Gelişme = Kaslarda; (Agrı + Acı + Kasılma)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Pump Forever tarafından 26 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 200 üye.
  1. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Senin de ilk günlerin sanırım?Bence salona git ama fazla yüklenme,hafif çalış..

2. sempratik

sempratik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Web master
    Yer:
    Bursa
    Herkeze çok teşekkür ederim. Bu sabah uyandım felç olduğumu sandım kolumu kaldırmaya halim yoktu ama inat ettim gittim hiçbirşey yapamıcam sanıyorken hocamında desteğiyle ilk antrenmanımdan çok daha iyi çalıştım ve kollarımdaki göğüslerimdeki ağrıların halsizliğin hepsi geçti. Kollarımı kaldırabiliyorum acayip derecede mutluyum.

3. ßodyStyle

ßodyStyle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ne kadar ağrırsa ağrısın eksiksiz setlerimi yaparım..Ancak bu ağrı ağırlık miktarını değiştirdikten 1 gün sonra olur ve sonra çok nadir olur..

4. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    sagol cem_846 programı degistirdim simdide her yerim agrıyo ehehe 1ay sonraki gelişime göre tekrar yorum yaparım yanlız gögüsler en cok gelisen bölgem genetikte olabilir bilmiyorum.

5. kfks

kfks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    kesinlikle şunu söyleyebilirim ki body-building e başlayalı 3 ay oldu ama bütün antremanlarımda açma -germe hareketlerine çok önem verdim set aralarında dahi uyguladum ta başından beri..bu yüzden de ağrı olayını çok az yaşadım hatta hamlık ağrısı bile 1 hafta sürdü..

ama geçen gün açma germe hareketlerini hiç yapmadan bi antremanı tamamaladım ve antreman sonrası örnek olarak biceps lerin şiddetli bir şekilde kasıdığını farkettim oysaki diğer antremanlar ile aynı seviyede bir yükleme yapmıştım...hatta hoşuma gitti ilk kez o gün antreman sonrası böle geliştiğim gözle görülür şekilde dikkatimi çekmiştim..ama tabiki bu kısa sürdü.....çünkü açma germe yapmadığım için gecici bir kan toplanması olayıydı büyük ihtimal..

yani bence bu ağrıyı hisseden arkadaşlar bi antremanlarında açma-germe hareketlerine daha fazla önem vererek denemelerini tavsiye ediyorum..belki o zaman ağrılarda azalma olabilir..

6. hekimoglu

hekimoglu Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Bendede aynı şekilde bir gün 5x12 squat yapsam ertesi gün bacaklarım titriyo :)

Son düzenleme: 14 Temmuz 2009
  7. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    Benimde omzum hicbir zaman agirmiyor nedense omuza bi yüklenemedim gitti :) kim nederse desin ben agir antrenmanlardan sonra 2-3 gün süren o agrilari seviyorum insana ayri bir hava veriyor

8. pesimistyl3

pesimistyl3 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

Bencede :) Ağrımadımı iyi çalışmadığımı hissediyorum.

Harbiden de hoca montla çalışıyodu valla. ßende diyodum amacı ne bunun ya:D Meger kaslar sıcak dursun diyeymiş. ßisey daha öğrendim. saol FleXoR hocam :)

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Temmuz 2009
  9. depresiph

depresiph Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    burada bir önemli nokta daha var onu atlamamak gerekir ki yediğiniz besinlerin analjezik özellik gösterme yani ağrıyı hafifletme özelliği olabilir mesela vişne suyunun ağrıyı ciddi derecede azalttığı bilimsel olarak kanıtlanmış bir şeydir biz farketmesekte aldığımız bazı besinlerde bu özellik gösterenler olabilir zira bir body ci genelde 1 günde fazla miktarda besin tüketen bir insandır bu yüzden ağrı var ama az yada neden geçiverdi bu ağrı şeklinde saplantılardan ziyade ağrı varsa az da olsa içimiz rahat olmalı antrenmanı abartıp kendimizi sakatlamaktan kaçınmalıyız daha çok zarar görmek istemiyorsak .

1 kişi bunu beğeniyor.
  10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Katılmaktayım.

Basından
    Michigan Eyalet Üniversitesi'nde yapılan çalışma sonrası Dr. Nair vişnede bulunan ve ''antosiyanin'' olarak bilinen kırmızı renkteki kimyasalların kas ağrılarını hafifletebileceğini belirtti.

yalnızkovboy_89 bunu beğendi.
  11. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin
    Ağrılarım ilk 1 hafta çok kötüydü yerimden kalkamayacak şekildeydim . sonrasında 1-2 hafta çok ağrıma olmadı ama yorgunluk vardı . şu an 2.ayımdayım ve program değişti , ağırlıklar arttı derken . hergün agrı kasılma çekiyorum . özellikle ayak kasları , gögüs,omuz,karın ve kol da . Ama bu ağrı çok ağır agrılar değil . Rahatlık veren ağrılar .

rey619 bunu beğendi.
  12. kaaneroz

kaaneroz Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Ağrının olması gelişmeyi göstermediği bir gerçektir. Çünkü ilk 2-4 hafta adaptasyon dönemi olması gerekir, Bu dönemde kasları ağır yüklere adapte etmemiz gerekir. Bu dönemde ağrıların olması son derece normaldir. Ama hipertrofi döneminde ise buda 4-6 hafta olması gerekir ağrı olması yanlış işler yaptığınızın göstergesidir yapılan ağır çalışmadan sonra kaslarda mikrotravmalar oluşur. Bu travmalar iyi beslenilmediğinde ağrı ve acı hissettirir. Bu yüzden ağırlık çalışmalarından sonra acı ve ağrı hissetmemiz doğru beslenmemediğimizin ya da yanlış antrenman yaptıgımızın bir göstergesidir. Hipertrofi antrenmanların da hafta da kaldırabileceğimiz ağırlığın %2 si kadar ağırlık arttırmamız gerekir daha fazla arttırırsak kaslar çok aşırı yıpranır ağrı ve acı hissedilir tabi bu söylediklerimin dışında değişik supplementler steroid kullananlar hariçtir. Bunlar özel besinlerle takviye edildiği için daha iyi belslenmiş olurlar ağrı ve acı minimum seviyededir.

13. dizzyhero

dizzyhero Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Aydin
    sana %100 katiliyorum...

14. Butely

Butely Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben biraz konu dışına çıkıcam sanırım ama yinede araştırdım forumu baya bir buranın yeri olduğunu düşündüm sanırım over training le karşı karşıyayım haftada 5 gün gidiyorum idmana çok hızlı bi gelişim var kaslarda fakat her gün ağırlıklarda biraz daha fazla zorlanıyorum hatta 4. günden sonra rahat tamamladığım setleri bitiremiyorum. ayrıca birbuçuk hafta önce Incline Bench Press de son kaldırışta sol kolumu çok zorladım ve şuan Lateral yaparken o kol oldukça acı veriyo ( dirsekten başlıyıp omuzda hatta sırtta hissedebildiğim bi acı ağrı karışımı en fazla arka kolda hissediliyor)ve bu acı yorgunluğun verdiğine hiç benzemiyo 4 gündür ağırlık çalışmıyorum buna rağmen bu gün arkamda duran minderi!!!! kaldırırken oldukça ağrıdı kas yırtılmasının belirtileri yok ( morluk şişlik vb) ama oldukça telaş etmeye başladım sorun ne olabilir? şimdiden teşekkürler

15. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    ne kadar zamandır bu sporu yapıyorsunuz ? gerçi zaman ında pek bir önem i yok vücüt belirtileriniz birşeylerin ters gittiğini gösteriyor çok ciddi kas yırtılmaları yaşayabilirsiniz böyle devam ederseniz. haftanın 3 günü ( pazartesi çarşamba cuma ) çalışarak daha güzel verim alabilirsiniz. Unutmayın kaslar çalışırken değil dinlenirken gelişir.

rey619 bunu beğendi.
  16. Butely

Butely Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet onun bende farkına vardım zamanım var diye gidiyordum ama bu şekilde her türlü daha rahat olcak gibi fakat bu sakatlığın ne olduğunu öğrenmem gerek işin garibiz bar şınav yada öne doğru yapılan hiçbi harekette ağrı olmaması sanırım arka koldaki bi kasa zarar verdim bu hasarım boyutlarını öğrenmek için ne yapmam lağzım ve ne tavsiye edersiniz.

17. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    Lasonil adında bir ilaç var ezanelerde lasonil pomad onu al uygula o ağrıyan bölgeye 3 gün içerisinde ağrın dinmezse d.r. a git ve antrenmanlarda o bölgeyi iyileşene kadar çalışdırma.

rey619 ve Butely bunu beğendi.
  18. kupasi

kupasi Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bende yeni başladım evde çalışıyorum
    ağrılarım var fakat acı şeklinde değil
    bu ağrılar daha bi gaz veriyo insana,kaslarımı gercekten çalıştırdığımın artık uyanın diye zorladığımın bir göstergesi gibi

gecen yıl her akşam şınav mekik çalışıyodum,bir dönem her gün tekrarladığım sayılara ulaşamamaya başladım gittikçe düştü bi anlam veremiyodum
    hevesim kırıldı üstüne birde iş değişikliği nedeniyle bıraktım
    sanırım zamanında benimde başıma overtraining olayı musallat olmuş

19. erdlsrhn

erdlsrhn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben Vücut Geliştirmeye başlayalı yaklasık 1 ay oldu.Geçen Gün kaslarıma bakmak için göğsümü kollarımı sıktığımda ağrı oldu ve bir anda halsizleştim.Bunun nedeni nedir acaba ?

20. hasan Tahsin

hasan Tahsin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    hasan
    Yer:
    bursa
    bu kas ağrımalarında kasgevşetici-kasgeliştirici ilaçlar var kullanıldığı zaman kas gelişimimde bi düşme yada gelişmeme durumu olurmu ?

Sayfayı Paylaş