Bozuk Postür (Kamburluk) Düzeltme Bilgi Bankası / Bölüm III-IV: Çözüm-Egzersizler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve wrestler tarafından 23 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 84 üye.
  1. akaBarbo

akaBarbo Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Hic yapmamak olmaz siralama olarak arka omuz yan omuz on omuz olarak yap. Boylece fazla agir kaldiramamis olursun. Bu arada karin calismak neden bozukluga sebep olucak ? Bel cukuru fazlaysa lordoz varsa on bacak esnetme yapip karin kaslarini ve arka bacagi guclendirmeli.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Hüseyiinnn bunu beğendi.
  2. Oqi

Oqi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Ben hocanın yalancisiyim yıllarım hocası yalan mı atıyor acaba

Ankesörlü cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi...

3. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43

Bakın anlatmaya çalıştığım şey postür bozukluğunu sadece bir hareket yapıp düzeltiyim gibi bir mantıkla düzeltemessiniz birçok hareketin adaptasyonuyla düzelir kifoz ve lordozu aynı anda olan birini düşünelim eğer bel esnetme antrenmanlarını fazla yaparsa kifoz iyileşir ancak lordozu kötüleşebilir.Yani anlatmaya çalıştığım şey dikkatli olmak gerekiyor kaş yapayım derken göz çıkartmayın

4. Cem34

Cem34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar,
    Bu etkinliklerin hepsini 1 saatlik çalışmada yapmak mümkünmüdür, birde bu hareketler vücudumuzun güçlenmesinde rol oynar mı?
    Bilgiler için çok teşekkür ediyorum elinize kolunuza sağlık..

5. akaBarbo

akaBarbo Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Amac zaten sebep olan kadlari esnetip ters kaslari guclendirmek tabiki guclendiricektir.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

6. Cem34

Cem34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Aslında sormak istediğim, kol kaslarını göğüs kaslarını sırt ve omuz kaslarınıda çalıştırıyor muyuz? Bu bölgeler için ekstra çalışma yapmalı mı ?

7. bulut99

bulut99 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam çok teşekkürler keyifle okudum ve gerekli notları aldım. Normal programımla bir miktar kamburluğu gidermistim ama sizin yazınızı gördükten sonra normal programla olmayacağını anladım. Verdiğiniz resimlere göre bel çukurum baş belası kamburum ise ikinci derecede. Örnek programınızı uygulayacağım.
    Asıl sorun Karnımın sol tarafındaki kasın (oblik) sağ tarafa göre büyük görünmesi ve çalışınca ağrıması. Kalçamdan da belli olan bir bozukluk sanırım çünkü normal duruşumda sağ kalçamın üst kısmı hafif görünürken (ön taraftan) sol taraf görünmüyor. Anlayacağınız simetri problemi de var. Umarım programlarla giderebilirim. Çok teşekkürler. Yakında fotoğraf yükleyerek de sorunumu göstermeyi düşünüyorum yardımcı olacağınızı düşünerek. Tekrar teşekkürler.

8. deneme61

deneme61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Örnek hazır program elinde olan varmı sayfaya ulaşılamıyor

9. wariouras

wariouras Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    @wrestler hocam bbde yeniyim kilo almak ve hacimlenmek için başladım kamburluğumu böyle gidermeyi düşünüyordum.Omuz ve göğüs kaslarım çok zayıf bunlara ağırlık vererek en azından önden iyi bir görünüm yakalamak istiyordum fakat okuduklarımdan sonra zararı olur gibi geldi. Klasik göğüs ve omuz hareketlerine devam etmelimiyim kamburluğu giderirken hacim alabilirmiyim sizce benim için çok önemli lütfen yardım edin hocam gözüme uyku girmiyor.bilgilendirme için teşekkürler.

10. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Postürel bozukluğu gidermeden standart antrenman rutinleri yapmak durumu daha da ciddileştirebilir. Postürel bozuklukları giderdikten sonra yapılacak standart rutinlerden daha fazla verim alınacaktır.

11. efendi87

efendi87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar merhaba sizce bendeki durum nedir,resimlerimi aşağıdaki postta göreceksiniz.Yorumlarınızı bekliyorum lütfen.Lordoz hangi derecede hangi hareketlerden kaçınmalıyım?hangi hareketleri iyi gelir.Forumu çok araştırdım bütün postlara bakatım ama önce tespiti doğru yapmam lazım.Kifoz da var sanırım,ama kendi kendime yorum yapmak istemiyorum.YOrumlarınız benim için çok değerli olacak
    https://www.bodyforumtr.com/threads/lordoz-mu-kİfoz-mu-her-ikİsi-mi-resimli-lutfen-yardım.103625/

12. HergeleSefa

HergeleSefa Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Buradan tanı koymak yanlış olur. Dün fizik tedaviye gittim skolyozum olduğu anlaşıldı. Gidip doktora derdini anlat zaten o senden sırt röntgeni ister.

13. wariouras

wariouras Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Skolyoz çıktı diyosun hocam sanırım bende de var doktor ne gibi tavsiyelerde bulundu düzelme şansı varmıymış sporla falan

14. HergeleSefa

HergeleSefa Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Düzelme şansı var fizik tedavi uygulamaya gittiğimde çalışanlar düzelir ama zaman alır dediler.
    Ben polisliğe hazırlandığım için doktor elerler mülakatta dedi. Mart ayına kadar düzelmesi gerekiyor çokta ileri derecede değilmiş benimki.
    Bol bol esneme hareketi verdiler yapılışlarını gösterdiler. Doktor kaslarımı zorladığım içinde ağırlık kaldırmamamı söyledi.

15. SportMyLife

SportMyLife Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaslar hangi doktora gitmek lazim bunun icin

16. HergeleSefa

HergeleSefa Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Fizik tedaviye kardeş yani ortopedi.

17. SportMyLife

SportMyLife Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Saol kardesim

HergeleSefa bunu beğendi.
  18. efendi87

efendi87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    https://www.bodyforumtr.com/threads/lordoz-mu-kİfoz-mu-her-ikİsi-mi-resimli-lutfen-yardım.103625/

Üstad bir sorum olacak ben yukarıdaki linkte resmimi yollamıştım.Hem kifoz ve hem lordoz var gördüğüm kadarıyla.Anlayamadığım bir durum var mesela lordoz için hamstringleri güçlendirmemiz gerekir.Bunun için sizin programda deadlift de var.Ancak deadlift kifozu daha da artırmaz mı?Gerçekten kafam karıştı.Aynı şekilde squat için de ne öneriyorsunuz benim vücut yapımda birisi için

Teşekkürler cevap için şimdiden

Ayrıca benim resimlerim de boynumun da önde oldugunu göreceksiniz.Bunun için de egzersizler var mı hazırladıgınız programda.

19. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Kifozu neden artırsın ki?

Aksine, deadlift arka bacağın yanı sıra sırt egzersizidir. Doğru formda yapılan deadlift arka omuzlar ve kürek kemiği üstündeki kasları da çalıştırır.

Squat ön bacakları daha çok çalıştıran bir egzersiz. Aşırı lordoz durumunda çok fazla çok ağır girilmemeli diye düşünüyorum. Bacak için lunge - walking lunge iyi bir seçim olabilir.

Programda boyun için esnetme-gerdirme egzersizleri var. Çeneni içeri alarak durmaya çalış. Sehpaya sırt üstü yatıp bir kaç set yapabildiğin tekrar kadar çeneni göğsüne değdirmeye çalışabilirsin.

Karın çalışman gerekiyor. Güçlü karın kasları ileride duran göbeği içeri çekecektir. Ve kalça çalışman...

Balboa7 ve Created By Loss bunu beğendi.
  20. Gitanlu

Gitanlu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam çok teşekkürler..
    Benimde bu tip sorunum var, özellikle bel çukuru.
    Ama ben bunun küçüklükten beri kilodan olduğunu düşünmüş umdur. Kalça ve bel kismi yagli.. İkisi arada sıkıstirma yapip bel çukurunu etkiliyor bence..

Bir de normal flexor hocanin antrenman programına bunu nasil modifiye edebiliriz?

Sayfayı Paylaş