Evliliğim Bitiyor Kilom Yüzünden

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve arıtlıkız tarafından 11 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 55 üye.
  1. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    Öncelikler merhabalar ben 21 yaşında bir bayanım boyum 168 kilom 95 evlenmeden önce kilom 67 idi fakat evlendikten sonra kilo aldım ve eşim beni şimdi beğenmiyor ve beni çok aşşaladı ne kızlar var diye boşanma davası açtı kilom yüzünden çok kötüyüm mahkeme 3 aylık bir barışma olur diye zaman verdi eşimi çok sevdim amma aşşalandım kilolarımdan duruşma gününe zayıflayabilmem için neler yapmalıyım yardım edin nolur o gün geldiğinde alnım ak ve zayıf görünümlü halimde evet bende boşanmak istiyorum eski kilomda olarak ama veremiyorum veremeyincede ağlıyorum dayanamıyorum aynalarım hep eşarplarımla örtülü

NE YAPMALIYIM SAYGIDEĞER HOCALARIM

:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

2. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    protein ağırlıklı beslen : tavuk gögsü, balık, et, yumurta beyazı, yagsız süt yoğurt
    şekeri tuzu kes
    çok su iç az az
    iyi kahvatı et
    günde 2 kere 1 avuç kuruyemiş
    elma, muzlu süt, yeşil çay en sevdiklerim
    pharmaton vitamin ve keten tohumu yağı
    sütte fruktoz meyvelerde glikoz tatlı istersen, aşırıya kaçmamak şartıyla, ayrıca %70 kakao oranlı siyah çikolata çok faydalı 100 gr nestle paketi 2-3 haftada yiyorum az az
    son olarak dışardan, paketlenmiş içinde ne var bilmeden hiçbirşey yeme
    haftada 3-4 gün ağırlık çalış, araya pilates hareketlleride ekle, 30 dk interval cardio ile bitir
    antreman sonrası glikoz depolarını basit carb yiyerek doldur, komplex carbları ise gelecek antremanlara hazırlıklı olma amaçlı (forumda bilgiler var)

barmel ve arıtlıkız bunu beğendi.
  3. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    3 ay yeterli bir zamanmı bilemiyorum,
    ancak bunları hayat stiline dönüştürmeye çalış

4. Rakbenam

Rakbenam Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    !zm!R
    Bence sen biran önce bu adamdan uzaklaş. hatta boşanmadan önce spor falan yapma. Seni mahkemede zayıf görücegi bi an , söylediği onca kelimenin intakamı olacakmı? Zaten 3 ay çok kısa bi süre sporla birlikte diyet te yapıcaksınki kilo veresin oda en fazla 10 15 kilo civarı olur sanırım. Daha yaşın çok küçük bence diyetten önce kendine yeni bi hayat kur ondan sonra kafan rahat kalbin rahat sporunu diyetini yaparsın, başkaları değil kendin için yaşarsın!!

Zerk, AxiboY, Setenay ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    öncelikle, diyet şeklinizi burda belirlemenin cok mantıklı olamayacagı düşüncesindeyim çünkü verilmesi gereken kilo miktarı az değil..eger biraz kilo verme ihtiyacı olsaydı, bizler size uygun bir beslenme çizelgesi çıkarabilirdik, ama şu anda bunun neye dayanarak yapılacagı düşündürücü..en yakın zamanda uzman bir diyetisyene görünmenizi tavsie ediyorum..

son olarakta, kocanızda suç aranmamalı bence çünkü bir erkegin böyle bir durumdan rahatsız olması cok normal..siz başlayın spora ve güzel diyete, eminim eşiniz azminizi gördükçe ve kilo verdiginizi fakettikçe, size yeniden baglanmaya başlayacaktır..şimdiden kolay gelsin..

Zerk, AnkTıp92, Just Be ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  6. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Bu konuya bir erkek olarak yorum yazmam, hele böyle hassas bir konuya, ne kadar doğrudur bilmiyorum ama bu konu benim de kafamı çok fazla meşgul ediyor.

Öncelikle eşinizin sizi aşağılaması çok yanlış. Sizi tatlı sert sözlerle kilo vermeye ikna etmeliydi. Denedi mi bilmiyorum.
    Ama siz de şunu bilmelisiniz ki 21 yaş için 95 kilo çok erken bir yaş. Hatta hiç olmaması gereken bir kilo.

Bir hastalığınız varsa veya bir tedavi sonucu kilo aldıysanız anlayışla karşılanmalı durumunuz. Fakat yine de eski formunuza dönebilirsiniz.

Eşinizin yaptığı davranış yanlış, ama ona da hak verin.

Her insan sevdiğinin yanında güzel durmak ister; ama aynı şeyi karşısındakinden de bekler. Eşiniz fizik olarak ne durumda bilmiyorum; ama durumunuzdan rahatsız olduğu kesin.

Yapmanız gereken öncelikle bunu bilmek. Eşiniz düşüncesinde haklı; fakat ifade yöntemi de bir o kadar yanlış!

3 ay gibi bir sürede vereceğiniz 15 kilo, sizi eski formunuza kavuşturmasa bile azminizi göstermeye yetecektir.

Sakın eczanelerde satılan kilo verme ilaçlarına bulaşmayın.

Yağı tuzu şekeri kesin.

Sabahları bir porsiyon yulaflı müsliyi yoğurda veya süte karıştırarak yiyin. Sabahla öğlen arasına ufak bir meyleli yoğurt kafidir. Öğlenleri bir parça tavuk ızgara ile 75 gram civarı makarna yeterli olacaktır. Öğle akşam arasında 1 meyve.
    Akşam öğününde ise yine ufak bir parça tavuk(Kesinlikle 100 gramı geçmesin, sadece lezzet vermek açısından yenmeli) ve büyük bir salata.(Yağ yok, sos yok.)

Canınız sıkıldıkça tavuk yerine ton balığı koyabilirsiniz. Makarna yerine çok çok az yağ kullanarak yaptığınız bulgur pilavından yiyebilirsiniz.

... ve en önemlisi SPOR. Her gün 1-1.5 saat arası kardiyo yapmalısınız.

Forumda biraz gezinip aramalar yaparsanız yemek ve antrenman programınızı çeşitlendirebilirisiniz. Ama sizin için en ideal şey kardiyo olacaktır.

Ufak bir program ve yemek listesinden sonra birkaç konuda düşüncelerimi belirtmek isterim. Sözlerimden kimse üstüne alınmasın. Kişisel görüşlerimi belirtiyorum sadece.

Benim en büyük korkularımdan biri ileride evlendikten sonra eşimin kendine bakmaması.
    Türkiye' de bu durumu o kadar çok görüyorum ki...

Bu sadece bayanlar için değil erkekler için de böyle.

Ben maddi ve manevi durumum el verdiği sürece kendime bakarım. Partnerimin yanında şık ve güzel durmak isterim. Fakat aynısını karşıdan da beklerim.

Bu önce kendine sonra partnerine/eşine saygıdır.

Son olarak, 3 ay sonraki boşanmayı düşünmeden yaptığınız şeye konsantre olun. Programınızdan asla şaşmayın. Asla " bu seferlik" demeyin.

İyi çalışmalar :)

oirpata, Zerk, Akay ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  7. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bu arada, birşey eklemek istiyorum..kocanız haklı derken, size agır ithamlarda bulunmasını savunacak bir yazıyı destekleyecek bir uslüp kullanmadım..

günümüzde, erkekler , sevgilileri/eşleri birgün bakımsız olduklarında bile birbirlerine karşı sogukluk hissedebilirken, sizin kilo alımınız eşinizi bu yüzden sıkmıştır..tabi ki, eşinizin size yaptıgı hareketler cok yanlış..sonucta, karşı tarafta bir kaza gecirse, siz de onu mu terkedeceksiniz hemen..siz bu durumdayken,eşinizin sizi bir diyetisyene götürmesi ve yakından ilgilenmesi gerekirdi

yaşınız küçük,hemen başlayın spora ve diyetinize, takıldıgınız yerde yardım etmeye hazırız..

Son düzenleme: 11 Aralık 2008
    Zerk ve arıtlıkız bunu beğendi.
  8. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    türkiyenin tüm problemleri ailede kadına değer vermeye başlayıncamı çözülecek yani?komik olmayın.D.Wolf hakaret niteliğinde söylememiş zaten.iyi okunursa yazıda aslında gerçeklerden bahsetmiş.Bu yaşam şeklini ve olacakları zaten siz belirliyorsunuz.buna yön vermek ve durumu düzeltmekte sizlerin elinde.kimse kocası haklı demiyor fakat kimsede bu şekilde bir intikam güdüsünü savunmamalı.amaç burada sadece kendi irdesini ortaya koymak olmalı.

arıtlıkız bunu beğendi.
  9. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Kilo yüzünden boşanma davası açılırmı hiç ?
    Hangi akla mantıga sığar ki bu düşünce şekli ?
    Kişinin partneri veya eşi bu durumdan hoşnut değilse ,
    Birlikte bir diyetisyene gidilir ,
    Ne yapılması gerekiyorsa çiftler bu sorunu birlikte aşmaya çalışır ,
    İnsanlara bilinç aşılamadıkça bu gibi sudan sebepler yüzünden boşanmalar yaşanmayada devam edecek malesef.

su ve arıtlıkız bunu beğendi.
  10. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    yalnız şuda bir gerçek ki hiç kimse sağlık sorunları nedeni ile bir kilo alımı söz konusu değil ise bu genç yaşta 65 kilodan 95'e gelen birini hemen kabullenemeyebilir.en azından karşısındaki insandan biraz eskiye dönebilmek için çaba görmek ister.su içsem yarıyor gibi bir savunmayı bu durumda zaten komik bulurum.
    erkeğin bu nedenle aşağılaması zaten ayrı bir terbiyesizlik fakat kişinin aynalar ile barışık olduğu kadar etrafada hoş görünmesi gerekir ki buda yedikleirne ve kednine dikkat etmesi anlamına gelir.fazladan kilo alımı nedeni ile yaşanılacak sağlık sorunları neticeisnde tüm aile daha buyuk bir sıkıntı ile karşı karşıya gelebilir.benim tavsiyem iradenizi toplayarak en kısa zamanda hayatınıza yeni bir yön vermeniz.bu konuda hatayı ben tek taraflı olarak görmüyorum.

arıtlıkız bunu beğendi.
  11. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    txen10, yanlış anlaşılmasın diye sonradan bir yorum yazdım farkettiysen..ama sen işine gelen kısmını alıp, sataşma şeklinde bir yazı yazmışsın..peki o zaman, ben sana bir daha acıklayayım bu durumu, belki anlarsın o zaman..

her erkek bakımlı bir kadın ister,bu tartışılmaz bir durum..siz evlendikten sonra, nasıl olsa eşim artık hep benmle olacak mantıgıyla giderseniz, yanıldıgınızı belli bir süreden sonra anlarsınız..evlendikten sonra, büyük bir sorumluluk altına girersiniz..eger eşiniz de siz de gençseniz, daha tam olgunluk kazanılmadıgı için daha cok hata yapılabilir, bu yüzden cok acık düşünemeyebiliyor insanlar..kısacası, hata baştan yapılmış aslında, ama neyse konumuz bu değil..

işin özeti, bir kadın daima kendine bakmalı, evlendi diye herşeyi bırakmamalı..sonucta karşısındaki erkekte bir kere bu dünya ya geliyor, tamam yardım etmeliydi, destek olmalıydı, ama bir kadın bu yola girerken, ipleri elden bırakmaması gerektigini de unutmamalı..

bunların dışında, txen10, bana yorum yazarken, yazış şekline dikkat edersen, iyi olur!

Son düzenleme: 11 Aralık 2008
    Kara Kalem, su ve arıtlıkız bunu beğendi.
  12. txen10

txen10 Yeni Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    benim msjım niyesilinmiş yaw :) içinde küfür yok birşey yok..yorum yapamicaksak forumu niye kurdunuz hadi benim msjı sildiniz diyelim diğer mesajlar neden duruyor.

Merhaba txen10,

Belirtilen başlığa attığınız mesaj silinmistir.

-----
    Mesaj ID:

13. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    txen kufur olsa zaten suan forumda olamazdin,uslubun ortami gayet gerecek durumdaydi,bu yuzdende silindi.

son mesajinda sana son uyaridir!!!

Zerk, arıtlıkız, diez ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. txen10

txen10 Yeni Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar eleştiri hazmedemiyorsanız ben zaten boşuna eleştiri getiriyorum çünü eleştiri değişebilen ve gelişebilen kişlere yaplır eğer ben öyle birşey düşünmesem ne seni eleştiririm nede forumda yorum yazarım ,alırım alacağımı giderim foruma katkıda felan bulunup zamanımı harcamam,benim yorumum hakaret içermeyen net bir eleştiriydi bunu kaldıramicak yapıda olan bir insanın ,bedeni nekadar heybetli olursa olsun ne fark ederki?söylediğim kısa ve özdü aile kavramı önemlidir sen evlenirken eğer yanında güzel bir şey istiyorsan bu aile değil yada bir hizmetçi alıyorsanda bu aile değil aile olmak yuva kurmaktır kadın hastalanabilir ona bakacaksın kocan hastalanabilir ona bakacaksın,kadın deprresyona girebilir onu anlicaksın,yardımedeceksin türk toplumunnu kafasından şu yozdüşünceler çıkmadan gerilemeye mahkumsunuz atatürkün kurmaya çalıştığı aile kavramı kadınerkek eşitliği modernlik bunun temelidir.benim annemde şişman babam boşasınmı kadını?türk mutfağı yağlıdır annem heryemeğe yarım kaşık margarin atıyor nedersem diyim bu huyu ddğeişmiyor değiştireremezsinde kolay kolay.busebepten hanımalrımızım çoğu kiloludur.tekrar söylüyorum evlenmek aşkın sevginin bir adım ötesidir aile kurmaktır sevgilini brakabilirsin anlaşamazsın flört devresinde biter ama evlenmeye akrar vermişsen bir yuva kuruyorsun demektir.sen kadına kocan haklıbirazcık diyorssun,ben bunu eleştiririm

15. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Üslubuna dikkat etmeyen kimse bu forumda yorum yapamaz txen10. Burası bir bilgi paylaşım platformu dingonun ahırı değil.

Yöneticileri objektif olmamakla suçluyorsun ama kendi yazdıklarına objektif bakamıyorsun. Önce kendine çeki düzen ver sonra başkalarını sorgula.

Zerk, Setenay, arıtlıkız ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    teşekkür ederim yorumlarınız için hepiniz den ayrı ayrı şeyler öğrendim sağolun demişiniz hastalıktanmı bu kadar kilo aldınız diye hayır hayatta hiç bir hastalık geçirmedim ve bilinen bilinmeyen hiçbir rahatsızlığım yok fakat 2 kez düşük yaptım çok bakımlı ve şık giyinimli biriyim ama burda yani BARTINDA diyetisyen yok birde ben kasabasında oturuyorum kasabada sağlık ocağından başka bişi yok koşu bandı almayı düşünüyorum ama bilmiyorum faydası olurmu ? Bir arkadaşımız eşinden böylemi intikam alınmamalı demiş asıl derdim intikam değil ben eşimi çok sevdim bana bu şekilde davranması canımı çok yaktı

hepinize çok teşekkür ederim hepiniz bana cevap yazmışınız bu bana moral verdi birde beni koşu bandı açısından bilgilendirirseniz çok sevinirim

belki psikolojikman kilo almışımdır hayatta ne annem ne babam nede kardeşim var ben çocuk esirgeme yurdundan gelin oldum ve yuvamı eşimin yanı bildim 4 yıllık evliyim hep evde oturuyorum şimdi fotoğrafçıda işe başladım ve iki maaşımı biriktirdim elimde 600 ytl param var o koşu bandını alsam bu göbeği attırırmı göbek ve kalçalarımda kilo var sadece birde baldırlarda

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Aralık 2008
  17. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de ilk önce söylemeliyim ki, her kesin hayatında böyle anlar oluyor. Her şeyden bıkıyor insan. Zamanında ben de 130 kiloya yakındım 16 yaşımda. Bundan berbat hiç bi şey olamazdı. Ama bunun da çözümü oldu. Tam bir değişim yaşadım. Her kesin imkansız dediği şeyi ben başarmışdım. Benimle dalga geçenler şimdi nasıl kilo verip kas inşa etmeyi soruyorlar. Bu forumu tanımak sana daha da yardımcı olacak.
    Sen spora başla dengeli beslen. 3 günden sonra ilk önce dengeli yemeğin rahatlığı seni mutlu edicek. İi spordan sonra da her 2 haftadan sonu tartıya çıkmak sana ayrı bir moral olucak.
    Şimdiden başarılar.

arıtlıkız bunu beğendi.
  18. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    arıtlıkız,

Merak ediyorum eşin seni ilk olarak bu konuda ne zaman uyardı? Söylemleri nasıl başladı?

Yoksa bir anda böyle birşeyle karşına mı çıktı?

Eğer bu konuda seni uzun süredir uyarıyorsa ve sen bunu dikkate almadıysan bu işte senin de suçun var.

Fakat durum böyle bile olsa, eşinin sana bahsettiğin şekilde
    davranması kabul edilemez.

Ayrıca merak ediyorum. Eşin fizik olarak nasıl?

Gayet göbekli, şişman denilebilecek biriyse bunu senden istemesi çok da mantıklı değil.

Tamam bayan kendine bakmalı, ama erkek de kendine bakmalı.
    Artık "Türk kası" mantığı bir kenara bırakılmalı.

Sorularına gelirsek, koşu bandı almana gerek yok aslında. Kasabadayım demişsin, bartın demişsin.Doğaya bizden daha yakınsın yani. Hele ki Karadeniz'desin.

Her sabah kalktığında yarım saat koş. Öğle yemeğinden 2 saat sonra tekrar koş. Akşam yemekten 1 saat sonra tekrar koş. Kesinlikle akşam yemeğini 7-8 den sonraya bırakma.

İlk başlarda sana zor gelecektir ama sakın taviz verme nefsine.

Başarı, büyük bir silaha kazandığın bir savaş değildir. Sana savaşta yardımı olacak büyük küçük her silahı yerinde ve etkin bir şekilde kullanmalısın.

Yapamamana tek engel yine sensin. Asla "yapamıyorum olmuyor" deme.

Eğer azmedersen eninde sonunda başarı senin olacaktır.

İyi çalışmalar diliyorum sana.:)

arıtlıkız bunu beğendi.
  19. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Spor salonuna gidemiyorsansa koşu bandı da ala bilirsin tabii ki

arıtlıkız bunu beğendi.
  20. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    eşim 172 boyunda ve 85 kiloda ve bana uyarıları 6 ay önce başladı
    ve ilk konuşması ne kızlar var aynı kiloda kalıyor sendeki hastalık oldu artık dedi

ilk konuşması böyle başladı
    daha onra bu aşşalayıcı kelimelere dönüştü moral kalmadıki azim olsun destek çıkacak kimim varki .

kendi kendime kendime dikkat ettim yemeklerimizi ayrı yapmaya kalktım onunkiler ayrı benimkiler ayrı ama ne yaptıysam yaranamadım eşimde göbekli biri

çok diyet denedim bir diyet vardı onunla haftada 4 kilo verdim fakat aynı diyete devam etmek aynı kiloyu aldırdı bu sefer

birde bu titreşim aleti var onu takıyorum sabah akşam ama onun zerre kadar yararı olmadı

spor salanu yok burda

doğada koşmaya gelince onu yapamam yabancı yer sonuçta ve çevredikiler görmemiş gibi bakıyorlar zaten

ama siz in sayenizde ben bu kilodan kurtulacağım ilk önce koşu bandını alacağım bana 600 ytl ye şu koşu bandı iyidir diyeniniz varmı acaba

iyiki sizler varsınız ve iyiki bu siteye rast geldim baştan sona bu sitedeki konuları okuyacağım

bonatschi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş