Evliliğim Bitiyor Kilom Yüzünden

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve arıtlıkız tarafından 11 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 55 üye.
  1. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Yazilarinizi okuyunca kafamda, ayaklarinin ustunde durmaya korkan, gecmisteki yasamindan siyrilamamis, insanlarin yalniz dogup yalniz oldugunun henuz farkina varamamis ve yilgin bir insan canlandirdim...
    Oncelikle kendiniz icin yasamayi ogrenmelisiniz! Sunu unutmayin ki ne kadar form tutarsaniz tutun vucudunun herhangi bir bolgesi sizinkinden daha iyi olan bir kadin muhakkak cikacaktir ve sizi yazdiginiz sekilde asagilamaya kalkmaya curet edebilen esiniz yine burun kivirip `Bak! Nasil kadinlar var!` diyebilecektir. Herseyden once ozgur bir birey oldugunuzu ve cevrenizdeki insanlar ne kadar yakininiz olursa olsun hayatinizin merkezinde kendinizin olmasi gerektigini unutmamalisiniz. Acikcasi ulkemiz kadinlarinin erkekler tarafindan surekli olarak ezilip hor goruluyor olmasi biraz da kadinlarin surekli boyun egiyor olmasindan kaynaklaniyor.
    Kilo verme, beslenme duzeni, gunluk yapilan atrenmanlar konusunda ise forumumuzda bircok baslik mevcut. Forumu yeterince arastirip da kendinize uygun bir beslenme duzeni ve antrenman cizelgesi olusturabilir ve tekrar baslik acip konuyu tartismaya acabilirsiniz. Yazdiginiz diyetin neye dayanarak yapildigi hakkinda bir fikrim yok ve acikcasi diyetin kisiye ozel olmasi gerektigini dusunuyorum. Uyguladiginiz diyet, kisinin saglik, maddi vs. durumlarini goz onunde bulundurulamadan hazirlandigi icin diyetin pek suya sabuna dokunmadan yapildigini ve uzun vadede yarardan cok zarar verecegini dusunuyorum; cunku gunluk protein aliminiz oldukca az geldi bana ve bunun da size yag kaybinin yaninda hatri sayilir bir kas kaybini da getirecegini dusunuyorum. Eger dusundugum gibi olursa, ilerleyen zamanlarda normal yeme duzeninize dondugunuzde kas kaybina ugradiginiz icin gunluk harcadiginiz enerji miktari azalacaktir ve bu da size yaglanma olarak donecektir. Kisacasi, kisa sureli zayiflamanin size zarar verme ihtimali yuksek olacagi kanisindayim. Sporu hayat bicimi sekline getirip guzel, yaglardan arinmis ve siki vucuda sahip olmayi amaclamalisiniz.

2. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Ciara tam gaz devam.

Aynı sorunları ben de anne babamla yaşıyorum :)

Anne yağ var, anne tavuk, anne salatam yağsız olsun, anane ondan yapma çok yağlı...

Ama alıştılar artık:D

...ve bu yağlı yiyince rahatsız olma olayı bende de var.

Kaldırmıyor artık vücut.

Her zaman basit şeyler yerim.

Brokoliye limon sıkarı yerin, karnıbahar azcık haşlarım, havucun kabuğunu soyar öylece yerim, tavuğu suyla kavururum...

Çok da rahatım.

Herkese de tavsiye ederim:)

3. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    sizler ailenizle yemek yiyebiliyorsunuz, ama ben bu kültürden biraz uzağım..beslenme konusunda cok katı birisiyim..yogun bir beslenme tarzım var ..evde yapılan yemeklere gelince, ne olursa olsun, ne tür yemekler olursa olsun, benim için damak tadına hitap etmekten öteye gecemezler..kendi yaptıgım yemeyi yiyebilirim ancak, bu benim için cok önemli, ne yedigimi, hangi sıcaklıkta pişirdigmi vs gibi ayrıntıları görmem ve bilmem lazım..

arıtlıkız, diyetinize gelince; ben arkadasları gibi düşünmüyorum..şu safhada vermeniz gereken kilo miktarı hiçte azımsanacak gibi değil, bu yüzden başlarda daha katı bir diyet uygulamak en mantıklısıdır..sonra ilerleyen zamanlarda, orta-iyi derecede bir diyete gecip vücudu optimum seviyeye getirmektir önemli olan, eger hep katı diyetle devam ederseniz, vereceginiz kilolar geri dönecektir, bunu anlatmak ,istiyorum.. böylece vücudunuz fizyolojik olarak yıpranmamış olur..şimdi uygulayacagınız katı bir diyeti, ileriki zamanlarda, heergün dengeli bir şekilde daha yüksek karbonhidrat alarak , vücudu dengeli bir konuma sokabilirsiniz..örnegin; ileriki zamanlarda, her gün 10-20 gr karbonhidrat artırarak belli bir yerden sonra miktarı sabitleyerek vücuda yardımcı olabilirsiniz..bu dedigim şimdi değil tabi..

son olarakta, diyetinizde bana göre uymayan ve hatalı noktalar var, ama karışmayacagım, vücudunuzun tepkilerinin kısa zaman içerisinde nasıl olacagını görmek istiyorum ilk önce..

Son düzenleme: 13 Aralık 2008
  4. oceans166_

oceans166_ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    sana bısey solıım mı... bnce hıc kılo verme degmez... senı sen oldugun ıcın sevmıyen bırı ıcın degersız bı caba... sure yeterlı cok da ıyı bı hal alırsın... ama ''kılolarını vermessen bosanırım'' tarzı trıptekı bırı ıcın verme... bosan ondan sonrra ver... tabı ıstıyosan...

edit : yazım diline dikkat ediniz..

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Aralık 2008
    arıtlıkız bunu beğendi.
  5. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Bundan 3-4 sene evvel benim çalıştığım salona bir bayan geliyordu. Tarif etmek gerekirse hemen hemen sizin durumunuzla aynıydı. Ben salona 6 ay ara vermiştim sonra bi ziyaret için salona tekrar gittiğimde o kızla karşılaştım ve inanırmısın ilk gördüğümde tanıyamadım. O kiloları vermiş bırakın fiziksel görüntsünü konuşması yürümesi herşeyiyle o kadar değişmiştiki tanımakta zorluk çektim. Neyse biraz konuştuk ve kızın anlatmasına göre salona ilk başladığı günkü gibi 6 ay boyunca aynı disiplinle antremanlarını yapmış ve beslenmesine de dikkat etmiş. Ondan da önemlisi kız başarmayı istemiş azmetmiş ve başarmış. Yani sizde kafanıza bi hedef koyduktan sonra istedikten sonra başarmamanız mümkün değil. Yeterki siz kararlı olun ve kazanacağınız şeylere karşı iradenizi güçlendirin.

6. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    yok işde yok bende talih yok netten sipariş verdim koşu bandı bugün elime ulaştı ama bu seferde motor arızalı çıktı arıyorum bozuk diye şimdi servise götür diyolar ben servisi nerden bulam ya off ama bu arada evde yaptığım mekik hareketi sopayı alıp çevirme hareketi ve ip atlama hareketi bu gün 33 gram vermemi sağlamış bu sizin sayenizde oluyor sizden moral alıyorum hepiniz çoooooook iyisiniz tşkler

7. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    iyiki sizin gibi arkadaşlar bulmuşum :) iyiki varsınız :) bu arada aerobik videoları buldum onları izliyorum ve o hareketleri yapıyorum

8. nisan

nisan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ilk olarak sunu sölemeliyim ki sağlıklı olmak istiyosan bu kadar kısa zamanda o kiloyu vermeyi hedef almamalısın... çünkü bir insan bir haftada vucut ağırlığının % 1 i kadar yağ yakabilir.. bir kilo yağ ise 7700 kalori demektir...yani sağlıklı olanı budur... gelelim boşanma kararına... bugun senden kilo aldın diye ayrılan eşin, iyi ve kötü günde evet derken zaten bi yalan sölemiş... sen sadece kilo aldın... iyi bi motivasyon sağlıklı bi diyet ve egz. programıyla eskisinden daha ii duruma gelebilir ve görünüşünü değiştireilirsin ... ama eşin asla değişmez... biraz fazla felsefik olcak ama hepimiz bi engelli adayıyız..demekki kolun bacağın kopsa gözünün yaşına bakmadan vazgeçicek senden... bu kadar kolay olmamalı vazgeçmek... yada sevmek.... bence kilo ver ama kendin için aynadaki örtüleri kaldırmak için.... ya yemeklere küs yada aynalara... seçim senin... ama unutma.... ne yapıyosan kendin için yap... çünkü o senin için bişi yapcak olsa yanında olurdu.... sevgiyle kal...

epp ve arıtlıkız bunu beğendi.
  9. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Nisan, bence yanlış düşünüyorsun.

Kilo almaya neden bir hastalık veya bir rahatsızlık olsa idi haklısın derdim; fakat burda kilo alınmasının tek sebebi ihmalkârlık.

Senin eşin olsa(var mı yok mu bilmediğimden varsayımlarla konuşuyorum) yanında 150 kilo gezse, elinde olmasına rağmen bu duruma hiç müdahale etmese ne yapardın acaba?

Malesef bugüne kadar yapılan bu; ama herkes hata yapar ve bu anlaşılmış zaten.

Bir kişi hariç yorum yazan tüm bayanlar duygularına kapılıp mesaj atmışlar.

Bayanın eşinin davranışları zaten çok yanlış; ama olayı öyle bir yere çekiyorsunuz ki erkeğin bayandan kilo vermesini istemesi "iyi günde kötü günde" verilen sözü yok sayıyor.

Evet, beyefendi kabalık etmiş, hem de âlâsını etmiş; fakat isteğinde haksız değil.

Lüften yazdığınız yorumların karşı tarafı etkileyebileceğini düşünerek yazın.

İyi akşamlar.

ciara bunu beğendi.
  10. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    bugün aç karnına tartıya çıktım ve 95 kilodan 93 buçuk kiloya düşmüşüm hayretler içerisinde kaldım 4 günde bunun olması normal mi bilmiyorum ama tek yaptığım o yazdığım diyeti ve mekik hareketi ip atlama ve sopalı hareketleri yaptım kendimi zorlamadım ama günde 20 dakka yapıyorum bunları sadece yapmaya başladığımda bu hareketleri bi baş dönmem oluyor nedense bunu anlayamadım

11. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    youtubedeki hareketler var birde bi çok video var aerobil videoları onları geceleri izleyip sabahları uygulayacağım ama yüzüm gülüyor arkadaşlar :))))))

12. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Evliliğin bitmesi tabi kötü ve üzücü bir durum ama böyle bir nedeni ortaya koyup ayrılmak isteyen insanlada bir arada durmak yanlış.Evlilikler sadece cinsellik veya bedensel güzellik üzerine kuruluysa bunu devam ettirmeninde bir anlamı yok bence.Eğer arada çocuk yoksa bence bu adamla 5 dakika bile geçirmeyin.
    Eğer bu kilolu halinizden mutlu değilseniz sırf kendiniz için birşeyler yapın başkası için değil.

arıtlıkız bunu beğendi.
  13. nisan

nisan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    sleepy ; duygularıma kapılıp yazmıyorum bunları çünkü bunlar görülen gerçekler... eger eşim olsaydı ve 150 kilo olsaydı ondan boşanmak yerine ikna yeteneğimi kullanırdım küçük cezalar ve ödüller verirdim ona ve bi şekilde yanında olur bunu birlikte başarmaya çalışırdım çekip gitmezdim... boşanmazdım... iyi ve kötü gunde lafını hiçe saymazdım... bu çok farklı bi bakış açısı bnm gibi bakmanı bekleyemem ama ben çekip gitmem savaşırım... evet bayanın yaptığı ihmalkarlık olabilir ama bunun bedeli acı çekmesi yalnız kalması olmamalı kimse bununla cezalandırmamalı... sevgisi biter anlarım... ama kilo aldın diye boşanıyorsa yazık derim.... benım ilk yazdığımı bi kez daha okumanı isticem senden ...

arıtlıkız bunu beğendi.
  14. Rakbenam

Rakbenam Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    !zm!R

93 kilodaki bi insan haftada 4 kilo zayıflarsa 60 kilodaki bi insan 1buck 2 ayda o kiloyu verir. Bu gayretle gidersen kilo verminim devam edicektir. Zayıfladıkça kilo verimi azalır. Ben gene youtobe vs gibi sitelerdeki hareketlerdense kardiyo yapmanı öneririm. Koşu bandının agrızalı çıkmasıda senin talihsizliğin ama biran önce bunu düzeltmelisin kolay gelsin.

arıtlıkız bunu beğendi.
  15. AsSsU

AsSsU Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben yazıların hıc bırını okumadım ama baslıktan yola cıkarak hemen hıddetlendım umarım tahmın ettıgım gıbı degıldır bırak ya arkadasım senı sewen oldugun gıbı sewsın ben 90 lı kılolardayım :) boyle sewıyo hatta ewlenelım dıyo ben netlestıremıyorum , senı oldugun gıbı sewıyorsa sewgıdır bu gerısı hıkaye ... hıç takma derimm , şimdi topicini okuyayım :) sewgıler ...

arıtlıkız ve punkermanmania bunu beğendi.
  16. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Nisan ben zaten karşı tarafın tutumunu hiç tasvip etmiyorum ki.

Fakat uyarılar karşısında kişinin tepkisiz kalması da ayrı bir yanlış. Bu olay, boşanma olayı, bir anda çıkmış bir olay değil arkadaşımızın anlattığı kadarıyla.

Yani bu kadar ikaz ve ihmâlkârlık sonucunda olay artık kilo almak konusundan çıkıp başka bir boyut alıyor.

Dolayısıyla açılan boşanma davasını "kilo aldın diye açmış eşin" demek olayın boyutunu değiştiriyor.

Ben özellikle birkaç mesaj önce sordum arkadaşımıza, eşinin ikazları ne şekilde ve ne zaman başladı diye.

İhmâlkarlık sözde kaldığı kadar basit bir laf değildir. Bu lafın altında şu mantık yatar:

"Bilirsin; ama çeşitli bahaneler bulup yapmazsın."

Her insanın bir sabrı var. Olayların bu noktaya gelmesi sabrın tükenmesi sonucu oldu sanıyorum.

Bu konu hakkında daha fazla tartışıp arkadaşımızı da üzmek istemiyorum. Artık odaklandığı konu kilolarından kurtulmak.

Seni yanlış anladıysam özür dilerim Nisan, fakat anlatmak istediklerim yukarıda yazdıklarım.

Herkese iyi sporlar.

arıtlıkız bunu beğendi.
  17. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    hadı bakalım... ıyı gıdıosun..bu arada esınle aran nasıl..yanı morel olarak senı desteklıyormu..umarım ewlılıgın kurtulur..bu arada oz elestırı bence cırkın kadın yoktur bakımsız kadın vardır..mesala bakım derken makyaj,sac,manıkur pedukurle bıtmıo malesef en onemlısı formda kalmak..hayatın her donemınde spor,ve dengelı beslenme sart.ozellıkle kadınlar ıcın.kımse alınmasın ama..her ınsan yanındakı ınsanın guzel olmasını ıster kadın veya erkek olması fark etmez..son olarak azmın cok ıyı kesınlıkle vaz gecme

18. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    Ben artık tek yaşıyorum ve eşimle konuşmuyorum duyduğuma göre bi kız çoktan bulmuş artık kendim için varım çocuğum yok şubat ayında muhtemelen boşanıyoruz sizden aldığım destek yetiyor bana geçen hafta göbeğim sertti ama bu hafta cıvıdığını hissediyorum tek derdim form çayı içiyorum ve felaket karnımı ağrıtıyor hepinize desteğiniz için tşkler sağolun

19. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    biraz üzüldüm ilk önce bunu duyduğuma
    ama sonra aklıma ne geldi biliyomusun
    herşeyin oluşunda hep bi sebep aramak lazım
    bu olaylar oldu çünkü sen bu insanla yolunu ayırıp daha mutlu bir yolda olacaksın ve belkide karşına çok daha iyi birisi çıkacak.
    seni bu olaylar sınav yapıyor allah, ve sen bu yolculuğun sonunda kendini keşfedeceksin ve arkana dönüp baktığında yaşadığım tüm kötülüklerin seni nasılda en tepe noktaya getirdiğine şaşacaksın.
    hepimiz sınavdan geçiyoruz, sakın kendini bırakıp bunalıma fln giriyim deme, gül oyna ve bundan sonrasını düşün,
    insanların karşısındakini aşağılayarak arkasında ne bırakabileceğini düşünmeden gitmesi çok büyük bir hakkızlık
    seni her gördüğünde içi acımalı, pişman olmalı, bu hırsta sana güç versin. ama bunu onun için değil önce kendin için yapmalısın en önemlisi bu.
    her zaman yanındayız, bu arada koşu bandın ne oldu halledebildinmi? benzer deneyimi olan arkadaşlar bir tavsiyede bulunabilirmi acaba?

20. nisan

nisan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

özür dilenicek bişi yok ... dilerim mutlu olur herkes... sevgiler

Sayfayı Paylaş