Göğüs çalışırken kollarımda derman kalmıyor sizde de öyle mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve evcara tarafından 6 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. evcara

evcara Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    (Bench press oncesinde kollarimi yoracak agirlik calismiyorum) Bench press 50 kg ile 6 tekrar yaptiktan sonra 40 kg ile 4 tekrar ancak yapıyorum. Yanlış yaptığım bir sey mi var bilmiyorum. Üstelik o gün sadece göğüs çalışıyorum. Kollarım daha 2 denemede tikaniyor. Oneriniz var mı?

2. Flex_Lewis

Flex_Lewis Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İzmir
    Kiloyu düşürüp tekrarı yükseltmeyi dene

3. evcara

evcara Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    İşe yarar mı hocam?

4. Flex_Lewis

Flex_Lewis Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İzmir
    Evet bende de olmuştu ilk başta ağır takıyordum diğer setlerde zorlanırdım 50 kg ile 6 tekrar yapacağına 40 kg ile 10 tekrar yapmanı tavsiye ederim piramit setde çalışabilrsin

5. evcara

evcara Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Ağır girmek en iyisidir diye düşünüp ağır girmeye çalışıyorum. Tabi tekrar sayısı az oluyor. Bana örnek bir program yazabilir misin? Kg ları belirterek zahmet olmazsa. Teşekkür ederim.

6. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu yaptıgın 50kg ile 6tekrar 40kg ile 4tekrar sende minimum kas gelişimi sağlar fakat güzel güç çalışması olur seninde çalışma sistemin güç sporu ise doğrusun ama kas kütlesi arttırmak ise hedefin mesela 3-4 set 8-12tekrar kaldırabilecegin kiloları kullanmalısın şunu taksiye ederim programın ilk hareketi bench pres ise 12*12*10*8 tekrar uygundur diye düşünüyorum.şunuda belirteyim ağır kaldırmak marifet değil kas kütlesi arttırabilmen için makul kilolarda dedigim tekrarları tek başına çıkar sadece son setin son tekrarlarına doğru partner eşliğiyle zorlamalı tekrar tekniğini uygula ki kası yorasın.

evcara bunu beğendi.
  7. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    set arasında ne kadar dinleniyorsun ? kısa süre dinleniyorsan aynı ağırlıkla aynı tekrarı yapamayabilirsin.

emreozgun479 bunu beğendi.
  8. evcara

evcara Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Kas kütlesi elde etmek istiyorum. Bunun için Düşük ağırlık cok tekrar degil mi hocam?
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Ocak 2016 ---
    30-45 saniye dinleniyorum hocam. Öyle okudum bi yerde ama

9. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Kas kütlesi için dedigin gibi düşük ağırlık cok tekrar ama yukarıda yazdıgın çalışma güç antremanı 6tekrar altı zorlayıcı dedigin gibi derman bırakmayan ağırlıklar kas kütlesi için max 15 min 8tekrar yapmalısın makul ağırlıkta her set 15tekrar çıkarma tabi piramit sistemine göre örneğin birinci set 15tekrar 30kg,2.set 35kg 12tekrar,üçüncü set 37.5kg 10tekrar,dördüncü set 8tektar 40kg bu ağırlıklara takılma örnek olarak verdim şunu unutma ilk üç seti kendin çıkar tüm tekrarları ona göre bir ağırlık kullan son sette partner eşliğinde çalış son tekrarlarında yardımcı olsun Allah korusun barın altında kalma gibi durumdan kaçınmak için sen tükenmene yakın kaldırmana hafif hafif yardımcı olur ona göre hazırla set aralarındaki dinlenmelerini gendi performansına göre ayarla maksimum 90saniye dinlenmeni tafsiye ederim ben bu bahsettiğimiz kas kütlesi için yapılan antrenmanlar dedigin gibi 30-45 saniye dinlenilmelidir.

evcara bunu beğendi.
  10. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    ++ bende bildirim alam haftaya başlayınca isime yaricak bi konu :D çok dayanamiyom bende zaten...

11. vveedi41

vveedi41 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
    kolların çok zorlanıyosa ağırlığı düşür derim.hareketleri daha yavaş yedirerek yapmaya çalışabilrsin.güç antremanı istiyosan onun methodu daha farklı heralde.bende bişey olmaz deyip biceps bench haldur huldur giriyodum kol tendonunu sakatladım.hiç bişey yapamıyorum şimdi.

12. evcara

evcara Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Geçmiş olsun.
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Ocak 2016 ---
    Kas kulesi icin agir girmeye gerek yok onu anladim burdan.

13. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Beyler bişey sorcam şimdi ben evde ebaetiks sınav felan çalışıyodum. Hafatya felan salona gitcem. Bench press de (60 kg yım 1.70 im yaş 16) 40-50 kg le başlasam ne kadar sürede ağırlık arttirabilirim? Yanı 100+ kg kaldırmak baya hayal gibi geliyo da şuan ne kadar sürede gelisebilirim :D

14. evcara

evcara Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    40-50 başlangıç için çok fazla.

15. Mr.ø

Mr.ø Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    40-50 kg ile barın altına girersen barın altında ezilme ihtimalin %90

Sent from my iPhone using Tapatalk

16. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    dinleme süresini uzat biraz.yada 40 kilo ile başla piramitle 50 ye kadar çık.
    acele etme bu spor sabır işidir boş barla başla yavaş yavaş yedire yedire ağırlıklar artar zaten.fazla ağırlığın altına girip sakatlandığında ne olacak spor hayatın başlamadan bitecek.

17. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Bakalım bi denicem :D %10 ihtimale güveniyorum :D
    Dediğim gibi şuan zaten 20+ barfiks çekebiliyorum. Yanı şuan bile kas ktlem az çok var. Bu yuzden ağırlığa akışkanım :D 40 la bi deneyem olmadı duruma göre :D zaten kuvvet caliscagimdan 6 tekrar felan yapcam

18. evcara

evcara Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Dumbell fly ve incline press yaparken gogusumu hissedemiyorum. Yandigini hissedemiyorum. Yanlış mı yapiyorum hareketi acaba

19. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yeni başlayan piskolojisi muscle&fitness dergisinde söyle yorum yapmışlar bu işin ehlileri;
    Ağır kaldırmak marifet değildir önemli olan hedef için gerekeni yapmak birçok salon fareleri gelipte bizim çalıştığımız dumbbellerin tok plaka ağırlıkların sismik seslerinden ilham alıp gaza gelip kendilerini sakatlamakta 1hata içinde sporu bırakmaktalar ilham almak güzel
    Dunbbell fly izole bir harekettir bu tür hareketle özellikle fly hareketinde ağır kilolar ile çalışma yanma hissi duymadıgın için dumbbelleri yana doğru açarken burnundan nefes alarak cigerlerini güzelce hava ile doldur yavaş yavaş birleştirirken o havayıda yavaş yavaş ağızdan salarak gögüs kaslarını dişünerek sık ve kasılmasını sağla bilekleri ve dirseklerin çok ince kırabilirsin dumbbelleri birleştirme birbirine çarpmasınlar beş karış kalıncaya kadar birleştirmen yeterlidir incline prestede dedigim şekilde nefes olayını yap gögüs kaslarını düşün kasılmasına izin ver başarılad.

Son düzenleme: 7 Ocak 2016
    evcara bunu beğendi.
  20. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    normal şartlarda haklısınız tabi :D ama üsttede yazmıştım zaten bir süredir şınav dips barfiks çalışıyorum. 10 kg dumbell a çalıştığımda oluyor. Yani zaten demiyorum ki 50 kg kolay gaza gelir kaldırırım felan :D ben sadece hedefime daha kısa zamanda ulaşmak istediğimden sınırlarımı zorlayarak denemek istiyorum. Zaten çok ağır olmadığı için bir sakatlık yaşanmaz umarım. Oldu ki zaten baktım kaldıramicağım kadar ağır geri koyarım saygılar der 20 kg çalışırım sjsjsj :D :D ama yani işte şuan pek fikrim yok ondan öyle yazdım. Nese salona kaydı yaptırsam bi burayada yazcam merak ettim bakalım kaç kg kaldırabilcem :D :D

Sayfayı Paylaş