Genrise Whey Protein

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve Despo tarafından 1 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Çok iyi

oy sayısı 148
    41,9%
  2. Orta karar

oy sayısı 144
    40,8%
  3. Başarısız

oy sayısı 61
    17,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 291 üye.
  1. Npanga

Npanga Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar Genrise'yi zamanında hem eleştirmiş(fiyatla ilgili), hem tavsiye etmiş biri olarak uzun süre sonra bugün bazı konulara değineceğim uzun bir yazı olacak, hepsini okumayacak olan hiç başlamasın :)

Ben Genrise'ye bir süre zaman veriyorum direk tekrar kampanya yapın diye tepelerine binmeyeceğim bu sefer, karlarını etsinler. Kampanya sistemini oturtmaları şart, en azından 3-4 kutu alımlarında eski fiyatlardan verilmeli. Bu işe yatırım yaptılar ciddi miktarda, karşılığını alacaklarını düşünüyorum, benim tavsiyem tek satıştan ziyade sürümden kazanmalarıdır ilerleyen süreçte.

Önlerinde hardline örneği var hardline nasıl Türk markası anlamıyorum ben açıkçası, Hardline satan bayi kazanıyor evet, peki maddi geliri düşük ve orta gelirli insanları düşünüyor musun birazcık ey Hardline? Sözde Türk markası Hardline...
    Genrise, Hardline gibi bir yer edinmeyi de tercih edebilirdi piyasada ama bayilerin çok fazla kar etmesine izin vermeyip(doğal olarak tüketiciye yansıyan fiyat da artacaktı yoksa), tüketiciyle arasına aracı koymadı ki iyiki de böyle yaptı, 5 kuruş para almadıgı halde Genriseyi içlerinden gelerek tavsiye eden insanların Genrise çalışanı ya da reklamcısı gibi neden görüldüğü açık değil mi? Sporcular çakal satıcıların cirit attığı Türkiye'de, uygun fiyata işe yarayan bir ürün aldığında bu durumun devam etmesini istiyorlar, bu durumun devam etmesi için de firmanın kazanmaya devam etmesi gerekli, ayrıca ortada bir Türk markasına destek de var ki milliyetçi arkadaşlar için bu da bir sebep olmalı.

Ayrıca, yerli üretim olarak ürün çeşitliliklerini yeterli miktarda artırabilirlerse ve bunu da ucuza mal ederek yapabilirlerse, öncelikle Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde olmak üzere Genrise bayilerini görebiliriz önümüzdeki 5 yıl gibi bir süreçte.

Gelelim yeni aromalar neden pahalı konusuna, bence bu konuyu kafanıza takmayın, protein olarak yıllardır üretimine devam edilen çikolata aromalı wheyden daha üstün oldugunu sanan varsa Sadık Bey açıklama yaptı besin değerleri aynıymış fakat çok kaliteli doğala özdeş olduğunu da belirtmiş yeni aromaların ileride fiyatlar eşitlenebilir. Yeni aromaların mal ediş fiyatı daha yüksek olabilir, eski aromaları daha uygun fiyattan yüksek miktarda alıp stoklamış olabilirler. Bazı aromalar daha düşük fiyata temin edilebilir sonuçta.

Şu an Türkiye, belirsiz berbat bir süreçten geçiyor. Türk lirasının dolar ve euro karşısında ciddi oranda değeri düştü, kurlar aldı başını gitti.

Herşeye rağmen uzun süre geçmesine rağmen herkese bu fiyattan satılmaya devam edilirse başının eti yenebilir Sadık Beyin haberi olsun.

Takip ediyor bu konuyu da biliyorum. Kendisi eski kampanyanın bitirileceğinin haberini daha önce vermişti Facebook'ta, tabi burada gelecek muhtemel tepkiyi azaltmak amacı da olabilir ama sonuçta haber vermesi almayı düşünenlerin acele etmesi açısından önemliydi, acele edenler kampanyalı fiyattan aldı.

Şimdilik bu kadar, biz de tüketiciler olarak gelişmeleri takip edip ileride ortak adım atabiliriz.

Genriseye şu anda tüketicilerin kazıklandığı bu piyasaya, kaliteleri ve tüketici desteğiyle darbe vurabilecek çok önemli bir firma konumunda olduklarını hatırlatmak istiyorum.

Hepimiz için hayırlısı olsun.

Son düzenleme: 15 Eylül 2015
    kdrklc54, komutantopatan ve TIME bunu beğendi.
  2. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Helal olsun işte bende bunu demek istedim başaramadım heralde eline sağlık

Sent from my iPhone using Tapatalk

Npanga bunu beğendi.
  3. Rebel20

Rebel20 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Sadık beyin facebookdan yazdığı son yazı ne düşünüyosunuz bu konuda?
    "Aylardır düşündüğümüz ve düşünce aşamasında kalan bir uygulamayı faliyete geçirmek üzereyiz. Bu da sevdiğim bir üyemizin bir yazısıyla tekrar gündeme geldi. Biz bayi olmak isteyen firmalara (en az haftada 3,4 firma başvurmakta) verdiğimiz iskontoları beğenmeyerek bayilik almaktan vazgeçen bayi iskontolarını, Genrise Bayi Sanal Kartı sistemiyle bayi olan üyelerimize vermek ve bu yolla da aynı anda 3-5 kuşu tek taşla vurmuş olacağımıza inanıyoruz. Bu kart sistemiyle;
    - Öncelikle siz üyelerimizin sürekli talep etmiş olduğu kampanyalara kart sistemiyle otomatik olarak kavuşmuş olacaklar.
    Kart sahibi olmayanlar, normal ve indirimsiz fiyatlardan alışveriş yapacaklar.
    - Kampanyalarda 4 kutu herkes alamadığından çok avantajlı fiyatlardan bir çok üyemiz yararlanamamaktaydı. Bu sistemde fiyatlarda yapılan iskontolar sayesinde ister 1 ister 4 kutu alın aynı fiyatla alım yapma şansı doğacak.
    - Bayi sanal kart sahiplerinin 1 yıl içerisinde yapmış oldukları alışverişlerin toplamı tarafımızdan belirlenmiş olan seviyeye ulaştığında bir yılın sonunda otomatik olarak Bayi sanal kart üyeliğinden GERÇEK BAYİ statüsüne çıkarak çok daha avantajlı bir konuma ulaşacaklardır.
    - daha birçok avantajlar.

Bu kart 1 yıllık üyelik için bir defaya mahsus olmak üzere siz üyelerimiz tarafından 75 TL. + KDV(%18) bedeli ile satın alınacak ve eğer 1 yılın sonunda Gerçek Bayi konumuna ulaşılırsa karşılıklı yapılacak olan özel anlaşma ile kullanıcı olmaktan çıkıp satış yapabilecek bir bayi konumuna ulaşılacaktır. Tabiki bu Gerçek Bayi konumu daha uygun fiyat avantajı sağlayacağından 3.şahıslara satış yapma avantajına sahip olacaklardır.

Sistem içinde yer alan kart üyelerimiz eğer belirlenen alışveriş miktarına 1 yıldan daha önce ulaşırsa 1 yıl beklenmeden hemen Gerçek Bayi olacakları için,
    sistem 1-2 gün içinde devreye girecek olup üyelerimiz ne kadar erken sisteme dahil olurlarsa o kadar avantajlı olacaklardır.

Lütfen bu sistemi tüm üyelerimize ve üyelerimizde tüm çevresindeki arkadaşlarına duyursun..."

4. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Normal müşteri kampanyadan yararlanamıcak her kes bayimi olacak bu saatte pek anlamadım olayı nerde yazıyor bu sitedemi ?

5. Rebel20

Rebel20 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    facebookdaki grupta

6. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    güzel bir girişim ama her kes veremeye bilir 75 + kdv o zaman 700 grlıkları direk müşteriye kampanyalı soksunlar üyelik istemesinler öbür ürünler dedikleri gibi olur durumu iyi olmayan çok genç kullanıyor genriseyi onlarıda kaybetmemek soğutmamak lazım diye düşünüyorum zaten sadık bey düşünmüştür bu konuyu
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Eylül 2015 ---
    şimdi ben 88 tl kart için verdim yılda 9 kutu bitiriyorum aşağı yukarı nasıl olacak bu iş 1000tl yıllık whey tüketimim 88 de kart 1088 1 tane sipariş versem kargoya yakalanıcam şu hesabı iyi yapan biri lütfen açıklasın iyimi oluyor bayi olmak isteyenler için harika bir sistem ama benim gibiler için bilemedim.

Son düzenleme: 16 Eylül 2015
  7. qwerstr

qwerstr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bayii olmak istemeyenler için en uygunu bir kaç arkadaş birleşip sipariş vermek olur. Yoksa tek başına kartın bir anlamı olmuyor. İndirimli alıyorsun fakat yıl içinde fazla alamadığın için aynı kapıya çıkıyor. Dediğim gibi bir kaç arkadaş birleşip sipariş verilirse bayiilik sistemi gibi yararlı olur

TIME bunu beğendi.
  8. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    sağollasın bende ondan dedim zaten 700 lükler acık olsun kampanyalı olsunki normal tek müşteride yararlansın yoksa dediğn gibi bir anlamı yok.

9. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Kendi adıma belirtmek isterim. Benim Genrise hakkındaki isteklerim, temennilerim şunlardır;

-Uygun Fiyat
    -Kendini tüketiciye ispat etmiş kalite
    -İlk olarak Türkiye'de daha sonra da belki ütopik olsa da Dünya'da yabancı firmalara karşı etkili rekabet gücü

Bunları hem kendim, hem cebim hem de devletim, milletim için istiyorum.

İlk önce bunları belirtmemin sebebi; bu başlıkta şimdiye kadar yazdığım diğer mesajlar gibi, bu mesajımda ve bundan sonraki mesajlarımda da tamamen tarafsız, elimden geldiğince objektif içerikler olduğunun/olacağının diğer üyeler tarafından bilinmesini istememdir.

Şu fiyat konusuna tamamen gerçekçi ve aksinin ispat edilemeyeceğine emin olduğum bir izah getireceğim.

Bu mesajı yazmadan az önce Türkiye'nin en popüler gıda takviyesi satan internet sitelerinden birini gezdim. Sitedeki tüm protein tozlarının fiyatlarını inceledim. Ve diğer markalara ait en ucuz 2 protein tozunu Genrise protein tozuyla fiyat mukayesesi yapmak için değerlendirdim.

Piyasadaki en ucuz 2 protein tozu ile Genrise protein tozu fiyat karşılaştırması:

Hardline Whey Zone
    2300 gr
    100 gr da 53 gr protein
    160 tl (kargo dahil fiyat)

Hesap: 100 gr üründe 53 gr protein varsa 2300 gr da (yani bir kutu üründe) 1220 gr protein vardır.
    1220 gr protein 160 tl ise 1 gr protein 0,131 tl dir.

Nutrend Whey Core 100 (Çikolata aromalı) (Çek Cumhuriyeti firmasıdır. Büyük bir firmadır diyebiliriz.)
    2250 gr
    100 gr da 76 gr protein
    170 tl (kargo dahil fiyat)

Hesap: 100 gr üründe 76 gr protein varsa 2250 gr da (yani bir kutu üründe) 1710 gr protein vardır.
    1710 gr protein 170 tl ise 1 gr protein 0,099 tl dir.

Genrise Whey Protein Instant (Çikolata aromalı)
    2100 gr
    100 gr da 72 gr protein
    120 tl (kargo dahil fiyat)

Hesap: 100 gr üründe 72 gr protein varsa 2100 gr da (yani bir kutu üründe) 1510 gr protein vardır.
    1510 gr protein 120 tl ise 1 gr protein 0,079 tl dir.

Üyelerin daha iyi karşılaştırma yapabilmesi adına hepsinin 2300 gr lık kutularda (genelde bu gramajda satıldığı için) satıldığını ve hepsinin %100 oranında protein içerdiklerini düşünelim;

Hardline Whey Zone
    301 tl
    Nutrend Whey Core 100 (Çikolata aromalı) 227 tl
    Genrise Whey Protein Instant (Çikolata aromalı) 181 tl

Buradan görülüyor ki; Genrise protein piyasadaki diğer en ucuz proteinden çok daha hesaplıdır.

(Not: Genelde bu konuda yanılma olduğu için dikkat çekmek istedim; Nutrend, Hardline dan pahalı gibi görünüyor (170 tl ye 160 tl). Ancak protein oranına göre hesap edilirse daha uygun olduğu görülecektir.)

Madem objektifim dedim;

Genrise ne kadar ucuza satarsa biz müşteriler için o kadar iyi. Keşke kutusu 20 tl olsa. İsteriz.
    Ama bu firma hayır kurumu değil. Para kazanmak için kurulmuş.

Burada olması gereken nedir? Makul kar oranıyla satış yapmalı. Yukarıdaki hesaba bakılırsa kar oranının makul olduğu fikrini çıkarabiliriz.
    Yani eğer adilsek Genrise için fiyat konusunda olumsuz düşünemeyiz.

Yukarıda beklentilerimi sıralamıştım. İlki uygun fiyattı. Bunu sağlıyor. İkincisi kendini tüketiciye kanıtlamış kalite idi. Bu konuda kesinlikle yeterli değil. Yanlış anlaşılmasın ürünü kalitesiz demiyorum! Bu ikinci beklentimi de gerçekleştirirse üçüncü beklentim zaten kendiliğinden gelecektir.

Çok uzun yazdım. Ama bence artık Genrise konusuna noktayı koymuş olduk. Artısıyla, eksisiyle.. Konuşulacak pek bir şey kalmadı diye düşünüyorum.

Son düzenleme: 17 Eylül 2015
    emreozgun479, oviedo, sharlon ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. çağan13

çağan13 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    Yaklaşık 2 yıldır Optimum, Musclepharm Combat,BSN,Hardline ve Gaspari MYO protein tozlarını kullandım. Bunların faydasını gördüm mü evet gördüm. Genrise konusunda ise ne zamandır tedirgin ve kararsızdım. Bu forumda bir çok yorumun tad üzerine yoğunlaştığını ve kimi yorumcuların Genrise ın tadını kötülediklerini okudum. Bazı yorumlarda Genrise ın tatlandırmasının iyi olmadığını, çok tatlandırıcı kullanılmadığını aromasının iyi olmadığını okuduktan sonra almaya karar verdim. Çünkü tatlandırıcısı az olan Whey inanın kaymak gibidir. Ağızda hoş bir peynirimsi kaymaklı bir koku bırakır. Tatlandırıcılarla o nefis kokusu bastırılmamıştır. Ben de yaklaşık bir ay önce bir de ben deneyeyeim diyerek 700 gr. Genrise Whey İnstant çilek aromalı sipariş ettim. İlk izlenimlerim şöyle;

1.) Tadı daha önce kullandığım ithal tozlar gibi tatlandırıcılarla bastırılmış değil, kutuyu açtığınızda buram buram tuzsuz lor gibi kokuyor, çilek aroması gerçek kokusunu veriyor yapay değil daha önce kullandığım wheylere benzemiyor, bir ölçek içtikten sonra genizde o kadar hafif hoş kokulu bir peynir tadı yani o bildik whey tadını bırakıyor ki adeta içtikçe içesim geliyor. (Bu tat ve lezzety hususu tamamen kişiden kişiye değişir)
    2.) İkincisi düzenli spor yapan ve mevcut kas yapımı korumaya çalışan amatör bir sporcuyum sporu keyif olsun diye yapıyorum etki konusunda şunu söyleyebilirim ki eğer yaptığım ağır antremanlarla aldığım bu ürün gerçekten whey olmasa kaslarım erir giderdi. Bu noktada kanaat getirdim ki kaslarım çalıştıktan sonra bu whey ürününü başarılı bir şekilde emiyor, hatta yaklaşık bir ayda kaslarımın dolgunlaştığını hissetmeye başladım.
    3.) Fiyat konusuna gelirsek şimdiye kadar ithal mallara o kadar paramı verdiğime acıyorum. Bu fiyata bu tat bu kalite bir daha asla başka ürün almam diyorum. Bu gece yeni aromalardan ananaslı whey sipariş ettim. Genrise fiyatlarını biraz yükseltse ver yansın edenlere de sözüm, almak zorunda değilsiniz hiç değilse kafa bulandırmayın siz gidip 250-300 e ithal şeker kolileri alın. Elbet onlar da kalitelidir ama bu fiyata bu kalite tartışılmaz. İthal ürünlere o kadar para vereceğime artık bünyeme alacağım whey miktarını daha da artıracağım.
    Son Nokta kesinlikle Genrise çalışanı yakını yalakası vs. değilim kim olduğumu öğrenmek isteyenler özelden yazabilirler. Her türlü bilgimi de veririm.

kdrklc54, oviedo, komutantopatan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    4 adet 2100luk instant alacaktim internette 340tl gozukuyor sayfalarinda fakat mail attim sadece karti olanlar yararlanabiliyormus. Bana biraz garip geldi bu konu sonucta ben gunde 1 olcek kullaniyorum protein ihtiyacimi karsilamak icin 4 adet alinca 25 gram protein 1.5 tl civari bi fiyata denk geliyor ben ayni miktar proteini light peynir yiyerek 1.4 tl ye tavuk yiyerek 1.2 tl ye karsiliyorum. Sadece zamanim olmadigi icin toz olayi pratik oluyor. Bu yuzden 4 kutu protein 340 tl gayet makul bir fiyat ama kart istemeleri bence sacma. 4 kutu protein zaten bana 8 ay gidecek senede 1 kere urun almak icin kart almak pek akla yatmiyor

12. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    ne mutlu sana bizde 4 kutu 2 bucuk ay dayanmıyor :)

13. Rebel20

Rebel20 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    ananas aromalısını kullandıktan sonra tad konusunda yorum yaparmısın?ben o peynirimsi kokuyu sevmiyorum ananas aromalısındada bu koku varmı?

14. Npanga

Npanga Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam kaç ölçek içiyorsun günde?

15. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    90 gr alıyorum 4 yıldır

Npanga bunu beğendi.
  16. Rebel20

Rebel20 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    şu kart olayınıda şöyle bir yorum getirmek isterim bence kartın zamanlaması yanlış oldu ürün yelpazesi daha geniş olursa kart daha cazip hale gelebilirdi mesela bcaa,arjinin,multivitamin,yağ yakıcılar,casein ve diğer takviyeler olursa ve bu takvileyer birleştirilerek kombine yapılarak kampanya olsaydı kart daha kullanışlı hale gelirdi bence sadece protein için almak bana pek mantıklı gelmiyo.

oviedo ve TIME bunu beğendi.
  17. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Dediğin çok mantıklı ürünler tamamlanınca olmalıydı bcaa lar ne zaman gelicek acaba onu merak ediyorum bende fiyatları ne olacak bide öbür aromalar nedir şu andaki aromalar nasıl tatları filan o kart olayında fiyatlarda ayarlama yapılmalı mesela çikolatalı zaten 111 tl 99+kdv yine 110 tlyi buluyor yoksa kdv si içinde 99 tlmi kartı olan bir cevap verebilirmi?

18. Rebel20

Rebel20 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    kdv içinde olması gerekiyor diye biliyorum.

19. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    O zaman güzel fiyatlar daha ne olsun öbür aromalarda gelsinde bende 4 tane alıcam farklı aromalardan bcaa toz çıkartır umarım onuda aromalı yaparsa harika olur

20. Rebel20

Rebel20 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    bide tozun kıvamıyla ilgili bir yorumda bulunmak isterim şuanki haliyle sanki nemliymiş gibi kutunun yarısına gelince elim toz içinde kalıyo ve etrafa çok dökülüyo bu sorunu yaşan başkaları varmı?

Sayfayı Paylaş