Haftada 6 Gün Çok Mu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TANTO tarafından 6 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Burada 2 kişiden 1i doğruyu söylemiyor ama resimler bölümüne bakınca haklı sensin Timuçin. Bu kişi 5 aydan fazla süredir body yapıyor. Üstelik o kol 40ı geçiyor olamaz.
    Ayrıca ben bu olaya patladım ama bundan evvel de sık sık oldu resimlerin konduğu bölümde; benim boyum 1.83 kolum 40, kendi kolumun görüntüsü belli foto çekince de gördüm. Başka birisi gelmiş boyum 1.70 diyor ki onda 40 cm kol olsa acaip büyük görünecek, diyor ki kolum 43 ama görüntüye bakınca benim kolumdan ince görünüyor yani taş çatlasa 37-38 o boy için. Foto konan bölümde bu yapılınca gülüp geçiyorum ama antrenman programları ile ilgili bölümde vs. olunca ciddiye alıyorum ve birşeyleri yanlış yaptığım, o yüzden yeterince gelişemediğim veya genlerimin kötü olduğu kanısına varıyorum bu da beni bodyden soğutuyor son tahlilde. O yüzden yalan söylerken bu faktörlere de dikkat edin.

2. timu87cin

timu87cin Guest

Blitz, aynı kafada düşünen kişileriz. Düşüncelerin hoşuma gitti, tabi katılamayanlarda olucak. Konuya duygusal olarak değil, gerçekçi olarak bakmak lazım, ben kimseye iftira atmadım. Öle düşünmesinler die açık şekilde anlattım..

Bu konunun sonucu bence ne olucak biliyormusun; Birisi gelicek konuyu ne kadar uzattınız herkes kendi işine baksın diyip birkaç iğneli laf söleyecek, ben ona o bana falan filan derken moderatör son noktayı koyucak. Son nokta konulması gereken yer, yanıltıcı mesajları engellemek. Bende bazen forumda öyle mesajlar okuyorumki soğuyorum yaptığım spordan. Genetiğimmi bozuk yada steröitmi kullanalım illa die soruyorum kendime. Adam koymuş resmini foruma, demiş kolum 40 cm benchte 110 kilo giriyorum, vücuda bakıyorsun, ozaman diyorum ben bu işi bırakıyım. o adam o vücutla 110 basıyorsa ben 70 basarken ezik hissediyorum kendimi, herkes ne ise onu yazsın istiyorum...
    Tanto demiş EZ barla 60 kilo biceps çalışıyorum şuan. Sen 5 ayda bukadar kaldırıyorsan, yazık bizim salonda 3 sene çalışıp 60 kiloyla çalışan, 45 cm kas olan kollu adamlara.Bende düşünüyorum ben temelli alt seviyelerde kalmışım die. Kiloları kaldırırken kolların kaslı oluyor 5 aydır 4 setten aşağı düşmeyen biceps çalışman oluyor, ama 13 cm nasıl oldu dediğim zaman, sen fesatsın art niyetlisin diyorsun, kolum kaslı değil yağlı dedim diyorsun. O yağlı kollarmı kaldırıyor 60 kiloyu...
    Bence beni eleştircek insanlar önce bu detayları göz önüne alsın, sonra beni fesatlıkla art niyetle suçlayabilir. Ama bu kadar yazıdan sonra sen iftira atıyorsun diyen olursa, daha detaylı açıklama yapar, ipuçlarında bulunurum...

3. hardtraining

hardtraining Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    mesajlar konuyla alakasız oluyo belki ama bu konu benimde fenahalde canımı sıkıyor yaklaşık yedi aydır bu sporu yapıyorum.. kendimce iyi gelişme kaydettim ama bu foruma giripte beş aydır spor yapıp 40 cm kolla 110 kilo bench basanları görünce moralim bozuluyo açıkçası .. gidip 55 60 kilo ile bench yapınca kendimi huzursuz hissediyorum! 40 cm kol mevzusuna gelince benim bu spordaki hedefim 40 cm kol! iki ikibuçuk sene içinde tamamen definisyonlu 40 cm kola ulaşabilecğimi umuyorum burada vücut geliştirmek için varız. vücut geliştirmiş olsak burda ne işmiz var :) üç ayda 30,35,40 hadi dağlın :badgrin: forumları okuyunca böyle bir izlenime kapılıyo insan :p

4. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Timuçin, ben de Tanto'ya bu soruyu sormustum.. Yukarıda gorebilirsin... Tanto'ya cevap hakkı dogmustu, ve de o da cevabını verdi.. Uzerine daha fazla yorum yapılmadı. Ben Tanto'nun resimlerini gördüm, su anda ki kolu 41-42 cm olabilir ama sasirdigim nokta 29 cm koldu.. ne düsündüm bilio musun?

1- belikide hoca Tanto'nun kolunu ilk olcerken, kolunu hic sıkmamıstı Tanto.
    2- Belki 39 cm olarak ölcülmüstü ama Tanto'nun aklında 29 kalmıstı
    3 - Ya da 39 cm yazacagına eli kayıp 29 yazmıstı

Surası kesin ki bodye ilk basladıgında 29 kol olamazdı.. cunki benim kız arkadasım ( kendi 51-52 kilo) spor da yapmaz ve kolu 28 cm..
    Ama ben Tanto'nun bircok yazısını okudugum icin samimiyetine inandıgım icin kötüye hic yormadım.. zaten kötü niyetli bi adam gidip resimlerini koyup bu denli kendi hakkında öz elesştiri yapmazdı..

Timucin, senin bi hatan war o da cok saldırgan üslubun... bir insana; hafızası onu yanıltıyor olabilecegini hic hesaba katmadan YALANCI damgası vurman cok gerekesiz ve ayıp...

5. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Hardtraining merhaba... mantıgında dogru olduıgun noktalar war ama bu mantıkta zamanında buyuk yanlıslıklara yol acabiliyor.. Henüz en son resimlerimi cekemedim ama en kısa zamanda koyacam...
    ben bu sporu bugun itibariyle 297 gündür yapıorum ( tüm bu süre icinde hangi gün hangi programı calıstıgım excel listeleri tuttugum icni biliorum gün sayısını) 300 desek 3 gün sonra 10 aydır yapıorum diyelim.. kickbox yaptım 6 yıl boyunca ama hic agırtlık kaldırmadım. bodye 26 Nisan 2005 te basladigimda bench presste max 40 kilo kaldırıyordum.. 81 kiloydum (1.83 boyum) kolumda 37 cm di... 10 ay gecti üzerinden .. doping ve steroid adına hic bisey kullanmadım ve , 140 kilo yardımsız tek tekrar bench yapıorum, 98.7 kiloyum ve kolumda 44.5.

Yukardaki mantıga gore, ben ve benim gibi gelisme gosteren arkadaslarda yalancı sıfatını alıyorlar.. Kimsenin kimseye yalan borcu yok.. Bizim sirkette bir arkadas war 2 senedir bodyi yapıor, ama su anda hilafsız 2 katıyım onun goruntu olarak.. " bana yalan soyluıyorsun, sen çıtır yapytın, kür yaptın hemde bi kac kez va bana soylemiosun yalancısın" diyip durdu 3-4 aydır surekli.. Ben de gecenlerde sinirli bi anımda cok kötü tersledim ve arkadaslıgımız bozuldu.. yani degmez arkadaslar bunlaraa...

Bu arada ben de yazıorum burada ama, gercekten bu tartısmanın yeri (Eger illaha gerekliyse) burası degil.. " KONU DISI" bölümüne " Verilen ÖLÇÜLER GERCEKTEN DOGRU MU?" diye bi bolum acacam.. oraya yazın bi zahmet

SAygılar

6. timu87cin

timu87cin Guest

Eyvallah Pump Forever, Tabiki üsluptan üsluba fark var. Sen güzel eleştiri yapmışsın, ben ağır. Ben onu kırmak için yazmadım ilk mesajıma bakarsan anlarsın, ikinci mesajımı 4 saat sonra yazdım. Oda tantonun diğer mesajlarını okuduğum için. Yani art niyetli olarak saydırmadım, tesadüfen buldum mesajlarını.. Söylediklerim kırıcı olabilir ama ookadar detaylı açıklama yaptım, bence doğru.
    Ama sen demişsin bu kadar saldırgan olman hata, yalancı damgası vurman ayıp.. Eleştirin için sağol, seni böyle düşündürdüğüm için özür dilerim..

7. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Burası bir forum herkes dilediğini yazmakta özgür ama lütfen hastalanıp yağlanan kolumuzu bir mucizeymiş gibi 5 ayda 13cm. kalınlaştırdım şeklinde sunmayalım.
    Ayrıca Pump; sağol konuyu tatlıya bağladığın için, bu başlık altındaki tartışmayı da artık daha da ilerletmenin ve uzatmanın anlamı yok heralde.

8. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Bak arkadaşım Resmime baktın mı_? baktıysam kolumun ne kadar zayıf olduğunu görebilirsin ondan sonra resimlerim bölümündeki biceps resmine bak ve arasındaki farkı bana söyler misin_? Şunu da bilmeni isterim ben spora 5-6 ay önce başlamadım daha önce de yaptığım sporlar oldu alt yapı var yani yaptığım sporlara gelince lise hayatım boyunca okul takımında 3 sene Basketbol ve Lise bittikten sonra askerliğe kadar 4,5 sene ise Adana Kapalı Spor Salonunda devlete ait salonda Boks yaptım daha sonra çalışma hayatında sporu bıraktığımdan mıdır nedir kilo artışı oldu ve şişmanladım fotoğraftaki göbeğide görebilirsin...

Benimde kolum çok iyi gelişti EZ barda 60 kilo basıyorum varsa adanada tanıdığın gelsin o da görsün ok. ama görmeden böyle konuşamazsın.Benimde eksik noktam var mesala göğüs bench presse yatsam yardımsız en fazla 90 kg mı 3 kere yapabiliyorum ve göğüslerim kollara göre çok zayıf görünüyor ve ben bunu kafama takıyorum ama dediğin gibi abartı olarak ölçü göstersem kendimi tatmin etmek için göğüste 120 de basabiliyorum derdim ama demedim ve böyle de bir gayem yok... Yalan söylesem bu şekildede yalan söylerdim yani bölgesel yalan değil tümden yalan söylerdim. Şu anda iş yerindeyim o yüzden imkanım yok, ama akşam spor klubünde mezro ile ölçüp fotoyu yarın buraya koysam yani kolumun 41-42 cm ( tam olarak bende bilmiyorum çünkü uzun zamandır ölçmedim) olduğunu ispatlarsam o zaman ne diyeceksin...Biliyorum senin için önemli olan 29 cm den nasıl 41-42 cm olduğu değil mi, o yüzden önceki msjımdaki fotoğrafa bakarak arasındaki farkı anlayabilirsin umarım.

97 kilodan 78 kiloya yükseldim o yazıyı yazdığımda öyleydi şimdi ise 84 kiloyum olmazsa dartılırken fotomu çeker onu da koyarım ok.
    Birde hiç kimse kimseye şuna hürmet göster buna hürmet göster diyemez.

Blitz özellikle kolu 40cm yi geçiyor olamaz demişsin yarın fotoyu koyacam ve 40cm yi geçerse ne yapacaksın o kadar iddalıda konuşmuşsun cevap olarak ne diyeceksin???
    Burda yani sanal ortamda hiç kimseye yalancısın diyemezsiniz arkadaşım. Yalancı demeniz için bazı şeyleri fotolarla değil gözünüzle görmeniz lazım oldu mu_? Bizim salondada var adam 3 senedir gelmiş kolu 43 cm bana gelmiş bu kolu kaç senede yaptın diye soru soruyor olur böyle şeyler arkadaşlar ben 120kg bench basan adama yalancısın diyebiliyor muyum sizinde böyle lükslerinizin olmaması lazım.
    Ben hiç bir yazımda kolumu bir mucizeymiş gibi göstermedim olan şeyleri yazdım bunlara inanıp inanmamak sizin elinizde ama inanın ne söylerseniz söyleyin benim için hiç önemli değil ben çalışmama bakarım inanmayan olursa o kadarda iddalıysa gelir kolumu görür salondaki beraber çalıştığımız arkadaşlarıma sorar öğrenir sonra arkasına baka baka yürür.Bundan da adım gibi eminim...

9. timu87cin

timu87cin Guest

Tamam Tanto, daha fazla açıklamaya gerek yok, Einstein ne demiş; ''ön yargıları kırmak atomu parçalamaktan zordur '' . Sende kendine göre haklısındır ...

10. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    İşte kol işte mezro işte ölçü inanmayankendisi bilir arkadaşlar kendine kalmış artık.Bu imkanı sağlayan arkadaşlara da teşekkür ediyorum kolum 43 cm olmuş çoktandır ölçmüyordum ilham oldu :lol: :lol: :lol: [​IMG]

Heralde bu bilgi alış verişi :? burada bitmiştir....

11. timu87cin

timu87cin Guest

tamam resimdeki kişi, pardon TAnto.. Şaka maka iyi gelişme ne diyelim hayırlı olsun ozaman...

12. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Teşekkürler kolun bana ait olup olmadığını öğrenmek istiyorsan daha önceki resimlerimden bakabilirsin.Kol da benim Biceps te benim :lol: :lol: :lol:

13. timu87cin

timu87cin Guest

Sorun değil Tanto, içine kurt düşürmek için söledim :lol: Ne diyelim herkesin özel durumu olabilir, keşke benimde kolum 43 olsa, inşallah yakında...

14. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Kardeş bende göğüsten çekiyorum büyümüyor kardeşim o kadar çalışıyorum büyümüyor gerçi şimdi yeni bir program düzenledim, biraz hacim kazandı yavaş yavaş olacak inşallah ;)

15. timu87cin

timu87cin Guest

İnşallah, dilediğin gibi olur.. Ben programımı buraya yazdım, eğer senin göğüs programın daha iyise benim başlığa tavsiyelerini yazarsan minnettar olurum...

16. kickbuttowski

kickbuttowski Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    6 yıllık hortlatma olacak sanırım kusura bakmayın.. kirlilik yaratmak istemedim

Spor salonumu değiştirdim ve hocam programımın bana göre yetersiz olduğuna kanaat getirdi. Her ne kadar ben öyle düşünmesem de daha spesifik hareketler yapmak için sabırsızlanmıyorum değil.

Buraya kadar her güzel ama programda haftada 6 gün antrenmanın olması beni biraz endişelendirdi..

Eski program şöyleydi

Gogus Sirt

Ters Mekik : 2xmax
    Bench Press : 3x10
    Bench Fly : 3x12
    Inchline Bench Press : 3x10
    Dips : 3x12
    Lat Pull Down : 3x10
    Rowing : 3x12
    Seated Rowing 3x10
    Lat Fly : 3x12
    Leg Press : 3x12
    Leg Curl : 3x12
    Calf : 3x15
    Mekik 3xmax
    Diz Cekme 3xmax

Omuz Kol

Omuz Press : 3x10
    Omuz Yana Acis : 3x12
    Omuz Onden Press : 3x10
    Omuz One Kaldiris : 3x12
    Dumbell exasjeafbae (nasil yaziliyo anlamadim) 3x12
    Push Down : 3x10
    Biceps Barbell Curl : 3x10
    Biceps (makinada) : 3x12
    Mekik : 3xmax
    Diz Cekme : 3xmax

Yeni programsa böyle:

ALT GÖĞÜS PRESS
    DİPS
    GÖĞÜS PRESS
    GÖĞÜS AÇIŞ
    BAR İLE PAZU
    STEVES CURL
    İPLİ HAMMER CURL
    MAKİNA PAZU
    BAR İLE TERS PAZU
    BİLEK YUVARLAMA

LAT ENSEYE ÇEKİŞ
    BAR İLE KANAT
    LAT ÖNDER DAR TERS
    DUMBELL'la KANAT
    BAR İLE FRENÇ PRESS
    İPLİ MAKİNAYLA TRİSEPS
    TEK KOLLA TRİSEPS
    TEK KOLLA TERS AŞ. BST
    AYAKTA BALDIR
    OTURARAK BALDIR

ARKA OMUZ
    ÖNE EĞ. YANA AÇIŞ
    D. YANA AÇIŞ
    DUMBELL PRESS
    ÇENE ALTINA ÇEKİŞ
    LEG PRESS
    OT. ÖN BACAK
    YAT. ARKA BACAK
    YERDEN KESME
    TERS MEKİK

ÜST GÖĞÜS PRESS
    ÜST GÖĞÜS AÇIŞ
    ÜST GÖĞÜS MAKİNA PRESS
    CABLE CROS OVER
    90d BAR İLE PAZU
    A. DAM PAZU
    BAR İLE PAZU
    OTURARAK PAZU
    BAR İLE TERS PAZU
    BİLEK YUVARLAMA

T BAR ROWING
    KARŞIDAN ÇEKİŞ
    ÖRÜMCEK KANAT
    LAT ÜÇGEN ÖNDEN
    YAT. ALIN TRISEPS
    DAR GÖĞÜS PRESS
    MAKİNA TRISEPS
    TRISEPS KICKBACK
    LEG PRESSDE BALDIR
    OTURARAK BALDIR

MAKİNA OMUZ
    D. YANA AÇIŞ
    ÇENE ALT. ÇEKİŞ
    ARKA OMUZ
    D. ÖNE KALDIRIŞ
    SQUAD
    HACK SQUAD
    KOMANDO DANSI
    YERDEN KESME
    TERS MEKİK

Her hareket 4x10 olacak şekilde..

Bana biraz fazla gibi geldi sizce nasıl?

17. kickbuttowski

kickbuttowski Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    günceel!!!!

Sayfayı Paylaş