En Kısa Sürede Ufak Bir Tavsiyeye İhtiyacım Var

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Youngfit9 tarafından 8 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Fikrim şudur ki ;

1. Başla , iyidir sana çok yararı olur.

44,4%
  2. Aklından bile geçirme daha çocuksun çok ağır .

11,1%
  3. Denemekten zarar gelmez sana güveniyorum.

44,4%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Youngfit9

Youngfit9 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim çok şişip çok hacimli olmak zaten sporuma biraz aykırı olabilir yani dediginiz gibi ama en azından biraz daha güçlü olup belli bir kas kütleminde olması fena olmaz esneklik için artık evde dinlenirken bile çalışmaya başladım en azından oynarken estetik gözükürüm :D

Bekci bunu beğendi.
  2. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Tabii ki başla spora, ancak boyun 1.96 çok uzun sürer kas yapman, bir yerden sonra yapamıyorum diyip motivasyonunu kaybetme diye söylüyorum.

1.65 boyunda birisi ve 1.96 boyunda birisinin yapacağı kütle bazen diğerine 2 katı zaman bile alabilir, ama yaptığın zaman da tadından yenmez.

3. Youngfit9

Youngfit9 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim sanırım cidden uzun süre çalışmam gerek ama çok tezcanlıyımdır hemen olsun isterim hep artık hiç aksatmadan yapıp durmadan yiyip beslenmek gerek o zaman program umarım yeterli olur sert olsun ve beni yorsun istiyorum çünkü :)

4. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Bence senin antrenman programının iskeletini, Deadlift, Squat, Press, Pull-up, Dips, Push-up, Row gibi hareketler oluşturmalı, eksik veya güçsüz kalan bölgelere göre izolasyon hareketleri düşünülebilir.

5. Youngfit9

Youngfit9 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Peki önerebilceginiz düzgün bir program varmı şuan boyum 1.98 omuz 122 cm bel 82 cm kol 37 cm 86 kiloyum yani bundan daha etkili olur diyorsanız bu programdan işime yarıyabilir teşekkürler

6. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
  7. Youngfit9

Youngfit9 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler denemekten zarar gelmez ama boy uzamasına etkisi falan biraz çekinme sebebi gibi

8. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Bu hareketlerin boy uzamasına etki etmesi için çok yüksek ağırlıklar ile çalışmak gerek. Bu ağırlıklara ulaşmak için çok ama çok uzun süre profesyonel şekilde bu hareketler üzerine çalışmak gerekli. Zaten o kadar zaman geçtikten sonra uzama dönemi çoktan geçmiş oluyor. Tam tersine çok eklem kullanan hareketleri ağır şekilde yapmak daha iyi çalışan bir endokrin sistem sağlayacağı için boy uzaması, gençlerin gelişim dönemi gibi zamanlarda faydalı olur.

9. Youngfit9

Youngfit9 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Hadi ya cidden içimi rahatlattı bu kesin denicem çok teşekkürler dener denemez size haber vercem :)

Jacklifter bunu beğendi.
  10. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Zordur fakat basketbol, futbol, voleybol gibi sporlarla ilgilenen arkadaşlara arasıra Pliometrik (plyometric) egzersizler veya bu tür antrenmanlar yapmalarını da öneririm. Daha hızlı koşabilen ve daha yükseğe zıplayabilen birisi oluyorsunuz. P90X antrenmanlarından birisi olan Plyometrics güzel bir örnek. Bir yerlerden indirip yapabilirsiniz. Youtube gibi yerlerdeki fitness kanallarında da böyle egzersiz veya antrenman vidyoları bulunabilir sanırım.

11. Youngfit9

Youngfit9 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Sizce normal ağırlık programının üstüne uygulana bilirmi bunun üstüne bu programın

12. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    İki antrenman çok fazla olur. Arasıra sadece plyo antrenmanı yapabilirsin. Ağırlık programının üstüne sadece 1-2 plyo egzersizi ekleyerek düşünülebilir.

13. Youngfit9

Youngfit9 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Hmm anladım teşekkür ederim deneyebilirim

14. Youngfit9

Youngfit9 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Güncell

15. PinusNigra

PinusNigra Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci(Tıp)
    diğerlerine göre artım olsun diyorsan hacim sana katmaz.o yüzden güce yönelik çalışman senin için çok daha iyi olur.tabi %100 güç kazandıracak terkar sayılarında yap demiyorum ama %70 güç %30 hacim için çalış.setlerini daha çok 1-6 tekrar arası yapmaya çalış.set araları biraz daha uzun olabilir bu durumda.ayrıca günce tek bölge çalışma göğüs,omuz,kol gibi birlikte çalış.1-6 tekrar arası yaptığın setler sonunda drop set yaparak kası iyice yorarsan buda hacim için iyi olur.ama dediğim gibi ilk setlerin 4-5-6 tekrarı hedefleyecek şekilde olsun.tabi kası iyice ısındırdıktan sonra.

16. bodycinsan10

bodycinsan10 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Şimdi benim görüşüm programın yanı sıra haftada 1 crosfit tarzında çalışmanı öneririm gerek refleks gerek kondisyon ve güç açısından bence sporcular için önemli başarılar dostum.Birde çok ağır basarsan bileklerine dikkat et gerekirse bilekleri saran eldivenler kullan.

Youngfit9 bunu beğendi.
  17. Youngfit9

Youngfit9 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Setlerim zaten hep öyle teşekkür ederim yorumun için şuan uyguluyorum programı 2. Haftaya başladım vede evet dediğin gibi gücün yanında hafif hacimde olsun istiyorum çünkü formalar kolsuzz :)

Bilek için eldiven takıyorum zaten yanımda hocalar oluyo ama söz dikkat etcem :) ve crosfitt için bi araştırma yapıp haftada boş 1 Yada 2 günüme ekleyebilirim teşekkürler :)

18. PinusNigra

PinusNigra Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci(Tıp)
    evet haklısın hacim de önemli.rakip üstünde psikolojik baskı yaratabilir iyi bir kol:D

Youngfit9 bunu beğendi.
  19. Youngfit9

Youngfit9 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Aynen öyle sonuçta izleyen biri dışardan da bakıcak maçta inanılmaz seyirci oluyo :D

20. P4TR01T

P4TR01T Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Biraz gülünç gelecek ama 1 saat resim yap, 1 saat analitik zekanı geliştirecek zeka oyunları ile ilgili kitaplarda ki soruları çöz, 1 saat sudoku çöz mantığın gelişsin, 1 saat satrançla ilgilen. Bu sayede zeki dikkattli mantıklı ve stratejik düşünen bir basketbolcu olursun. Her şey fiziksel antrenman demek değildir bence. Ayrıca zihinsel antrenmanlara da bolca vakit ayır.

Sayfayı Paylaş