En İyi Dövüş sanatı hangisi?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve furkan1354 tarafından 29 Ocak 2011 başlatılmıştır.

En İyi Dövüş sanatı hangisi?

1. Kick boks

oy sayısı 162
    15,6%
  2. muay thai

oy sayısı 154
    14,9%
  3. boks

oy sayısı 131
    12,6%
  4. taekwondo

oy sayısı 32
    3,1%
  5. karate

oy sayısı 17
    1,6%
  6. aikido

oy sayısı 25
    2,4%
  7. ju-jutsu

oy sayısı 33
    3,2%
  8. judo

oy sayısı 14
    1,4%
  9. kung-fu

oy sayısı 46
    4,4%
  10. güreş

oy sayısı 27
    2,6%
  11. Mma (mixed martial arts), free fight,ufc

oy sayısı 185
    17,8%
  12. wing-chun (tsun)

oy sayısı 129
    12,4%
  13. capoeıra

oy sayısı 15
    1,4%
  14. jeet kune do

oy sayısı 23
    2,2%
  15. sayokan

oy sayısı 9
    0,9%
  16. hapkido

oy sayısı 12
    1,2%
  17. diğer (belirtiniz)

oy sayısı 23
    2,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 157 üye.
  1. superman06

superman06 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    ya zaten fazla hacim yapmak da o kadar iyi deqildir mesala örnek verdiğim gibi belki bi kac yıl gerekicek sağlam ve sıkı calısmayla undisputed 2 filmindeki zencinin vücuduna yakın bir vücut yaparsın ama vücuda rağmen esnekliğinde mükemmeldir o zaman hic durmamak lazım öyle bir vücuda sahip olmak icin son sürat çalışmak lazım
    ( sıkı yağsız cevik fit vücut olmalı bence ) tabi herkesin görüşüne göre değişir .. kimisi yapılı kimisi aşırı hacim yapmayı sever )
    bende öyle cok cok cok hacim yapmış tabiri caizse şişik şişmiş vücut yapmaktan yana deqilim fakat tabi kimi bb sporunu müsabıklık anlamında yapıyor kimisi fit vücut kimisi de yapılı bir vücut icin bizim düşüncemiz ya fit vücut olsun ya yapılı vücut :)
    adalet konusuna gelince : arkadaşınz icin elbette an icin o adamın adaletini orda kesmek gerekir benim fikrime göre .. bakın gerçek hayatta zaten kavga taraftarı bir adam değilim saygı sevgi ahlak cercevesinde dostlukların sürmesini isterim dövüş hic bişeye cözüm değildir fakat o örnek te dediğin gibi insanın öyle anlar gelirki kavga etmek zorunda kalır kendi isteği dısında kavga etmeye zorunlu kalır
    dediğiiniz gibi kavga kacınılmaz sa yapcak bişey de kalmıyor insanın elinde o anda dövüşmek zorunda kalınır ve olay bittikten sonra polis aranılır ve zanlı teslim edilir cünkü karşındaki kişi hem suclu hem güclü

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    bende aynen dediğiniz gibi düşünüyorum aşırı hacim vbz hiç istemiyorum ve yağsız , çevik fit vücut mükemmel bir yapı kollarım illa 50 cm olcak diyenlerden olmak hiç istemiyorum :D bu arada 1 ay 1 hafta body yapıyorum antrenörümüze söyliycem yaptığım hareketler beni yanlış yere götürmesin hedefime ulaşmak yerine başka yere gitmeyim diyicem...sizin çalışmanız bu konu için nasıl ?

3. Burak-58

Burak-58 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    bence en güzel free fight , ufc favorimde kimbo slice adam çok sert çakıyor :) ayrıca adamlar ayakta yerde farketmiyor herşey serbes tam sokak dögüşü işte

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    hyr ufcde kurallar var , sokak döğüsünde kural yoktur...ayrıca ufccilerin çoğunun yerinde en iyi muay thayi yapan müsabık sporcular olsa rakiplerine karşı iyi performans sergilerler...bide düşün JKDci napar o ufcciyi...

5. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    En büyük kabadayılık efendiliktir yeğen kavgayla dövüşle ne işin olur senin :D şaka yapıyorum tabiki bir zamanlar taekwondo ile uğraşmıştım yeşil kuşağa geçtiğim zaman bırakmak zorunda kalmıştım maddi olumsuzluklardan dolayı.

Ama şu bir gerçek ki sporu bu şekilde birilerini dövmek vurmak kırmak için yapmak bana çok saçma geliyor ha şunu söyleyebilirsin "hayat her zaman insanı gül bahçelerinde gezdirmiyor bazan kayalıklar engebelerde oluyor o zaman ne yapayım savunmayayım mı kendimi ?" o zaman savun kardeş kendini ama sporu başkalarına zarar vermek için yapma zaten dikkat edilecek olursa bu tür sporlara genelde savunma sanatı denir saldırı sanatı denmez en azından ben öyle biliyorum yanlışım varsa affola ama sporun felsefesine aykırı birilerine zarar vermek için bir çaba içerisinde olmak.

6. göktuğra

göktuğra Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    memur
    kesinlikle boks iyi bir boksörle kimse başa çıkamaz gördünmü kaçıcaksın :)

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    haha :D boksörler iyi yumruk kullanıyr evet doğrudur ama boksörlerle başa çıkmak kolaydır :) blokelerden sonra içine girebilirsiniz veya tekmelerinizle onları yorabilirsiniz çünkü tekmelere karşı zayıftırlar ,

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ne tür bilimsel açıklama olsun ki:

"türkiye şampiyonu vg ciyi alın getirin bir muay thai salonuna veya güreş salonuna güreş, clinch vb de bebek gibi oynamaları en güzel bir delil teşkil etmez mi?!...

ayrıca, iş salt "hız,esneklik mi" ...ram temaslı müsabıkası olan dövüşcüler güçlüdürler...yani, olay sadece "hız ve esneklikte "yatmaz...patlayıcı güç, kuvvette serilik, kuvvette dayanıklılık vb gibi kuvvet,güç parametreleri olan kişilerdir...)

bu nedenle "vg "nin bu branşlara fayda sağlayacağı falan yoktur...ancak, tabi ki bir arada yapılmaz da değil tabi ki...

ama, konu "performans sporculuğu,yani müsabıklık ise " negatif sonuçlar olur...)))

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:12 ----------

"vg" diğer sporlardan "alet,yöntem " alarak kendine has bir metodloji oluşturmuş, şahsına münhasır bir spor...bu nedenle ,diğer sporlara "cross training "vb olarak yapılmasının bir faydası olmaz...eskilerin tabiriyle : "tamamen şahsına münhasır bir spor displini"...)

9. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    bence iyi bir ağır siklet güreşçisini yamıltacak adam azdır... tabi rakibini kavrarsa. rakibi boksörde olsa karetecide olsa kendini zeminde bulur..

10. göktuğra

göktuğra Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    memur
    katılmıyorum kardeşim sana boksörle başa çıkabilmek ve senin dediklerini uygulayabilmek için seninde boksör olman gerekiyo dimi:) ayrıca bir boksörle kapışabilecek tek sporcu güreşçidir fizik kondüsyon açısından tabi oda yakalayabilirse:)

11. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    hahaha :D sen bir Jeet Kune Docunun kondüsyonunu bilmiyorsun galiba :D sizin boksörler güreçciler felan birleştir :D 2 tane olsun tek bir Jeet Kune Do'cu baş eder...

12. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    do not feed the troll.
    Bu arkadaşın bu konularda hiçbir şey bilmediği o kadar açık ki!
    Değerli vaktinize yazık.

13. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ney bilmiyormuşum ? Jeet Kune Do gibi bir dövüş sanatı sizin o güreş , boks , muay thai , kick boks gibi hafif dövüş sanatlarınızın yanında biraz ağır kalır...Önce öğrenin Jeet Kune Do'nun ne olduğunu sonra konuşun!

14. göktuğra

göktuğra Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    memur
    kesinlikle haklısın kardeşim

furkan1354 bunu beğendi.
  15. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    komik ergenler :) hayatınızda bir ingilizce troll öğrenmişsiniz başka bişey bilmez konuşursunuz.Emin olun birinizle karşılaşsam gardınızı bile alamazsınız o anilikle

16. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    SİR Arawn sen kimsin ? şu forum sitesinde seni tanıdığım kadarıyla mücadele sporları hakkında zerre bilgisi olmaya ingilizcede troll den başka kelimeler bilen ve kendine güvenen bir arkadaşsın... bu forumda ve bu başlıkta öğreneceğin çok şey olduğunu düşünüyorum

17. göktuğra

göktuğra Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    memur
    kardeş git kumda oyna

18. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    öncelikle sen kimsin ki bana sen kimsin diyorsun bu forum sitesinde mücadele sporları hakkında ne kadar bilgin var iseki Sokak dövüşünde hiçbirnin pek işe yaramıycağını bilmen gerekir tabi bilmiyorsun ki bu bilgisizliğin yüzünden burda bana karşı iddalaşmada bulunuyorsun bak minder sporlarıyla sokakta sadece hiçbirşey bilmiyen insanları dövebilirsiniz.Sizin gibi tekvandocular , karateciler , muay thaiciler , wing chuncular sokak dövüşünde kural yoktur.Kural olmıyan her size göre değil Jeet Kune Do'ya göre Jeet Kune Do nerde olursa olsun bir giriş bulur içe girer ve işi bitirir uzaklaşır...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:22 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:10 ----------

karşıma çıkma şansın olursa kumdan bir ring oluşturup seni orda oynamaya mahkum ederim...

19. göktuğra

göktuğra Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    memur
    Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:22 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:10 ----------

karşıma çıkma şansın olursa kumdan bir ring oluşturup seni orda oynamaya mahkum ederim...[/QUOTE]
    sen fazla brucee lee filmi izlemişsin çocuk sporcu mütevazi olur burda uartistik hareketler yapma konuya sazan gibi atlayıp ayrıca atalarımız başkasının yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu balyoz zannedermiş der sakin ol rahat ol burda saygısızlık yapma

20. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Jeet Kune Do bir felsefedir Atalarımız bunları dediğinde uzakdoğuda dövüş sanatları olduğundan haberleri yokmuş.Olsa dahi felsefeyi kavramak sizin gibi insanlar için yıllarını alsa gerek.Öncelikle siz bu işi heralde çocuk oyuncağı sanıyorsunuz bir yumrukta nakavt olmak istemiyorsanız o yumrağı yiyicek açığı vermemeye çalışın rakibinizin açıklarından yararlanarak içine girmeye çalışın...

Sayfayı Paylaş