Creatine Monohydrate

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve boby tarafından 31 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 83 üye.
  1. Padisah91

Padisah91 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Environmental Engineering
    Yer:
    Çorlu/Tekirdağ
    Bence yükleme yapmana gerek yok.Eskide kaldı yükleme olayları.Tabi tercih meselesidir.ama dediğin gibi sorun olduysa bence günde 5gr iyidir ;)

2. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    ARKADAŞLAR kratin kullanımını hacimlenme için düşünmeyin... Çünkü o hacimi suyla yapar...

Kreatini bulk yaptığınız dönemlerde -özellikle bu kış günlerinde- kullanın. Ağırlıklarınız artacaktır. Ayrıca kaslarda su çoğalacağından kasların beslenmesi desteklenecek ve böylece supplimentlerinizin faydası artacaktır...

Gerçek etki, kreatin kullanmayı bıraktığınızda vücuttaki su atıldığında ortaya çıkacaktır...

3. brhmcr

brhmcr Guest

Kreatine cogu sporcunun cut dietinde bile vardir, su tutmasi hucre iucinde olup bu da besinlesin daha iyi tasinmasina ve kullanilmasina yardimci olur.REcovery etkisi onemlidir.

Butun bunlar yan yana konuldugunda aslinda su tutma olayi istisnalar haric hikayedir. Guc noktasinda %3-10 arasi degisim yapabilir, toplam agirliklarda.

Ancak sadece kis icin bulkda kullanin ifadesi yanlistir. Bulk veya cutinizi dietiniz belirler.

4. body123456

body123456 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ben dymatize creatine monohidrat kullanıyorum gayet memnunum patlama idmanlarındada dayanıklık cardio idmanlarındada çok faydasını görüyorum güç artışı bende %5 değil %30 oldu yani bunu kendimde hissettim tek eksi yanı var faydasını uzun vadede görebilirsiniz ilk haftalar birşey beklemeyin..

5. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    ben ON creatine powder kullaniyorum. Fiyati da cok makul. Bence etkili de urun. Creatine monohidrat yani, KOmplex bir kreatin degil. 2. kutu bitince de mutlaka Creatin matrixlere yonelecegim, Sadece merakim daha iyi bir verim alabilir miyim diye. Ama ON creatine monohydrate guzel bir urun bence, Fiyat acisindan da butceyi cok zorlamiyor.

Wops bunu beğendi.
  6. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Genrise ürünlerini kullanıyorum. Daha hesaplısı yoktur... Creatine Eec nin etkisini ilk kullandığım gün hissettim. Diğer günler etkisinin farkına varmadım. İçinde kreatin bulunan pre-workout ürünleri kullanmak güç artışı sağlar.

Son düzenleme: 28 Kasım 2012
  7. bybadman

bybadman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    DJ
    ON Micronized creatine monohydrate 5 gün yükleme 1 ay kullandım şimdi ara verdim. Gainer'la beraber kullandım yaklaşık 5 kg yakın kilo aldım zaten amacımda bu. Ama kreatini bıraktıktan sonra direk vücut su atmaya başladı o güzel moda girdiğim şekil kayboldu :) ve yer yer 10 dk arayla wc ye girdiğim oldu. Güç olarakta aman aman bi etki olmadı fakat antremanlarımda beni mutlu etti diyebilirim sağlam antreman yaptım. Peki ne kadar ara verdikten sonra tekrar kullanmalıyım ? ve tekrar yükleme yapmalımıyım ?

8. hmtrnk10

hmtrnk10 Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ahmet
    Yer:
    Manisa
    bybadman hocam merak ettiğim birşey var ben bunu whey ile kullanmak istemiştim ama duydugum konulardan dolayı alsam mı almasam mı karar veremedim..
    seninde yazdığın gibi ''vücut su atmaya başladı o güzel moda girdiğim şekil kayboldu'' böyle oluyorsa ne önemi var anlamadım :S
    etkisi bu kadar mı azdır yani yardımcı olursan sevineceğim

9. thechosenone

thechosenone Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bende creatin cyclei merak ediyorum, yurtdisindaki forumlarda ve bbler surekli bahsediyorlar. Nasil ve be zaman yapilmalidir? Bn 20 aliyordum simdi 1-2 aydir simdi 5e dustu. Hatta 3.5e dusurdum.

10. brhmcr

brhmcr Guest

6 ayi doldurmus sporcular creatine kullanabilirler sahsi fikrimce, cycle olayi biraz havali oldugu icin boyle kullaniliyor normalde creatine 5 gram kullanilarak cok uzun surelere devam edilebilir. Ancak 5-6 haftada bir 1 hafta ara guvenli olacaktir.

11. perpetual

perpetual Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bodyforumtr forumlarında yüzlerce sayfa okumuşumdur. bu işi ciddiye alan üyelerden ciddi fikirler edindim, öncelikle herkese paylaşımları için teşekkürü bir borç bilirim. sıra ilk defa forumlara yazmaya geldi:
    fazla kilolarımdan kurtulmak için bir kaç tane gezdikten sonra beğendiğim bir salona üye oldum. başlarda amacım yalnızca kilo vermekken, tahmin edeceğiniz üzere ilgim vücut geliştirme kısmına kaydı. 106 kg'dan 92 kg'a kadar geriledim (yaş : 29, boy : 191 cm). yalnız yaşadığım, çalıştığım ve beslenme ile protein ihtiyacımı karşılayamadığımı düşündüğüm için 4. ay sonunda takviye olması amacıyla ON Whey Double Rich Chocolate kullandım (paketlenmiş olan 24x3'lükten). açıkçası faydası olduğuna inanıyorum. kullanım şeklimi de antrenman yapmadığım günler sabah 1 ölçek, antrenman yaptığım günler ise sabah ve antrenmandan sonra su ile birer kez olmak üzere 2 ölçek olarak ayarladım. 72'lik paketin bitmesi yakın olduğundan, bu kez forumlarda sıklıkla bahsedilen creatin takviyesini de denemeye karar verdim.
    internetten ON Whey Gold Standard + ON Creatin siparişi verdim ve bugün elime geçti (her ikisi de toz). okuduklarımdan yola çıkarak,
    antrenman olan günler sabah 1 ölçek protein tozu, antrenmandan önce 2,5 gr creatin ve antrenmandan sonra 1 ölçek protein tozu + 2,5 gr creatin şeklinde bir kullanıma karar verdim. diğer günler ise sabah 1 ölçek protein tozu, akşam üzeri 5gr creatin şeklinde uygulayacağım (creatin'i yükleme yaparak değil de günlük ihtiyaç olan 5 gr olarak kullanacağım için / ayrıca 5 - 6 haftada bir 1 hafta ara vererek devam edeceğim).
    kullanım şekli için öneriniz varsa (doğrudur, yanlıştır ya da şöyle yaparsan daha iyi sonuç alırsın vb. gibi..) paylaşmanızı rica ediyorum.
    ayrıca creatin için çokça yazılan vücudun su bağlaması eylemi kaybettiğim kiloları tekrar almama mı neden olur yoksa çalıştırdığım gruplarda hacim / kütle artışı mı sağlar bilgilendirirseniz sevinirim. açıkçası hacim kazanmak için dikkatli şekilde yaptığım kardiyonun etkisini sıfırlamak ve tekrar karın bölgesinde bir artış olmasını istemem.
    şimdiden teşekkür ederim. iyi forumlar.

12. brhmcr

brhmcr Guest

Kilo alimi kalori girisi ve cikisi ile alakali creatine tek basina kilo aldirmaz. Creatine su tutumu ise abartildigi gibi degil bir hucre ici su tutumu soz konusudur.Kalori sayarsaniz kilo bile verebilirsiniz. Tuz tuketiminizi gozden geciriniz.

13. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bence Creatine

7. Ayını doldurmuş herkes kulllanabilir. yükleme yapılmadan 6 aya kadar aralıksız kullanılabilir.(bol su tüketildiği taktirde)

Su tutar diyenler olmuş ancak o kadar yüksek bi su tutum olmaz yani içtiğinizin 2 lt si kalmaz vücutta yani cuzi bir miktar tutacaktır...

Bende uzun zamandır kullanıyorum hangi marka ucuz ise onu alıyorum sonuçta hepsi aynı ama en çok beğendiğim içlerinde MP nin Creatiniydi...

1 kişi bunu beğeniyor.
  14. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yükleme elzem diye bir şey yok, yüklemesiz creatinler var.

15. brhmcr

brhmcr Guest

Hicbir creatinde yukleme zorunlulugu yok aslinda monolar dahil tercih meselesi.

MP,olimp gibi kompleks olanlar biraz daha pazarlama amacli yukleme olayi ustunde durup gerekmedigini bildiriyorlar.

16. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    kreatinde günde 5g dan fazla alinmasi gereksiz israfdir cünkü vücut kreatini depoluyor günde en fazla 2-3g kreatini alabiliyor..

17. sezing

sezing Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşla her şeyimiz uyuşuyor. bende kilo verdim. bende ON whey ve creatin aldım ve nasıl kullanılacağını araştırıyorum. yükleme ve günlük kullanımdan bahsediliyor. ben 1 ay bulk yapıp sonra parçalamaya geçmeyi düşünüyorum. creatini 5 gr bölerek ant. önce ve sonra sı için nasıldır.

18. BovveR

BovveR Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    antreman günleri harici de kullanmalımıyız?

19. BovveR

BovveR Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    ben bu işi anlamadım . hocam bana ilk hafta 20 gramlık yükleme yapıcaksın dedi sonraki haftalarda 5 gram alıcaksın sadece. forumdaki arkadaşlarda antremandan once alıp alıp ıcıyolar her hafta 20 gram almıs olmuyolar mı anlamadım gitti. BU 20 gramı 1 günde de alsam olurmu nasıl olur kafam cok bulandı.

20. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    yüklemeye gerek yok.

her gün 5gr alınabilir.

gorky53 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş