Genrise Whey Protein

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve Despo tarafından 1 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Çok iyi

oy sayısı 148
    41,9%
  2. Orta karar

oy sayısı 144
    40,8%
  3. Başarısız

oy sayısı 61
    17,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 291 üye.
  1. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Sadece tahmin yürütüyorum; şeker konmasının sebebi insulini yükseltip aminonun bir an önce kaslara taşınmak istenmesi olabilir. ama bunun için neden para verelim ki. şeker ucuz birşey. bcaa yı katacağımız suya biz de şeker atabiliriz.

glutamin in görevi kas toparlanması kas yapımı vs deniliyor. bu düşünceyle eklenmiş olabilir. ama dediğim gibi glutaminin kas yapımında herhangi bir etkisinin olmadığı söyleniyor.

2. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    gluteminin gercekte en faydalı kısmı tırnakları ve saçları uzatmazı ne zaman glutemin kullansam tırnaklarım ve saçlarım çobuk uzuyor sonra baktım hakikaten amerikalı doktorlarda bundan çok bahsediyor

3. Rebel20

Rebel20 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Ürünün Servis sayısı 40 fiyatı 89 içeriği ise 2 karbonhidrat ve 1 gr glutamin dışında normal göürünyo fiyatı ve servis sayısına bakılırsa pekde güzel iş çıkaramamışlar bence içindeki glutamin ve karbonhidrata gerek yok onları çıkarsalar ürünün porsiyonu 7 gr oluyo ve 57 servis olur toplamda bu şekilde daha iiy olabilirdi.içeriğine glutamine ve karbohidratı servis sayısını düşürmek dolu göstermek içinde koymuş olabilirler.Sonuç olarak destek olmak için kullanılabilir veya 20 30 lira daha fazla ödeyerek 60 servis olan yabancı markalar tercih edilebilir.Unutmadan kartla 10% indirim oluyo.

4. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    benim merak ettiğim kim bu fikri vermiş içine karbonitrat glutemin konmuş sanki isvicreli bilim adamları bir araya gelmişlerde bu formülü bulmuşlar gibi eski köye yeni adet olmaz BCAA sadece yeterliydi o zaman fiyatı belki kurtarırıdı ki bence yinede pahalı herkezde kart alıcak diye bir olayda yok normal müşteride siteye girecek ürünü alıcak bence bu formülü kim verdiyse bir daha ona danışmasınlar bana göre üründe fiyatta hayel kırıklığı.

5. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Karbonhidratin sebebi bence istenilen bir sey degil yani adamlar isteyerek koymuyor, hammadde muhtemelen yuzde yuz saf degil icinde bir miktar karbon da var bu yuzden o karbon bence, cunku hammade saflastikca iscilik artar fiyat artar, hidrolize wheyden veya sifir seker wheyler ile ayni mantik.

6. Npanga

Npanga Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam teknik olabilir tabiki sebebi, bilmeden emin konuşmak da doğru değil.

7. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Whey protein olsa seker olayini anlarim ama bcaa zaten saf bir urun. Yani urundeki sekerin bcaa nin saf olmayisindan kaynaklandigini zannetmiyorum.

Zira, diger markalarin bcaa larinda seker oldugunu hatirlamiyorum.

TIME bunu beğendi.
  8. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Wheyde zaten şeker olur laktoz olduğundan ama bcaa yani bence biri akıl verdi neye dayandıysa bide ürün bol gözüksün diye yapıldı 400 gr olunca göze fazla görünecek sonuçta kimsede yanaşmaz bu ürüne içinden çıkaracak o 2 maddeyi sadece bcaa satıcak ama şimdi oda yapılamaz etiketlere para harcanmış baskılar yapılmış demekki baya önce böyle yapılmasına karar vermişler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Hardlineninde böyle bir olayı var taurin her şeyinde bu madde var 2 ürününü kullansan günlük taurin ihtiyacını aşıyorsun insanın kalbinde hızlanma yapar durduk yere zaten onuda işi bilenler almıyorya neyse

10. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Hardline bu taurin olayini protein miktarini artirmasi sebebiyle kullaniyor galiba. Yani anlayacaginiz kelek atmak icin..

Dedigin gibi her urununde var.

Bu sebeple protein tozu alirken icinde kreatin taurin olmamasina saf protein orani acisindan dikkat edin.

TIME bunu beğendi.
  11. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    hardline yabancı bir ülkede fuara katıldı standına kimse uramadı tek başlarına takıldılar deneme ürünüde kendileri içmiştir artık :D

kdrklc54 bunu beğendi.
  12. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Ufaktan ufaktan baslamislar iste.. Fuarda olmalari bile iyi bir adim bence.

Created By Loss bunu beğendi.
  13. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    2 yıl oldu fuar olalı sanırım töbe ettiler orda adamlar dev olmuşlar o kadar ünlü bodyci orda ürününü satıyor her kez oraya olimpiaları görmeye gidiyor kuyruklar metrelerce olmuş ürün fiyatları yarı yarıya ya kim takar hardlineyi burda yüksek tutuyorki fiyatları kaliteliyiz imajı için genrisenin wheyi 10 numara hardline kullandım hem aminosunı hem whey proteinini ishal oldum solonda başkasına sattım ondada deli gibi gaz yapmış aman dedik uzak kalsın bizden genrisede öyle bir sıkıntı yaşamadım Allah var yukarda sadece şu bcaa nın fiyatını düşürsün oda satmaya başlar zaten

kdrklc54 bunu beğendi.
  14. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Hardline in whey i icim acisindan iyidir. Topaklanmaz, tadi iyidir.

Ben kutu kutu ictim. Salon uyelerine de yuzlerce kez verdim. Tadi kotu gaz yapti ishal oldum diye sikayetlenene rastlamadim.

15. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Tadına bişey demiyorum yalnız beni ishal yaptı bir dahada aman dedim laktoz bol varsa üründe benim işim olmaz ne kadar bir ürün laktozlu ise o kadar kalitesizdir whey proteini. Bir wheyin kalitesini laktoz problemi olana içirecen ordan malın kalitesi çıkar ortaya optimumda bak o sorun yaşamadım genrisedede yaşamadım genrise gaz yaptı biraz o kadar.

16. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Arkadaslar genrise ile ilgili fiyat analizini onceki mesajimda yapmis ve durumu açıklığa kavusturmustum. Merak eden arkadaslar icin genrise piyasadaki en ucuz protein tozu çıkmıştı. Detayı icin bu başlıktaki bir onceki sayfada bulunan mesajimi inceleyebilir.

Simdi de içeriğinin protein olup olmadığı konusunu netleştirmek istiyorum.

Bu başlıkta daha once firma sahibi Sadik Bey in tari m bakanligina kendi isteğiyle yaptırdığı analiz sonucu vardı. Fakat bu analizi firma sahibi yaptırdığı icin akıllarda hala şüphe kalmis olmasi dogaldi. Daha sonra forumdan bir arkadaşımız tarim bakanlığına müracaat ederek ürüne analiz yapılmasını istemiş , bakanlik yetkilileri işletmeye gitmiş numune almış analiz etmiş ve sonuç olumlu çıkmıştı. Yani urun etiketi üzerinde belirtilen protein orani analiz sonucunda dogru çıkmıştı.

Son noktayı koymak icin yani genrise in musterilerine gönderdiği urunun durumunu öğrenmek için firmadan satın aldığım ürünü tarim bakanlığı laboratuvarında analiz ettirdim. Analizi yapan arkadasimdi. Yani tamamen bağımsız ve güvenilir bir analiz oldugunu belirtmek istiyorum. Analizde çıkan sonuç %67 +-2.2 gr idi.

Uzun lafın kısası genrise in icindeki protein orani etiketin de yazdigi gibidir. Protein orani konusunda herhangi olumsuz bir durum kesinlikle yoktur.

Firma sahibini dürüstlüğü, uygun fiyata dogru ürünler piyasaya sürdugu icin tebrik ediyor ve hayirli bol satışlar diliyorum.

Protein fiyatlarının pahali olmasından yakınan arkadaşlarımız genrise a yeterince yoneldiginde piyasadaki diğer ürünlerin de fiyatlarının dusecegini dusunuyorum. Ayni general mobile discovery nin piyasaya girdikten sonra diger markaların da uygun fiyata telefon piyasaya sürmesi gibi..

Analizin resmi evragi ektedir.

Not: Forum yöneticiliği gereği hic bir firmayla ticari bir ilişkim yoktur. Düşüncelerim, verdiğim bilgiler tamamen tarafsızdır. İsteyen arkadaşlar bu başlıktaki tum mesajlarimi inceleyebilir. Onlar da tarafsız olduğumu göreceklerdir.

Ekleme: Arkadaslar raporda protein oranı %67. Bunun arti eksi 2.2 gr yanılma payı var. Ek olarak %4 nem payı ilave edilmesi gerektiğini arkadasimdan öğrendim. Bununla birlikte ambalaj üzerindeki gibi %72 oran tutmuş oluyor. Şahsım adına %67 dahi olsa bu rakam beni oldukça tatmin ederdi. Her parti üründe ister istemez onemsiz küçük farklar olabileceğini dusunuyorum.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 20 Ekim 2015
    emreozgun479, kdrklc54, Npanga ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  17. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Analizin evrağı hangi ekte anlıayamadımda görmek istiyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Ekim 2015 ---
    söylemiyordum hadi söyliyim bendekinde 66.8 cıktı bayan arkadaşım yaptı özel kağıt alamadım parasız yaptırdığım için ama etrafa söylüyordum arkadaşlarıma o yüzden gram problemim yok içimde rahat wrestler sanada çok teşekkürler en azından bütün arkadaşların içini rahatlattın
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Ekim 2015 ---
    bence bu evrağı sadık beyede gönderin sitesinde yayınlasın

Son düzenleme: 19 Ekim 2015
    kdrklc54 ve wrestler bunu beğendi.
  18. tunabey

tunabey Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba wrestler, genrise dışında ünlü markalardan herhangi birini test edebilme şansın oldu mu? Olduysa paylaşabilir misin? Mesela 30 gramda 24 gram protein olduğunu iddia eden tozların testlerinde de 18 19 gram çıktığını söyleyen arkadaşlarım var. Ek olarak bu durumda eğer supplement üzerinde yazan değerler yazan değerlere yakın olmasa dahi bir bant çekip raflarda rahatlıkla satılabiliyor doğru mudur?

19. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    İsteyen arkadaslar 80 tl gibi bir ücret ödeyip istediği protein tozunun analizini yaptırabilir. İnternetten gida kontrol laboratuvarı diye aratirsaniz size en yakin laboratuvarı bulabilirsiniz. Yaşadığınız şehirde lab yoksa kargo ile numuneyi yollayabilirsiniz.

Ben iyi bilinen markalarin analiz sonuçlarının şaşırtıcı olabileceğine inanıyorum. 80 gr diye satilan marka protein tozlarinin o rakamın cok altinda olduklarını söyleyen sektöre hakim kisiler var.

kdrklc54 bunu beğendi.
  20. tunabey

tunabey Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Aynen misal arkadaşım inner armour'un wheyinde %52, onun bir tanıdığında ise optimum için sonucun %71 protein oranı aldığını söylemişti baya şaşırmıştım...

Sayfayı Paylaş