f bar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve FleXoR tarafından 22 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    yardımınız için saolun hocam brşey daha sormak istiyorum bu önkol antremanları biceps gibi yüksek ağırlıkla mı yoksa düşük ağırlıkla mı daha çok verim alınır?

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    çok yüksek ağırlıkla çalışılmayacak yapıya sahiptir. o yüzden ortalama bir ağırlıkla yapınız

Gray Wolf bunu beğendi.
  3. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    hocam biraz çok soru sordum biliyorum fakat ben bu önkola çok önem veriyorum. ortalama bir ağırlıkla çalışıyım ama son bir iki tekrarda zorlanacak şekilde mi olacak bu setler yoksa zorlamıyım mı orayı tam çözemedim :)

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Gray Wolf her türlü ağırlıkta senin dediğin durum geçerli, 3 tekrar yaptığında da en çok son tekrar zorlayacaktır seni, 12 tekrar yaptığında da elbette başaramama noktası son 1-2 tekrarda kendini gösterecektir.
    Kaç tekrar hedeflemem gerekiyor diye soracak olursan, 10-15 tekrar arası önkol için iyi, ancak zaman zaman 20-25 tekrar yaparak şok uygulayabilirsin, tabii o şok zamanlarında ağırlığı azaltman gerekecek.

Gray Wolf bunu beğendi.
  6. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    hocam bütün foruma baktım bulamamış olabilirim kusuruma bakmayın fakat önkolla ilgili vücudun diğer bölgelerine göre daha az bilgi olduğunu farkettim ama ben istediğimi öğrendim yine de sağolun hocam.

7. ofis

ofis Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
  8. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    ofis bu dedigin barı Muscle Fitness'ın bazı sayılarında görürdüm ancak çok yaygın bir kullanımı olmayacak ki pek az bahsediliyor bu bardan, Türkiye'de bulmak Amerikan dergilerinde bile sadece fotograf çekimlerinde görülüyorsa imkansız olmalı.
    Biceps için bir şey fark ettim, bu gösterdiğin barda buna olanak sağladığı için paylaşmak istedim.
    Aslında bu hepimizin okuduğu Bir vücutçunun eğitiminde Arnold'ın verdiği biceps çalışma tavsiyesinde yer alan, ama yüzde 95'imizin hiç uygulamadığı bir tavsiyenin uygulaması ve etkileyici sonuç vermesi.
    Ayarlanabilir bir dumbbell'ın bir yanına 2 kg. diğer yanına ise 3 kg. koyuyorum, yanı 7 kg. çok mütevazı ağırlıklı/dengesiz yerleştirilmiş bir dumbbell'ı elime aldım.
    Ağır olan taraf avucumun dış tarafına bakacak şekilde dumbbell'ı kavrıyorum.
    Normal çevirerek dumbbell curl yapacağım.
    Ağır kısım iç tarafta kaldığı için, çevirmek daha zor bir hal alıyor, çünkü çevrilen taraf ağır.
    Çok yavaş olarak yapıyorum kaldırma ve çevirme işlemini, ve çevirme işlemine çok büyük önem veriyorum, zaten 15 tekrar yaptığım bu harekette son 3 tekrar kramp verecek düzeyde kasılma sağlıyor.
    İki kola 3 set yaptım dün, sonra öne eğilerek, elimde dumbbell olmadan concentration curl hareketini yaparak bicepleri kastım.
    Resmen kramp girecek şekilde kasıldı biceplerim.
    Bir deneyin, zaten link'teki barın amacıda, yukarı noktada avucun serçe parmağı olan tarafını yukarı doğru çevirebilmek için, Arnold'ın biceps genetiği muhteşem olabilir, ama çevirme gerçekten bicepsin deli gibi kasılmasını sağlıyor, deneyin göreceksiniz ;)

sarc4stic ve ofis bunu beğendi.
  9. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Ben tam anlayamadım sağ elimde mesela dumbbell. Normal dumbbell curl yaparken yani avuç içim ileri veya yukarı bakıyor. Dumbbelli ağır kısmı solda mı kalıyor doğru mu anlamışım?

10. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Çevirmeli Dumbbell Curl yaparken, en aşağıda dumbbell hammer curl pozisyonunda başlar, yukarı çıkılıdıkça arka tarafa bakan (ya da yere bakan kısmı malum içeri/yukarı doğru çevrilir)
    işte çevrilen kısım daha ağır olmalı.

tatt bunu beğendi.
  11. saratoga

saratoga Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar sizce muhteşem bicepler için çalışma programı ne olmalı? yani mutlaka yapılması gereken hareketleri kastettim

1 tanesi heralde barbell curl

12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    şu hareket en iyi harekettir diye birşey yok 3 ay barbel curl yapmış biri için aynı hareketin en iyi olması söz konusu değildir düz ise z ile dışa vuran yapılıyorsa içe sehbadaysan sehbasız vs vs gibi varyasyonlarla adelenin kasılma oranını arttırmak en iyi harekettir

13. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Bu bardan bende de var çok faydalı tek tek hammer yapmaya üşeniyorum.

Sayfayı Paylaş