Genrise Whey Protein

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve Despo tarafından 1 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Çok iyi

oy sayısı 148
    41,9%
  2. Orta karar

oy sayısı 144
    40,8%
  3. Başarısız

oy sayısı 61
    17,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 291 üye.
  1. ahmoyit

ahmoyit Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3

2. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    170 liraya 2300 gr var ve protein oranı yüzde 70 den yüksek oldupu için sordum

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    200 gr proteine 50 tl mi verelim yani ?

4. ahmoyit

ahmoyit Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3

5. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    sen beni çocuk sandın dimi genrise ile aran çok sıkı fıkı hangi yorumum mesela genrisenin ithal ürünüyle yerli ürün arasındaki fikir değişikliğimmi yumuşak olayım dedim yok sen azdırdın hangi test şu senin yaptığın 67 gr protein olan testmi belli işte sürünüyor yerlerde isolattı isolat değil 72 gr isolatmı olur oda yerlerde bence whey diye satılmalı ama içinde laktoz var şimdi yabancı ürünler varken neden genrise alayım ne fabrikanın durumu belli ne üretim şekli fabrika dedim pardon atolye 100 metre kare yer ne biliyim 20 seneki resimleri var şimdi durumu nedir rutubetli wheyler mi içiyor millet acaba bu wheylerinde yapış yapış olan sebebi rutubetmi sen bilirsin dostuluğun sağlam bcaa :) ilk defa böyle bir bcaa formülü gördüm ama doğrudur özel formül isolatını alacaktım sıf senin yüzünden onuda almıcam senin yakınlığın beni hiç bağlamaz tokattan sponsorda bulmuş sponsorunu tanırmısın genriseyi günde kaç defa içiyor tadından memnunmu onları öğren onları yaz benle uğraşma ;)

Uslubunuza dikkat ediniz!
    Kaynak göstermeden paylaşımda bulunmak yasaktır.

Uye bu mesajı sebebiyle 5 ceza puanı almıştır.

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Aralık 2015
  6. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    3 neden üstüne koyuyorsun eksiye koy 64 gr protein daha ne diyim ben yapmayın kanmayın

7. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Başlığı polemiğe bogmadan kısaca aciklayim;
    Yaptirdigim test isolate icin degil whey instant içindi. Whey instant da laktoz olmasi gayet doğal. Olmasa zaten ona konsantre denilmez isolate denilir. Ve her markanın whey konsantre ürününde laktoz 5-10 gr gibi mikrarlarda bulunur. Bilmeyenler icin laktoz sut sekeridir.

Forum kişileri tarafsız dogru bilgilendirmek icin hizmet vermektedir. Hicbir firmaya gerçeği yansıtmadığı halde olumlu ya da olumsuz intiba uyandıracak yorum yapılamaz. Bu yasaktır. Yapilan olumlu ya da olumsuz yorumlar somut belgelerle ispatlanmalidir.

Forum üyelerinin bilgilenmesi amacıyla belirtmek istiyorum, zira bu konuda bir ima yapılmış; şahsım ve diger tum yoneticiler gorevlerimizi tamamen gönüllü olarak yurutmekteyiz. Hicbir firmadan ve kurumdan hic bir sekilde maddi bir cikarimiz yoktur. Görevimiz forumu takip eden üyelerimizin dogru bilgi almalarını sağlayacak forum ortamini oluşturmak ve bunu korumaktır.

Not; konu disi, kişisel tartışma içeren, asılsız ve dayanaksız bilgi içeren mesajlar kurallar gereği silinecek ve sahiplerine disiplin kuralları gereğince işlem yapılacaktır.

8. Mert .

Mert . Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar yorumlara baktımda gerçekten bakış açınıza üzüldüm, önyargılarınızdan kurtulup mantığınızla hareket etmiş olsanız bu yorumları yapmazsınız bende ilk kutu ürünümü alalı 1 hafta felan oluyo tadı beş para etmez ama 120 liraya 2100 gr whey proteinini başka nerden alabilirsin fiyatlar uçmuş tüm markalar 200tl nin üzerinde protein oranına düşük diyorsunuz bırkaında biraz düşük olsun ki %72 çokta düşük değil bsn syntha yıllarca %56 protein oranı ile satmadımı. Ayrıca sorbitole takılmışsınız adamlar sorbitol yerine aspartam kullansa milk shake gibi tadı olurdu zaten ama biraz daha az zararlı olsun diye sorbitol kullanmışlar ki değerleride düşük tadının kötü olmasının nedenide o herhalde.

Npanga bunu beğendi.
  9. Npanga

Npanga Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Tat olayı kişisel hocam, ben baya baya alıştım kötü gelmiyor şu anda, zaten hayatımdan ekstra şekeri de çıkarmış durumdayım genel olarak çayda kahvede falan meyveden alıyorum fazlasıyla şekeri.
    Varsın çok tatlı olmasın toz ki şu durumda bile şekerli tadı az değil bence (ananaslı kullanıyorum) içilmeyecek gibi değil alıştıktan sonra.

10. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Ben whey proteinden bahsettim 72 gr olmadığını zaten test sonuçu 67 gr he sen diyorsan bu kadar paraya bu kadar köfte tamamdır onda sorun yok kabul eden içer sorbitol hiç öyle iyi bişey değil bağırsakta kesinlikle erimez elmanın içinde bulunur fazlası ishal yapar gaz yapar laktozda buna ilave oldumu sonuç vücut proteinide kullanamaz atar gider bağırsaktan mesela 50 gr whey aldın ve tuvalet e çıkma sıklığın arttı günde 1 ken bu 2 veya 3 oldu ama ishal değilsin bu işte içinde olan sorbitol ve laktoz sonuçudur daha ilerisi ishaldir

11. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Sorbitol işlenmiş gıda ürünlerinde kullanılan en masum tatlandırıcılardan biridir. Günlük hayatta birçok insanın hiç şüphe etmeden tükettiği light içecekelerde, sakızlarda bulanan Aspartam, Asesulfam K gibi diğer tatlandırıcıların yan etkileri içinde kanser dahi vardır. Fakat sorbitolün yan etkisi ise sadece gaz yapımı ve şişkinliktir. Bu da herkeste görülmez. Sorbitole toleransı olmayan kişilerde görülür. Bahsedilen yan etkiler sorbitolun tek seferde 25-30 gr alınmasıyla ortaya çıkar. Bir ölçek protein tozunun 25-30 gr lduğu düşünülürse ki bunun 21 gr ı proteindir, içindeki laktozu, süt yağını da düşerseniz, ürün içinde kullanılması muhtemel sorbitol miktarının bahsedilen yan etki görülme miktarının çok altında olduğunu görürsünüz.

Kaynak:http://www.food-info.net/tr/e/e420.htm

12. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    dymatize whey protein sorbitol kullanmamış optimum whey 100% sorbitol kullanmamış Hardline Whey 3Matrix sorbitol kullanmamış Ultimate Prostar %100 Whey sorbitol kullanmamış Musclepharm Arnold Series Iron Whey sobitol kullanmamış ve her biride ürün üzerine laktos var diye yazmış şimdi daha bakamadığım ürün var bunlar neden sorbitol kullanmıyor kendi ülkelerinde halkın sağlığını düşünmediklerindenmi işi bilmediklerindenmi beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

13. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Kaynakların sorbitol un zararsız olduğunu belirttiğini yazıyorum, sen o kullanmamış, bu kullanmamış diyorsun.

Onlar da asesulfam k kullanmış, sukraloz kullanmış. Bunların kansere sebebiyet verebileceği yazılıyor.

Sağlığımız için güvenmemiz gereken şey, referansımız bilimsel araştırmalar mı olmalı yoksa dymatize, on, hardline vs mi? Cevabını ben vermeyim. Bunun cevabını insanlar kendileri değerlendirsin.

genriseduygu ve Npanga bunu beğendi.
  14. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    o zaman şu çıkıyor ithal ürünler kanser yapar yada yapma ihtimali yüksektir kullanmıyalım öğrendiyim iyi oldu teşekkür ederim bilgi için.

15. vveedi41

vveedi41 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
    time analizle aynı sayfada mesajın var hardline ın laktozundan ishal oldum allah var genrisede öyle bişey yaşamadım diye,daha 2 ay olmamış.yerli wheye geçtiler içindeki laktoz sorbitol artmış diyosun.senden başka kimsenin haberi yok.wrestler uğraşıp analiz yaptırmış merak eden bi sürü insan vardı forumda genrise ı sponsor ilan etmişsin.genrise babamın oğlu değil.müjde yerli whey yakında deyip sanal kart çıkarıp bide üstüne yuvarlak hesap 120 olsun diye zam yaptılarsa yaptıkları ayıp o ayrıda.sen hergün gelip genriseyi kötülüyosun.bi çakallık yaptıkları ortaya çıkarsa gelir hep beraber kötüleriz ama sen şu an boş atıyosun

16. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Banlandi zaten arkadas bosverin

17. WATZz

WATZz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Gaz , ishal vb hiçbir olayla karşılaşmadım , her insan farklı bende bi sıkıntı olmadı .

18. WATZz

WATZz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Herkese afiyet olsun :D

Ekli Dosyalar:

• zlGpLY.jpg
      zlGpLY.jpg
      Dosya Boyutu:
      181,7 KB
      Görüntüleme:
      356
  19. Mert .

Mert . Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar belirtme gereği duydum tekrar yorumları okudukça şaşırıyorum gerçekten :D Arkadaş yazmış, ultimate sorbitol kullanmıyor dymatize sorbitol kullanmıyor optimum kullanmıyor diye, bu sorbitolun zararlı olduğu için değil diğer tatlandırıcılar kadar lezzetli olmadığı içindir. Bence ona şaşıracağınıza dymatize şaşırmanız gerek protein tozu okadar lezzetli ki içinde ne var diye ben şaşırmıltım gerçekten :D Hele kurabiyelisi tek seferde 5 ölçek içerim valla nasıl bir tatlandırıcı varsa inanılmaz bir tadı var. He tabi o ürünlerden sonra yukarıda da yazdığım gibi genrise ın tadı 5 para etmez ben çikolatalısını kullanıyorum en çirkin tada sahip protein tozu diyebilrim daha önce 6-7 marka denemiş biri olarak. Ama tat umrumda değil fiyat performans açısından çok iyi servis başına 1.5tl civarına denk geliyor diğer markalar 3 tl civarı servisi.

wrestler bunu beğendi.
  20. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Merakımdan soruyorum weider ve optimum kalitesinde oldupunu hangi ölçütlere bakarak söylüyorsunuz?

Sayfayı Paylaş