Evliliğim Bitiyor Kilom Yüzünden

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve arıtlıkız tarafından 11 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 55 üye.
  1. suleymanbudak06

suleymanbudak06 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    muhakkak lahana corbası bunu unutma ıcındekı vıtamın ve mınerallerın coklugundan dolayı ıyı bır dost olacak sana hem ıstah kesıcı ozellıgı senın acıkmanı ve halsız dusmenı onleyecektır hadı kolay gelsın

2. /Bulut\

/Bulut\ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir ve Muğla
    baştan sona okudum başlığınızı gerçekten tebrikler herşey gölünüzce olur inşallah

3. sukruhan

sukruhan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba bende forumun yeni üyesiyim ve senin gibi benim kilomla alakalı bir sorunum var eşinle yaşadığın problem ve seni aşşalaması hiç hoş değil bu insanı hayatından çıkarman çok doğru bir karar öncelikle bu davranışın için kutlarım seni o senden ayrılmak istemiş ama sen kilo verdikten sonra senin peşinden koşacağından eminim ve şunuda asla unutma bir insanın ahını almak bu dünyada karşılıksız kalmayacak en büyük günah ve bu senin gibi hayatı küçğk yaşta öğrenmiş zorluklarıyla mücadele etmiş birine yapılıyorsa. bende nişanlıyım benim nişanlımda kilolarımdan şikayetçi ama bana destek olup yanımda olduğunu söylüyor ve istersem verebileceğimi söylüyor çünkü ilk tanıştığımızda bende kilolu değildim senin gibi ama sonra alkol ve abur cubur sayesinde baya bi kilo aldım ama 1 buçuk aydır spor yapıp yediklerime dikkat ediyorum ve 7 kilo verdim 94 kilodan 87 kiloya düştüm hedefim 85 kilo 85 ten sonra 80 kilo kendime hep küçük hedefler koydum neden böyle yaptım daha iyi motive olmak için direk 75 yada 70 olsaydı hedefim zor olacaktı benim için ve zaman geçene kadar sıkılacaktım ve ben şu mantıkla yola çıktım. canın çok fazla bir şeyler yemek isterse çok fazla canın çekerse şunu düşün sen onları daha önce yedin herşeyi yedin herşeyin tadını biliyorsun sana bir faydası oldumu disiplinini bozmaz ve bu yolda azminle devam edersen emin olki başarırsın unutma insan istedikten sonra hiç bir şey imkansız değildir. allah yardımcın olsun ikimizde aynı yoldayız ve ikimizde başarıcaz antlıkız hiç moralini bozma ve yolunda aynı azimle yürü inan moral bozukluğu daha çok kilo aldırtıyor. kendine iyi bak ve tekrardan söylüyorum inşallah istediğin kiloya inersin.

4. ucarleyli

ucarleyli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    ben de okudum ...senaryo yazılmış...

universal bunu beğendi.
  5. mysterious

mysterious Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yüzümü zayıflatmam gerek yardım lütfen!

8 ay önce ikiz bebeklerimi dünyaya getirdim 75 kilodan 52 kiloya düştüm 25 yaşında 1.68 boyunda bir bayanım yüzüm çok yağlı nasıl zayıflatabilirim çenem belirgin değil yanağım sarkık duruyo bi çözüm lütfen

6. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    böyle bir sonuçla karşılaşabilmek için 75 kilodan 52 kiloya çok ani düşmüş olmanız lazım. boyunuz göz önüne alındığında daha fazla kilo vermeniz doğru olmaz, hangi yöntemle verdiyseniz bu kiloyu hemen o beslenme alışkanlığından vazgeçin ve düzenli spor yapmaya başlayın yaşınız genç vücudunuz toparlanır.

mysterious bunu beğendi.
  7. dizzyhero

dizzyhero Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Aydin
    67 kilodan 95 e cikman bir hayli ilginc.bence hayatinda yeme ve yaptigin rutin islemleri tekrar göz gezdirmelisin ve kilo almadan önceki hayatinda yaptigin ve suanda yapmadigin köklü degisikliklere geri dönmelisin.gercekten cok kilo artisi var.ayrica doktora gitmeni de öneririm.

8. batistr

batistr Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    sanırım o kiloları geri vermiş bi kısmını ama hala bi hayli şişman. bayan arkadaşa da evlenmenin ne gibi bir dönüm olduğunu sormak istiyorum. yani evlenmekle kilo almanın ne alakası var çözemedim ben. tabi birde eşinin onu boşanmak istemesi de bana kalırsa yeterince haklı bir gerekçe.

9. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Böyle birşey çok saçma batistr, arkadaşımızında söylediği gibi müstakbel eşi sadece ona empoze edildiği şekilde işe gidip gelen evde göbeğini kaşıyıp yatan tiplerden. Olaylara her zaman iki yönden bakmayı tercih ederim.

Ancak bir kadına umut verip, seni seviyorum diyerek evlenir, hamile bırakırsanız cocuklarınız olursa bu durumda zaten eşinizin kilo alması normal.

Kadınların doğum kiloları resmen bir kabus gibidir ve o kadınlar ki cocuk doğurarak ileriki dönem hayatlarını bir risk altında yaşarlar.

Ben burada kadınıda savunamam ama sonuc itibarı ile her sey karsılıklıdır. Bayan arkadaşımızın eşi bir kez olsun demişmi hayatım gel beraber yürüyüşe gidelim, bir kez olsun ya bu böyle olmayacak bir doktora gidelim demişmi. Cok kilo aldın hadi boşanalım işmi bu simdi.

Evlenmek demek her ne olursa olsun sorunlara çözüm üretmeye çalışmaktır. Kadınların tek bir suçu var ülkemizde, oda sağlıklı yemek pişirmeyi bilmiyorlar. Annelerinden böyle öğrenmişler böyle devam ediyor. He bu arada illaki evde yemeği kadın yapacak diye birşeyde yok. Sonucta evlenmenın amaçlarından biri hayatı paylaşmak değilmi. Eşinizin bir sorunu varsa siz o soruna bir çözüm bulursunuz. Sizin bir sorununuz varsa sizde bir çözüm bulursunuz.

Ayrıca bayan arkadaşımızın eşi, kendisini çok baskı altına almıs ve çalışmasını bırakın dısarıya bile çıkmasına imkan tanımıyor. Ama kendisi gidip elin guzel kadınına kızına bakıyor.

Bence lanet olsun yani göbeğini kaşıyan turk erkeğine. Bazı seyleri istiyorsan mücadele ediceksin. Yıllarca karısından kaşık hırsızı diye sikayet eden bir toplumda en sonunda erkeklerinde yapacağı bu işte.

Bir insana vaat verip, sonra elinden tutmassan eğer bunun adınada hainlik denir.

Sonucta imkanlar da oldukça kısıtlı yanlız hala her sey icin geç kalınmış değilki.

Kaliteli bir hayat istiyorsan kaliteni arttırmak zorundasın. Bunun bilincinde olunmadıkça toplumda boyle basit sebeplerden daha bir çok boşanma davasıda olur.

o0angel0o, kujum ve slymnasye bunu beğendi.
  10. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Ya sen niye şimdi hanımın moralini bozuyosun ki ya? Sonuçta nikah masasında ne olursa olsun ölene kadar beraber olmaya yemin etmiyormusun? Sen bir kadınla sırf fiziği için mi evleniyorsun? Ya kocası ilişkisini bitiriceğine kilo vermesine yardım etse fena mı olur ya sen gelmişsin burada abuk subuk konusuyosun.Ya ben 14 yaşındayım bu yaşımda bunları anladım artık sizde anlayın ya lütfen kendinizi geliştiren biraz.Ülkede sizin gibi vatandaşlar olduktan sonra bu ülkenin başına herşey gelir.Hanımı haklı durumdan haksız duruma soktun ya 2 dakkada.İnanmıyorum yani size gerçekten inanamıyorum.Ya sizde bi şeylik var yada bende.İnsanlar konuşa konuşa anlaşır sonuçta.En ufak şeyde boşanıcaksan niye evleniyorsun.Karşındaki bir nesne değil onu kullanıp atasın.O senin karın sonucta ya karın.Bir zamanlar ölene dek beraber olmaya iyi kötü günde yanında olmaya yemin ettiğin karın.!

Son düzenleme: 7 Mayıs 2009
  11. ozim

ozim Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    foruma çok aktif katılımım yok uzaktan izliyorum herkezi çok başarılı arkadaşlar var sizde birtanesisiniz kilo vermek için harcanan efor ve gerilen psikoloji ye dayanabilmek gerçekten beni çok etkiliyor yanlız siz içinde bulunduğunuz durmunda etkisiyle biraz fazla hırsalnıp işin tadını biraz kaçırmışsınız bu konuda sizi en çok sağlıklı beslenmeyi hayat standartı haline getirmiş benimde bu başarısından dolaya muazzam bir saygı duyduğum forum arkadaşımız ugurguven aydınlatabilir sanırım aşşağıdaki topikten inceleye bilirsiniz
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showthread.php?threadid=15693

12. alicanoalicans

alicanoalicans Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah kalktığında 1,5 iki saatlik yürüyüş yap.Eve gel istediğin kadar kahvaltı yap.Öğle ve akşam yemek yemek yok.Bol bol su iç.Çok fazla olmamak kaydıyla meyva yiyebilirsin.Garanti haftada en az 3 kilo verirsin.Vermezsen gel beni döv.Ben geçen yaz bu programla 12 günde 10 kilo vermiştim.

13. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38

peki bu bahsettiğiniz yöntem sağlıklı mı??

bence çok sakıncalı,kimseyede önermeyin..

14. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    12 gunde 10 kg..gercekten ımkansız tabı 150..kg degılsenız..bence boyle saglıksız.seylerı baska ınsanlara onermeyınız gunde tek ogunle zayıflanmaz..

Setenay bunu beğendi.
  15. alicanoalicans

alicanoalicans Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben verdim.Demekki imkansız değilmiş.

16. mady44

mady44 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Daha fazlasını da verebilirsiniz. Sabah kalkın koşun, yürüyün, eve gelince bir kibrit kutusu yiyin. Bol su için. Bu yöntemle 12 günde 20 kiloya kadar verebilirsiniz.

Şaka bir yana, bahsettiğiniz yöntem vücudu survival(hayatta kalma) moduna sokar, biolojik saatten tutun sindirim sistemine kadar etkiler ve zararlıdır. Christian Bale de Makinist filmindeki kilosuna düşmek için günde sadece bir ton balığı yiyerek zayıflamıştır,(süreyi malesef hatırlamıyorum) ancak bunu birsürü konusunda uzman doktorun gözetiminde ve gerekli mineral ile vitamin desteğini alarak yapmıştır. Karşılığında milyon dolar almayacaksanız bu kadar riske girmek bence manasız.

aysunil bunu beğendi.
  17. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Bence eşinizi bir piskoloğa yönlendirip biraz zamana ihtiyacınız olduğunuzu belirtin.

daha sonra hafta sonra yüzme ve karpuz yiyerek zayıflaya bilirsiniz. haftada birgün sadece bakliyata ve diğer gün süt ve et ürünlerini tercih ediniz.

durum dahada vahim ise bir uzman hekime danışın.

18. mmuratt

mmuratt Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Ben sizin yerinizde olsam eşimin bana geri dönmesi için asla kilo vermezdim. Ben sadece sağlığım için kilo verirdim. O arzu ettiğim kiloya erişebilmek için uğraşırdım. Asla eşimi bir daha kabul etmezdim. Ama yadsınmaz bir gerçek, sizin de kendinize gereken bakımı göstermediğiniz.... Ne devirdeyiz arkadaşlar... Evlilik seksten ibaret olmamalı. Bir ömür boyunca kötürüm eşini boşamayan, ona gereken bakımı fazlasıyla yapan nice insanlar var... Bizim de sanırım toplum olarak değerlerimizi yitirmeye başladık sanırım...

19. jees

jees Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bayan arkadaşım acil şekilde profosyenel yardım al saglıllı bir şekilde kilo ver ama kocan için deil kendi saglıgın için çünkü 21 yaşında 95 kilo gerçekten normal deil soktora görün daha çiddi sorunlar olabilir herşeyden önce şunu düşün önemli olan şey saglıktır vüçudun istedigi kadar heybetli olsun istedigin kadar güçlü olsun veya mankenler kadar güzel olsun eğer saglııgn bozulmuş ise bunların hiç bir anlamı yoktur zaten saglık sorunların yoksa vücut kendını toplayacaktır

20. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...
    arıtlıkız´isimli üyeden Alıntı [​IMG]
    Uzun aradan sonra herkese merhabalar :)
    arkadaşlar 2 ayda 75 kiloya düştüm yani şuan boyumdan sadece 5 kilo fazlam var oda artık mühim değil
    2 ayda 20 kilo vermenin heycanını yaşıyorum ve bu şekilde devam edeceğim artık
    sadece şekerli yiyeceklerden uzak durmak ve çayı şekersiz içmek işe yaradı hamur işi yedim ama kararında yedim düzünli beslenmek gerçekten kilo verdirdi

bu arada bu gün mahkemem vardı eşimle mahkemeye girdik ben evet boşanmak istiyorum dedim ama eşim bu sefer boşanmak istemiyor :) işler tersine döndü demekki diyorum erkekler için ( buna her erkek dahil değil ) güzellik çok önemliymiş ve en zor anlarımda yanlız kaldım eşim netimi kesti tel. kesti zamanla hepsini yaptım :) ve şimdi kendime güvenim tam

en önemlisi ben bu işi başarırım demekmiş azimle ben başardım 5 kiloyuda mühim görmüyorum artık boyum 170 kiloda varsın olsun 75 :)

ama inanın çok mutluyum allahım bidaha zor günler yaşatmasın kilomdan dolayı hekese iyi akşamlar :)

tebrik ederım senı canı gönülden umarım hayatındakı herseyy gönlünce olurr

Sayfayı Paylaş