Evde sırt (Kanat) çalışma proğramı (Yapılış şekli)

Konusu 'Vücut Geliştirme Egzersiz Hareketleri' forumundadır ve FleXoR tarafından 3 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 87 üye.
  1. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Zamanla aşarsın.

Ben 4 çekebiliyorum yeni başladım.

Zamanla artıyor o merak etme.

Hadi kolay gelsin.

2. fzt_tf

fzt_tf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayrıca bu deadlift gibi egzersizler yeni başlayanlar için sakatlayıcı olabilir diyorsunuz sn fleksor peki o kadar uzmanların hazırlamış oldugu yeni başlayan bir universiteli oğrencinin antremanına neden deadlift i koyuyorlar hayır ben size tamamen aykırı yanaşmıyorum sadece bunu açıklayabilirmisiniz

3. tybalt88

tybalt88 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    piramit şeklinde demişsiniz peki kaçtan düşme önerirsiniz 8 7 6 5 ? 12 10 8 ne uygun sizce

4. _Hrothgar_

_Hrothgar_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar. Bende 2 hareket önermek istiyorum konu sırttan açılmışken duruş bozukluğuna özellikle kamburluğa iyi geldiğini kendi kardeşim üzerinde gördüm.
    Yüzümüz yere bakacak şekilde bir sehpaya uzanıyoruz. Ellerimize dambılları alıyoruz.
    1. hareket dambılları yüzükoyun yatarken yana açış.
    2. hareket dambılları sanki db row yapar gibi ama yere dik bir pozisyonda kendimize çekip yere indirmek.

VENGEANCE bunu beğendi.
  5. nekroz

nekroz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel çalışma teşekkürler. Bende evde barfiks için çok bilinen bir internet alışveriş sitesinden herhangi bir vidalama olmadan kullanılan bir kapı barfiksi aldım. Çok etkili. Bu konuda sıkıntı çeken arkadaşlara tavsiye ederim araştırın.

6. bybarikat

bybarikat Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    İlk 3 hareketi evde yapma şansım yok.. son dumbell ile olan hareketi yapma şansım var birtek.. sırt kanat çalışması için başka ne hareketi yapabiliriz ?

7. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Kapı barı siparişi verdim ama 3 güne anca gelir. Yarın da sırt antrenmanı var. Parka falan gideyim bari :d Hem dips de yaparım ohhh.

8. pikacu258

pikacu258 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba FleXoR ;

Evim de 50 kg dumbell set ve bir adet kapı barfiksi var. Sizin verdiğiniz programı uygulamaya başladım ancak; Sırt-Kanat kaslarını geliştirmek için verdiğiniz program da barfiks hareketlerini uygulayamıyorum çünkü kapı barfiksi tutuşun dar olmasına neden oluyor. Sizden ricam bana sahip olduğum aletlerle veya vücut ağırlığımla evde yapabilceğim bir sırt-kanat programı hazırlayabilirmisiniz. Özellikle kanatlarımı geliştirmeye ihtiyacım var. Şimdiden Teşekkür ederim.

9. serpico

serpico Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam bir iki sorum olacak

*Sadece kanca,dümbel ve vidalarımı 20 tl ye getirdiniz demirde buna dahilmi
    *Demir dahilse malzemeyi tam olarak nereden temin ettiniz
    *Duvarınızda çatlama,bozulma vs oluştumu

Umarım bir gün bizde kapı barfixsinden kurtuluruz

10. serpico

serpico Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam salonunuza yaptığınız yirmi TL maliyetli barfix barını duvara ne ile sabitlediniz aynısını eve yapmayı düşünüyorum şimdiden çok saolun flood yaptım ancak özel mesaj kutunuz doluydu.

11. tybalt88

tybalt88 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Ben verilen programda birseyi merak ediyorum. Bu haftalarin icine karin egzersizlerini nasil yedirmek gerek ve neler yapmak gerek bu programin icine birde karin egzersizi koyulsa super olucak.

Ayrica piramit sistem onerilir barix te ama net bir sayi varmi bu piramitte mesela 15 10 12 mi yoksa 10 5 8 mi kac civari olmali.

Ayrica sirt gunune birde kurek eklenebilir? Nasil olur?

Barfix hareketi boyun fitigi baslangicinda bir tehlikelsi varmidir?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:38 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 03:35 ----------

Birde tavanina barfix astirmayi dusunen arkadaslar once tavanlarini kontrol ettirsinler cunku her tavan dubel cakip tasimalik durumda degildir . Asmolen tavan bir tavaniniz varsa dusersiniz tasimaz.

Egerki bu isten anlamiyorsaniz anlayan birisine once tavaniniza baktirin daha sonra siparis edin.

12. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
  13. theunnamed

theunnamed Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    Chin-up hareketlerini deniyorum ama yapamıyorum, gücüm yetmiyor kendi vücut ağırlığıma :) Dumbbell rows yapıyorum, chip-up lar yerine de dumbbell ile yapılacak başka hareketler bakıyorum..

14. vegar

vegar Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    p90x te barfiks yerine direnç lastiği ile yapılan versiyonunu gösteriyor etkili midir acaba barfiks barımla beraber kötü bir şekilde yere uçtuğum için artık kapı barfiksini kullanmayacağım .

Ekli Dosyalar:

• Adsız.jpg
      Adsız.jpg
      Dosya Boyutu:
      17,8 KB
      Görüntüleme:
      502
  15. qwert123

qwert123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Merhaba evde dumbell programında mesaj atma kapalı olduğu için burdan sormak istedim 3kg lik dumbell + barfiks aleti aldım body olayını uzun süre yapmayı düşünmediğim için ( sağlıklı kilo aldıkdan sonra) pek urasmam arada yaparım yine sormak istediğim 3kg lik dumbell işimi görürmü acaba ?

16. Bodyturkey

Bodyturkey Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Organizatör
    Yer:
    İstanbul/Kadıköy
    3 kglık dumbellin işini görüceğini sanmıyorum ama başlangıç olarak kısa bir süre kullanabilirsin sonra 7.5 kiloya geçebilirsin en mantıklısı yanında ağırlık plakası ve bar ile güzel dumbell setleri var bunlara bir göz at derim bazen uygun fiyatlara netten bulunabiliyor.

17. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    slm hocalarım 8x3 her set için 8 tekrar anlamına mı geliyor ?

18. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Flexor hocam barfiksi yapıyorum ama ona alternatif dumbell ile yapılabilecek kanat-sırt hareketleri nelerdir

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:42 ----------

kapının kirişine sabitlenenler kapıyı parçalayabiliyor, ama kapının arasına sabitlenenlerde bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum ( 120 kg dan fazla değilsen).

kapı arası olanları vidayla sabitlemeni öneririm benim öyle ve arkadaş 105 kg onu kaldırıyor

19. prokamikaze

prokamikaze Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    ben barfiks çekemeyen bir insanım kilomda kolayı en son 2 tane çekmeye başladım 18 kilo verdiğimden ama hala yeterli değil bu barfikslerin yerine yapılabilecek bir şey var mı

20. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    barfiks barfikstir
    tam çekemesen bile yardımla veya sandalyeye çıkarak vs (sakatlanmayacak şekilde kendin ayarlarsın) barfiks çekmelisin
    ev çalışmasında barfiksin yerini hiç bir şey tutmaz
    koridor barfiksi alıp bunu deneyebilirsin, kilon çok ise kolona çok zarar vermeden monteleyebilirsin

Sayfayı Paylaş