
    Barbell Curl ( EZ Bar )
    Tek dumbbell Precher Curls
    Concentration Curls

PERŞEMBE

Triceps
    Lying Triceps Extensions
    Triceps Pussdowns
    Dumbell French

Sırt
    Bent-Over Barbell Rowing
    Wide Grip Lat Pulldown
    Seated (Cable) Row
    Wide Grip Front Lat Pulldown

Herkesin fikirlerini tekrardan bekliyorum...

8. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Tanto :

Bence gayet guzel bi program, gelistirmissin epey.. Sadece Arnold Press'e takıldım. Ri Walton'dan tiyolar diye bi subject yazmıstım.. Arnold press büyütücü bir hareket degil, define edici bi hareket..
    Arnold Press yerine siddetle Dumble Press calısmanı oneriyorum...
    Military Press yerine de istersen Smith Machine de shoulder press ( ön) yapabilirsin....
    Bunun dısında bence gayet ii program
    basarılar kardes

9. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Arnold Press yapmamdaki amaç o hareketi yaptıktan sonra omuzum felaket derecede yanıyor ve bu benim çok hoşuma gidiyor zaten yakında bırakacam salondaki yeni başlayanlardan çoğu bu hareketi yapmaya başladı ve bi tanesi ağır kilo ile yaparken dumbell'ı kafasına düşürdü o yüzden alternatif olarak dumbell press'i düşünüyorum...

10. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Sana bi oneri ben oyle yapıorum: 2 set cok agır olmayan bi kilo ile Arnold press yap cok ii isinirsin, sakatlık riskini yok edersin, onun ustune 3 set agır kilolarla Dumble Press e dön... omuzu buyutmek icin, dumble press ile agır kiloya girmen gerekecek..

11. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Aslında çok iyi bir fikir ama dostum ben omuza girmeden önce zaten iyice ısınıyorum olmazsa senin dediğini de denerim hangisi uyarsa yoluma onunla devam ederim. Bildiğin gibi deneme-yanılma çok iyi bir yol ;) ;)

12. timu87cin

timu87cin Guest

Tanto, 5 ayda 29 cm den 42 cm ye çıkmak mümkünmü, olabilirmi böle bişey.. Ben ne salonda nede forumda daha önce böyle bişeye rastlamadım.. Flexor abi sen bu işin ustasısın, yorum yazmışsın ama şu biceps olayı hiçmi gözüne takılmadı ?
    Çok şaşırdım kusura bakma tanto, genetiğim iyi olduğu halde ben kendimde kısa sürede böle bişey hayal edemedim, belkide ondan garip gelmiştir bana.
    Eğer büyükler olabilir derse, düşüncelerim değişicek. Bi çözüm getirin şu biceps olayına... :eek:

13. timu87cin

timu87cin Guest

Atma Tanto atma biz kardeşiz...

Tamam kimsenin açıklama yapmasına gerek yok, ben zaten anladım mevzuyu...
    Tanto, resimler bölümünde resimlerin mevcut vede kendini tanıtırken, ''boyum 181 ilk başladığımda 97 kiloydum şimdi ise 78 kiloya düştüm'' demişsin,.. 181 cm lik 97 kilo olan adamın 29 cm lik kolu olmaz, fazla abartmışsın kendini... Bu arada şuan 5 aylık bi gelişimden ve antreman programından bahsediyorsun, kasım ayında resimlerini koyduğundada 5 aydır çalışıyorum demişsin, şubat ayındayız :?

((yazdıklarıma ister kırıcı msj deyin, isterseniz artniyetli deyin eleştirin, isterseniz siteden uzaklaştırın, ben ister büyük ister küçük olsun kişide dürüstlük beklerim, burası kimsenin kendini hayal ettiği gibi gösterebileceği, kendini olduğundan fazla göstererek tatmin olacağı biyer değildir, kimsenin kimseyi yanlış bilgilendirmeye hakkı yok, iyi ozaman bana 50 cm lik kolu olan biri gibi davranın))

narsizim diye bi konu açılmış, acaba buna kişinin kendini diğer insanlara daha hızlı geliştiğini gösterme çabasıda eklenebilirmi.. :evil:

Ve buraya gereksiz olarak bir başlık açmışsın, zaten resimlerini koyduğun bölümde haftada 6 günlük çalışmam fazlamı die sormuşsun, ve fazlasıyla cvp almışsın, demekki ordaki tavsiyeleri unutup tekrar konu açmışsın...

14. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    Re: Atma Tanto atma biz kardeşiz...

29 cmden 42 cm ye çıktı demiş de arkadaşın 13 cm de kas diye bir iddiası yok ki çok yağlanmıştır su tutmuştur bu kadar abartma isteyen istediğini der sen kolunun resmini koyup 50 cm desen nolur demesen nolur o senin derdin aynı şekilde benchte 200 kg yapıorum desen nolur demesen nolur bu kadar takma kafana fikrini söyle geç demek istediğim kolu 29 cmden 42 cm olabilir bunda bir gariplik yok 13 cm de pure muscle deseydi garip gelirdi ki yine de bu kadar tantana yapmaya gerek olmazdı

15. timu87cin

timu87cin Guest

Ya Daffy fikrini söle geç demişsin, haklısın doğru bi yaklaşım. Ama el insaf ya, yazıda detaylı olarak çelişkiden bahsettim, adam tümden falso vermiş,dedikleri dediklerini tutmuyor bence.. Demişsin ki sen bencde 200 basıyorum desen kolum 50 desen nolur demesen nolur.. Hiç bişey ifade etmez tabiki, ama insan dürüst olmalı, forum sanalda olsa biz gerçeğiz.

Forumda buluşalım tanışalım beraber antreman yapalım gibi konuşmalar geçiyor, peki bu kadar gerçek bir ortamda gerçekçiliğe neden önem vermiyorsunki Daffy...
    Ben burda dürüstlük aradığımı belirttim, kişisel bir sebep yoktu öle hastalıklı bi düşüncemde olamaz, ilk mesajımda şaşkınlığımı belirttim ve kırıcı olmadan cvp bulmak istdim. Bir kaç saat sonra tesadüfen resimlerini ve diğer yazılarını buldum ve yazdıklarının yanlış olduğunu düşündüm..

Ben kırıcıyım, ben bilgisizim, ben acemiyim ama dürüstüm, ve hayatın her alanında bunu beklerim.

(Daffy bu yazdıklarım arasında sakın kendine karşı bi eleştiri hissetme, düşündüklerimi yazdım, senin görüşlerinede saygım var.)

16. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    dürüstlük konusunda haklısın ama şunu da unutma şu durumda TANTO arkadaşımıza sen dürüst değilsin diyemeyiz çünkü daha kendisi cevap hakkını kullanmadı dediğim gibi o 13cmlik ölçünün hepsi tabiki kas değil onun içinde yağ var, su var ayriyetten zaten kendisi de daha önceki yazılarında ''yağlandım carnitine e şimdi başlamam gerekir mi?'' diye sordu. durum şudur ki gelsin bu yazılanları kendi okusun bir cevap verecektir. o cevap vermeden kesin yargılarda bulunmak tamamen yanlış.

17. timu87cin

timu87cin Guest

Sağol Daffy, anlayışlı olman, konunun dışında gözüme çarpıyor, hep böyle hatırlanmanı isterim.
    Cevap hakkı doğmadan, yorum yazmak tabiki yanlış DAffy çok haklısın, ama ben cvp vermesine gerek kalmadan cevapları verdim, bu onun cevap vermesini engellemez tabiki.. Zaten durum belli, şu kısmı dikkatli okursan sende anlarsın kol hakkında demek istediğimi, ((97 kilodan 78 kiloya düştüm)), peki kolu su topladı tuz topladı yağ topladıda, zayıflarken sadece kollarımı topladı, yazıyı dikkatli okuyunca ipuçları belli..
    Burda amacım Tantoya kişisel olarak yüklenmek değil, anlamanı istediğim gereksiz yere kimseyi eleştirmediğim. Forumda birçok kişide abartma görüyorum, bunun yanlış olduğunu düşündüğüm için açık açık çelişki gördüğüm yerleri sölerim, söylerkende ortadaki durumu belirterek...
    Sen yumuşak kalplilik göstererek kırıcı olmak istemiyorsun bence. Ama insanlara değer biçilen davranışlar vardır, bunları ortaya koymak gerekirki herkes yerini bilsin.

(Konuyu uzatmamdaki tek amaç, kimseyi gereksiz yere eleştirmediğimi anlamandır. Laf olsun die yorum olsun die yazmadım, bu durumu yeterince ortaya koydum sadece)

18. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Kusura bakmayın yeni cevap verebiliyorum çünkü foruma girecek zamanım yoktu...
    Bak arkadaşım herşeyin bir söyleme uslubu var sen bundan yoksunsun belli daha öncede soranlar olmuş nasıl sorduklarına bir bak istersen hem bu konuda neden bu kadar stress yaptın anlamadım sen benim resmimi falan görmeden nasıl 1,81 boy ve 97 kilodaki adamın kolu 29 cm olmaz demişsin beni mi gördün resmimi mi gördün koca bir sıfır aklından karşındaki insanı rencide edecek laflar yazmışsın bilip bilmeden böyle şeyler yazmışsın senin gibi araştırmacı yazar bir sporcusun yapma allah aşkına sana yakışmıyor.[​IMG]

İşte o resim 1,81 boy ve 97 kilo kol 29 cm.İnanmazsan bu senin bileceğin bir iş sana kendimi inandırmak zorunda değilim.
    Arkadaşım,kasım ayında resimlerini koyduğundada 5 aydır çalışıyorum demişsin, şubat ayındayız.Bu soruna cevap verecek olursam; Kasım ayından önce başladım resimleri oraya koyduğum tarihte mi başlamak zorundayım_? Bunu anlamayacak bir zeka seviyesindeki birisi nasıl oluyorda klavyede yazı yazabiliyor merak ettim.Ayrıca ben kendimi hayal ettiğim gibi göstermiyorum forumda beni tanıyanlar biklirler arkadaşım özellikle HSD üstadla görüşüyoruz abi resimlerimi çekip koyalımmı dedim hayır dedi yaza doğru koyarsın böyle bir endişem olsaydı böyle bişeyi yapmaya cesaret bile demezdim.

Ve buraya gereksiz olarak bir başlık açmışsın, zaten resimlerini koyduğun bölümde haftada 6 günlük çalışmam fazlamı die sormuşsun, ve fazlasıyla cvp almışsın, demekki ordaki tavsiyeleri unutup tekrar konu açmışsın...demişssin ona da cevap vereyim; Üstadlarla MSN de görüştüğüm esnada HSD bana ayrı bir başlık açarak bu konuyu orda tartışmaya açmak istedik bunun sebebi ise başlığı gören arkadaşların bu konuyla ilgili olumlu ve olumsuz fikirleri görebilmesini sağlamaktı. Ama sen o kadar haset bir insansın ki böyle iyi şeyler düşünmeden direk aklından fesatlık geçiyor.

Ayrıca ben spora başlarken Optimum Nıtrıtıon protein tozu, Weider 2200 amino acid,Prolab L-Glutamine ve Muscle tech ten Creatine kullanıyorum sen bunları biliyor musun?? bilmiyorsun o zaman neden gözün kapalı karşındakini yalancılıkla suçlayabiliyorsun sana sorarım normal bir insdan böyle bişey yapabilir mi_?

Arkadaşım madem dürüst bir insansın karşındakini sana cevap hakkı vermeden neden bu kadar çok ithafta bulunmuşsun bekle bende yazim ona göre dürüstlüğünü gösterebilirdin ama yok...
    Daffy sana teşekkür ediyorum iyi tespit etmişsin ben o yazıyı yazdıktan sonra antrenmandan önce L.Carnıtın ve günde 3 defa 2 şer kapsulden hydroxcut alıyorum bunu da bilmiyorsun değil mi_????
    Ve bende deri altı yağlanması var 42 cm olan kolum şimdi 41 cm nedeni ise vücudumdaki yağlanmayı biraz da olsa atmış olmam bunlarıda bilmiyordun değilmi _???? neyse boşver hiç alınmadım...

ARKADAŞLAR BU MESAJLARI OKUYAN BÜTÜN ARKADAŞLARA ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM.HERKES BU YAZILANLARI OKUSUN VE FİKİRLERİNİ ONA GÖRE YAZSINLAR... HERKESİN DÜŞÜNCESİNİ ALMAK İSTİYORUM...YORUM YAPMANIZI ÖNEMLE RİCA EDİYORUM...

19. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Yalan söylediği belirlenenler bence uyarı almalı ya da uzaklaştırılmalı. Çok çirkin oluyor insanların başkalarını enayi yerine koyması. Ben bu foruma günde en az 1-2 saatimi veriyorum yazılanları okumak ve yorum yazmak için. Vaktimi yalanlara inanmak için harcadığımı görmek çok sıkıcı. Umarım bir çözüm bulunur buna en kısa zamanda.

20. timu87cin

timu87cin Guest

Blitz yalancı olarak kabul ettiğin kişi ben isem eğer, yinede sorun yok. Sana göre yalancıysam bile senin gibi düşündüğüm içindir. Herkesin böle açık olması gerekir, ne düşünüyorsan sağol..

TANTO,Kişisel bi durum yok !!
    Bu kadar iyi cevap verebiliyorsun ama, okadar iyi bir yazar değilsin. Seni tanımadığıma göre yazılarına göre bi karakter edinicem heralde, ve yazdıkların çelişkili. Yazarken daha önce ne yazdığını kontrol et..
    Yazdıklarını 3 üncü kişi olarak okusaydım sana hak verirdim, ama yazımı detaylı okursan sana özel olarak yazılmadığını ve ortadaki çelişkileri anlardın. 97 kiloyum demişsin, 78 kiloya düşmüşsün; Şimdi benim yerime kendini koy ve düşün. Görmeden ama mantıklı olarak düşündüğüm zaman sana inanmamış olmam normal. Hem okadar zayıfladım diyorsun, hem yağ problemim var diyorsun, kolun nasıl okadar hacim yaptı diye soruncada sanki 97 den 78 e düşen sen değilmiş gibi benim kolumda yağ problemi var şunu kullandım bunu kullandım diyorsun. E şimdi ben sana ne diyim be abi.
    Yaşın benden fazla, benden daha çok dürüstlük kavramına önem verdiğini söyleyebilirsin, ama ne yaşa nede mevkiye göre hürmet göstermem ben, gösterdiğimiz insanlar mutlaka var, onlarda gerçekten büyük insanlar... Orda yazdıklarına göre eleştiri aldın benden.... Düşüncelerime göre kendini haklı olarak görebilirsin, bu senin bileceğin iş. Belki ben sorunlu bir insanım yada zeka olarak kısıtlı biriyim, nasıl düşünürsen düşün benim gördüğüm durum bu, isteyen beni eleştirebilir, isteyen seni detekleyebilir.. Forumda uyulması gereken kurallar var eğer uymuyorsak, moderatörler görevlerini yaparlar,isteyende eleştirebilir...

Sayfayı Paylaş