Etten korkma meyveden kork!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve heldic tarafından 8 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 30 üye.
  1. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Heltic savunduğun beslenme tarzını kaç senedir uyguluyorsun?

Çünkü kısa bir süreyse dişlere etkisi olmayacaktır.

Napıcan adamın dişini? 20 senedir keto-paleo mu besleniyor bu adam?

Komik olmayın, güldürmeyin kendinize. :)

2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    2 seneyi geckin ketp paleo yapıyorum. Eskiden kalma dolgularım var disimde ama keto paleo dan evveldi. Keto paleo dan sonra bir sorun yasamadım her yönü ile saglıgıma kavustum cok sükür. Lise ye giden birisi kan degerlerim dogru diyor bende lisede 70 kiloydum sorunum yoktu sonra ustune kilo aldım obozite oldum keto paleo sayesinde hayatım degisti.

bu sorulara cevap vermedigi sürece kaale almıyorum zaten.

Son düzenleme: 13 Aralık 2011
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar heldicin yalançı orduğu görün 1 aydır tuturmuş bir yazıya

yok meyve karbonhidrat diş çürütür dedi bende kendim hergun 3 ara öğünümde meyve yıyen biriyim ve sıfır yağ karbonhidrat ile besşlenen biriyim

heldice göre benim gibilerin dişleri çürük olması gerekiyormuş!

bende dedimki badem böyle bir iddada bulundun ikimizde dişimizin resimlerini buraya koyalım bakalım kimin dişi kötü durumdaymış

ama 3 gündür lafı evirip çevirip konuyu değiştirmeye çalışıyorlar bunu yemeyiz iddaların ortada kalmış oldu kendine güvenın olsa diş resmını koyardın demekkı dişlerin kötü durumda bende öyle düşünüyorum aksini isbat etmek elinde koyarsın görürüz

hatta ben bu hafta içi siteye resim koymayı öğrenip buraya kendi diş resmimi koymayı deniycem arkadaşlarda dpğruyu görmüş olurlar şimdi buna gene cevap yazıcak aıma ama bu kez cevap vermiycem çünkü yalançısın saunduğun şeyin arkasında duramıyorsun resmini koymuyorsun ama ben koymayı deniycem bu hafta siteye.

4. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    20 senedir keto-paleo beslenmiyor bu adam geçmişte sizler gibi sağlıksız beslendiğide olmuş.

BU ŞARTLARDA SEN ADAMIN DİŞİNİ NAPICAN ONU SÖYLE :)

5. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    Cidade de Deus

lise ögrencisi :) kac yıllık dislerin varki süt dislerini ne zaman döktün ? bu yazıları 5 10 yıl sonra tekrarlamalısın :)

ben yalan söylüyorsam tıp bilimi yalan söylüyor demektir sen bir mucizesin cık televizyonlara anlat uzaydan geldigini falan da iddaa et :)

Heldic yani bana göre degil tüm dis doktorlarına göre

http://www.hekimim.com/merak_ettikleriniz/curuk/curuk.htm

sen bilimi degistirdin arkadasım tebrik ederim seni :)

o üstün tıp bilginle sunlara da cevap ver :)

konumuz meyve idi dis e geldik dis konusu benim dislerime geldi :) ya insan bilmedigi sey hakkında iddaa etmez pardon der :)

sırf inat ugruna kendi yalanına kendi inanıyor :)

ccmssx bunu beğendi.
  6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    benım sağlıksız beslendığimi nerden çıkardın?

madem sağlıksız beslenmeden diş çürüyor bende sağlıksız beslenıyormuşum?

diş resmimi koyayım bakın çürükmü değilmi? onun gençlikte çürümiş dıyorsun bende 19 yaşındayım şimdiye çürümesi gerekmezmıydı

@heldic senın yazdığın yazıda şeker ve un artığı dıyor ben ne yazıyorum 2 sayfadır diş temızlenmezse artıklar bakterılerı çoğaltop dişi çürütüyor süt dişim ilk okulda düştü hala sorun yok diş sağlığı sadece diş ile olmuyor diş etinide içerir diş eti resminide koyucam

benım yazdıklarımın aynısı yazıyorsun sanırım yazdıklarımı okumuyorsun

size bu yaşta dişi çürük yüzlerce öğrenci bulabilirim:) sizin yaşınız kaç bilmiyorum ama kanıtlaman gerek yazmakla olmuyor resmını koyarsın ona göre konusuruz ben bu hafta koyucam tek sorun foruma resım koymayı öğrenmem gerekıcek

7. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

yoo cürmeyebilir dislerine iyi bakarsın senin 40 da cürür fakat unsuz sekersiz gıdalar dan kıt beslenenlerde dis cürügü olmaz yada cok az olur. Yani su demek benim bu yastan sonra dislerim cürümeyecek Neden mi

biz sekerli ve unlu yiyecekler yemiyoruz ve bu asitin olusmasını engelliyoruz. Sekerli unlu gıdalar o kadar kötükü ilk dis minemize zarar veriyor acaba icimizi napıyor ?

Cidade de Deus

2 kisi düsün

1 kisi yagdan etden sebzeden bol besleniyor
    1 kisi karbonhidrattan bol

2 kisi de dis bakımı hic yapmıyor Hangi grupun disleri cürür ?

sunuda sorayım size pekala

Dogadaki vahsi köpeklerde dis cürümesi yokken evde ki bizim gibi karbonhidrata alıstırdıgımız köpeklerde neden dis tartarı ve dis cürümesi olusuyor ?

bari buna cevap verin

hayatınız boyunca uyusuk gezmek hosunuza gidiyor ondan bu bagımlılıgı bırakamıyorsunuz karbonhidrat bagımlılıgı morfin etkisi yapıyor

8. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Tamam senin dişlerin süper anladık. :)

Burada sorun heltic ile senin dişlerini karşılaştırmamız için ikinizinde uzun süre farklı bir beslenme şekli ile besmenmiş olmanız lazım.

Örneğin

heltic: keto-paleo

Sen: Karbonhidrat, abur cubur vs.

Helticin koyduğu resimlere bakarsan örnekler bu şekildedir. 2 farklı insan, 2 farklı beslenme tarzı.

Bunu görmezden geliyosun çünkü amaç polemik yaratmak...

Yöneticiler tarafsız olarak herşeyi görüyor. Bence müdehale edilmeli bu duruma...

heldic bunu beğendi.
  9. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    o resimler hiçbirşey kanıtlamıyor ne tarihi vr ne kesınlıgı hatta oynanmışta olabılır

ben kendımı anlatayım sana

hala aburcubur yıyorum canım sitediğinde bellı mıktar bihter süt dilimi bazende bisküvi tuketıyorum

meyve yıyorum karbonhidrat yıyorum ama yağ yok listemde

kendımı bıldım bılelı bunlar beslenmemde var

demekkı arada buyuk fark var heldic ile koyalım resımlerı o idda edıyorki çürümesi gerekıyor öyleyse ben resmımı koyucam çürümediğini kanıtlamış olucam

10. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    onlar gibi oturup sikayet etmeyecem herkes görüyor konuyu polomige cekmeye calıstıgını Baska türlü yazacak bir yazıları yok .

Aynı kisi oldugumuzu da sikayet etmisti Ne kadar cabuk yazabiliyormusum ben 2 kisilik :)

Cidade de Deus

o resimlere inanmıyorsan zaten sana anlatılacak birsey yok :)

Dr. Weston Price

oku bakalım kimmis :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Weston_Price

Adam Dr. Weston Price in tüm dünya tarafından kabul edilmis tıp ın en iyi kaynaklarından biri olan kitaba inanmıyor :)

Hayatında duymamıs ki :) O kaynagı begenmiyorsan sana baska kaynak begendiremeyiz

Doktor Dr. Weston Price kimdir nedir napmıstır :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Weston_Price

wikipedia kaynagı :)

Suna benziyor ben abur cubur yedim birsey olmadı bak görüyormusun :)

Benim arkadasım hergun 1 sise rakı 2 paket sigara iciyordu birsey olmadı diyordu bir gun doktor karacigerlerin yaglanmıs diyene kadar :)

Bugun plastik yesen yarın birsey olmaz

Bu hic bir seyin kanıtı degildir.

o resimler Nutrition and Physical Degeneration kitabından alınma Tüm dünyanın kabul gördügü ama senin kabul etmekte zorlandıgın bir kitap :)

kitabı okumak isteyenler burdan bakabilirler

http://www.journeytoforever.org/farm_library/price/pricetoc.html

ccmssx bunu beğendi.
  11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    burda konuyu sen açtın eskimoların diş resımlerını koydun bende dıyorum yok öyle birşey varsa dişlerim çürük olması gerekıyor

ama sağlamlar ben resım koyucam sen koymasında ve tezini çürütücem bu kadar basit burda tartışmayı uzatanda sensın ınatla bizim beslenme şeklimizde olanların dişlerinin çürüdüğünü söylüyorsun bende aksini kanıtlıycam sana kendi dişlerin çürükmüş benimkide sağlam demekki doğru değil söylediklerin

12. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ben iddaa etmiyorum bilim iddaa ediyor Bana anlatma cık televizyona anlat. Ben olagan üstü bir insanın de

Dr Weston Price yalancı Nutrition and Physical Degeneration kitabı tamamen yalan de :)

Eskimo resimlerinide ben cekmedim :) Tüm dünyada kabul gören
    Nutrition and Physical Degeneration kitabından alıntı :)

Dedigim gibi cok farklı olagan üstü birisi olabilirsin Yedigin unlu sekerli gıdalar sana zarar degil fayda veriyor olabilirler. Bunu ben inceleyemem en yakın hastaneye git vucudunu incelemeye alsınlar Araogunlerde yenen meyvelerdeki fruktozlarda senin karacigerinde trigliseride cevrilip kan yaglarını yukseltmiyor olabilir. Dedigim gibi süpermen gibi birseysin sen :) Tüm tıp bilimi saskın duruma gelcek belki vucudunu inceleyip yeni ilac falam bulurlar oboziteyi tedavi etmis olursun :)

Ben bilimin tam aksi bir insanım falam de belki evrim gecirmissindir.

ccmssx bunu beğendi.
  13. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben bir sporcu gşbş beslenıyorum olağan üstü beslenmıyorum

spor yapıyorum gunluk proteın ve karbonhidratımı almam gerekıyor

araüğünlerimi meyve tuketıyorum bazende tatlı bırsey isteyince yıyorum

spor yaptığım ıcın yedıklerımi yakıyorum 25 kg verdim ve kilom gecen senden beri sabıt şimdi sadece body yapıyorum

ben extra beslenmıyorum günümüzdeki tüm insanlr ve sporcular gıbı beslenıyorum

sıra dışı sen benlenıyorsun ve hep idda edıyorsun kesın tabırler kullanıyorsun

bende çürütücem resım koyunca ama sen koymuyorsun ondan cididye almıyorum senın önerılerını bu konuya bakılınca kımse almıyor

14. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    o yüzden günümüzde her insan abone sistemi gibi her hafta gidip eczanelerden ilaclarını alıp kullanıyor

o yüzden hastalıklar günden güne artıyor.

bizim canımız tatlı gibi birsey istemiyor cünkü tatlı istemesi sorunların basladıgının habercisi.

Asıl eskisi gibi beslenen biziz tarım devrimine geceli cok erken oldu genlerimiz alısık degil

Sizin tarzınızda beslenme insanları hasta ediyor Aslında kac aydır anlatmaya calıstıgımız bu

ccmssx bunu beğendi.
  15. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Cilalı taş-yeni taş(Neolitik)-(MÖ 8000–5500)

bu zamanda yerleşik hayata geçtik ne erkeni ne saçmalıyorsun

hava kırlılıgı hormonlu besınler ilaçlar stres hayat kalitesinin düpşmesi hareketsizlik

eşittir= hastalık

neyse ben bu hafta resim koyup bu konuyada nokta koyucam kendı adıma senın nıyetın başka sen haklı olmak zorundasın böyle dusunuyorsun kım ne derse desın yanlış senınkı doğru buda bir tür hastalık aslında

16. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    2 milyar yillik dunyada son 10 bin yil da tahillar hayatimiza girdi

Tarim devrimi ne zamandir

2 milyar yilda 10 bin yil sizin icin cok bir zaman :)

ccmssx bunu beğendi.
  17. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Uyarı!

Kural 9 - Nazik ve Saygılı Olun :
    9.1. Uygunsuz, kırıcı bir dilde konuşmaktan ve kişisel saldırılardan kaçınmalısınız. Aşağılayıcı, kaba, ahlâk dışı, nefret dolu, tehditkâr ve kanunlarla çelişecek içerikler gönderemezsiniz. Bunları dikkate almamanız durumunda, uyarı alırsınız veya siteden süresiz/süreli uzaklaştırılırsınız (Süresiz uzaklaştırılmalarda servis sağlayıcınız da durumdan haberdar edilir)

demir00 bunu beğendi.
  18. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben resmımı koyup bu konudan ayrılıcam heldic sen darvin teorisine ınanıyorsun sanırım darvin teorıside çöktü pek inanan yok bu sneın ınancın onada saygım var ben bu yazdıklarına katılmıyorum kişisel olarak

dünya 2 mılyar yırdır var tarım 10 bın yıldır lafına ınsnalar eskıden agaçta yaşamıyordu ne yıyorlarsa gene yıyorlar bu kişisel ve inancım sorgulanamaz sizinkinide ben sorgulamıycam

dedıgım gıbı bu hafta ıcınde kendı diş resmimi ve ailemden birininde resmini koymayı düşünüyorum hani ben gençsem 45 li yaşlrda bir yakınımın rsminide yanında koyucam ve kendi adıma bitiricem

19. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    tarim devriminden once avci toplayicilik ile yasiyolardi

Bunu ben demiyorum tarihciler diyor siz kendiniz bir hayal dunyasi kurmussunuz

ccmssx bunu beğendi.
  20. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Bu konuyu kişiselleştirmekten çıkarsak nasıl olur?

@ cidade de deus
    Eğer birkaç kişinin diş resimleriyle bu bilimsel veri çöpe atılacaksa hayatı boyunca diş fırçalama nedir bilmeyen, yediğine içtiğine dikkat etmeyen ancak yine de bozulmak nedir bilmeyen dişlere sahip insanların fotoğraflarını çekip koyduğumda da bütün dişçilik sektörünü mü kapatacağız?

Eğer sağlıklı ve güçlü dişleriniz varsa ne mutlu size ancak bu durum yapılan çalışmaları haksız göstermez.

Ayrıca darvin teorisi değil çökmek dimdik ayakta duruyor, bundan emin olabilirsiniz. Sadece bizim gibi bilimden olabildiğine uzak tutulan toplumlar böyle sanıyor.

Konuları yaratıcı, inançlılık - inançsızlık gibi etkenlere sokmadan devam ettirmeye çalışalım lütfen.

demir00 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş