Diyet Konusunda Yardımlarınıza İhtiyacım Var

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve TheExtremist tarafından 19 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    zaten yediğin karbonhidratlar yeterde artar antreman öncesi şeker performansınıda düşürür sadece ağırlık çalıştığın günlerde al antreman sonrasında

2. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı
    vinternatt,ne desem nasıl desem yazdıklarının değeri benim için o kadar fazla ki.Tabulaşmış "92 kilosun 184 gram alacan,definasyon yapsan da yiyecen" zihniyetinden uzak akılcı ve bilimsel bir şekilde açıklıyorsun.Çok teşekkür ederim.

Aslında işin gerçeği biraz biraz bel bölgem azaldı,gözle görülür bir fark var.Yaptığım yanlışları azaltıp değişim sürecini hızlandırmak istiyorum :evil:

3. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Rica ederim, ben de bu forumdan ve diğer sitelerden aylardır okuyup, bazılarını deneyip, edindiğim bilgileri diğer arkadaşlarla paylaşıyorum. Keşke beni de biri hırslandırsa da şu zayıflama ve antreman programımı oturtabilsem :lol: ama bu aralar hem dikkatim başka yerlerde hem de beslenmemi ve uyku düzenimi adapte etmekte zorlanıyorum.

Bol bol su içilmesi gerektiğini hatırlatmayı unutmuşum ayrıca. Yanlış beslenme ve yeterli su tüketilmemesinin sonuçlarını geçtiğimiz günlerde malesef bir arkadaşta gördük. Bol su hem metabolizmanızı hızlandırır, hem de yanlış birşey yapıyorsanız ve böbreklerde biriken maddeler varsa bunları temizler ve atar. O yüzden su olayını atlamayın. thums:

Son düzenleme: 27 Ocak 2011
  4. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı

Su gerçekten önemli.3 litre kriteri bulunduğu gibi ben idrarın rengini de sürekli kontrol ediyor ve beyaz aşırı uçuk sarı dan daha koyu olmasına izin vermiyorum.Seyreltik oluşu böbreklerin baya bir temizlendiğini gösterir sanırım.

1 Ay sonra bu başlığa fotoğraf ekleyeceğim umarım değişiklikler net bir şekilde görünür ve diyet yapacak arkadaşlara yardımcı olur.

vinternatt bunu beğendi.
  5. ozgun_a

ozgun_a Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    diyete önem verip cardio yu es geçme ama. dengeli beslenmenin yanında hafif değil sağlam bi cardio yaparsan istediğin sonucu daha kısa sürede elde edersin.ayrıca abanmadan termojenik yağ yakıcılar dan da kullanabilirsin vücudun rutini değişsin diye

6. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı
    Okul ağırlaşmadan önce ilk bir ay 3 gün ağırlık antremanı ve 2 gün kardiyo düşünüyorum haftada.Tabii 2 gün de off olacak,off günlerde 70-80 gr protein alıp daha az yiyeceğim.

Termojenik konusuna gelince ben birkaç kere Lipo 6 kullandım harbiden de işe yarayan şeyler ama diyetin son hamlesinde kullanılacak şeyler.Benim önce en az bir 82-83 kg'a inmem gerek ki anca ortalama bir bulk haline geleyim.Şuan bile fazlasıyla yağlı vücudum.

Ama yaza doğru 8 haftalık bir termojenik takviyesi yapmayı planlıyorum.

7. Absinth

Absinth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Merhaba,
    Azmindan ve Hırsından Dolayı Seni Tebrik Ediyorum İnşallah İstedigin Fit Bir Vücudu Elde Edersın Ki Muhtemelen Daha İyisini Yapıcaksın.

Konu İçerisinde Epey Bilgili Arkadaşlar Oldugu Icın Sormak Istıyorm.
    -Bende 1.80 / 85 kiloym sadece Gobek Var Bıraz ve Bunu Yok Etmek Istıyorm Sızın Bu Bahsettiğiniz Cardio Koşu, Bisiklet mı ?

Ben Diyetle Bırlıkte Haftanın 2 Günü Yüzsem Amacıma Ulasabılırmıyım ?
    Yani Asıl Sorum Şu Ki Arkadasın Konusunu Carpıtmadan Saptırmadan Koşu, Bisiklet mi Yoksa Bütün Kasları Çalıştıran Yüzmek mi Daha Yararlı Olur ?

Teşekkürler.

8. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı

Yüzme biraz daha şekillendirmeye yönelik gibi bir antreman bence.Hani çok fazla yakacak yağı yok ve vücut biraz toplasın istiyorsan tam girişilecek iş.

Ama bunun yerine bir salona gidip haftada 3-4 gün kardiyo yapman kaba olarak yağ yakma konusunda benim tahminlerime göre daha faydalı olacaktır.

Kesinlikle şu da var ki "DİYET ŞART"

6-7 sene boşa çalışmışım nerdeyse... Ama nerden dönersek kardır...duh

9. Absinth

Absinth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Önemli Olan Kafada Bitirmek Sende Onu Başarabilmişin ve Sonucunuda Alıcaksın.
    Bende Herşey Tamamda Uyku Duzenım Yok Yemek Desen Oyle Alkol Cok Var Gobek Icın Olmazsa Olmaz Denılıyo Fakat Bılmıyorm Bakalm Yapabılırsem Olucak.Diyetide Elımden Geldıgı Kadar Senı Takıp Ederek Senden Kopya Cekicem :)

Allah Yardımcın Olsun İnsallah İstediğini Elde Edersin .

İyi Çalışmalar Başarılar.

Teşekkür Ederim.

10. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı
    Eyvallah kardeşim sağolasın.

Bugün dışarıdan yeni geldim şuan bütün arkadaşlar gözümün önünde yarım kokoreçleri sucuk ekmekleri götürdüler.Ama iradem ben görmeyeli sağlamlaşmış,tamamen kararlılık meselesi.Bir 10 15 gün dayan hocam herşey farklı oluyor sonra.

Alkol ben de de sıkıntı ama tek başıma içmiyorum onu bıraktım.Arkadaş ortamı oldu mu ayda 1 en fazla 2 defa alkol almaya çalışacağım.Ama o aldıklarımda da harbi harbi içeceğim,geçen içtiğimde 6 bira 6 tekila da bıraktım.Resmen özlemişim tadı,ama böyle ara verip verip yapmak bazı şeyleri ,onların kıymetini anlamakta yardımcı oluyor baya.

11. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı
    Bu arada idman konusunda da aklıma takılan birşey var.

Ben şuanda bölgesel çalışıyorum fakat internette brad pitt'in fight club filmine hazırlanırken yaptığı idman şeklinde "hafta tek gün" diye bir ibare kullanılmış.Bu ne anlama geliyor? Haftada 3-4 kere 2-3 off günle birlikte her idmanda tüm vücudun çalışması gibi birşey mi? Benim durumumda bölgesel çalışmadan daha faydalı olur mu?

12. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı
    Arkadaşlar bu diyet sayesinde ağır ağır,ufak da olsa değişimlerle yol katediyorum.

Aklımda bir soru var.Evimde buharlı pişirici mevcut.Günde 3/4 su bardağı beyaz pirinç diyete eklesem antremandan 2 saat öncesi falan için,bir yağlanmaya yada ters etkiye sebebiyet verir mi?

(Haşlanmış,yağsız,tuzsuz)

13. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı

Bugün kahverengi pirince geçtim.Ekmek olarak da haftada 1 paket light çavdar tüketiyorum.Sabahları da yulaf.Başka yerden karb. almamaya özen gösteriyorum.

Kahverengi pirinci de bulursam kabuklu pirinç ile değiştireceğim. :lol:

14. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı
    Arkadaşlar pirinç olayı şimdiye kadar hiçbir supplementten elde edemediğim kadar güç artışı sağladı fakat beraberinde de 1 haftada tartıya da yansıyacak sonuçlar elde ettim.Büyümek isteyen arkadaşlara birebir ama bana pek yaramayacak gibi görünüyor,çavdar ve denge light ekmeklere devam.

Sayfayı Paylaş