Göğüs çalışırken kollarımda derman kalmıyor sizde de öyle mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve evcara tarafından 6 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    İnsanın kemik yapısı vücut ölçüleri ve günlük hayattan olsun yaptıgı aktiviteler işler vs bunlara göre değişim gösterir ilk günden zorlamalara başlama derim güç ve kas kütlesi çalışma sistemleri tekrar ve ağırlık bakımından farklılık gösterir hedefin hangisi ise o tekrarları setleri cıkarabilecek ağırlıklar kullanmak zaten bunları o bench hareketine yatıp öğreniceksin ilk günlerden kendini zorlayarak başlarsan önündeki haftalarda o ağırlıgı bile kaldıramıyor olacaksın unutma burası öğrenme yeri herkes bu yollardan geçiyor ve fikirlerini söylüyor bu denemeyi yaparken benche yattıgında arkanda mutlaka bir partnerin olsun aksi taktirde hemen araya girer dikkat et başarılar :)

2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    ya işte o sıkıntı hep benden büyükler olcak o yüzden nasıl isticem bilemedim yardım :D çekingenimde biraz. Ama nese artık orda birisine ilk yapışım için bi yardım eder misiniz derim :D :D bide dediğiniz gibi zaten evde 10 kg dumbelle olsun düzensiz olarak çalııyorum (mesela 3x8 +10kg la barfiks. sonra şınav + dumbell la biceps felan çalışıyorum dayanabildiğim kadar. ordan bilek için biraz çalışıp el yayıylada bitiriyorum :D )ama tabi her gün yapmıyorum yani yapmadığım haftada oluyor kafama göre çalışıyorum :D ama yani vücudum zaten az çok zorlanmaya alışkın o yüzden böyle biraz güveniyorum :D bide zorlicam derken zaten 40 kg aldım baktım kalkmıyo :D zorlicak değilim yani :D sonuçta ilk günden altında kalıp rezil olmak istemem sjjsjs :D :D

3. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    çekingen olmana gerek yok herkesten yardım isteyebilirsin kimse geri çevirmez ya da kötü düşünmez.

4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    :D ya yok Anlatamadım. Zaten çekinmek iyi değil biliyorum ama işte oraya gidince daha doğrusu başkalarının içinde çekiniyorum ister istemez. Artık oraya giden birisini veya ordakileri tanıyan birisiyle gidip tanıştırmasını isticem heralde :D
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Ocak 2016 ---

5. vveedi41

vveedi41 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
    sağol..benchte kollar omuzlarda devrede.arka kolların güçlendikçe benchtede rahatlarsın.ağır girmemek değilde her antreman kollarını zorlayıp hırpalama diye dedim,güç antremanıda yapmak lazım.daha rahat ağırlık artırırsın.1 sene boyunca aynı kiloyla 12-10-8 çalışırsan pek bişey olmaz heralde.2-3 ay bench için hipertrofi çalıştın diyelim üzerine 5x5 güç programı yaparsın hem kasları şaşırtmış olursun.sen gene daha tecrübeli birilerine danış.en önemlisi vücudunu dinle gözle.kendine ne yarıyor en iyi sen çözersin ezbere iş yapmaktan iyidir..bende 7 aydır evde çalışıyorum son aylarda kendi kendimi gazlayıp fazla yüklendim iyi ağırlıkta arttırdım.aslında vücut sinyalde verdi ama ben üzerine gittim kendimi sakatladım.en azından kendi limitlerimi öğrenmiş oldum.aynı hataya düşmem

6. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Bence ya kilo ağır geliyodur ya da hareketi yanlış yapıyosundur.Bench press te özellikle baskı omuz ve arka kola oluyosa yanlış tutuştan kaynaklıdır.

7. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Nereye uygulaması gerek ? Zaten omuza olmuyor mu :D

8. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Hayır omuz ve arka kola vurucak tabi haliyle de çok fazla vuruyosa yanlış tutuştan kaynaklı olabilir

9. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Adamı hafif girmesi konusunda kimse ikna edememiş ya ula :D :D

10. OdellBeckhamJr

OdellBeckhamJr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Bench presste etkilenen ikinci kas tricepstır. Bu yüzden tricepsını gelıstırırsen bench presste zorlanmassın ileride

E5553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. OdellBeckhamJr

OdellBeckhamJr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Avuç içi sana bakacak şekilde çekersen on kol(bıceps) etkilenir ama avuç karşıyı gösterecek şekilde çekersen sırttan başka bi kas etkilenir mi bilmiyorum

12. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Her türlü çekiyorum. avuç karşıya doğru çekerken asıl sırt çok etkilenmiyo :D veya hissetmiyorum. İlk başlayanlar sırtım ağrıyo felan filan dese de alıştıktan sonra sırt değilde omuzlar ağrıyor. ve triceps bölgeside çalışıyor sanırım.

13. OdellBeckhamJr

OdellBeckhamJr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Sen çok yanlış yapıyor olmalısın hareketi. Yanlış tutuş yapıyorsundur. Başka birilerine de sormanı tavsiye ederim nu konuyu.

14. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    olabilir tabi ama sanmıyorum :D videoya çeker atarım müsait olunca :D yani sonuçta barfiksde ne yanlış olabilir ki :D omuz genişliğinde aç ve kendini kaldır :D :D

15. condor79q

condor79q Üye

Beğenileri:
    359
    Ödül Puanları:
    73
    Daha genis tutus enseye cekis yap.

HTC Desire 816 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş