Genrise Whey Protein

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve Despo tarafından 1 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Çok iyi

oy sayısı 148
    41,9%
  2. Orta karar

oy sayısı 144
    40,8%
  3. Başarısız

oy sayısı 61
    17,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 291 üye.
  1. dartanyan1991

dartanyan1991 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar 4 kutu alacak arkadaşlar benimle irtibata geçebilir ANKARADAYIM.Bir kutuya talibim.

2. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Ilgin için teşekkür ederim ama 3. Kişiyide buldum 2 kutu kendime diğer ikisini Arkadaşlara alacağım. Bidaha ki sefere tekrar iletişime geçelim olmazsa.

3. dartanyan1991

dartanyan1991 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    siz bilirsiniz ben hemen alıcaktım neyse başka marka artık deneme amaçlı alcaktım varsa başka arkdaşlar pm atsın yarına kadar

4. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Az önce 4 kutu whey insant 2100gr siparişimi verdim. Kafama takılan karbonhidrat oranı vardı onu da sordum, karbonhidrat oranının oldukça düşük olduğunu, ( Analizlerden sonra bakanlıktan geçerken karbonhidrat oranı oldukça düşük olduğu için ve ürün etiketi çıkarılırken bakanlığın min. yazdırmakta zorunlu tuttuğu karbonhidrat oranından daha düşük olması sebebiyle yazılmadığını ifade ettiler.) Şeker ve aroma oranının çok düşük seviyede olmasından dolayı tadının biraz kötü olduğunu ve ürünlerdeki SKT için 2016-6 ayına kadar var ama ürünlerimize genelde 1,5 yıllık bir skt atıyoruz normalde çoğu firmanın 2 yıl yazdığını ve 3 yıla kadar ömrü olduğu bilgisi verildi.

5. dartanyan1991

dartanyan1991 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    bence firma biraz sıkıntılı gibi hocam belki 2yıl önce ürettiği ürünü satıyor size ... bunu satarken art niyetli olmadan kendileride karıştırarak yanlış ürün gönderebilir size. en mantıklısı ürünü ürettiğin an üzerine skt sini basmaktır.türkler her zaman işin hilesine kaçıyor bunuda düşünürsek vazgeçtim bugün ultimate sipari verdim :) birde söylemem gerek üzerinde skt yazmayan ürün satmak bakanlıkça yasak firma ceza alabilir( gıda ürünlerinde Gıda maddesinin adı,İçindekiler, Net miktarı, Üretici ve paketleyici firmanın adı, tescilli markası, adresi ve üretildiği yer, Son tüketim tarihi, Parti numarası ve/veya seri numarası, Üretim izin tarihi ve sayısı, sicil numarası bunlar etikette yer almalı)

Son düzenleme: 28 Nisan 2015
  6. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Yanlış anladınız üretimi yapıldığında skt ürün etiketi üzerine basılıyor ama basarken 1,5 yıl baz alınarak basılıyor diğer firmalar gibi mesela 04/2015 üretim tarihi ise 04/2017 skt olarak yazmıyorlar da 1,5 yıllık tarih atıyorlar. Etikette belirttiğiniz herşey yazmakta, yanlış bilgilendirme yapmış olmayayım ama adamlar helal gıda sertfikası almaya çalışıyorlar diye biliyorum.

7. dartanyan1991

dartanyan1991 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    anladım yani şimdi etiket üzerinde üretim tarihi var ve 1.5 yıl kullanabilirsiniz mi diyor ?

8. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Proteinin 3 yıl Ömrü vardır genelde 2 yıl olarak gösterilir ama biz 1,5 yıl olarak ambalajlıyoruz diyor. 4 adet 2100gr aldım yani skt tarihi geliyor diye atma Gönül rahatlığıyla kullan diyor. Yani normalde atıyorum x bi markada bu aldığım tozun skt 2016-12 ay. Ama bu adamlar kutu üzerine 1,5 yıl olarak yazdıkları için 2016-6 aya kadar diye yazıyormuş kutu üzerinde.

En güzel yani karbonhidrat içermemesi ve aroma vs şeker oranının olmaması diye düşünüyorum.

9. MFurkanD

MFurkanD Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Askeri okulda okudum arkadaşlarım var hepsi farklı supplementler kullandı. Öncelikle ilk cümlem şakaydı sıradan bir okulda okudum ardından hukuk fakültesini bitirdim şu anda stajyer avukatlık yapıyorum 2 aya o da bitecek ruhsatımı alacağım. Öncelikle bir arkadaşımızda değinmiş bende belirtiyim TTK 55.Maddesi uyarınca burada asker olduğunu ilan eden arkadaşların karalama kampanyası yapması yanlıştır.Rica ediyorum forum moderetörleri bu konuyu göz önünde bulundurunuz. Bende almadım bu ürünü ancak alıp kullanmayı düşünüyorum sonuçta gerçek supplement fiyatında bir ürün. Ve evet içeriğinde karbonhidrat ve şeker olmaması tadının kötü olacağını tahmin ediyorum. Ama benim için mühim olan tadından ziyade vücuduma alacağım proteindir. Definasyon döneminde sade kullanıp bulk döneminde maltodekstrin katarım içine diye düşünüyorum. Ayrıca sporu hobi olarak yapıyorum buradan yarışmalara giren bir insan değilim fit bir vucuda sahip olmak benim için yeterlidir. Aynı standartta bir ürüne 210 lira vereceğime bu ürüne 70 lira veririm daha iyi. Türk markası olduğu için ayrıca desteklememiz onlarında kendini geliştirmesi gerekiyor. Hardline Türk markası değil mi dediğinizi duyar gibiyim ama hardlineda diğer firmalarla aynı fiyat politikasını uyguluyor. Çünkü ne yazık ki tekel durumu var supplement konusunda. Bildiğim noktalarıda size anlatayım bu işle uğraşan arkadaşlarım ve değerli hocalarım var. Bana tek söyledikleri cümle şuydu: Sen olsan 220 liraya sattığın ürünü nasıl olurda son kullanma tarihi yaklaşıyor diye bir anda 150-160 liraya indirirsin. Ya kar marjını azaltıcaksın ya da kar etmeden satmak isteyeceksin. Ve son olarak ne yazıkki bu fiyatlar ülkemizde sıradanlaştı. Bir kimse protein alırken 200 bcaa amino glutamin alırken 100 lira veririm diyor.

10. jackal6961

jackal6961 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Stajer avukat arkadaşım, nasıl mezun olmuşsun o hukuk fakültesinden bilemiyorum ama ben şu an asker değilim hani algılama olayı neden zayıf? Keşke yatılı erkek okulunda okudum deseymişim.Askeri okul demem neden bu kadar battı çözemedim. Ayrıyetten benim herhangi birşeyi karalayıcı bir cümlem olmadı. Siz yazan basit bi kaç cümleden yazılmayan şeyleri nasıl algılıyosunuz? Bunu açıklar mısın bana? Bide stajer avukatsın.Yasal açıklama istiyorum ama.Lütfen

11. MFurkanD

MFurkanD Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Bak canım kardeşim, bu senin yazdığın cümle "Güzel kardeşim bak 2006 dan beri spor yapıyorum.Askeri lise harp okulu vs. Ben de dahil olmak üzere 1000lerce adam oldu çevremde spor yapan". Şimdi cümlenin özetine gelelim. Askeri lise harp okulu vs insanları etkilemek için kullanılan bir cümledir. Keza polis kolejinde okudum da etkilemek için sarf edilen bir kelimedir. Kanun istemişsin TTK 55'e bakabilirsin. (Türk Ticaret Kanunu)

12. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Beyler konuşmanızı özel mesajlarla yapın millet buraya ürün değerlendirmesi için giriyor. Ürünü değerlendirecek olursam daha önceki mesajlarımda belirtmiştim, çikolata aromasının baydığını. Bu üründe suyla çok çok rahat bir şekilde midemi kaldırmadan içebiliyorum zevk için bile koyup içebilirim o derece güzel geldi bana tadı. Ama saf protein olduğu için yani içerisinde pek fazla katkı maddesi olmadığı için sanki nemli gibi duruyor protein, daha önce hammadde olarak sadece saf protein tozu almıştım o da aynı bu şekildeydi ama onu içmekte çok zorlanmıştım çöpe atmıştım ama buna azcık kakao konmuş ve güzel bir tat yakalanmış bence. İçerik olarak 30gr da 21,5 gr protein var 1,4 gr yağ var diğer 7gr amino asit mi bilmiyorum onu. Etkilerini paylaşacağım 2 kutu bitirdikten sonra.

13. MFurkanD

MFurkanD Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Axiboy 30 gram 21.5 gram protein yerine Whey Protein Complex almak daha mantıklı değil mi sence? 25 gramda 21,54 gram protein diyor. Bende alıcam da ürünler arasında baya kararsız kaldım.

14. dartanyan1991

dartanyan1991 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    türk ceza kanunda bir seferinde kaç gram protein sindirebilir vücut ? hacım yeni ayakkabı aldığında facebook a felan çekip koyan tipler var bilmem bilir misiniz ? bizde makina mühendisiyiz ama bu ağırlık sehpası yapılırken içinde alaşım kullanılmış felan demyoruz
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Mayıs 2015 ---
    ayrıca diğer markaların fiyatından satıyor genrise ! neden genrise alalım ki

Son düzenleme: 3 Mayıs 2015
    jackal6961 bunu beğendi.
  15. MFurkanD

MFurkanD Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    whey protein complex 2100 gramı 130 lira dalga amaçlı söylemiyorum hocam nereden alıyorsan söyle bende alıyım. Aldığın yeri siliyorlarda özelden söylersen sevinirim. Ama o izolat vs doğru normal whey fiyatına satıyorlar benimde dikkatimi çekti.

16. jackal6961

jackal6961 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Aferin sana.
    2 gün önce whey isolate complex ürününden sipariş verdi kardeşim.Spinat katkılı. Etkilerini belirteceğim ilerleyen zamanlarda

17. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    makina mühendisiyiz ama bu ağırlık sehpası yapılırken içinde alaşım kullanılmış felan demyoruz
    Bakanlık araştırıyor ama belli bir stabiliteye göre etiket bastırıyor önceki etiketlerden whey protein oranı bile mesela yazmıyordu artık yazıyor senin tahmin ettiğin kadar kolay işler değil bunlar bakanlık ne isterse o kriteri yakalamak zorunda firmalar.

Aynı fiyat derken ? facebook tan falan takip ettiğin kampanyalı yerler var sanırım, ismini vermeyeyim şimdi sürekli bsn syntha-6 satıyor siz onları protein niyetine alan kişiler misiniz yoksa ? içeriğinde %31 oranında karbonhidrat olan ürüne son kullanma tarihi 2 kalmış bir ürüne 140 tl vereceğime 4 kutu bu üründen alır 85TL ye 2100kg lık ürün getiririm. Hammaddesine bakarım aroma kutu gösteriş ve türk malı olması benim için önemli değil fiyat performans iyi olsun yeterli benim için. Bu gün protein tozları 180-250 arası değişiyor aynı fiyata var dediğiniz ürünlerin isimlerini verir misin ayrıca. Ben 7 yıldır forumdayım hertürlü ürünü markayı kullandım ama sen belli ki marka kötülemek için giren arkadaşlardansın.

Bide şöyle birşey var atıyorum ben X markasını beğenmiyorsam almam etmem diyorsam gidipte onu araştırmam onun konusuna girip yorum yapmam hayırdır :) Biraz araştırın sadece ve Türk malı diye karalayıp atmayın Hardline da türk malı tutunma nedeni ne ambalaj ve reklam + Optimum ile aynı para oluşu bu adamlarda reklam yapıp ambalaj yapıp ürününü 200 lira deseydi o zaman daha mı cazip olurdu senin için ? şimdi ucuz diye kötü anlamına mı geliyor. Analiz sonuçları ortada hammadde sıralaması ortada, sadece ön yargıyı kaldırmak için yazıyorum kullan kullanma kimseye birşey demem ben kullanıyorum ucuz ve güvendiğim kaliteli bulduğum için Türk malı olmuş Amerikan olmuş farketmiyor Whey protein peynir altı suyudur hepsi aynısını kullanıyor x marka kaşar peyniri suyu kullanmıyor hoş ürün yaparken. Nitrofull vardı nişasta çıktı içeriğinden bu üründe hiç birşey çıkmadı analizlerinde. İyice araştırıp paranızı artık yabancı marka iyidir diye sokaklara atmayın..

MFurkanD bunu beğendi.
  18. dartanyan1991

dartanyan1991 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    yazıyı çok uzun yazmışsın bu kadar marka savunması yapmaya gerek yok hepsini okumadım bi kaç satır gözüme çarptı ultimate 170 lira ve bunun içindeki protein kalitesi genrise nin 170-180 lira civarına sattığı izole wheye eşittir bu kadar basit ...genrisenin 110 liraya sattığı whey bence tırt.hmmm şöyle düşünürsen ultima 170 lira ve genrisenin 170-180 liraya sattığı wheyle aynı ise standartı ben dünya markası ultimate alırım
    zamanında nitrfull de sattı bu fiyatardan hangi salondaki hocaya gitsen nitrofull diye inletirdi yeri göğü türk firması cart curt destek olun süper diye :D sonra ne oldu bummmmp patladı yani anlıyacağın o yüzden türk firmalarına güvenim yok alan alsın
    içinden nişasta çıkmamış olması üzerinde yazan protein miktarının birebir olduğu ve kaliteli protein kaynakları kullanıldığı tamammen whey kullanıldığı mix olmadığı anlamına gelmez

19. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    O zaman sorun yok sende ürünü kötülemeyeceksin kullanmadan ben tercih etmiyorum dersin anlamadığım şeylerden biri bu ürünü kullanmak istemeyebilirsin neden araştırıyorsun konuya yorum yapıyorsun alacak Kişilerin kafasını karıştırıyorsun ben bilimsel ve gerçeksel olarak bir açıklama yaptım kullanıyorum şuanlık tat fiyat bakımından memnunum ben sadece bu ürünü kullanıp bişeyler olacak diye beklemiyorum günlük 150 gr yediklerimden kalanı ise tozdan karşılamaya çalışıyorum. Optimum da kullandım bsn de ve birçok marka da. Ama bu ürüne de şans verdim Alıp almamak sizin elinizde tabi ki hoş adamlar bana para vermiyor bedava mal da vermiyor. Ama isterim tabi ki bir türk ürününün Avrupa pazarlarında Olmasını Rusya vb bi kaç ülkede satış Başlamış umarım daha iyi yerlere gelirler gurur duyarız.

20. dartanyan1991

dartanyan1991 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    ben
    ben ürünü yukarıda hiçbir yerde kötülemedim ya anlama kıtlığı var yada insanlarla polemiğe girmek zevk veriyor sana fiyat bakımından iyi ürün değil dedim avantajı yok dedim forum ne için var böyle düşünceleri belirtebilmek için bence ürüne süper felan yazsam beğenirdin yazımı marka övücüler çok var bu forumda

Sayfayı Paylaş