Definasyon Beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 18 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba öncelikle definasyon tarzına bir beslenme programı yaptım.Mayıs sonuna kadar buna uyucam sizce nasıl ? Fazla düşük karb tutmuyorum daha doğrusu tutamıyorum fazla enerji harcadığımdan..Tam definasyonda sayılmaz aslında clean bulkta olabilir ama karnın biraz daha kurumasını istiyorum

Pazartesi,cuma antrenman fullbody.. Ant sonu 10 dk HIIT cardio
    Salı boks , perşembe cumartesi kickboks antrenmanı ( 1.45 saat civarı )
    Pazar günü sabah koşusu ( bazen cumarteside haftada 2 gün oluyor ) 20 dk hafif tempo aç karınla..

Beslenmemde şöyle ( hep aynı şeyleri yiyemiyorum )
    Kalkış ( 07.30 ) : 1 çay kaşığı kahve
    kahvaltı ( 07.45 ):supradyn multıvıtamın , 3 tam+1beyaz yumurta , lıght beyaz peynır , 1 muz , yarım yaglı süt , kakao tozu , yulaf/ 2 dilim tam bugday ekmegı
    ara öğün(10.45): 1 yeşil elma/ 1 avuç leblebi+kuru erik
    Öğle yemeği(12.35): 200 gr tavuk göğüsü , 2 su bardağı kadar pişmiş bulgur/2 dilim tam bugday ekmegı
    Ant öncesi(16.45):1.5 su bardağı kadar pişmiş bulgur/esmer makarna , 150 gr tavuk göğüsü
    Ant sonrası(20.00): 1 kase yoğurt, 100-150 gr kırmızı et , salata ( eğer çok yorulmuşsam bu öğünde ek olarak yarım bardak bulgur yiyorum ) , %100 üzüm suyu 1 bardak
    22.00: 4 yemek kaşığı lor peyniri+1yumurta beyazı

Beslenmem bu şekilde eğer ağırlık çalışmışsam veya sabah aç karna koşmuşsam peşinden whey protein kullanıyorum 1 ölçek..

Kg:86.5
    Bel:83-84
    boy:183
    kol:38-39
    omuz:128 ( kanatları sıkmadan )
    göğüs:111

Fazla yağlı değilim aslında karın kaslarım ele geliyor hatta belirginde sayılır ama karnımda biraz yağ kaldı onu eritmek istiyorum..

http://i.hizliresim.com/Yv9yDz.jpg buda fotom.. Yaş yeni 17 oldu..

2. bugra1

bugra1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yumurtayı kahvaltıda 1 tam 4 beyaz yapabilirsin birde yarım yağlı sür yerine yağsız üst kullanabilirsin.
    Maşallah bu arada güzel vücudun olmuş yaşında küçükken

Wheyi ant dan önce ve sonra kullanabilirsin ek olarak. Onun dışında beslenmen güzel bence . Hatta çok güzel :D

neverbackdown. bunu beğendi.
  3. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    totalde fazla yiyorsun gibi duruyor,ama antrenman programın çok yoğun.kickbox-box idmanların da genelde yüksek nabızda uzun sürdüğünü varsayarsak fazla kalori yakacak gibisin.aslında yazdıklarının tam makrolarını versen daha net bir şey söyleyebiliriz.bunlardan öte sen kendin belirleyeceksin tabi,her hafta tartılır duruma göre değiştirirsin beslenmeyi,dediğine göre birkaç kilo fazlan var,1-2 ayda 5-6 kg verir yakarsın o yağları da.form da gayet iyi,yukardan düşmek gibisi yok,zayıflık başa bela..

4. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Teşekkür ederim yumurta sarısını yaşım ufak diye yiyorum biraz..Teşekkür ederim bundan önce 32 kg vermiştim..Whey ant once sonrası iyi olur aslında ama idareli kullanmaya çalışıyorum :D

Yaklaşık 20 gün oldu bu şekilde beslenmeye başlayalı..1-1.5 kg vermişim..Karın daha belirginleşti diyebilirim..Belim 0.5cm-1 cm incelmiş gibi ama ondan öte göğüsler ve omuzlar defineleşti..Yani tahminimce %1-%1.5 su/yağ atmış gibi hissediyorum.. Kas kaybetmekten çok çekiniyorum açıkçası bu dönemde o yüzden yorumlar için konuyu açtım diyebilirim yorum için teşekkürler..

5. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Mesela karb kaynağı olarak fırınlanmış ev yapımı kurabiye sorun yaratırmı sizce? kepekli esmer un , portakal , yoğurt var içinde..Birazda kabartma tozu..

6. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    makrolarına uydurabildiğin sürece,sağlıksız ortamda yapılan trans yağ içeren bazı fastfoodlar hariç,hiçbir şey zarar vermez.

7. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Ya herşey yolunda ama yalnızca şunu anlamıyorum.Göğüslerim filan hafif yağlıydı çizgiler çıkmaya başladı omuzlar filanda define oluyor.Karında baya sertleşti sadece üstünde hafif bi yağ kaldı ama nedense eskiden bu kadar yumuşak değildi.Altı sert ama üstü daha yumuşadı.Bu sarkma değil eminim ama neden böyle oldu acaba su gitti yağ kaldı diye olabilir mi ? Vücut önce suyu atıyor diye biliyorum.

8. Acemii

Acemii Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 Yıldır ilgileniyorum bu sporla ve artık yağ yakımı zamanımın geldiğini düşünüyorum boyum 188 kilom 85 yağ oranım %13 bunu %8 e çekmek istiyorum. Bu dönemdeki beslenme programın aşağıdaki gibidir eksikleri varsa yardımcı olabilir misiniz? Bu yağ yakımı sürücümü ne kadar devam ettirmeliyim?
    Sabah : 2 yumurta akı 1 sarısı
    100 gram lor peyniri (yağsız Tuzsuz)
    Öğlen: 200 gram tavuk göğsü
    Mantar
    Brokoli
    Akşam:200 gram tavuk göğsü
    Sebze yemeği
    Spordan sonra: 200 gram tavuk göğsü
    Ara öğün: muz
    100 gram leblebi

Sayfayı Paylaş