D.Howard Gibi Omuzlar :D

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Core tarafından 22 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    enteresan bi tartısma doğmus arka omuz kaslarından oturu :D arka omuz diye adlandırılan kısım cogunlukla zaten sırt programına dahil edilir. buda one egilerek yapılan lateraldir. arka omuz kadarda sırt etkilenir bu hareketten. aynı zamanda bir kanat hareketi olan dumbellarla yandan cekme( one arm dumbell rows) hareketindede arka omuz kasları etkilenir. burada ercin tt arkadas belkide ''omuz kasları itiş hareketlerinde etkilenirken neden arkaomuzlar cekişlerden etkileniyor?'' mantıgıyla bu yorumları yapt diye dusunuyorum. ancak unutmayalım ki lateral raise hareketide bir cekiş hareketidir vede omuz kasları birebir etkilenirler. omuz kasının gorevi kolu one arkaya saga sola yani heryone oynatmaktır. kolların yapacagı deişik acılardaki hareketlerle bu kası calıstırırız zaten. yani resmini koydugunuz posterior kolun arkaya hareketleriyle calıstırılmaktadır. vede kolun one kaldırılmasıylada yine omuz bolgesinin baska kısımları etkilenmektedir. kolun her hareketi omuzkasının calısması için bir nedendir yani. enteresan olanı sizin resminide koydugunuz bir kas grubunun olmadığını ve onu calıstırma için ozel bir caba sarfetmemek gerektiğini iddia etmeniz !! iyi çalışmalar saygılarımla ...

2. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

2. üyelikmi ? ErCıN var birtane ama o uzun süre kapalı kaldığından dolayı kilitli sanırım sizlere ulaştım cevap alamadım

Bu yuzden ErcinTT yi açtım.Hiç bir zamanda ErCıN adlı hesabım ile kendime teşekkür etmedim neden böyle birşey yapayım salaklıktan başka birşey değil bu :)

1adet ErCıN adlı hesabım ile kendime teşekkür ettiğimi bulursanız ben bu foruma bir daha girmeyeceğime dair size söz veriyorum.

Birşey bildiğim den değil ama arka omuz kası omuzun arka tarafa biraz çıkıntı yapması yani ön omuz kadar büyük bir kas değil.Ben bunu söylemeye çalıştım ama yine yanlış şeyler yazdım sanırım uykuluyken bu yüzden bu şekilde girmedim bir daha foruma.

3. JaM

JaM Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bursa
    Core'un açtığı konudan uzaklaşılmaması açısından kendi omuz programımı paylaşmak isterim.
    Omuz kaslarıma, tüm kol kaslarıma göreceli olarak ufak kaldığı için ayrı bir gün verdim.
    Ön(anterior), orta(lateral) ve arka(posterior) olmak üzere 3grupta çift set(4x9) şeklindeki programım;

* Dumbbell Front Raise
    * Dumbbel Seated Press
    * Dumbbell Lateral Raise
    * Barbell Upright Row
    * Seated Rear Lateral Raise
    * Barbell Rear Delt Row (http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/barbell-rear-delt-row)

Arka omuz için ara sıra Cable One Arm Rear Lateral Raise(http://www.exrx.net/WeightExercises/DeltoidPosterior/CBOneArmRearLateralRaise.html) ile değiştiriyorum.Yedirerek yapılırsa iyi sonuç veriyor.

Son düzenleme: 25 Aralık 2010
  4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Emrahbozoglu bunu beğendi.