erkeklere bir kaç sorum var

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve derin_aker tarafından 10 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 31 üye.
  1. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    Pek alakasız bir konu gibi duracak biliyorum ancak buradan başka alternatifim dertleşebileceğim bir alan yok.Arkadaş desen o da yok.Ailemle de çok paylaşmam çünkü dağınık bir ailem var.Uzatmadan konuya geleyim...

Benim 3 yıldır birliikte olduğum herşeyi paylaştığım sevdiğim bir erkek arkadaşım var.Sorun şu ki bu sevgili denen kişi çok çok kıskanç kısıtlayıcı maçoyum ben diye övünen biri..neden 3 yıldır katlandın diye sorcaksınız bende sevdim diyeceğim..Ancak son 1 aydır o kadar bunaldım ki artık özgür halimi arar oldum.Ayrılmayı istesem gitsem söylesem vereceği sert tepkilerden korkar oldum.Kıyafetlerime karışıyor ki açık giyinmem gösterişi sevmem üstelik moda tasarımcısıyım ve giyimime özen göstermeyi severim çünkü benim işim bu.Gideceğim yerlere karışıyor herseyimi didik didik ediyor arkadaşlarıma karışıyor onunla görüşme bununla görüşme..En son nokta ablamla olan diyaloğuma karışması.Siz erkekler neden böyle yaparsınız? Ben bunun sevgiyle alakalı olmadığını, tamamen bencillik ve ego ile alakalı olduğunu düşünüyorum.İstanbul da gayet düzgün bir semtte oturan okumuş etmiş bir insanım ailem zaten problemli ve daha fazla problem istemiyorum.Beni ben olduğum için sevecek birisini istedim ama olmadı sanırım..Nasıl ayrılıcam ne yapıcam siz erkekler neden orta yolu bulamıyorsunuz biri bana açıklasın.Not 24 yaşındayım.Sevgilim 25 yaşında.(merak eden olur)

2. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Erkek dediğin karışır sevgilisine ama aile ilişkisine karısması saçma olmuş ortalık biyerde soylersen fazla bi tepki veremez ama sonra vurur felan bilemem :)

3. worriord

worriord Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Nilüfer, Bursa
    Bu sadece erkekler icin gecerli bisey degil...sen hic biseyime karismiosun diyen kiz arkadasimda oldu...genel olarak insan oglu memnuniyetsiz bir varlik...ne verirsen ya daha fazlasini ya daha farklisini ister...

4. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Bence hic ayrılma o harbiden seni seviyor emin ol sevmese ne giydigine karışır nede konuştugun kişilere karışır. erkek dedigin kıskanç olacak tabikide ama bu biraz abartıor
    bence güzel güzel konuşup anlaşmalısınız şidmi sana ayrılıp rahat yaşıyacagını sanıyorsun ama her zaman için aklına gelecektir hatırladıkca tabi gercekten seviyorsan ağlıyacaksın .

5. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    yani istiyorsun ki istediğimle gezeyim, istediğim yere gideyim, istediğim gibi giyineyim, söyleyin bu hıyar bana karışmasın...
    sevgilinle değil de, önce seninle bi konuşalım :)
    delikanlı adam sevdiğinin (ablası ile muhabbeti hariç) herşeyine karışır, karışmalı. yok öyle özgürlük mözgürlük. özgürlük istiyorsan ayrıl.

Hıfzullah, frodobagins000 ve Exacting51 bunu beğendi.
  6. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Cevabı çok da zor bir soru değil, iki farklı cins olarak hiçbir zaman aynı perspektifte bakamayacağımız için herşeyi yanlış anlamaya devam edeceğiz. Bu birazda restoran işletmecisinin başka bir mekanda rahat rahat yemek yiyememesini andırıyor, herkes önündeki tabağa, masadaki sohbete odaklanırken bu adam döşemeleri, menülerin dizaynını inceler, bambaşka alemdedir. Benzer bir şekilde kadınlar etrafındaki insanlara karşı cins özelliklerini yok sayarak konumlandırma yapabiliyorken, biz erkekler bu konuda daha farklı düşünüyoruz, tabiatımız böyle. Yani siz gidip bir ortama girdiğinizde, yanınızda ki arkadaşlarınızın sevgilileri veya arkadaşlarını düz mantıkla sadece orkun, furkan olarak görebiliyorken, biz potansiyel avcı olarak görerek, haliylen huzursuzluk çıkartıyoruz. Sonuç olarak erkek avcı, kadın da avdır insanlar aleminde, bu 5000 yıl öncede böyleydi, binlerce yıl sonra da böyle olacak. Konunun özetine gelecek olursak, bu adamın rahatsızlık duyduğu ve size ilettiği durumları duymazdan geliyorsanız, yanınızda olmak istediği ortamlarda olamıyorsa ve siz de bundan rahatsızlık duymuyorsanız suç size aittir diyebiliriz, ama siz orta yolu bulmaya çalışıyorsanız, sizi sahiplenmesini kabul ediyor ve makul isteklerini uyguladığınız halde baskıya maruz kalıyorsanız işin rengi değişir. Erkek sahiplenir, devamında korur, bazı durumlarda da kıskanır bu gayet doğal, ama bunda çok ince bir çizgi var, kıskançlığın dozajı önemli, eğer haddinden fazlaysa özgüvensizlik var demektir, bu tip insanlar da maalesef hayat boyu iyileştirme gösteremez. Madem buraya yazma cesareti gösterdiniz, sizin için mahsuru yoksa eksiksiz - abartısız birkaç örnekle anlatabilirseniz daha yerinde olur.

Savino89, elite35, frodobagins000 ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  7. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    ne oluyor dedim bir an :) özgürlük dediğim şey gezeyim gece ortamlara gireyim değil elbette.zaten nefret ediyorum o ortamlardan inançlı bir insanım ve özgürlük anlayışım bir yere kadar.Dediğim şey kırıp dökmesi beni ağlatması suratının asıklığı ailemle olan ilişkime bile müdahale etmesi kelimelerime bile karışması.Köle gibi hissediyor insan bu da bana ters geliyor.Kıskanç değilim diye geçinenler bile sevince kıskanıyor dediğim şey bu değildi ama ben anladım tamam seven adam kıskanır abartma diyorsunuz.Babasız büyüyen bir kız olarak vazgeçemiyorum aciz gibi hissediyorum olay bu

8. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    kız arkadaşım, dolmuşta bir kıza baktığımı sanarak herkesin içinde gözüme dirsek atmıştı. gözüm kör oldu sandım. saatlerce açamadım. evet gittim, aynanın karşısına geçtim, dışı mosmor, içi kan toplamış. size yemin ederim o halimi görünce gülümsedim. hoşuma gitti, kıskanıldığımı, değer verildiğimi anladım. demek ki kendisinden başkasına bakmama tahammül edemiyor dedim. zaten bakmamıştım da, ama o baktım sandı. demem o ki, o sevdiğim kız değil hayatımı kısıtlamak, canımı alsa hoşuma giderdi.
    ben de bir gün onu dövdüm, hem de öyle böyle değil, evire çevire... ertesi gün özür dilemeye gittim, cevabı şu oldu,
    "sen şimdi beni dövdün diye üzülmekten yemek de yememişsindir, hadi gel yemek yiyelim"
    sevmek böyle bişey...

vascodo, _Tunc_, frodobagins000 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  9. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    teşekkürler cevaplar için..örnek vermem gerekirse, markette bile 5 dk fazla oyalanınca ne yaptın diye sorguya çekiyor,veya kendisi gece 3lere 4 lere kadar sokaktayken ben gündüz bir arkadaşımla buluşunca 80 tane soru soruyor , mentollü sigarayı neden dişlerine patlatıyorsun diyerek 3 saat beni ağlatıyor, ablamı sevmiyor ve ablamın dedikodusunu yapıp duruyor ki ailemde kim olursa olsun saygı çerçevesinde durması gerekir bana göre..ablamı sevmemesinin sebebi de ablamın erkek arkadaşımı beni üzdüğü için istemiyor oluşu..daha çoook uzar gider özetle bu. Karakterimle oynuyor makul isteklerine tabi ki cevap veriyorum akşam gezmelerde değilim saçma sapan arkadaşlarım yok düzgün giyinirim hareketlerim gayet yerinde oturmasını kalkmasını bilirim büyükler beni bu yüzden çok sever hatta.annem gurur duyar..ama o yanındaki kızın farkında değil.Beni üzen bu.Bu kadar psikopatlık bana fazla geliyor artık..Kendisinin kız arkadaşları var gece 3 e kadar arkadaşlarıyla cafe de orda burda.. Adaletli değil.

10. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Aşk şiddetli bir duygu, kadın - erkek ilişkilerinde şiddeti tasvip etmiyorum ama ünlü bir yazar kitabında; ''şiddetli bir kavganızda tokat yemediğiniz kadının size aşık olduğundan çok emin olmayın'' diyor. Yani hiç tasvip etmesemde, uygulamamış olsamda deseniz ki 'bu adam bir gün beni çok kıskandı, bana tokat attı' yine aynı mantıkla bir şans daha verilebilir, öfkesini kontrol edemedi denilebilir. Ama burada patolojik bir vaka söz konusu ve bahsi geçen adam 17 18 yaşlarında bir genç değil ki değişir diyelim, birlikte mutlu olacağınızı sanmıyorum.

11. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    kendi kız arkadaşları ile cafelere mi gidiyor? bak o da delikanlı değilmiş...

frodobagins000 ve columbu bunu beğendi.
  12. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    İnsanın kişiliğini eylemleri oluşturur. Köle gibi hissederken hislerin seni yanıltmıyor çünkü köle gibi davranıyorsun, kölesin. Kendini özgür bir insana dönüştürmeye karar verebilirsin ya da kalan hayatını köle olarak geçirmeyi seçebilirsin. Şu ana kadar köle olmayı seçtin ve buna layık muamele gördün. Bundan sonra da ne olmayı seçersen ona layık muamele göreceksin. İki durumda da şikayet etmeye hakkın yok. Seçim senin, sorumluluk senin, yaptığın seçim sonsuza kadar seninle beraber olacak. Nasıl bir insan olmayı kendine layık görüyorsan öyle davran.

Son düzenleme: 10 Kasım 2014
    Lorethlorien, alvel, mericboss99 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  13. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    baksen kendi gecelerde alemlere akıyor senin marketteki alışverişine karışıyor şaka gibi çok aşırı kıskanç biri anlattıklarına bakılırsa evlenince çok sıkıntı olur demedi deme zaten bayanları anlamıyorum nerede maço kadına şiddet gösterebilecek potansiyele sahip mafya kılıklı adamlar varsa onlarla çıkıyorsunuz yada evleniyorsunuz bir anlık beni seviyor sahipleniyor diye ciddi bir yola giriyorsunuz sonrada yok efendim dövüyor sövüyor neyse elbette kıskançlık olur ama bunun bir sınırı var sevgiliniz yada eşiniz sizin köleniz değil o bir birey bu durumda hayatını kısıtlamayacak kadar kıskanç olunmalı artık bir şeylerin değişmesi gerekiyor ama sanmam zaten böyle konuşunca lafı alıp başka yerlere çeken çok var ülkede bu arada bayanlarda en az erkekler kadar kıskanç şahsen ben başkası içinde kendi özgürlüklerimden zevklerimden vazgeçmem kendi zevki düşüncesi olmayan hayatta başarılı olamaz ve mutluda neyse hayırlısı neyse o olsun diyelim

HergeleSefa, shaq, alvel ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  14. vibrant

vibrant Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba,
    Aşırı Kıskançlığı Aşkla ilişkilendirmek Türk insanının genel hatası bence.Lise yıllarında bende kıskanırdım sevgililerimi, bazen abartıp tartışırdım da.Şuanki aklımla ise yanlış yaptığımı görebiliyorum.
    Konu sevmekle alakalı değil, o kişinin bir birey olduğunu kabul edip kendi başına hayatı yaşayabileceğini, ayakta kalabileceğini anlayamamak..
    Gerçi bizim insanımızın, çevresel dayatmalar yüzünden, bu yanlış kabuller içimize işliyor, illa kız arkadaşa karışmak, sürekli kontrol altında tutmak konusunu hakimiyet unsuru olarak görüyoruz.

Arkadaşa önerim bu konuyu biran önce dile getirmesi ve bu arkadaşla yolları ayırmasıdır.Zira bu saatten sonra ilişkilerinde bu konuyu aşamayacak durumdalar.Bir dahaki ilişkisinde de; kendisini babası gibi koruyup,kollayacak birini aramak yerine; onun bir birey olduğunu, kadınlıktan önce insan olduğunu görebilecek birini bulmaya çalışmasını naçizane tavsiye ederim.

Saygılar,

alvel, mericboss99 ve columbu bunu beğendi.
  15. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    O
    Çok doğrusun.Sorun benimle alakalı.Evlilik olmaz zaten annemle babamın sorunlu hatta hastalıklı bir evliliği vardı ve evlenmek benim için çok daha derin bir konu.

Yürütemediğim için burada paylaştım zaten kendime yakıştıramıyorum evlenirsek şiddet görebilirim biliyorum..En uygun şekilde olayı bitirmek amacım.Bu yüzden böyle bir konu açtım teşekkürler cevap yazanlara.

Balboa7 ve columbu bunu beğendi.
  16. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Kendi gecelere kadar kızlarla geziyor bana karışıyor ne yahu sen kumasımısın onun öyle saçmalık mı var. Bayanlar aslında kendisini kıskanandan ziyade kendisini sahiplenen erkekleri tercih ederler psikolojik olarak yakın hisseder yani. Ayrıca ben maçoyum falan da demez bi erkek kusura bakma da keçiören'de kızları döven apaçilerin olduğu bi video var sosyal medyada aklıma o geliyor böyle sözler duyunca. Ben maçoyum demedim mi, ben kıskancım demedi falan diye kızları dövüyorlar. He kızlara sert çıkışıp, ben maçoyum falan diye övününce büyük erkek olunuyor gerçekten. Ne güzel ego tatmini. Erkek erkeğe gelince ağzını açmaz böyle tipler kızlar üstünde baskı kurar ancak bak yine sinirlendim:D Bana kalırsa ayrıl bir an önce zaten hayatının merkezine koymuşsun onu ona rağmen bu kadar baskı yiyiyorsun. İstediklerini yapmasan muhtemelen döver de seni. Biraz sert yazdım da anlattıklarından bunu çıkardım açıkçası. Nasıl katlandığını da çözemedim şimdiye kadar.

17. dedication

dedication Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    18
    Ona "de siktir lo" de. Anlattığına göre,bunu anlar. Bide erkekler için genelleme yapma benim 18 yıldır sevgilim olmadı

Kontrol35, frodobagins000 ve ozaner bunu beğendi.
  18. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bi de delikanlıyı dinlemek lazım.

frodobagins000 bunu beğendi.
  19. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Eğer anlattigin gibiyse önce de cok sıkıyorsun.Eger hala devam ederse ayrıl sen onun mali değilsin.Yaptığı hareketler yanlıs

20. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    ama "ablanı da al parka gel, konuşacaz" derse, işin içinde iş var demektir, gitme. dövüp videoya çekip paylaşıyorlar sonra... başta erkek tarafında destek olmuştum ama, eğer bu genç, kız arkadaşları ile cafelere giden birisi ise, iş değişiyor. bir erkek, sevgilisinin tanımadığı kız ile kafeye gidemez! kız da, erkek arkadaşının tanımadığı erkek ile kafeye gidemez. açık ve net! gidiyorsa yüzde 99 aldatılıyorsundur. başkasını bilmem ama, bunlar benim kırmızı çizgilerimdir.

Sayfayı Paylaş