Günlük 58-164

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Noralisa tarafından 18 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 32 üye.
  1. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Geçen hafta gaza geldim, dumbbellara birer kilo ekledim, ama sadece dumbbell Bench press, dumbbell bent over row ve triceps extensiona ekledim ve 15 kere yerine 10 kere ile başladım, rahat yaptım, shoulder presste ve biceps curlda zaten 2x5kg zor çalıştığım için artırmadın 5kiloda kaldı.

Bu hafta yine 6 kg ama 12 kere yaptım, biraz zorladı.
    Sorum şu neden dumbbell Bench presste birer kg artırmama rağmen shoulder press hala yapamıyorum? Yoksa shoulder pressi ilk başta mı yapmam lazım?

Sent from my iPhone using Tapatalk

DeathProof ve Bekci bunu beğendi.
  2. DeathProof

DeathProof Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    omuz presslerinde kg zor arttırılır zaten.biraz emek isteyen birşey.yani ben henüz bench de bastıgı kiloyu shoulder pressde de basanı görmedim.o yüzden hiç sorun yapmana gerek yoktur.zamanla oda artacaktır ama diğer bölgelere göre biraz yavaş ilerlemesi normal.çok agırda kaldırmıyor omuz zaten.sakatlanma riski yüksek.

Noralisa bunu beğendi.
  3. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Hayırlı arifeler, iyi bayramlar herkese.
    Uzun zamandır yazmadım, antrenmanlarıma devam ediyorum, bacak antrenmanını yapmaktan sakınıyorum, sağ dizimde hala hafif bir ağrı oluyor, squatı 21 kg ile yapıyordum, artık 12 kg yapıyorum, doktor hiç yapma demişti, psikolojik olarak sporu bırakamıyorum, burada sormak istiyorum, dizlik taksam dizlerime faydası olur mu, nasıl bir dizlik almak lazım? Yoksa doktoru dinleyip iki ay hiç bacak kullanmayıp sadece kol ve karın mı çalışayım?

4. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Hayırlı arifeler, iyi bayramlar herkese.
    Uzun zamandır yazmadım, antrenmanlarıma devam ediyorum, bacak antrenmanını yapmaktan sakınıyorum, sağ dizimde hala hafif bir ağrı oluyor, squatı 21 kg ile yapıyordum, artık 12 kg yapıyorum, doktor hiç yapma demişti, psikolojik olarak sporu bırakamıyorum, burada sormak istiyorum, dizlik taksam dizlerime faydası olur mu, nasıl bir dizlik almak lazım? Yoksa doktoru dinleyip iki ay hiç bacak kullanmayıp sadece kol ve karın mı çalışayım?

egemennn, Ludendorff ve Bekci bunu beğendi.
  5. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73
    bence doktoru dinle, ağrı varsa çalışmamak daha doğru..
    yine de spor hekimine görünme imkanın varsa iyi olur.. bilek ve dirsek için kullanıyorum ve iyi de netice aldım ama dizlik kullanmadım..

Noralisa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş