Definasyon için

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ozaner tarafından 16 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    öğünleri sıkşaltırıp 6-7 öğün yap,sabah 8 de başla akşam 10 a kadar 2 saatte bir ye

2. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Nasıl öyle olur,50 gram yagda yaklasık 500 600 kalorı var nerdeyse.80 gram yedıgını dusunelım 800 kalorı ordan,150 gram karbodan da 600 cıvarı gelse 1400 zaten,proteınlerle beraber 1700 1800 u bulur dıye dusunuyorum kı dıyette bu kalorı oranı normaldır.Ha 150 gram karbo ıle dıyete baslanır mı orası tartısılır,karbonhıdratları bıanda asagılara cekmek ıyı bır sey degıl bence.

3. tugaygs06

tugaygs06 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    450+ gram karboyu nasıl alıyorsun 3 kiloya yakın pirinç eder bu

4. ozaner

ozaner Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Sabah 180 gram yulaf 500 ml e yakın süt 450 gram pirinç pilavin yaninda baklagil oluyor nohut barbunya sulu yemek tarzinda ara öğün çiğköfte durum gibi gibi dirty bulk gibi yaptigim için 450 karbo sorun olmuyordu fakat midem çok büyüdü aclik cekiyorum

5. ozaner

ozaner Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Bu arada yanlis besini isaretliyormusum dediğin doğru , 150 e düşürdüm karboyu idmandada sorun yasamadim zaten haftada 1 gün seker doymuş yağdan uzak olarak karbonhidrat yüklemesi yapicam bi süre sonra karboyu biraz daha dusurucem asil sorum idmanda sorun yasamiyorum aclijta idare ediyo protein ve yağlarla vücudu beslemem durumunda karbo kalori düşük olduğu için kas kaybim değişir mi fazla olur mu

6. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    pirinç 100gr da 20 gr karb var,ama kuruyemiş 100 gr da 50 gr var,carb için illa pirinç yenmesi gerekmiyoki

7. ozaner

ozaner Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Evet benin verdiğim sayilar pişmemiş haliyle 450 gram pirinci ham tartip pisiriyorum pisinca kaç oluru hesaplamadim 100 graminda 80 gr karbonhidrat vardi sanirim

8. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Kullandıgınız karbonhıdrat kaynaklarını da bulk ve defınasyon donemı olmak uzere farklılastırmak gerek.Bulkta en ıyı karbonhıdrat kaynakları (İNSULININ ANABOLIKLIGINDEN FAYDALANMAK ICIN) beyaz pirinç ve patatestir.Definasyonda ise (DÜŞÜK GLİSEMİK İNDEKS YÜKSEK GROWTH VE GROWTHUN YAĞ YAKIM ÖZELLİĞİ İÇİN) yulaf ezmesi,köy bulguru,tam bugday ekmekler ve kepeklı makarnadır.Ayrıca makroları oyle kafanıza gore 400 gram 300 gram fılan dıye ayarlayamazsınız.İki yolu var bunun,birincisi gidip özel bir hastanede testlerınızı yaptırıp,bazal metabolizma testinizin sonucunu almanız ve buna gore kalorı ıhtıyacınızı belırlemenız,ikincisi ve benım tercıh ettıgım yontem,mesela bulktayken,standart makro mıktarları belırleyıp (Örnegın 300 gram karbo,150 gram proteın ve 50 gram yag)2 hafta bu duzende devam edıp,kılo alıp alamadıgıma bakarım.Eğer yerimde sayıyorsam kalorıyı %10 civarı arttırıım.Kılo verdıysem %20 arttırırım.Olay budur,bu sporda deneme yanılma en ıyı yontemdır,bilimsel testler bile sizin sadece o an kı psıkolojık durumunuza gore farklılık gosterecektır.O an heyecanlı olursunuz,streslı olursunuz degerler degısır.Sız bu soyledıgım yontemı kullanıp ortalama bı deger cıkartırsanız yanılma payınız azalacaktır.3 yıllık spor gecmısımde tek bır kımyasal kullanmayarak guzel bır gelısım kaydettıgımı soyleyebılırım elhamdulıllah,soyledıklerımı aynen uyguladıgımı da bilin.

BulkHulk bunu beğendi.
  9. tugaygs06

tugaygs06 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    hangi kuruyemişte varmış %50 carb kafanızdan uydurmayın kuruyemiş yağ kaynağıdır bu arkadaşın 3900 kalori alması ayrı bir konu zaten sanmıyorum 3900 kalori aldığını hesaplamadan anlamıyor belli

10. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Mesela dedim,yani illa pirincden alincak diye bisey yok demeye calistim,yoksa ay cekirdeginde %24,2 carb var desem daha mi aciklayii olur

11. ozaner

ozaner Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşım neye göre bu lafları kullaniyorsun 3900 kalori almanin imkansiz olduğunu dusunuyosan biseyleri yanlis anlamissin. 71 kg basladim 5.5 ay önce şuan 86 da diyete girdim bir anda 3900 e cikarmadim kilom arttikca arttirdim 3900 kalorinin ne kadar basit alindigina dair ornek bi beslenme günümü resimleyip atabilirim

12. Furko2424

Furko2424 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    kardeşim beyaz leblebide %58 var.buyur bakabilirisn http://www.tadim.com.tr/tr/urunler/13/beyaz-leblebi

BulkHulk bunu beğendi.
  13. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    3900 neki cheat gununde burgerdan yedigim 3 menu 15 sos 12 li sogan sadece 1 ogunde 10000 kcaldan fazla aldim,3900 e neden inanmadin?

14. tugaygs06

tugaygs06 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    3900 kaloriyi böyle alıyorsanız kusura bakmayında 50 gram kas kazanmadan 1kg yağ depolarsınız

15. ozaner

ozaner Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum boşver burgeri bak sana sayayim
    Günlük yediklerim 180 gram yulaf 1 muz 400 gr süt 450 gr pirinç 300-350 gr tavuk çiğköfte dürüm ( 1 gün olmasa öteki gün kesin yerim ) pilav yaninda barbunya nohut fasulye illa ki oluyor 600-700 ml ayran 30 gram kepek ekmeği 40-50 gram findik ezmesi
    5 ay sağlam bulk yaptim 3900 kaloriyi buyutmemek lazım şu saydiklarimdada bunlari yiyerek 1 kilo yağ alirsin diycegin bisey yok

16. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Konu yine sapmış,herkes yarış halinde,bu şekilde mi birbirinize yardım edeceksiniz arkadaşlar ?Neyse bu konuda kapandı benım ıcın hadı basarılar herkese.

Sayfayı Paylaş