Ciddi Anlamda Fitness Body yapan bayan arkadaşlar ?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Bussraa tarafından 27 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Bu konu başlığını açarak derdimi paylaşmak istiyorum umarım geri dönüş yapacak bilgili sporcu arkadaşlar ya da hocalar vardırrr.
    4 ay olacak
    fitness body yapmaya baslayalı ciddi bir yag oranım ve kilo problemım var ve aralık 15 ten bu gune kadar agırlık antremanı ile 95.8 kılodan 79.3 kiloya düştüm hedefim 63 64 kılo olmak.
    Spora başladıktan 2 ay sonra salondakı bır hoca bu sekılde calısırsan ve agırlık arttıırırsan kas yaparsın istediğin görüntüye ulaşamazsın dedi ve aklımı çok karıştırdı ki genel olarak biz kadınların aklını karıştıran en büyük problem bu kaslanacak mıyım? sizde çok iyi biliyorsunuz.
    Ben çok araştırdım hatta buradaki bir forumda BAYANLAR KASLANMAKTAN KORKMAYIN başlıklı konuda baya detaylı inceleme yaptım yorumları okudum kendi yorumlarımı yazdım. İşin mantığını anladığımı kg arttırmaktan korkmamam gerektiğini devam etmem gerektiğini bu sekılde zaten belli bir kas oranının üzerine cıkmamın imkansız olduğu gibii geri dönüşlerle aklımdakı soru işaretlerini gidermiştim.
    Biz kadınların doğal çalışmalar ile ne kadar ağırlık arttırırsak arttıralım erkekler gibi kas yapamayacagımızı biliyorum ve ben zaten yag yakmaya calıstıgım için almam gereken kcal degerinden cok daha azını alıyorum. Aç kalmadan un tuz şeker ekmek hamur işi kızartma vs herseyi bırakarak sağlıklı ogunler ara ogunler ve saglıklıı yaglarla bu işi yapıyorum. Almam gereken protein karbonhidrat miktarı kas yapmak için yetersiz diye düşünüyorum.
    4 ay olacak bugun bacak antremanından sonra aynı hoca ne antremanı yapıyorsun sen dedi programımı söyledim. Ciddi bir program ve senin için çok ağır bu sekılde kaslanırsın ciddi agırlıklarla calısıyorsun program değiştirmelisin dedi. Erkek gibi çalışıyorsun bu şekilde olmaz dedi ve gerçekten çok etkileniyorum moralim bozuluyor. Evet leg presse 5 kg takıp kaslanacagımı sanan biri değilim 100 kg leg press 30 kg squat 50 kg ön bacak 38 kg arka bacak calısıyorum ve 5 set 12 tekrarlardayım bugunki bacak antremanımda gediğim nokta bu 4 ayda.
    Çok hafif değil ama görüyorum ki yüzlerce kılo ile çalışan hatunlar almaları gereken suplementler ile bile çok zor kaslanıyorlar diye biliyorum.
    Gercekten çok etkileniyorum moralim çok fazla bozuluyor sonucta bir emek ve sabır var ortada bu kadar hevesliyken hevesim kırılsın istemiyorum.
    Hocanın beni uyardığı gibi kaslanacak kılo verdiğimde kas uzerndekı yagı cardıoya baslayıp daha da azalttıgımda görüntümde hala kabalık mı kalacak yani ?
    O kadar cok takıntı halıne geldi ki bu benim için bana yardımcı olabilir misiniz ?
    Yanlış ilerlediğim ne varsa düzeltir yaparım cunku isteyerek içimden gelerek ve müthiş bir istikrarla devam edıyorum spora.
    Benim size vermem gereken bilgiler nelerse söylemeniz taktirde hepsini yazarım beni yönlendirebilecek ilgili arkadaşlar varsa çok sevinirim.

Fenobella bunu beğendi.
  2. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    Merhabalar.Öncelikle kaslanmak kötü değil iyi bir şeydir.Biz bayanlar o kaba erkeksi görüntüye ulaşmamız için çok düşük yağ oranına sahip olmamız lazım.Kas miktarı arttıkça daha sağlıklı ve hızlı bir metabolizmanız olur.En önemli noktalardan biri yeteri kadar protein almak.Kilonuzun 1.5 katı protein alsanız daha iyi olur bahsettiğiniz antrenman programına göre.İnternetten bakın hangi yiyecekte kaç gram protein var bunları hesaplayın.Eğer o ağırlıklarla 12 tekrarı çıkarabiliyorsanız ağırlık düşürmeyebilirsiniz.Benim bayanlara tavsiyem;çok tekrar ve hareketi bozmaycak postürü bozmayacak kadar bir ağırlıkta çalışmak.Şunu unutmamalıyız, hareketi hedef kas grubu için doğru yapmak çok önemli.Aşırı ağırlık hareketi bozabiliyor.12-16 tekrarlık ağırlıklarla çalışmanız yeterlidir.Eğer yarışmaya hazırlanmıyorsak belli bir nabız aralığında kalbi ve eklemleri yormayan normal ağırlıklarla çalışmak en doğrusudur.

SM-A310F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

duygu şen ve Bussraa bunu beğendi.
  3. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikte vakit ayırdıgınız için teşekkür ederim. Hareketleri dogru yapmaya calısıyorum her zaman çünkü agırlık calısmanın temel gerekliliği bu setleri tamamlayabileceğim bana uygun agırlıkları seçiyorum zaten fazlasını yapmaya calısmak büyük yanlıs olur ne hareketi dogru yaparım ne de seti tamamlayabilirim. Aksi taktirde hedefıme ulasmak zor sakatlık riski artmıs olur. 4 aydır calısıyorum suan 16 kılo verdim daha cok yolum var tabiki istikrarlı sekilde devam edip çok önemsiyorum. Beslenme konusuna gelince o konuda da cok arastırdım sordum ve kalori acıgı sağlayacak sekılde protein ve kaebonhidratı gerektiği kadar tüketiyorum yememem gereken hiç bir şeyi yemıyorum ögünlerimi atlamıyorum sağlıklı yaglar tüketiyorum salondaki hoca aklımı karıstırıp moralımı bozmuştu ama çok şükür tekrar soru işaretlerini burada sizlerin yardımıyla giderdim :)

derin_aker ve orlando0632 bunu beğendi.
  4. orlando0632

orlando0632 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Bende vücut çalışan bi bayanım son hocamız ağır çalışıyorum die Benide uyardı bayan dediğin kaslı olmazmis ben kaslı bir vücut istiyorum ama hayvan gbi deil tabi onlar hormon kullanıyor kendi çapımda üst kısmı geliştirdim ama arada bi kaç kiloda aldım şimdi vermeye çalışıyorUm 5 kg kadar Hmm bisi söylemeyi unuttum ayrıca ortopedik engelli bir bayanım sağ ayağı hiç kullanamıyorUm ben yinede seviyorum sporu

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. orlando0632

orlando0632 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Sende takma onları yani her gelen bisi der sen amacına odaklan istediğini onlarda daha ii biliyorsun

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bussraa bunu beğendi.
  6. bolat744

bolat744 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    memur
    Yer:
    kahramanmaraş
    evet çok ağırlık kas yapar ama vücudun azmettiği ağırlakla set sayılarını yükselt hem yağ yakarsın hemde vücudu sıkılaştırırsın.

derin_aker ve Bussraa bunu beğendi.
  7. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Orlando063 tebrık ederim bıkmadan yılmadan nasıl mutlu oluyorsanı öyle yapın inşallah daha iyi olabilimeniz dileği ile :) bede beni zorlayan agırlıklarla calısıyorum zaten fazlasını yapamam ki hareket cıkmaz set tamamlanmaz gücüm neye yetıyorsa kılo vermeye calsırken geldiğim noktanın cok cokda ustune koyamam bence bu beslenmeyle :)

orlando0632 bunu beğendi.
  8. Aigéus

Aigéus Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    kadınlar ve erkeklerin yapısı aynı değil birkere yani sen kendini istediğin kadar yırt yine çok kaslı hacimli görüntüye sahip olamıcaksın :) aksine daha güzel sıkı fit görünüceksin yani ağırlık çalışmaktan bu kadar korkmayın ağırlık ile kardiyodan daha fazla yağ yakarsınız ayrıca kardiyo sadece o an kalori yakmanızı sağlar ancak ağırlık çalışırsanız kaslarınız gelişeceği sıkılaşacağı için gün boyu kalori yakımınız devam edicek, yani özetle ağırlık çalışabilirsiniz kaslanırım erkeksi görünürüm felan gibisinden düşünmeyin örnek olarak victoria secrets mankenlerini vereyim hepsi ağırlık çalışarak antrenman yapıyolar ancak baktığımız zaman kötü bi görüntüleri yok :)

orlando0632 ve Bussraa bunu beğendi.
  9. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler :) Bende zaten setleri çıkarabileceğim hareketi düzgün yapabileceğim en son agırlıkta çalışıyorum ve harika hissediyorum :) 2 saat spordan sonra kalan sürede ne yaptığımız daha önemli aslında beslenmeyide düzene sokkan her insan yaptığı herşeyden daha fazla haz alıyor :)

10. Aigéus

Aigéus Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    kesinlikle böyle devam et cevabını yeni gördüm kusura bakma :) ama 2saat sanki fazla bir süre 1saat yeterli maksimum 1.5saat yeterli olur bence iyi sporlar :)

Bussraa bunu beğendi.
  11. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Sorun değil şuan bile ilgleniyor olmanıza sevindim :) yani ısınmak antreman basında ve sonunda 10-15 dakıkalık tempolu yürüyüs ve kosuda dahil 2 saati buluyor agırlık çalışmamda 1 saati çok fazla geçmiyor :)

12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Konu açılalı baya olmuş ama sabah sabah yazılanları (burada yazanları kast etmiyorum) görünce bu çok bilen tayfaya olan sinirim biraz daha arttı...sadece kadınlara değil erkeklere de aynı saçma yalan yanlış baskı yapılır. Ben de eskiden vg yapıyordum diye başlarlar..Amino asit kullandım ama kıllanma yaptı diyebilecek kadar bilgisine güvenen kitle var..
    "ya bu vücut geliştirmeyi ne kadar çok bilen var" diyesim var ama inanın çok az insan biliyor..
    instagramda çok fazla paylaşım yapmıyordum ama ufaktan bu tip durumları anlatan motivasyon yazıları yazmaya başlayacağım..

Öncelikle VG çok zor bir iştir ve bunun içinde kas yapmak ta çok zordur.Erkekler dünyanın kalorisi ile bile ayda yarım kilo , 250gr kas yapamazken kandaki testo oranları çok çok az olan hatta erkeklere göre 1/10 oranında olan kadınlar hele de yeterli kaloriyi almazken nasıl kaslanacak ben bu uzman arkadaşlara sormak istiyorum..
    Ben ya da bir çok erkek çok uzun süredir yapanlar var bu işi , inanın kas yapmaya çalışmak vg aşkı ve tutkusu , demir aşkı olmasa çok çok zor ve çekilecek iş değil...Zaten hep derim tavsiye üzerine vg yapılmaz bu insanın içinde vardır..

Facebook kullanmıyorum ama instagramda kas çalışan bir çok kadın var ve takip ettiklerimin yarısı kadın sporcudur..Kadın fitness.çılardan birçok hareket ve bilgi öğrendim tabi bu işi düzgün yapanlardan ama inanın bu kadınlar bile 1 yıllık bir erkek vg.ci kadar ancak üst vücut kasına sahiplerdi..(Hormon ilacı alıp büyüyen kadınları hariç tutuyorum..) Bacak kaslarından bahsetmiyorum erkeklere yakın bacak kası yapılabiliyor..

Hatta bu aralar yine ig.a bir resim dolaşıyor olunacağı sanılan - aslında olan diye ; ,
    cassandra martin isimli harbiden tam üst vücut çalışan ama kadın gibi duran bir kadın ile podyumda, ilaçlı, artık erkekleşmiş birçok kadının ulaşamayacağı bir oran olan %7 yağ oranında , tanning sprey ile rengi koyulaştırılmış , kasları liflif olan, meme dokusu göğüs kasının üzerinde kaktüs üzerinde duran çiçek gibi alakasız duran bir kadını kıyaslamışlar ve aslında ancak olunabileceğin cassandra martin olabileceğini diğeri için çok üst düzey legal illegal çaba sarf edilmesi gerektiğini söylemek istemişler..

Sanki bizim kadınlarımız genetik olarak ensesini kaşına kas yapacakmış gibi bir de korku salıyorlar..kaç kişi doğal olarak o marjinal tiplere benzeyebildi yani örnekleri kim..Verecekleri bir iki örnek var türk olarak ama bunların sesi çatallanmaya başlamış artık ilaçlardan..(Bu kadın sporculardan foruma üye olanlar da oldu.Kadın erkek tüm vg yapanlara ve devam edebilenlere saygım büyüktür nasıl yaparsa yapar eleştirmem.Yanlış anlaşılmasın ama verilen örnekler doğal olmalı)

ilk başta dediğimi tekrar edeyim erkeklerde bile genetik harikası ya da seçilmiş adam değilseniz kas yapmak çok çok çok çok çok zordur ki kadınlarda bu nasıl olacak..

zeo64 bunu beğendi.
  13. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    kullandığınız kilolar çok güzel bravo. salonunuzu Değiştirmenizi tavsiye ederim. Moral bozukluğundan böyle kurtulabilirsiniz.
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Nisan 2017 ---
    kaç bayan sporcu çalıştırdnız. neye göre saçmalıyorsunuz.

14. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Anlayamadım tepkiniz tam olarak neye ve kimeydi :)

15. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    bolat 744 e idi tepkim. quote yaptığımı sanıyodum olmamış

16. Enez

Enez Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    tüm yorumları okuma gibi bi şansım olmadı şahsen üşendim diyebilirim ama şunu söyleyebilirim ki bayanlarda o kaslı görüntünün olması için iğnelere hormon takviyelerine başvurulması gerekiyor
    sizin kaslanmanız diye bir şey çok zor bir durum şuan için kas çalışmanız da çok güzel ve doğru sebebi ise şahsen kendi arkadaşımdan örnek verebilirim ki 174 boyunda 58 kilo olmasına rağmen (hiç spor yapmıyor) kolları cıvık cıvık vurunca sallanıyor
    yani özetle kas çalışmanız sıklaşmanız ve güzel zayıflamanız açısından çok önemli
    antreman programınız ne kadar ağır olursa olsun eğer o ağır programı yapabilecek kadar güçlü iseniz kesinlikle onu girmelisiniz
    ayrıca kaslanırım diye korkup proteinden falan kısmanız hiç doğru birşey değil
    vücuda protein de gerek karbonhidratta vitamin de
    yani gerekli kadar ette pilavda yeşillikte tüketmeye bakın gerekiyorsa bi diyetisyenle konuşun durumu anlatın
    şimdiden kolay gelsin diliyorum

Bussraa bunu beğendi.
  17. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumunuz ve ilginiz için teşekkür ederim 6 ay olacak ve her gecen zaman ne kadar doğru birşey yaptığımı farkediyorum gerçeketen çok başka bir şey insanın vücuduna bakması :) Gerçekten bilincinde olan olmayan herkese bunu aşılamaya calışıyorum inşallah hedeflerime cok geecikmeden ulaşacagım her dediğinizde haklısınız tekrar sağolun :)

18. ozgdru

ozgdru Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bende 2 aydir agirlik calisiyorum 3 kg almisim.moralim bozuldu.hoca az agirlik cok tekrar yap yoksa kaslanir irilesirsin sonrada yaglarini verip zayiflayamazsin dedi.ben agirlik calismayi sevmistim moralim bozuldu napcam bilmiyorum
    Extra bir diet yapmadim sadece tatli hamur kizartma yemedim

19. Güç ve Fitness

Güç ve Fitness Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    43
    Lütfen hocaya sor bakalım testesteron nedir biliyor muymuş.

20. Kingmeto

Kingmeto Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Senin yapman gereken agirlik atremanina devam etmek zaten sende testosteron cok az oldugu icin irilesmen cok zor kaldi ki kas yapmanin ne gibi bir zarari olabilirki daha sıkı daha ıyı gorunursun kasla sadece cok yaglamamaya temız beslenmeye devam et.O ırı gordugunuz bayanların cogu testosteron alıyor yanı erkeklık hormonu agırlık antremandan sonra 20 dk kardıyoda yapabılırsın.Basarılar

Sayfayı Paylaş