Definasyon ve Cola Zero - Definasyon ve Termojenik Yağ Yakıcı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve legend1907 tarafından 13 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. legend1907

legend1907 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar, definasyon beslenme ve antreman programını uyguluyorum. Ancak 2 tane sorum var.

1) Malum her öğünde kuru kuru 300 gram tavuk veya et yemek kolay iş değil. 1 kaşık yoğurt da yemeği ıslatma anlamında yetersiz kalıyor. Öğle ve Akşam öğünleriyle beraber 50-60 ml kadar zero içince yeme işlemi çok kolaylaşıyor. Her 2-3 lokmada bir minicik bir yudum cola zero işi tatlandırıyor o da yaklaşık 1/3 bardak cola zero demek. Evet definasyon döneminde gazlı içeceklerden uzak durmak gerekir ama günde toplam 150ml zero içmenin ne kadar bir zararı olur? Tolere edilebilecek miktar mıdır?

2) Definasyon sırasında BCAA, whey ve glutaminin yanı sıra Grenade Thermo Detonator kullanımı fayda sağlar mı?

Teşekkürler.

2. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Kola zaten zararlı definasyon için 150 ml'nin ekstra bir zararı olacağını sanmıyorum. Yağ yakıcıyı Doğru zamanlama ile kullanırsan neden sağlamasın. Fakat bu kadar supplemente pek gerek olmadigini dusunuyorum. Sadece diyet ve antrenman taraftarıyım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Çok yüksek bir miktar değil. Öğünlerde zaten insülin tetikleniyor. Ondan yağ yakımı anlamında belirgin bir kaybın olmaz. Ama sağlığını düşünüyorsan içmemelisin tabi.

4. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Bende içiyorum ama ayran içmek daha yararlı. Normal yağlı ve tuzlu ayran içmiyorum. Light ayran bulursam alıyorum kesinlikle.

5. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Coca Cola zero yu çok araştırdım ve Yakon bir akrabamın arkadaşı Türkiye distribütörü ile konuşmuş günde 500ml yi geçmez ise kesinlikle gaz dışında bir zararı yoktur , aşırıya kaçma durumunda içindeki aspartam yüzünden bazı zararları mevcuttur.Buna katılmakla birlikte kullandığım içecek uludağ şekersiz limonata . Tek geçerim :)

6. fuigo

fuigo Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    Trabzon
    onun yerine etini sosla ye daha iyidir. köri sosu tavuğu bambaşka bir alana çıkarıyor mesela :)

krykya bunu beğendi.
  7. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    500 ml'e kadar kolanın zararı yok denmiş, hayret yau. adını hatırlamıyorum profesyonel bi abimiz, canlı yayında açıklama yaparken, şekerli sakız çiğnemeniz bile insülini tetikler. demişti. ki doğru da.

ben bu soruyu soran arkadaşa bişiy sormak istiyorum, onca emek veriyorsun, onca antrenman onca ter... 150 ml kola için değer mi riske atmaya? emeğini azaltmaya? verimi düşürmeye?

illa yemeğin yavanlığından kurtulmak istiyorsan, söylenmiş zateni köri sos, ayran, en olmadı şekersiz limonata, yahut greyfurt suyu var.

ha ama bilmiyorum, senin vardır 90 kilo bi' vücudun yağ oranın da %10'dur. o zaman günde bi' kutu kola bile içebilirsin bulkdayken.

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Her öğünde 300 gr et fazla değil mi? Günlük kaç gr protein alıyorsun?

Sayfayı Paylaş