fitness ile body arasındaki fark nedir ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve proteinkafa tarafından 7 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    yeni spora başlıyacagım ama zayıfım fitness e mi gitsem iyi olur body e mi yani benim amacım vücudum şekile girsin kas yapmak. fitness zayıflamak için felan diyorlar acaba dogrumu yoksa body e mi yazılmak iyi olur ?

2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Fitness çok geniş bir kavram, futbol, yüzme, jimnastik gibi şeylerde fitness'tir. Bodybuilding ise bir spordur.

Tanrı Türk'ü korusun.

3. Prii

Prii Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
  4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    çok steroid kullanırsan badici olursun , az steroid ya da hiç steroid kullanırsan fitness'çı olursun fark sadece bu.:D

ujohnz, zeo64 ve hercules13 bunu beğendi.
  5. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Hiç bir fark yok. Saçmalamayın. Simon Panda fitness model Kai Green bodybuilder. Çalışma programları aynı. Sadece yarışma dönemlerinde farklı kendine ait yöntemlerle çalışırlar.
    Fitness naturel body steroid diye bi durum yok.
    Ben fitnesscıyım sözü büyüyemeyen insanların uydurdukları bişeydir.

6. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    saçmalamak kelimesi biraz fazla olmadı mı?kai green ile simeon panda arasındaki fark çalışma yöntemleri değil basitçe steroid dozajları ve kalori alımları.

ve evet fitness natural bodybuilding steroidli diye bir durum da var.fitnessçıyım diye de geçinen biri steroidli olabilir fakat naturel birisi bodybuilderim diye dolaşmasın bir zahmet.en azından şu durum tamamiyle doğru:

Pink Zeppelin ve 2pacist bunu beğendi.
  7. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    Hayır abartı değil. Kullandıkları dozlar fitnesscı veya bodyci ayrımı yapmaz. İkisi birbirinden farklı hayat gibi görünüyor.
    Bu spor nedir ?
    Beslenmesiyle antrenmanıyla yaşayış biçimiyle diğer hayatlardan farklıdır. Bi de siz fitness ile body arasında fark var demeyin. İkisi de aynı işleri yapıyorlar. Birisinin yediği daha düşük kalorili diyet daha az dozajlar diğeri daha fazla. Bu yüzden komik bir ayrım yapılamaz.

8. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    işte ben de bunu söylüyorum farklı şeyler söylemiyoruz zaten.ayrı bir idman programı ayrı bir çalışma stili yok.temel fark aldıkları dozajlar ve buna bağlı olarak beslenmelerinde aldıkları kaloriler.dozajı artırıp fazla yedikçe genetiğin el verdikçe büyürsün,bu kadar basit.ama şimdi naturel 180 boyunda adam maksimum yarışma formunda 80kg ulaşacak.bu adam offseasonda daha kilolu diye ben bodybuilderim diye de dolaşmasın gülünç olur,naturel olarak ulaşacağın sınır bile atletik fizik için belki yeter belki yetmez.

9. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    Atletik fizik tabikide naturel değil :) Kimse bana natureliz demesin. Hele ki Türkiyede :) Neyse farklı konulara girmeyelim. Sonuç olarak ben bu yüzden fark var demek istemiyorum yani. Bazıları fitness ile body çok farklı şey sanıyorlar. Bu yüzden fark yok denmesi daha mantıklı.

zeo64 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş