DOĞRUMU YAPIYORUM ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve SHAKER ARDA tarafından 24 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. SHAKER ARDA

SHAKER ARDA Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    16 yaşındayım ve günümün yarısı okulda geçiyor öğle yemeğini okulda yemek zorunda kalıyorum ve et gibi şeyler çıkmıyor yemekhanede genelde yağlı şeyler (pilav , makarna , fasulye) tarzı şeyler şimdi sporu 2 aydır yapıyorum ağırlıklı 1 aydır protein tozu almıyorum sabahları 3 yumurta (3beyaz1sarı) lor peyniri ve light kaşar ve yarım yağlı süt... Burdan ne kadar protein alıyorum bilmiyorum tabi
    Öğlenleri o iğrenç şeyleri yiyorum
    Akşam okuldan sonra spora gidiyorum (Aç karına) spor çıkışından hemen sonra bi muz ve 45dk sonra falan evimde yemek yiyorum ve yediğim şeyler (Kavurma hindi kofte tavuk yanına az pilav ve biraz baklagil(nohut falan)) gibi şeyler yiyorum bide gece 1litre süt ve yulaf ezmesi

sizce daha ne ekliyebilirm ne yapabilirim? Doğrumu yaptıklarım

2. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Aç karına spor gitmemelisin, spordan sonra yediğin muzu sporan önce yemelisin ki enerji olsun. Vücut yakacak bir şey bulamayınca ve kaslardaki proteini eritmeye başlar. Öğlenleri de mutlaka protein almaya çalış, evden getir gerekirse çünkü şu anda aldığın protein yetersiz, yeteri kadar protein almazsan gelişemezsin. Yaşın zaten kas gelişimi için çok ideal değil, henüz ergenlik çağındasın, o yüzden elinden geleninden biraz daha fazlasını yapmalısın sonuç elde etmek için, yoksa tüm çaban ve zamanın boşa gider. Şu yazıma göz atmanı tavsiye ederim https://www.bodyforumtr.com/threads/15-yaşından-Önce-vücut-geliştirmek-doğru-mu.106078/

SHAKER ARDA bunu beğendi.
  3. SHAKER ARDA

SHAKER ARDA Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim muzu önce yiyicem ve aç karına derken yani öğle yemeğinden 4saat sonra sporda oluyorum aşırı bir açlık yok toklukta yok muzu spordan önce yiyim teşekkürler göz atıcam

4. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Sen açlık hissetmesen bile 4 saat midenin boşalması için yeterli bir süre. O yüzden diyetisyenler 3-4 saatte bir sağlıklı bir şeyler atıştırın, ara öğün yapın diyor.

Sayfayı Paylaş