D-T-P antreman sistemi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve draft tarafından 5 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bende bu sisteme geçtim henüz gögüs , biceps, sırt ve triceps şeklinde girdim. sırtta çok ağrı hissetmedim ense çekiş yaptım belki ondanda olabilir. bicepste hissedilir derecede ağrı vardı ama gögüs ve triceps iptal bugün omuz bacak gireyim diye düşünüyordum. Fakat, triceps ağrısından dolayı sadece bacak gireceğim gibi. :)

2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Hafif olmayan ağırlıklarla tam hakkını vererek yapılınca çalışılan kas gerçekten iyi tepki veriyor:)

3. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    kolay gelsin arkadasım benimde dikkatimi cekti bu calısma sekli bayanlarda nasıl uygulanır? yine yazdıgın sekildemi olcak ben nasıl yapabilirim bunu draft bana bu konuda öneride bulabilirmisin lütfen gelismeleri bildir bizlere

4. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Aslında çok etkili program. Dün antrenörümle bu antreman sistemini bacak antremanında biraz değiştirip uyguladık ve şu an yürüyemiyorum. Merdivenler falan çok acı veriyor :)
    Yaptığımız:
    Leg extension 20-17-15-12-10-50
    Squat 20-15-12-10
    Hach squat 20-15-12-10
    Lunge 4 x 15-20
    Tri-set: 4 x 10
    Lying leg Curl
    Stiff legged deadlift
    Leg Curl
    Tri-set: 4 x 20
    Standing calf raise
    seated calf raise
    leg press calf raise

Bu programı yapabileceğim en ağır kilolarla, bacak kaslarım tepki vermeyi kesene kadar yaptım. Antremanı bitirdiğimde eve kadar çok ufak adımlarla bacaklarım titreye titreye gidebildim. Kesinlikle tavsiye ediyorum :) Geçen haftada Kris Gethin in bu antreman sistemini tam olarak anlattığı kitabını amazondan sipariş verdim. Elime ulaşınca edindiğim yeni bilgileri buraya eklerim.
    Ayrıca dishiwelet, bence bayanların yapmasında bir sakınca yok. Hatta son derece kondisyonu arttıran bir yöntem. Devamlı yüksek kalp atımı olduğu için yağ yakımını da sağlayacağını düşünüyorum.
    Son olarak 1-2 haftadır programımın bir kısmını değiştirdim vücudun tepki vermesini sağlayabilmek ve farklılık oluşturabilmek için. Bunun için powerlifting hareketlerini de ekleyerek güç idmanı yapıyorum son zamanlarda. 1 ay sonra tekrar yüksek tekrarlı programa geri döneceğim.

dishiwelet bunu beğendi.
  5. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    draft benim bacak programım tri set seklinde yani cok az dinlenme ve full yogunluk nabız sürekli tavan halinde:)bu programı bende denemek istiyorum bölgesel calısma olurmu peki? gün asırı bir bölgeyi yapayım diyorum ben ne dersin draft?

6. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    hissizliği yakalamışsın draft anlatmaya çalıştığım buydu. bundan sonra gerekli dinlenmeyle birlikte mukemmel sonuçlar alabilirsin. ama ketojen diyet uyguladığın dusunulurse olcuden ziyade sanırım definisyon anlamında kazançlı cıkacaksın

7. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Oklahoma, şubat tatilinin ilk haftasına kadar dayanabildim ketojenik diyete. Ailemin yanına dönünce diyetten eser kalmıyor. Şu an carb-cycle dedikleri beslenme sistemini deniyorum, o da gayet güzel gidiyor. Günlük 2500-3000 kalori girişiyle 200 gr üzerinde protein alıyorum. Bunun yanında clenbuterole başladım ama kilo verdiğim pek söylenemez. Onun yerine dediğim gibi güç idmanı yapıp 1 ay sonra başlayacağım yüksek tekrarlı antremanı bekliyorum. Mesela bugün DTP yi bulan adam Kris Gethin in omuz antremanlarından birini kendime uyarlayıp denedim:
    Clean press 4 x 12-10-8-6
    Shoulder dumbell Press 3 x 10-8-6
    Side Lateral 3 x 12-10-8
    Geniş tutuş-orta genişlik- dar tutuş upright rowing 4 x 7,7,7 toplam 21 tekrar oluyor 3'ü süperset olacak
    Cable rear deltoid pull(böyleydi galiba) 3 x 15
    Incline bench Rear Deltoid raise 3 x 15

8. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    omuz kasları yanmaya vede uzun tekararlara iyi tepkiler veriyor. tri-set lerde yanma ve pump hissini arttıracaktır. muhtemelen iyiy olacaktır. zaten bir programa fazla riayet edilmemeli. bende buna benzer bir dev setli program dusunuyorum omuz için :

neck press - arnold press - lateral raise - one egilerek lateral. bu dortlyu birerset atıp 1-2 dakka dinlenicem. o bir set olacak bu şekilde 3 tur yapmayı hedefliyorum. pressler agır kilo lateraller hafif kilo max tekrar şeklinde olacak. işe yarayacağını dusunuyorum. iyi çalışmalar ...

draft bunu beğendi.
  9. noiroi

noiroi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    program hoşuma gitti bende denemek istiyorum fakat gozdenmi kacırdım bilmiyorum ama bu programda tek bolge tek hareket olarakmı çalışıyoruz draft arkadaşım ilk başladıgında 30 dk.da bitiridigini solemiş ama gogus ve sırttan 3er hareketle bole bi programın 30 dk.da bitmesi imkansız gibi gorunuyor bilgilendirirseniz sevinirim.

10. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Tek bölge tek hareket şeklinde olacak. 3 hareketi 10 ar setten bu şekilde girersen kas kaybı çok fazla olur. Sakıncalı

11. noiroi

noiroi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    peki hreketleri haftalık olarakmı değiştircez? yoksa bu sistem boyunca göğüs gününde hep bench press bacak gününde hep squad biceps gününde hep dumbell curll yapsam olabilirmi?

12. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Ben her antremanda hareketi değiştirerek uyguluyorum ama dikkat ettiğim en önemli nokta izole hareket yapmamam. Mesela bir hafta incline öteki hafta decline bench press olabilir.
    Bende uzun bir ara verdikten sonra ketojenik diyet ve bu programa yarından itibaren dönüyorum. Aslında her bölge için değil belli bölgeler için uygulayacağım. Bunlar sırt, göğüs ve bacak. Geri kalan bölgelerde negatif tekrarlı bir program denedim geçen hafta ve onu deniyeceğim.
    Önceden yazmıştım Kris Gethin in kitabını alacağımı. Kitap geldi ve aslında pek beklediğim gibi çıkmadı:( Daha çok spora yeni başlamış insanlar için motivasyon edası taşıyor. Ama içerdiği bilgiler güzel. Bu hafta da Kris in bb.com da yayınlanan 90 günlük videolu çalışma sistemini indirmeye başlayacağım. Birkaç hafta sonrada ona başlamayı düşünüyorum. Birde noiroi başka sorun olursa seve seve cevaplarım :)

13. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya
    sevgili draft tum yazdıklarınız okudum ve bu programı begendım gercekten.
    ama bu programı uygulayacak kısılerın belırlı bı konumda olması gerekıyor mu ?

bırde sen bunu baslıgı 2010 da acmıssın aradan epey vakıt gecmıs.hala bu programı kullanıyor musun ? verim alabıldın mı ?

Son düzenleme: 27 Mart 2011
  14. noiroi

noiroi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle verdiğin bilgiler ve yardımların için çok teşekkür ederim. :) ben basketbol oyuncusuyum sanırım aynı yaşlardayız ikimizde boyum 1.97 kilomda 104 bu programla baya sağlam efor harcanabilceğini düşünüyorum buda definisyona yardımcı olur diye düşünüyorum sen bu programı yaptın sanırım tahmin ettiiğim etkiyi gösterdimi? bide bahsettiğin diyetle ilgili örnek ve bilgi verebilirsen çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler :)

Son düzenleme: 27 Mart 2011
  15. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    ketojenik diyet diye aratabilirsin forumda. Coyote isimli üye bu konuda çok bilgili. Bende onun sayesinde öğrendiklerimi uyguluyorum bu diyette.

16. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    selam bu programın amacı ne okudum ılk sayfayı ama bulamadım kusura bakmayın lütfen amacını soylersenız sevınırım ayrıca yapmayı sıterım bır hocama danısıcam bu programı bakalım.

programın amacı derken hem kardıo hemde kas yapıyor demıssınız ama nasıl kas yapıyor onu umerak ettım

17. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    About DTP
    DTP is the training system that has transformed the physiques of many people and can do the same for you as well. DTP targets both the fast twitch and slow twitch muscle fibers in order to both enhance and define your muscle. It provides an overflow of nutrient rich blood to the muscle group you are training to provide a fuller appearance and more separation to the physique, at the same time increasing the heart rate and the intensity to burn fat and build muscle as well. You complete a total of ten sets with a rep range of 50, 40, 30, 20, and 10 for the first five. Once you complete the set of 10, you complete a second set of 10 and then do 20, 30, 40, and then 50 again at the end. You rest about forty five seconds in between each set.
    DTP is an intense training system so you can implement it one of two ways. You can either use it on the entire body for three consecutive weeks followed by taking two weeks off or you can use it on one or two muscle groups per week for as long as you choose to.

DTP Targets Both The Fast Twitch And Slow Twitch Muscle Fibers
    In Order To Both Enhance And Define Your Muscle.
    There are many benefits to using DTP for yourself:

• [*]You can count the warm up set as a work set also due to the high rep range.
      [*]Since the program is so intense, you also can burn fat while you are training.
      [*]The workout doesn't take long so you can train even on a limited schedule.
      [*] The fact that you use the high range reps before the low range reps lowers stress on your joints and tendons. Therefore the chance of injury is much lower than a regular heavy training program.

DTPnin kaynağı :) :
    http://www.bodybuilding.com/fun/dtp-changing-bodies-and-lives.htm

DTP uygulayanların blogları:
    http://blog.bodybuilding.com/Jomyra/2011/03/07/dtp_is_no_joke_get/
    http://blog.bodybuilding.com/bjones84319/2011/03/23/dtp_chest_and_back_2/

18. omrbrk

omrbrk Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    faydasını gördün mi peki draft, özellikle kas kazanımı yaşadın mı? :)

19. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    omrbrk, kas kazanıp kazanmadığımdan emin değilim ama bunu belli bir süre uyguladıktan sonra normal bir 4x10 gibi bir ağırlık programında kullandığım ağırlıklar arttı:) O nedenle platoda hissettiğim veya defiansyona gireceğim zamanlarda uygulamayı düşünüyorum bunu.

omrbrk bunu beğendi.
  20. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Omuzlarımda yaşadığım kilo sorununu bu antreman ile aştım .Yani yeterli kilo ile antreman yapamıyordum . 1 ay ve 20 gün olmak üzere 2 kere uyguladım . Toplamda Military press te 20 kg artırdım . Salon hocam military presste 1.5 ay gibi bir sürede bu kadar kilo artmaz dedi ama ben de bilmiyorum . Herhalde Omuzlar Patlama yaşadı o kadar kilo srunundan sonra :D

omrbrk ve draft bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş