Fazlamı Karbonhidrat Alıyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve por94 tarafından 25 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. por94

por94 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yaşım 21 kilom 51, ortalama 110gr protein(bitkisel hayvansal karışık), 320gr karbon(bulgur,makarna) 80gr yağ,
    karbon ile tamamlıyorum kaloriyi, yağ oranım yükseliyor kas gelişimi olmuyor, protein yetersiz mi geliyor? Karbonu 160gr indirdim yağ oranım hızla düştü kas kütlesinde minik bir artış oldu ve sertleşti, yağ oranımı 7-8 düşürmeyi düşünüyorum şu an 10-11.

2. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    o kiloda yağ oranını o civarlara düşürmeni önermem çünkü kas kütlen azken bunu yapmak istediğin bi görüntü getireceğini düşünmüyorum haftada 1-2 kilo alarak kilonu artırman gerek makro değerlerin normal, kalorisini hesapladıysan tabi.

3. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    öncelikle sormak istediğim 51 kiloda yağ oranınız mu yüksekti? ve neden 51 kg birisi olarak yağ oranı düsürme derdindesiniz?
    protein kilo oranına göre asagı yukarı yeterli ancak artırılabilir amaca göre, karbo yine kilo ile orantılı olarak yüksek ancak amacınız hacim ve kg kazanmak ise doğru antreman ve ayarlamalar ile absorbe edilebilir.

4. ozzy_ozmen

ozzy_ozmen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kilonu 65 e kadar cikarman lazim sonra yag oranini dusur cunku yag gittikce kaslarda sonecek o yuzden onu hesaba katarak olcuyu arttirman lazim buda clean bulk ile olur

5. cedric8

cedric8 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Çok zayıfsın ve yağ oranın düşük kilo almaya bak sen.anladığım kadarıyla gainer kullanıyosun gainerlar çok fazla şeker içeriğinden yağlanma kaçınılmazdır.karbonhidrati dusuk tutma ama daha sağlam antrenman yap.günlük kalori miktarını fazla arttırma clean bulk yaparsan fazla yağlanmada olmaz ilerde yağ yakman kolaylaşır.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. por94

por94 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1 ayda 1.5kg aldım, 1 haftada 2 kg nasıl alacağım?
    Protein 110-130 arası gidip geliyor.
    65 kilo olmam 10yıl sürer sanırım.
    Gainer kullanmıyorum, antrenmanda 2 set sonra enerji kalmıyor karbonhidratı yükselttim fayda sağlamadı antrenman-dinlenme-beslenme düzenli bir şekilde yapıyorum.

7. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Bence antemanda ne yapacağını bilmiyorsun ektomorf biri için o karbonhidrat fazla değil ve bu kadar yiyerek nasıl yağlandın anlamış değilim.

8. warcity

warcity Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Öncelikle karbo alımını kesinlikle düşürmemeni öneririm; yaşın ve aktif spor yaşantın üzerine birde bazal metabolizma hızının çok hızlı çalıştığını göz önünde tutarsak kesinlikle yüksek miktarda karbonhidrat almalısın. Protein ihtiyacını kilo başı 1.5 2 arasında tutmanda fayda vardır. Bence şu an yaptığın beslenme programın sana çok uygun antreman programını ve tekrar sayılarını antreman şiddetinde bazı değişiklikler yapmalısın sonuçta kendi vucudunu senden iyi kimse tanıyamaz.Öncelikle kendini güçlü hissetmelisin ve bu çizgide antreman sıklık ve programını düzenlemeni önerebilirim.

9. cedric8

cedric8 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Onceki yorumları okudumda kas sonmesi haftada 2kg falan çok yanlış şeyler yorum yaparken bilgimiz varsa yorum yapalım lütfen.
    Konuya gelirsek yağ oranın az dahada azaltmana gerek yok % 7ye indirmek icin 1 2 kilo vericeksin en az ve altta kas fazla olmadığı için güzel görüntü olmayacak oyüzden definasyona 1 yıldan önce girmeni kesinlikle önermem. Kilo alırken sabırlı ol uzun sürede kilo al. Maalesef vucudumuz 1 ayda 2 kg kas kazanıcak şekilde tasarlanmamış 1 ayda yaklaşık 500gr Kas kazanabilirsin ve bu sayı giderek azalır. Oyüzden sabırlı ol yağlanmaktan korkma yavaş yavaş kilo alırsan zaten yağlanma çok olmayacaktır ve karbonhidratı 150nin altına düşürme baktın kilo alamıyosun yavaş yavaş karbı arttir ayrica kaloriyi karbonla tamamliyorum derken ne demek istedin :)

Mesut AK bunu beğendi.
  10. Mesut AK

Mesut AK Üye

Beğenileri:
    588
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Medikal Eleketronik Teknisyeni

Bana bunu aciklarmisin ! Hem dusurup hem nasil yukseltecek?

uploadfromtaptalk1437970033617.jpg

LG-D802 cihazımdan gönderildi

11. Mesut AK

Mesut AK Üye

Beğenileri:
    588
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Medikal Eleketronik Teknisyeni

Maglesef forumda genel olarak bu tarz kisilerin yazilari cok , bilgi sahibi olmafan fikri olan cok.

LG-D802 cihazımdan gönderildi

12. por94

por94 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Görüntü umrumda değil yağ fazla olunca dengesiz oluyorum, ayda 1 kg olarak biliyordum, kalori ihtiyacımı karbonla tamamlıyorum demiştim 3000 civarında şuan.

13. cedric8

cedric8 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Ilk ay belki 1 kg olabilir yapan olmuştur ama ortalaması ilk yıl ayda 500gr dır. Görüntü umrunda değilse istediğini yap ozaman kendini nasıl daha iyi hissedeceksen onu yap ama yağdan kurtuluş yok % 7ye indikten sonra hacime yöneliceksen her nekadar clean bulk yapsanda yağ kütlen artacaktır oyüzden şuan definasyona girmen çok mantıklı olamayacaktır ama dedigim gibi kendini iyi hissetmen herşeyden iyidir.

14. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    İnternet ortamında zaten her zaman adımı söyleyin göstersinler oluyor nedense :D Fotoğrafına bakıyorumda bu tipe bakarak korkulmaz anca gülünür. Göt kadar kas kütlen var onuda yağlarından gösteremiyorsun zaten :D Neyse İstanbul'da otursam yanına gelirdim kim üç buçuk atar görürdük... Babanın çulsuz olması benim suçum mu? Ayrıca ben çalışıyorum zaten şuan sana ofisden yazıyorum ama parası için değil keyfi. Babamızın parası çok alıyor ne yapalım reddedip çulsuz gibi mi yaşayalım? Senin gibi arsızlardan bıktık asıl gelip milletin konusunda laf sokma çabanız var. Yok bilgisizliğiyle yardım etmeye çalışıyorlarmışda falan filan sanane arkadaşım millet yardımcı olmaya çalışıyor. Sen çok mu bilgilisin şu fotoğrafına bak çalışmaya başladıktan iki ay sonra bu fotoğrafındakinden çok kütle yapmıştım. Şimdiki halimin yanında osuruk böceği gibi kalırsın zaten... Çok biliyorsan kendin uygula ki bir *** bildiği yok o zaman bilmeyenlerede saygı göster oka?

Son düzenleyen: Moderatör: 29 Temmuz 2015
  15. mehmet2576

mehmet2576 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Yıllardır spor ile uğraşan birisiyim. Hep o ortamlarda bulundum. Kendisini kişisel olarak geliştirmiş, zeki bir sporcuya daha rastlamadım.

16. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Spora başladığın ilk sene vücut 10 kilo kas kazanabilir, hatta yağlanmayı göze alırsan 12nin üzerinde bile kazanırsın. İlk sene verimli geçer zaten diğer senelerde dediğin gibi *** zoruyla kütle ekleriz...

Son düzenleyen: Moderatör: 29 Temmuz 2015
  17. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Cahil Adam ve Mesut Ak kural ihlali yapmıştır. İhlal edilen kural;
    9- Nazik ve Saygılı Olun :
    9.1. Uygunsuz, kırıcı bir dilde konuşmaktan ve kişisel saldırılardan kaçınmalısınız. 2.ya da 3.şahıslara karşı hakaret, küfür, aşağılayıcı , kırıcı, dışlayıcı ifadeler kullanmak yasaktır.

Uygunsuz mesajları sildim lütfen daha dikkatli olalım.

diez bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş